DIY pedale

poruka: 2
|
čitano: 2.354
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
DIY pedale

nisam nasao neku slicnu temu o ovome, a zapeo sam malo s projektom pa mi treba pomoc nekog iskusnijeg :)   posto sam zagrizeni sim rejser pravim si pedale gasa, kocnice i kvacila (kuplunga)... imam G25 volan koji je vec malo stariji i na pedalama su otisli potenciometri, nebrojeno puta sam ih vec popravljao, cistio, podmazivao al vise mi ni to ne pomaze. mislio sam jednostavno zamijeniti potenciometre novima, ali neki kvalitetniji potenciometri su podosta skupi, a i s vremenom ce se opet pokvarit. tad sam na netu nasao pedale koje imaju ugrađene hall senzore umjesto potenciometara. hall senzori su navodno puno precizniji, a i nebi se trebali kvariti jer nema nikakvog fizickog kontakta između njih i magneta :) vec sam se raspitao jel moguce samo zamjenit postojece potenciometre na pedalima za hall senzore, na sto sam dobio odgovor da nije moguce jer G25 elektronika ne daje dovoljan napon da bi hall senzori radili. moze li mi to netko potvrditi?  ako to ne radi, treba mi nova ploca na kojoj ce raditi hall senzori. pretrazivanjem neta sam nasao plocu koja to podrzava (leo bodnar http://www.leobodnar.com/products/BU0836/)

na tu plocu trebam spojiti hall senzore i pricvrstiti nekako magnete. to bi otprilike radilo ovim mehanizmom

znaci trebaju mi cilindricni (valjkasti) neodimijski magneti promjera ~15mm i duzine 25-30mm nesto slicno ovome http://www.ebay.com/itm/4-1-2-X-1-N52-NEODYMIUM-EXTREMELY-Strong-Magnet-/330554529032?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4cf695d508

i trebaju mi neki hall senzori, te ovako neke opruge kao na videu...

gdje to mogu sve nabaviti kod nas (ako se moze uopce) ?? a ako ne kakav je proces narucivanja izvana? carina i te stvari?

kako ucvrstiti magnete? ako ih varim, dal ce oni izgubiti svojstva?

i kako se spajaju hall senzori? na isti princip kao i potenciometar?

ako ima koja dobra dusa da mi pomogne bio bi zahvalan :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
DIY pedale

pozdrav!

zanimljiv projekt ja sam imao u planu napraviti CST pedale,lakše je za napravit nego ove sa magnetima ali sad kupio novi DFGT i nema teorije da ga rastavljam {#}

imam problem,znaš li možda neki projekt da je netko pravio postolje za volan nemam baš najbolji stol a imam sic iz kocke  i glupo mi je da stoji i još pogotovo volan nom stop micat...

tražio sam po forumu ali ništa može pomoć? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice