Samogradnja ventilacije

poruka: 6
|
čitano: 4.167
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Samogradnja ventilacije

Ne. Nije tema o propuhu računala ;)

 

Dakle u planu mi je napraviti ventilaciju na stropu radne sobe za izbacivanje dima cigareta, isparavanja boje i sl...

Dimenzija sobe je 3x5m.

u planu je postaviti jednu cijev na sredini sobe u širini 3 metra gdje ce se direktno spajati na dimnjak u visini stropa koji ne koristim vec godinama.

Sirina cijevi je 14 cm a visina do 12cm.

Materijal za cijevi je forex koji se može lagano rezati i oblikovati. Spajanje se radi vručim ljepilom sa unutarnje strane, a sa vanjske strane ide kompletno obljepljivanje sa sedmogodišnjom folijom.

Za izbacivanje dima bi koristio male 95mm ventilatore od pc-a koje bi strateški razmjestio na određenim mjestima.

 

Moje je pitanje koliko bi mi ventilatora bilo potrebno da adekvatno izbacuje cigaretni dim iz prostorije, te na što točno trebam paziti kod samogadnje. 

Napominjem da planiram maksimalno iskoristiti cijev već kada je na stropu u vidu montaže led rasvjete i 4 zvučnika iz harvestirana iz kučnog kina što bi u prijevodu značilo smanjivanje cijevi na visinu od 6cm na mjestima gdje se ne nalazi ventilator za upuhivanje.. 

 

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samogradnja ventilacije

Neznam baš da će ti ventilatori biti dovoljni... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samogradnja ventilacije
I ja sam mislio reći da proba sa 120mm, no možda bude trebalo skinut dio okvira od venta...
Hardwell - Young Again
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samogradnja ventilacije

širina nije problem. bitna mi je visina cijevi.ciljao sam na pc ventove prvenstveno zbog male buke.no ako netko zna za nesto bolje... slobodno napisite :)

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samogradnja ventilacije

Postoje oni ventilatori koji se montiraju gore na dimnjak i oni vuku onda zrak kroz dimnjak, mislim da bi ti to bila najbolja opcija, uz to te ne brine buka posto ti nije motor u sobi.

:D
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samogradnja ventilacije
Pa veći vent manje buke. A pokusaj sto vece ventove metnit i od proizvodjaca poznatih, bequiet i sl.
Hardwell - Young Again
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice