Tablice sa roletama, stepper motor ili dc ?

poruka: 11
|
čitano: 1.866
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Tablice sa roletama, stepper motor ili dc ?

Jel bih se dalo ovo sloziti sa dc elektricnim  motorom  ? 

 

 

Ivan
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2017 19:51 (THC420).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tablice sa roletama, stepper motor ili dc ?
THC420 kaže...

Jel bih se dalo ovo sloziti sa dc elektricnim  motorom  ? 

 

 

 Vjerovatno jedina opcija je steper motor zbog digitalne kontrole motorica..zada se gornji i donji parametar i radi, dok kod dc motora morao bi imat neki senzor za signal.

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." *
14 godina
offline
Tablice sa roletama, stepper motor ili dc ?

Samo trebas 2 senzora koja gase motoric

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tablice sa roletama, stepper motor ili dc ?
mejt kaže...
THC420 kaže...

Jel bih se dalo ovo sloziti sa dc elektricnim  motorom  ? 

 

 

 Vjerovatno jedina opcija je steper motor zbog digitalne kontrole motorica..zada se gornji i donji parametar i radi, dok kod dc motora morao bi imat neki senzor za signal.

 Hmm... da to je najbolje steper motor, nista morat cu pogledat kako se cijene krecu za te motore znam da nisu jeftini bas, a i mogao bih nesto i sa tim dc motorom smislit da se to.

Ivan
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tablice sa roletama, stepper motor ili dc ?
CroNk3r kaže...

Samo trebas 2 senzora koja gase motoric

 Da,da vidis pogledat cu ja jos to tnx 

Ivan
7 godina
neaktivan
offline
Tablice sa roletama, stepper motor ili dc ?

Kakvi crni steper motori za tako jednostavnu funkciju pa nije to cnc stroj.Najobicniji motor sa cetkicama i dva krajnja prekidaca i gotovo.Zašto jednostavno kad može komplicirano.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tablice sa roletama, stepper motor ili dc ?

A kako hebemu misa maloga kad dc motor samo vrti kak onda kada spusti tu roletu dolje on mora nastaviti vrtit ako cu to raditi hocu to napraviti kako spada, necu ja sad svaki put na onaj 3 smjera prekidac spustat dolje pa vracat na nulu opet da ne vrti i onda za podizanje opet gore i opet vracat na nulu, hocu dva smjera samo da imam gore i podigne ga gore koliko koraka treba i stane i isto tako i za dolje nezelim to tako hocu da bude kako Bog zapovijeda. Kad kuzis dc motor samo vrti nema on korake. ili taj steper motor ili onako kako je covijek rekao. A vidjeti cu jos probati cu isto i tako kako ti kazes svejedno nije za mene nego frend to hoce pa cu mu rec da mi donese neki okvir sa tablicama pa cu probat svakak. ostavit cu ovdje na temi video neki ili sliku kad zavrsim.

Ivan
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tablice sa roletama, stepper motor ili dc ?

 kavko sad vrijedanje sad ti vrijedas, ako nemas sta pametno za rec onda suti 

Ivan
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tablice sa roletama, stepper motor ili dc ?

Pa zato imas granicne prekidace, kad on dode do kraja granicni prekidac zaustavi motor. Stepper je u ovom slucaju bezvezni trosak.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2017 9:38 (CroNk3r).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tablice sa roletama, stepper motor ili dc ?
CroNk3r kaže...

Pa zato imas granicne prekidace, kad on dode do kraja granicni prekidac zaustavi motor. Stepper je u ovom slucaju bezvezni trosak.

 Upravu si, kad razmislim on treba samo da ima prekidac i dva granicna senzora, kada vrti u jednom smjeru i dodje do senzora da se za taj smjer preko senzora ili automackog prekidaca prekine dotok struje, i onda da samo moze u suprotni smjer okretat dc motor sve dok ne dodje do gornjeg senzora...da se vrlo lako izvest sto se tice upravljanja motoricem, ali je daleko komplikovanije to sve upakovat u funkcionalno kuciste i da to sve radi nakon dugo vremena u svakodnevnom saobracaju:)

 

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." *
14 godina
offline
Tablice sa roletama, stepper motor ili dc ?

Ma nece biti problem uopce po pitanju estetike i uvjeta tjekom voznje posto pretpostavljam da to nije ni namjenjeno za tablicu nego isti princip primjenjen u druge svrhe.

Taj zakljucak sam izvukao povezivanjem nekih drugih pitanja forumasa, a sad o cemu se radi, to je njegova stvar i necu o tome, neki ce skuziti, neki nece.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice