Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti... izdvojena tema

poruka: 1.319
|
čitano: 469.273
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Odprilike ovako 

 

sudo date -s "Thu Mar 1 20:14:11 UTC 2018"

 

treba samo upisati prave parametre  inace imaš naredbu u terminalu  .. man date

 

Može i ovako 

 

sudo date --set '2018-03-1 17:39:00'

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2018 17:39 (Buhaha).
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Uspio sam to riješiti tako da sam privremeno isključio fake-hwclock, uredio datum i vrijeme i opet uključio fake-hwclock.

 

Sad imam drugi problem.

 

Imam skriptu kojom bi povremeno htio ažurirati datum i vrijeme, ali nikako ju ne uspijevam pokrenuti u crontabu.
Svejedno je pokušam li ju pokrenuti preko sistemskog (/etc/crontab) ili user crontaba (/var/spool/cron/crontabs/) uvijek imam Permission denied grešku.
Skripta je postavljena kao executable tako da to nebi smio biti problem.
Kad sam pokrenem skriptu npr. preko puttya ona radi bez problema

Imam instaliran (i ažuriran) Raspibian.

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Pocetnicka pitanja:

 

1. Jeli mogu spojiti Monitor na njega?

2. Jeli mogu staviti hard od kompjutera (ne laptopa)?

3. Jeli mogu staviti windowse?

4. Ako nemogu staviti windowse i stavim npr ubuntu hocu li moci otvarati slike/video?

5. Hoce li normalni raspberry 3 adapter normalno raditi kada se spoji monitor i hard?

6. Gledam aliexpress i neki tipa imaju 10 prodaja i pise u opisu da ima procesor od 900MHz, dok kod ovoga isto raspberry pi 3b ima 1200 MHz, a vidim da na sluzbenoj stranici raspberry 3 (nije b) ima 1200 MHz, jeli to lažno reklamiranje ili?

 

Inace laptop bi sluzio samo za surfanje opčenito/gledanje youtube videa/radnja u excelu (libreoffice?)

 

 

Nikada nisam imao linux i raspbery pi pa me ovo zanima zbog sestre. Ako jos mogu neki linkovi za sve sto sam naveo gore pogotovo u vezi harda, preporuke gdje kupiti itd bilo bi super. Hvala

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2018 0:22 (Kresimir4).
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

1. da ako monitor ima HDMI ulaz

2. da ako je hard u USB kučištu

3. u teoriji da, ali jako ograničenu verziju, pa ih ne želiš ih staviti

4. da, ali sporo

5. da jer će monitor i hard imati svoja napajanja

6. to je vjerojatno copy paste opisa

 

osjećaj rada na takvom "laptopu" će vjerojatno biti kao na 15 godina starom Pentiumu 4

8 godina
protjeran
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Nerazumjem zasto se stvaraju tolike vijesti o 35$ "PCu" kada si rekao da ce biti kao da radis na kompu od prije 15 godina..  isto tako su mogli napraviti i da se radi kao da je komp star i 25 godina...

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2018 11:57 (Kresimir4).
Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Kresimir4 kaže...

Nerazumjem zasto se stvaraju tolike vijesti o 35$ "PCu" kada si rekao da ce biti kao da radis na kompu od prije 15 godina..  isto tako su mogli napraviti i da se radi kao da je komp star i 25 godina...

 Ne znam tko je baš govorio da je iskustvo ko na računalu starom 15 godina, ako ti je netko to rekao lagao je. Više to izgleda kao Android komponente od prije 5 godina.

To ti je više za robot i jednostavnija multimedija projekte nego za išta drugo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2018 17:54 (igy).
13 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Kresimir4 kaže...

Nerazumjem zasto se stvaraju tolike vijesti o 35$ "PCu" kada si rekao da ce biti kao da radis na kompu od prije 15 godina..  isto tako su mogli napraviti i da se radi kao da je komp star i 25 godina...

Ako može vrtiti film u FullHD-u (LibreELEC i zadnja inačica KODI-a) ne vidim zašto bi bio problem u tome da vrti video uratke s nekog medija. Ja imam dual boot LibreELEC i Raspbian i mogu reći da stvar funkcionira sasvim pristojno. Još da nabavim neku povoljnu tipkovnicu/daljinski upravljač s pad-om (a koja nije smeće) bilo bi sve još bolje. 

 

Ovdje pogledaj koje OS-eve imaš na raspolaganju. Od Linuxa sam isprobao Raspbiana i Ubuntu MATE, oba su radila OK.

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2018 23:38 (mario.L_hr).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
RPi 3 model B + na akciji u Chipoteci za 299 kn!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Jel mora bas imat touchpad? Ako ne, imas mx3 l daljinski koji ima flymouse, dosta ga hvale u android box temi, ima i osvjetljenje tipkovnice, na gearbestu je nekih 12$
7 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Ako netko zna neko mjesto gdje jeftinije mogu nabaviti pi 3(rabljeni, novi nije bitno, samo da je u dobrom stanju), neka slobodno posalje u PP :)

Fight with the best,die like the rest!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Preporucam za setup seedboxa 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

dali je netko probao postaviti pi hole na raspberry https://pi-hole.net , planiram uzeti p zero w 

You are /dev/null to me.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Jedno vrijeme je pi-hole bio instaliran u virtualci na serveru, imam samo riječi hvale. Osnova je bio Ubuntu Server 16.04 sa dodijeljenih 512mb rama, mislim da u normalnom radu nije prešao preko 250mb. Iskoristivost procesora isto zanemariva, tako da će bez problema raditi i na raspberryu
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.4.2018 13:48 (Ivan_hacker).
16 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

@all

Trebam pomoc od nekog tko ima Raspberry Pi da testira u web pregledniku da li mu radi link

https://tvzavan.vip.hr/login

 

Ako radi (pojave se polja za login podatke) molim da se samo navede model koji ima da znam uzeti.

 

Razlog.

Imam Vip TV za Van, ali nazalost ne radi niti na jednom Android Boxu kojeg imam.

 

Hvala unaprijed.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2018 10:22 (Chaky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Chaky kaže...

@all

Trebam pomoc od nekog tko ima Raspberry Pi da testira u web pregledniku da li mu radi link

https://tvzavan.vip.hr/login

 

Ako radi (pojave se polja za login podatke) molim da se samo navede model koji ima da znam uzeti.

 

Razlog.

Imam Vip TV za Van, ali nazalost ne radi niti na jednom Android Boxu kojeg imam.

 

Hvala unaprijed.

 jesi probao sa vip tv za van aplikacijom iz google trgovine...a ne kroz link pristupat...meni radi na android tvu

battletag:MasnaKrvavic#2275
10 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Meni na raspberry pi 3 radi

10 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Chaky kaže...

@all

Trebam pomoc od nekog tko ima Raspberry Pi da testira u web pregledniku da li mu radi link

https://tvzavan.vip.hr/login

 

Ako radi (pojave se polja za login podatke) molim da se samo navede model koji ima da znam uzeti.

 

Razlog.

Imam Vip TV za Van, ali nazalost ne radi niti na jednom Android Boxu kojeg imam.

 

Hvala unaprijed.

 meni na raspberry pi 3 radi

16 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
dado16 kaže...
Chaky kaže...

@all

Trebam pomoc od nekog tko ima Raspberry Pi da testira u web pregledniku da li mu radi link

https://tvzavan.vip.hr/login

 

Ako radi (pojave se polja za login podatke) molim da se samo navede model koji ima da znam uzeti.

 

Razlog.

Imam Vip TV za Van, ali nazalost ne radi niti na jednom Android Boxu kojeg imam.

 

Hvala unaprijed.

 jesi probao sa vip tv za van aplikacijom iz google trgovine...a ne kroz link pristupat...meni radi na android tvu

App nije podrzan na mojim Android Boxovima. Cak sam instalirao App mimo PlayStorea, ali cim ga pokrenem javlja App da mi uredaj nije podrzan.

Nije mi se dalo traziti kako promijeniti "hardwerski potpis" uredaja, ali mislim da se moze.

jonas19 kaže...

Meni na raspberry pi 3 radi

Na kojem OS-u si probao, da znam staviti?

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Chaky kaže...
dado16 kaže...
Chaky kaže...

@all

Trebam pomoc od nekog tko ima Raspberry Pi da testira u web pregledniku da li mu radi link

https://tvzavan.vip.hr/login

 

Ako radi (pojave se polja za login podatke) molim da se samo navede model koji ima da znam uzeti.

 

Razlog.

Imam Vip TV za Van, ali nazalost ne radi niti na jednom Android Boxu kojeg imam.

 

Hvala unaprijed.

 jesi probao sa vip tv za van aplikacijom iz google trgovine...a ne kroz link pristupat...meni radi na android tvu

App nije podrzan na mojim Android Boxovima. Cak sam instalirao App mimo PlayStorea, ali cim ga pokrenem javlja App da mi uredaj nije podrzan.

Nije mi se dalo traziti kako promijeniti "hardwerski potpis" uredaja, ali mislim da se moze.

jonas19 kaže...

Meni na raspberry pi 3 radi

Na kojem OS-u si probao, da znam staviti?

 

Koristim

Raspbian Stretch
16 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
jonas19 kaže...
Chaky kaže...
dado16 kaže...
Chaky kaže...

@all

Trebam pomoc od nekog tko ima Raspberry Pi da testira u web pregledniku da li mu radi link

https://tvzavan.vip.hr/login

 

Ako radi (pojave se polja za login podatke) molim da se samo navede model koji ima da znam uzeti.

 

Razlog.

Imam Vip TV za Van, ali nazalost ne radi niti na jednom Android Boxu kojeg imam.

 

Hvala unaprijed.

 jesi probao sa vip tv za van aplikacijom iz google trgovine...a ne kroz link pristupat...meni radi na android tvu

App nije podrzan na mojim Android Boxovima. Cak sam instalirao App mimo PlayStorea, ali cim ga pokrenem javlja App da mi uredaj nije podrzan.

Nije mi se dalo traziti kako promijeniti "hardwerski potpis" uredaja, ali mislim da se moze.

jonas19 kaže...

Meni na raspberry pi 3 radi

Na kojem OS-u si probao, da znam staviti?

 

Koristim

Raspbian Stretch

Nabavio RasPi3, uspijem se ulogirati, ali na zalost ne radi reprodukcija. Vidim popis programa sto se emitira, ali kad kliknem da nesto pusti, javi error da ne moze reproducirati stream.

Probao sam WiFi i zicom, jer sam mislio da me bezicno zeza. Youtube radi normalno na WiFi i zicom.

 

Ima tko kakvu ideju sto bih mogao isprobati, da proradi stream. Drugi web browser? Neka druga distribucija? 

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
14 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Pozdrav,

imam PI3 i preko njuškala sam ga kupio, ali bez napajanja, tj. bez kabla za struju.
Mislio sam da može to bilo koji microusb kabel, ali ne može. Neki mi uopće nisu htjeli, a sada koji koristim uvijek mi pokaže u KodiTV onaj žuti znak gore desno za napajanje kao valjda da mu je slaba struja?!


Ovo je kao za PI3?:
[url]https://www.chipoteka.hr/artikl/135865/raspberry-napajanjeoriginal-25a-crno-8208000526[/url]

 

A može i ovo?:
[url]https://www.chipoteka.hr/artikl/129346/adapter-5v220vmicro-usb-prikljucak-25a-za-raspberry-pi-8011600850[/url]

 

Ima li nešta jeftinije ili je to, to?

http://jeftini-top-proizvodi.com
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Imam ovaj drugi što si linkao i preporučam ti ga. Za sad s njim nikakvih problema, imam ga upaljenog 24/7 (ne troši puno struje ali u mom slučaju se uopće ne grije nit se kad Pi ugasio zbog napajanja). Ako imaš kakav lokalni dućan probaj potražiti ako nađeš što jeftinije samo se pazi loših kineskih napajanja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Ja sam prestao kupovati adaptere. Kupim letvu koja na sebi uz šuko utičnice ima i 2 USB priključka i to je to.

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

... i ta letva daje na USB 2 x 0,5A max ??

13 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Meni Raspberry Pi 2 radi bez roblema na njoj kao i fast charge za Huawei P10. Ja imam ovu te piše da daje 2600 mA.

Stručnjak za odmaganje...
10 godina
online
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Instaliro sam danas winterminal.

 

Super radi i sve to. Jedino kaj mi na kurac ide je 40$ licenca. Jel se ko igrao sa free pizdarijama oko tih RDP?

Inace platio bi 15$ po licenci bez beda, al ne treba mi 100 komada, nego 20.

 

Imam u jednoj firmi 20ak TS licenci viska od kad su presli na drugi software, pa sam mislio napraviti 20-ak radnih stanica. Svi bi zapravo radili na serveru preko RDP-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
filter160 kaže...

Instaliro sam danas winterminal.

 

Super radi i sve to. Jedino kaj mi na kurac ide je 40$ licenca. Jel se ko igrao sa free pizdarijama oko tih RDP?

Inace platio bi 15$ po licenci bez beda, al ne treba mi 100 komada, nego 20.

 

Imam u jednoj firmi 20ak TS licenci viska od kad su presli na drugi software, pa sam mislio napraviti 20-ak radnih stanica. Svi bi zapravo radili na serveru preko RDP-a.

 

Uvijek mozes besplatno preko remmina, http://www.instructables.com/id/Using-a-Raspberry-Pi-to-Remote-Access-a-Windows-Co/

10 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Poštovani,

zanima me da li je netko radio tv backlight kao Phillipsov ambilight, recimo meni je pc spojen sa tv-om jer tako gledam filmove, sad me zanima može li se izvest backliht sa ws2812b ledicama i raspberryom? Ako je netko radio neka da prijedlog?

https://www.mc-guinness.co.uk/blog/20160909/make-a-tv-pc-monitor-ambilight/

Festina lente
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Jeli ima još gdje osim u Chipoteci kupiti RPi, ne daje mi se lihvarima 750kn za starter set, na pimoroni stranici s dostavom isti dođe 200kn manje.
Neka preporuka dučana da je EU i da je dostava ispod 7 dana pls.
Trebao bi mi starter kit neki, Pi, punjač, kartica, (vent ako je baš potreban, kao i kučište) sim da si kučište mogu isprintati možda, taman za učenje na printeru.

When we are good they never remember, when we are bad they never forget. JM
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

ja sam narucio iz kine, ebay , trebalo 10 dana da stigne , s brojem za pracenje , kostalo 35 eura , punjac ti je skoro svaki dobar dok ima 1000ma, makar je preporuceno imati 2000ma punjac, meni rpi3 preko wifia, s displayom trosi 600ma ,

kučiste ako uzmes od istog prodavaca ce doci isto brzo , a kostat ce te par dolara.

Alternativa ti je http://www.hr.galagomarket.com/index.php/items/display/1/2/raspberry-pi , tamo ti je malo skuplje nego kina , postarina ti je 5 e , a iz slovenije je

Sd karticu uzmi iz links sandiskovu od 32 gb , mislim da je oko 100 kuna , a imaju dozivotnu garanciju tj neke samo 5 , pa ako unistis karticu sa zapisivanjem mozes je lagano zamjeniti

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.7.2018 13:16 (jonas19).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice