3D print difuzora

poruka: 16
|
čitano: 3.853
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
3D print difuzora

Pozz

Treba mi mišljenje/savjet iskusne ekipe koja se bavi 3D printom. U planu mi je napraviti segmentni 3D sat(Arduino + WS2812B) pomoću ABS 3D printane plastike. Projekat je skoro identičan kao projekat u videu dole(radim svoje crteže jer autor projekta nije napravio baš neku dokumentaciju). Sad me zanima kolika je potrebna debljina plastike za segment tako da svjetlost od LED-ica može proći kroz nju?

Layer height bi uzeo 0.15mm(da bude glađi finiš), ABS plastika bijele boje. Sat bi bio dužine oko 107cm i visine oko 40cm i išao bi na zid(zbog toga i radim od nule). Horizontalni segment je 130x50x60mm a vertikalni 50x150x60mm. Razmak između segmenata je 8mm.

Printanje ću dat firmi da izradi(max koliko mogu je 200x200x300mm) pa zbog toga ne mogu vršiti testiranje jer nemam kući 3D printer.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: 3D print difuzora
Dex.pwn kaže...

Pozz

Treba mi mišljenje/savjet iskusne ekipe koja se bavi 3D printom. U planu mi je napraviti segmentni 3D sat(Arduino + WS2812B) pomoću ABS 3D printane plastike. Projekat je skoro identičan kao projekat u videu dole(radim svoje crteže jer autor projekta nije napravio baš neku dokumentaciju). Sad me zanima kolika je potrebna debljina plastike za segment tako da svjetlost od LED-ica može proći kroz nju?

Layer height bi uzeo 0.15mm(da bude glađi finiš), ABS plastika bijele boje. Sat bi bio dužine oko 107cm i visine oko 40cm i išao bi na zid(zbog toga i radim od nule). Horizontalni segment je 130x50x60mm a vertikalni 50x150x60mm. Razmak između segmenata je 8mm.

Printanje ću dat firmi da izradi(max koliko mogu je 200x200x300mm) pa zbog toga ne mogu vršiti testiranje jer nemam kući 3D printer.

 

 1-1.5 mm.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
odjavljen
offline
Re: 3D print difuzora

Infill 100%? Također treba i transport(Poštom :() preživit.

14 godina
odjavljen
offline
Re: 3D print difuzora
Dex.pwn kaže...

Infill 100%? Također treba i transport(Poštom :() preživit.

 Ja bih čak išao na 100%, mislim da će tako svijetlo bolje prolaziti a i da bude što čvršće. A za poštarinu treba samo debelo omotati s nečime, i kao prvi sloj omotati debelim kartonom.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
odjavljen
offline
Re: 3D print difuzora

Radi sigurnosti da svjetlost prođe, stavit ću 85-90%

14 godina
offline
3D print difuzora

Ja printam s 20% infila skoro sve i nemam nekih problema s cvrstocom(PLA i PET-G).

EDIT:

Ali 100% infila ce ti dati homogenije svijetlo, u slucaju da stavis bilo sto osim 100% vidjet ces resetke infila kao sjenu na povrsini.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.1.2019 0:27 (CroNk3r).
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: 3D print difuzora

Stavio sam 1.2mm debljinu. Nekako mislim da će bit potrebno jako osvjetljenje da se vidi svjetlost kroz segment.

5 godina
neaktivan
offline
Re: 3D print difuzora

Neznam kako se kreću cijene FDM printanja u kod nas, ali ne vidim kako ti ovo može biti isplativu osim ako si sam ne isprintaš. Zašto ne napraviš difuzor od plexiglasa(možeš ga ručno izrezati)? Ili možda probaš drugi pristup kao npr. "edge lit displayevi".

// HaD: hackaday.io/Mile // IG: mile264 //
12 godina
odjavljen
offline
Re: 3D print difuzora

Pogledaj video koji sam stavio pa će ti bit jasnije zašto se printa :D

14 godina
offline
Re: 3D print difuzora
Dex.pwn kaže...

Pogledaj video koji sam stavio pa će ti bit jasnije zašto se printa :D

Pitanje kolko ce tebi oni naplatiti.

Ja mislim da ce ti cijena izaci ko pola jeftinog printera.

12 godina
odjavljen
offline
Re: 3D print difuzora
Ne vjerujem, ne bi preko 250 kn bilo... Jedino šta ti smatraš jeftinog? Naplaćuju po satu, poslat ću im modele vjv sutra pa ću znat više... Ima dijelova koji će bit printani s 30 infilla jer su skoro 200x200mm dok su difuzori 0.9mm sa 100% infilla
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 6:30 (Dex.pwn).
14 godina
offline
Re: 3D print difuzora
Cca 200 dolara
5 godina
neaktivan
offline
3D print difuzora

Sve OK. Razumijem što pokušavaš napraviti. Za okvirnu cijenu 3d printa možeš uploadat modeli na 3dhubs.com. Layer height može podesiti na 0.2 mm(trebalo bi te jeftinije izaći), ako ti je debljina modela 1.2 mm i ako slicer radi standardnu debljinu zidića na modelu od 3 layera (0.2*3)*2 nećeš imati infila(solidan model). Kroz 1.2 mm bijeli puni PLA se ledice i vše nego dobro vide(isprobano). Bez obzira jel ti layer height 0.1, 0.15 ili 0.2 moći ćeš to osjetiti pod rukama - samo trebaš lagano pošmirglati s finim brusnim papirom i dobit ćeš glatku površinu.

// HaD: hackaday.io/Mile // IG: mile264 //
 
1 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: 3D print difuzora

Difuzor mi je 0.15mm layer height, 0.9mm u presjeku, 100% infill a ostali djelovi su 30% infill, 0.2mm layer hegith i 5mm u presjeku.

Ide sve u ABSu jer PLA nemaju

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2019 21:42 (Dex.pwn).
12 godina
odjavljen
offline
3D print difuzora

Još me zanima dali će difuzor ostavljati trag od slojeva? Dvoumim se između 0.2 i 0.3 mm layer heighta za difuzore

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
3D print difuzora

Minimalno. Printaj sa 0.3 ako ti je jeftinije. Našao sam komad kućišta printanog sa 0.2 layerima sa debljinom zidova cca. 1.5 mm. Jedino oko čega se trebaš briniti je udaljenost ledica od difuzora da ne dobiješ ove točke i intenzitet ledica. Layeri su neprimjetni sa udaljenosti >20 cm, ako te oni toliko brinu možeš ih pošmiglati.

// HaD: hackaday.io/Mile // IG: mile264 //
 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice