Pojacivac wireless signala izdvojena tema

poruka: 144
|
čitano: 224.887
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pojacivac wireless signala
Alex55 kaže...
Vrijedi li ovo i za Wireless USB Adapter na računalu?

U teoriji da, ako ga natjeraš u fokus parabole.

PC Street Hacker kaže...

Evo ja se danas bacio na poso.

EDIT:evo novih slika.Napravio sam stalak

Čini mi se da si krivo postavio stick. Nisam siguran jer ne znam točno kako izgleda stick, da li ima svoju antenu pa si je skinuo? Ako nema, vjerojatno je antena izvedena kao vod na štampanoj pločici, što znači da bi trebao okrenuti za 90 taj stick u odnosu na reflektor/posudu. I ako ga okreneš u tom položaju horizontalno ili vertikalno dobiti ćeš horizontalnu ili vertikalnu polarizaciju.

MrBlc kaže...

Problem je što je valna duljina oko 12 cm što trazi veliku preciznost u izradi. Svaki dio reflektora koji nije na pravoj udaljenosti od dipola reflektira signal koji je smetnja jer je pomaknut u fazi.

Radi se o valnoj duljini antene, a reflektor može biti i 2 m u promjeru, ako je antena u fokusu. Po toj teoriji bi za satelitsku antenu trebao imati lnb koji šeta bliže-dalje od reflektora, jer raspon frekvencija satelitske je više od 1 Ghz (10,7-12,75). Svaki dio reflektora koji nije na pravoj udaljenosti od fokusa, neće fokusirati signal u fokus, bez obzira na fazu vala. (nisam siguran da je dipol pravi izraz, jer postoje dipol antene)

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

hehe... fora stvarčica... eto kako je to ispalo kod mene :D

 

P.S. kako mi je komp pored rutera pa imam full signal neznam jel pomaže ali budem probao nekak saznat :)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2010 13:35 (marko1103).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

Ja to imam na par AP na poslu i stvarno "pojaca" signal, lagano se vidi da pomaze u stumbleru. Iako, ne pojaca on signal nego ga usmjeri. Treba paziti kako ga stavis jer stvarno moze pomoci u jednom smjeru, ali ti zezne drugi... Ako je AP u sredini sobe/stana i kompovi su sve okolo onda ovo vjerojatno nije od pomoci, ali ako je AP u nekom uglu reflektor je koristan...

 

Napravite si ga (5 min posla) i probajte za svoj slucaj. Za tih 1 kn materijala i 5 kn posla mogao bi pomoci...

davor07
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

Batista, zanima me za moju situaciju, koje veličine to treba biti? Nabavio sam par ''malo jačih'' papira formata otprilike A4, hoće li to biti dosta, ili da ih spojim, pa dobijem duplo?

[=XII=] (_.:BRUNO:._) /////// Don't argue with trolls - it means that they win.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pojacivac wireless signala
Šef kaže...

Batista, zanima me za moju situaciju, koje veličine to treba biti? Nabavio sam par ''malo jačih'' papira formata otprilike A4, hoće li to biti dosta, ili da ih spojim, pa dobijem duplo?

Da isprintaj na A4 i izrezi kako ti je oznaceno. Jedan hummer je dovoljan.

http://www.mediafire.com/?mw0yjyjwjij
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pojacivac wireless signala
Batista kaže...
Šef kaže...

Batista, zanima me za moju situaciju, koje veličine to treba biti? Nabavio sam par ''malo jačih'' papira formata otprilike A4, hoće li to biti dosta, ili da ih spojim, pa dobijem duplo?

Da isprintaj na A4 i izrezi kako ti je oznaceno. Jedan hummer je dovoljan.

Mislim da se kaže hamer... jer ovako zvuči kao auto Hummer

I HATE TROLLZ.......................IN GAME: IWEK91
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.7.2010 20:07 (Krešo91).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pojacivac wireless signala
Ček, da isprintam na obični A4 (koji se inače koristi za printanje) pa da njega nalijepim na hamer papir i izrežem 2 komada koliko mi i treba?
Veličína A4 mi je dovoljna?
[=XII=] (_.:BRUNO:._) /////// Don't argue with trolls - it means that they win.
16 godina
offline
RE: Pojacivac wireless signala
Šef kaže...
Ček, da isprintam na obični A4 (koji se inače koristi za printanje) pa da njega nalijepim na hamer papir i izrežem 2 komada koliko mi i treba?
Veličína A4 mi je dovoljna?

mozes i tako, da dovoljan je a4

http://www.mediafire.com/?mw0yjyjwjij
15 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

Ja sam napravio to ali signal mi nije nista bolji,neznam u cemu je problem.brzina mi je 12-18mpbs kao sto je bila i na pocetku.

Nisu igre što su nekad bile!Nisu žene što su nekad bile!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

RADI!!!

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Pojacivac wireless signala
Alex55 kaže...
Može li netko odgovoriti na moje pitanje?
Vjerovatno sam zakasnio na odgovoru ali eto moze nekome pomoci.Ja koristim taj USB wireless adapter TP-Link 54 Mbps ali sam to uradio na ovaj nacin. Prvo sam kupio USB kabal od 5 m njega sam ukopcao u racunar i pruzio ga do prozora gdje je dobra opticka vidjivost,tu sam ukopcao ovaj USB adapter sa kojeg sam skinuo onu njegovu malu antenicu a kupio onu malo vecu crnu antenicu sa postoljem.E onda sam utisao u super market i kupio onaj aluminijski kalup sto se koristi za kolace natakao na antenu i usmjerio ga ka najboljem signalu.Prije ovoga sam imao 3 crtice a sad imam 5 crtica signala.
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: Pojacivac wireless signala

evo iman ja jedno pitanje..jel to radi na ovin HSDPA usbeovima ili samo na ovin WIFI usb-ovima (neznan jesu li to bas ti ali znan da ima neka razlika izmedu njih..ovi HSDPA se odbija od atmosfere i vraca nazad ja mislin..a ovaj drugi se siri kao kad bacis kamen u more) jel ovaj pojacivac moze na oba ili samo jedan od ovih dvoje ???

16 godina
offline
Pojacivac wireless signala

Ne radi na HSDPA.

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

Može li se taj pojačivač napraviti i za wiraless koji je ugrađen u laptopu??? (enam USB wiraless-a)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pojacivac wireless signala
TNT kaže...

Može li se taj pojačivač napraviti i za wiraless koji je ugrađen u laptopu??? (enam USB wiraless-a)

Ne. Antena mora bit externa.

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pojacivac wireless signala
mzete li mi preporuciti neki dobar router ispod 300kn, imam antenu, ali nije usb, spaja se jedino u router...
neki da je dovoljno osjetljiv da dobro iskoristim tu antenu
Aint no man above the crew
16 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

WiFi mreže su totalno nesigurne. Jedno od pravila kojim se donekle povećava razina sigurnosti u WiFi mrežama je
smanjivanje Wlan signala (Reduce your WLAN transmitter power) tj. signala na routeru. Dovoljan je 0,1 mW signala izvan zidova stana (kuće) pa da napadač uz adekvatnu opremu ima pun/zadovoljavajući signal.
Netko će reći: Moja mreža je osigurana s WPA (AES) tj. WPA2 (AES) enkripcijom.
Istina, gotovo nemoguće je "probiti" ove vrste zaštite, ali napadač može izvesti

.
WiFi DoS Attack totalno paralizira mrežu,tj. onesposobi router, ne može se spojiti na net. Ukoliko je u routeru uključena opcija QoS napadač može resetirati router do beskonačnosti.
Popularni programčići za napad mdk3, airodrop, aireplay i rjeđe void11.
Stoga, ako se baš mora pojačavati signal onda se to radi na mrežnom adapteru.



 

Peace and Love _ Charles Darwin Build
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2010 9:21 (Verbatim).
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Pojacivac wireless signala
Verbatim kaže...

WiFi mreže su totalno nesigurne. Jedno od pravila kojim se donekle povećava razina sigurnosti u WiFi mrežama je
smanjivanje Wlan signala (Reduce your WLAN transmitter power) tj. signala na routeru. Dovoljan je 0,1 mW signala izvan zidova stana (kuće) pa da napadač uz adekvatnu opremu ima pun/zadovoljavajući signal.
Netko će reći: Moja mreža je osigurana s WPA (AES) tj. WPA2 (AES) enkripcijom.
Istina, gotovo nemoguće je "probiti" ove vrste zaštite, ali napadač može izvesti

.
WiFi DoS Attack totalno paralizira mrežu,tj. onesposobi router, ne može se spojiti na net. Ukoliko je u routeru uključena opcija QoS napadač može resetirati router do beskonačnosti.
Popularni programčići za napad mdk3, airodrop, aircrack i rjeđe void11.
Stoga, ako se baš mora pojačavati signal onda se to radi na mrežnom adapteru.

Na kvalitetnijim routerima se i takvima lako dodje kraju.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pojacivac wireless signala
tnakir kaže...

Na kvalitetnijim routerima se i takvima lako dodje kraju.

  Yeah right!

Peace and Love _ Charles Darwin Build
15 godina
offline
RE: Pojacivac wireless signala
Verbatim kaže...
tnakir kaže...

Na kvalitetnijim routerima se i takvima lako dodje kraju.

  Yeah right!

Right...

Ne mislim na D-Linkove i slicno... nego na punokrvni linux os unutar routera.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pojacivac wireless signala
tnakir kaže...

Right...

Ne mislim na D-Linkove i slicno... nego na punokrvni linux os unutar routera.

  Kako?

 

Mislišovako 

Peace and Love _ Charles Darwin Build
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2010 8:51 (Verbatim).
15 godina
offline
RE: Pojacivac wireless signala
Verbatim kaže...
tnakir kaže...

Right...

Ne mislim na D-Linkove i slicno... nego na punokrvni linux os unutar routera.

  Kako?

 

Mislišovako 

RouterOS osim sto ima tone opcija ima i zgodnu mogucnost skriptinga gdje zapravo sam uredjaj sve moze sam raditi ako napises pametnu skriptu (sto zapravo nije tesko, najveci problem je poznavanje mreznih protokola). 

 

Em sto je npr za tarpitting potreban nesto brzi router (brzi proc). Napadac misli da gazi ruter jer mu svi paketi prolaze. A zapravo ne radi nikakvu stetu osim sto malo loada proc.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2010 9:05 (tnakir).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pojacivac wireless signala
tnakir kaže... 

RouterOS osim sto ima tone opcija ima i zgodnu mogucnost skriptinga gdje zapravo sam uredjaj sve moze sam raditi ako napises pametnu skriptu (sto zapravo nije tesko, najveci problem je poznavanje mreznih protokola).

  kako god, ne možeš napad u potpunosti sprječiti.

Kao što znaš, imaš klijente u mreži, a i oni su ranjivi ;)

Peace and Love _ Charles Darwin Build
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2010 9:06 (Verbatim).
15 godina
offline
RE: Pojacivac wireless signala
Verbatim kaže...
tnakir kaže...
Verbatim kaže...
tnakir kaže...

Right...

Ne mislim na D-Linkove i slicno... nego na punokrvni linux os unutar routera.

  Kako?

 

Mislišovako 

RouterOS osim sto ima tone opcija ima i zgodnu mogucnost skriptinga gdje zapravo sam uredjaj sve moze sam raditi ako napises pametnu skriptu (sto zapravo nije tesko, najveci problem je poznavanje mreznih protokola).

  kako god, ne možeš napad u potupnosti sprječiti.

Kao što znaš, imaš klijente u mreži, a i oni su ranjivi ;)

Ali kompletan promet ide preko rutera. Na njemu se selektira sto ide dalje, a sto ne.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pojacivac wireless signala
tnakir kaže...

Ali kompletan promet ide preko rutera. Na njemu se selektira sto ide dalje, a sto ne.

  Misliš da se legalni klijent ne može "banat" s routera !?

Peace and Love _ Charles Darwin Build
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2010 9:08 (Verbatim).
13 godina
offline
Pojacivac wireless signala

Evo da se i ja nadovežem u temu. Napravio sam stalak za svoj wi-fi booster i  netgear wpn111 adapter od  kartona za wc papir. Mislim da je vrlo prakticno {#} od rutera sam udaljen oko 10m ali kroz 2 zida i izmjerena brzina mi je 4,02 :)

 

http://www.speedtest.net/result/1048552819.png

 

 

Ovako izgleda sprijeda Ovako izgleda sprijeda
Ovako izgleda straga Ovako izgleda straga
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.11.2010 14:18 (J3ckYYY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Pojacivac wireless signala

za onog tko zeli malo jace pojacavanje signala ili jacu antenu, npr da hvata 500 metara bez opticke vidljivosti obican windsurfer nije nest od pomoci

jako volim zvijezdice, pomagajte ljudi....ja sam mala gljiva.... svinja je kraljica životinja dok ne probam lava
16 godina
offline
RE: Pojacivac wireless signala
munjovoz kaže...

za onog tko zeli malo jace pojacavanje signala ili jacu antenu, npr da hvata 500 metara bez opticke vidljivosti obican windsurfer nije nest od pomoci

Aku busilica nije od pomoci ak trebas izbusit betonski blok od 20 cm...

 

Jednostavno di nema opticke vidljivosti, najbolje rjesenje je postavljanje antene na krov i cao djaci. Sad od obicnog papira ocekujete caroliju wirelessa...

A jel ti znas kaj je 500m ? Jos k tome bez opticke vidjljivosti... Boze sacuvaj. {#}

Za to treba malo bolja oprema, a ne Fu Man Chu antene na koje bi imao koristi od windsurfera.

 

Windsurfer se koristi samo na omnicama jer jedino na njima ima neke koristi, a omnica na 500m ? {#} (da nisi probao na nju stavit windsurfer pitao bih te kaj si ti neki provider ?)

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.12.2010 13:48 (Batista).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Pojacivac wireless signala
Batista kaže...
munjovoz kaže...

za onog tko zeli malo jace pojacavanje signala ili jacu antenu, npr da hvata 500 metara bez opticke vidljivosti obican windsurfer nije nest od pomoci

Aku busilica nije od pomoci ak trebas izbusit betonski blok od 20 cm...

 

Jednostavno di nema opticke vidljivosti, najbolje rjesenje je postavljanje antene na krov i cao djaci. Sad od obicnog papira ocekujete caroliju wirelessa...

A jel ti znas kaj je 500m ? Jos k tome bez opticke vidjljivosti... Boze sacuvaj. {#}

Za to treba malo bolja oprema, a ne Fu Man Chu antene na koje bi imao koristi od windsurfera.

 

Windsurfer se koristi samo na omnicama jer jedino na njima ima neke koristi, a omnica na 500m ? {#} (da nisi probao na nju stavit windsurfer pitao bih te kaj si ti neki provider ?)

je, imas pravo, pretjerao sam sa 500 metara, prije bi bilo 250, ak si napravis kantenu, tj uzmes satelitsku antenu i jos stavis home made antenu od 16-ak decibela dobijes antenu jacine 24-25 decibela... snaga moje antene, jer nemam pošteni prijamnik je negdje 22 decibela, hvatam signal kroz nekih 300-injak metara kroz pola svoje kuce, benzinsku pumpu, jednu drvo i jos dvije kuce prije izvora signala

jako volim zvijezdice, pomagajte ljudi....ja sam mala gljiva.... svinja je kraljica životinja dok ne probam lava
13 godina
neaktivan
offline
RE: Pojacivac wireless signala

neznam, mozda sam zvucao grubo il da nest lose mislim, sve pet za temu, al mislio sam ciljat na ljude koje zele jacu snagu antene

jako volim zvijezdice, pomagajte ljudi....ja sam mala gljiva.... svinja je kraljica životinja dok ne probam lava
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice