Pojacivac wireless signala izdvojena tema

poruka: 144
|
čitano: 224.870
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pojacivac wireless signala
kameni_zg kaže...

Evo pošto je nedjelja a meni dosadno a opet nebi ništa radio, odlucio sam napraviti malu probu prije nego uništim ljepu okruglu tacnu koja će glumiti "tanjur".. xD

Uzeo sam 3 plasticna tanjura, prije toga testirao konekciju, signal je bio jak prosječno 7%.. (Znam da nije neka izvedba ovo je samo test, i napravljeno je u doslovno 10min).. ali uglavnom funkcionira, sad bi prvo napravio to za usb wifi a onda i antenu jer iam jednu antenicu bas od tcom-a.

 

Da ne duljim evo slike.(nisam imao fotoaparat pri ruci mobitel 2mpx je posluzio xD):D

Ko što vidite signal se povecao za 20%, još sam ja sa njom manevrirao po sobi i prepoznalo mi vezu 4 kuce od mene, signal je 7% pa mi je cilj sad povecat ga dok napravim nekaj vece. {#}

 

 

rađeno je bez nekih mjerenja kuteva i preciznog postavljanja usb-a stavio sam ono od ruke...

pozdrav :)
znam da je proslo dosta vremena od ovog tvoga post-a, imam isti stick pa me zanima me jesil mozda usavrsio ovaj svoj patent i mozda na neki nacin jos pojacao prijam signala?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pojacivac wireless signala

Pozdrav,,

koja mi je oprema potrebna  da bi wifi mogao hvatati na udaljenosti 100 m ..ali da signal bude dobari na 99 om metru ... sve bih to hvatao laptopom i ili mobitelom 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
16 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala

Izmedju pristupne tocke i tebe, jel ima kakvih prepreka ? (kuce, drveca) ?

 

Truth in engineering.
10 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala
Batista kaže...

Izmedju pristupne tocke i tebe, jel ima kakvih prepreka ? (kuce, drveca) ?

 

 ...da dodam, jesi li u privatnoj kući ili stambenoj zgradi jer nije problem ako nema prepreka i duplo veći kvalitetan domet....samo problem nastaje ako u tvojoj blizini ima puno korisnika Wi.Fi , pogotovo ako su na istom kanalu jer tvoj signal će stići do druge točke ali signal od druge točke do tebe će biti slab uslijed udaljenosti a signali susjeda, i tvojih ukućana koji koriste mob. itd će zagušiti taj prijem :(

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pojacivac wireless signala

Hmma zivim u kuci ...  cca 100 kvadrata ... i pokraj te kucese nalazi jos jedna kuca prizemna  ccaa 40 kvadrata ... u stambenoj sam aj na katu .... drveca nema ....

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
10 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala

...neznam jesi li probao ali moralo bi raditi ako već nema okolo puno korisnika na WiFi koji bi pravili smetnje, U toj kući što je na 100m dalje bi WiFi ruter trebao biti ako može blizu prozora i ti svoj laptop kraj prozora. Ja sam na 250 m imao vezu tako sa stikom D-Link G122 ali je bilo na Low sa tim da bi normalno radio noću a danju kad se u stambenim zgradama uključe svi bi štekalo. Uzeo sam komad lima cca 20 x 15 cm , savio u polukrug i stik na produžnom usb kablu pričvrstio u fokus ( antena u stiku je nekih 5 mm od vrha), Fokus nađeš kad okreneš lim prema nekom daljem svjetlu ili suncu i vidiš gdje na stick imaš osvjetljeno pa podesiš da stoji tako da taj osvjetljeni dio bude na vrhu tih 5mm od sticka. Sada imam "Good" ili "Very good" signal i stabilniju vezu iako se dešava da ponekad uspori kad se netko iz komšiluka nađe na istom kanalu :(

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pojacivac wireless signala

Hvala ti na savjetu ali mob mi nema stick :P 
a ni laptop ..radiej bih investirao u opremu za slanje ..valjda nekakvi odasilajc antena ... 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
16 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala
ante5656 kaže...

Hvala ti na savjetu ali mob mi nema stick :P 
a ni laptop ..radiej bih investirao u opremu za slanje ..valjda nekakvi odasilajc antena ... 

Ne znam kakav router imas, al sumnjam da se na njemu moze zamjenit antena.

Zato jedna od opcija bi bila da kupis neki access point (TP-linkovi su cist okey, premda su medju najjeftinijima).

 

Oni dolaze vecinom sa 5 dBi antenicama i vec bi s time trebao vidjeti poboljsanje, ako ne, onda kupis jos neku yagicu (ako ti treba signal u jednom smjeru) ili omnicu ak hoces 360° pokrivenost. (to lako kasnije odlucis kad vidis rezultate)

Truth in engineering.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pojacivac wireless signala

Imam thompsonov od t-coma  ....

a ovo za ove umanejnice se ja bas ne razumim moze link od njih? 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
16 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala
ante5656 kaže...

Imam thompsonov od t-coma  ....

a ovo za ove umanejnice se ja bas ne razumim moze link od njih? 

Ne mogu skuzit tu rijec...

 

Uglavnom, treba ti ovo :)

Truth in engineering.
13 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala
Batista kaže...
ante5656 kaže...

Imam thompsonov od t-coma  ....

a ovo za ove umanejnice se ja bas ne razumim moze link od njih? 

Ne mogu skuzit tu rijec...

 

Uglavnom, treba ti ovo :)

Mislio je na yagicu i omnicu...

...The South Will Rise Again... White -h- boys
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pojacivac wireless signala

Jel ovo kao modem? msm jer imam i max tv pa oce li sve skuap raditi ?

 

Da mislio sam na yagicu i omnicu ... i je li s ovim sa linka sigurno dobar doment na 100 m ejr mi nebi bija problem dat koji 100 kn vise samo da iman kvalitetan domet...

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
16 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala
ante5656 kaže...

Jel ovo kao modem? msm jer imam i max tv pa oce li sve skuap raditi ?

 

Da mislio sam na yagicu i omnicu ... i je li s ovim sa linka sigurno dobar doment na 100 m ejr mi nebi bija problem dat koji 100 kn vise samo da iman kvalitetan domet...

A lijepo sam ti napisao gore... Fuckas max tv... (on tu sad nije bitan)

Bit ce jaci signal s osnovnom antenom koju dobijes s tim ap-om, al ak ne budes zadovoljan, pukni si jacu, iznad 10 dBi-a stvarno ne bi trebalo ic s obzirom na malen problem sto se tice prepreka.

Truth in engineering.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pojacivac wireless signala

Gle ja san totalni stup za to znaci nista se ne razumin ..ovo sa linka jel to modem il isamo antena i kako se spaja ... 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
16 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala
ante5656 kaže...

Gle ja san totalni stup za to znaci nista se ne razumin ..ovo sa linka jel to modem il isamo antena i kako se spaja ... 

To je access point. 

Ustekas ga kabelom u ethernet sucelje routera (ne u portove predvidjene za maxtv, nego u LAN di ustekavas PC).

Premda mozes ga postavit u repeater mod, da na sebe preuzme zeljeni signal s pristupne tocke i pojaca ga s iste antene.

 

Pratis upute koje dobijes s njim i konfiguriras ga.

Konfigurirao sam desetine ap-ova, bas taj model i full je jednostavan.

 

S njim dobijes antenu od 5dBi-a. Na router kojeg vec imas je antena od 3 dBi-a.

Kolko sam shvatio, vec sad vidis signal, ali je preslab. S navedenom antenom bi trebalo bit osjetno poboljsanje.

 

Ako nabavis taj ili slican AP, slobodno mi se obratis na privatnu poruku za pomoc oko konfiguracije.

Truth in engineering.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pojacivac wireless signala

Aha pa tako reci ...hmm a jesi li siguran da ve bit dosta tih 5 db -..msm kad vec kupujem da uzmem malo ajcu pa da budem siguran sto posto ?

Puno ti hvala na pomoci 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
16 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala
ante5656 kaže...

Aha pa tako reci ...hmm a jesi li siguran da ve bit dosta tih 5 db -..msm kad vec kupujem da uzmem malo ajcu pa da budem siguran sto posto ?

Puno ti hvala na pomoci 

Ne mogu bit sasvim siguran. Pa lako kasnije kupis antenu.

Kako hoces...

Truth in engineering.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pojacivac wireless signala
NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2014 16:45 (ante5656).
16 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala

Trebao bi biti okey.

Tocno taj model nisam koristil, al to je uglavnom to kaj ti trebas.

Truth in engineering.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pojacivac wireless signala

Hmm evo ja bas gledam njegove karakteristike al nista ne razumijem ..hm kolika je njemu kao snaga antene .. i oce li on moc to bez problema radit jer ne bi tija dat 250 kn zabadava

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
16 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala
ante5656 kaže...

Hmm evo ja bas gledam njegove karakteristike al nista ne razumijem ..hm kolika je njemu kao snaga antene .. i oce li on moc to bez problema radit jer ne bi tija dat 250 kn zabadava

4 dBi antena je gore, uzmi si onda jos ovu antenicu

Truth in engineering.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pojacivac wireless signala

hmmm ... pa ona je unutarnja antena oce li ona meni doabicav na sto metara

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
16 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala
ante5656 kaže...

hmmm ... pa ona je unutarnja antena oce li ona meni doabicav na sto metara

{#}

 

Pa sa kim ja pricam, covjece...

Velim ti da hoce, s obzirom koje podatke si napisao od pocetka.

 

 

Truth in engineering.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pojacivac wireless signala

hmm

oprosti ako izgleda da te vozam ali to mi nije nemjera samo zelim biti sto posto siguran da ce mi to raditi jer sam malo skeptican oko toga ... msm  nisu sve antene ko sto obecavaju ...

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
12 godina
offline
Pojacivac wireless signala

Dali bi neki wi-fi repeater pomogao da signal dođe do smart tv-a u dnevnom boravku ?

Trenutno uspijem uhvatiti jednu crticu signala s mobitelom kada sam na vratima za dnevni boravak (prostorija di je sa zelenim označen tv)

 

paint pro paint pro
Majke mi
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala

evo malo da olakšam shvatanje po ovoj temi WiFi

- WiFi veza koju koristimo je na freq. 2,4 ghz tj 2400 MHz , valna dužina je oko 12 cm a dužina dipol antene ------ ------  je 6 cm i uglavnom se nalaze u plastici na WiFi modemima.

- Sam uređaj je širokopojasni radio uređaj koji ima prijemnik i predajnik , sa ograničenom snagom predajnika po međunarodnim propisima.

- Da bi se ostvario veći domet koristimo bolje antene , a djelimo ih na usmjerene i neusmjerene ( "omnica " tj kružno zračenje ).

- Pojačanje antene jednako je i u emitiranju i u prijemu.

- Osim toga samo EM polje može biti horizontalno ili vertikalno polarizirano pa je kvalitetnija veza kad oba uređaja koriste istu polarizaciju.

- Usmjerene antene umjesto da zrače u krug okolo imaju  zračenje u jednom smjeru pojačano i izražava se u dB.

- Razlika između oznaka dBi i dBd je oko +3dB ....jer znače pojačanje naprema imaginarnoj anteni (dBi), ili pojačanje naprema dipol anteni (dBd). Znači  duplo bolja je antena od +3dBd od antene koja ima +3 dBi pojačanje.

- Dakle ako antena ima +5 dBi to je oko +2dBd. Što je kut usmjerenja EM snopa uži , to je pojačanje antene veće i moramo je točnije okrenuti prema drugoj   anteni gdje želimo ostvariti vezu.

- Antene neusmjerene ( kružnog zračenja vertikalne polarizacije ) imaju max pojačanje od oko +6 dBd.

- Usmjerene antene ovisno o tipu imaju daleko veća pojačanja pogotovo više-elementne yagi i parabole ( kao sat. antene) a često se koriste i sistem povezanih antena pred reflektorom -tz. kolinearne antene.

 

pojačanje snage :

3 dB = 2 puta

5 dB = 3,16

7 dB = 5,1

10 dB = 10

15 dB = 31,6

20 dB = 100

 

dakle na prijemniku koji prima naš signal koji emitiramo sa usmjerenom  antenom pojačanja od +10 dB je deset puta jači nego da koristimo sam dipol ( većinom isporučen na WiFi modemu). Samim tim imamo i kvalitetniju vezu i veći domet.

 

Problemi koje susrećemo su uglavnom prepreke ( zidovi , šuma itd.) i ometajući signali drugih korisnika a usmjerenim antenama to često smanjimo.

Ukoliko imamo ikakvu mogućnost da kablom umrežimo uređaje to treba uzeti kao alternativu naprema WiFi kojih danas imamo i na mobilnim uređajima , mobitelima, tabletima i sad smart TV.. {#}

 

- da dodam i podatak o spajanju antena koaksijalnim kablovima i pripadajućim konektorima jer se kod profesionalnih kablova na 1m dužine na kablu i spojevima konektora izgubi do 3 dB a dužinom kablova , pogotovo lošim kablovima i konektorima može izgubiti puno više , još ako nije prilagođena antena na impedancu koja je potrebna {#} . .....znači npr od  uređaja sa 100mW ako na spojevima i kablu izgubimo samo 3 dB do antene stiže 50mW, isto tako i na prijemu kroz takav kabal sa  3 dB gubitka izgubimo pola signala.

 

Na ovako visokim frekvencijama se može dobro iskoristiti refleksija EM signala o metalne predmete u kući , npr ogledala , i ostale metalne ploče i jednostavno usmjeriti signal ( odbijanje se ponaša  kao i svjetlost ).

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.1.2014 20:27 (AF139).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pojacivac wireless signala
Batista kaže...
ante5656 kaže...

Hmm evo ja bas gledam njegove karakteristike al nista ne razumijem ..hm kolika je njemu kao snaga antene .. i oce li on moc to bez problema radit jer ne bi tija dat 250 kn zabadava

4 dBi antena je gore, uzmi si onda jos ovu antenicu

Može li se ova antena zašarafiti na siemens sx763 router kako bi jače odašiljao signal? 

 

I ja imam problem s wirelessom od kad sam prebacio ured jer signal prolazi kroz nekoliko zidova. To nije toliko problem za pc koji solidno hvata signal ali tablet i mobitel jedva hvataju wifi signal. 

 

Edit našao sam sad komentar da se antena s sx763 ne može skinuti. Ne preostaje ništa drugo nego karton i foliju u ruke pa probati windsurfer :) 

Tempus fugit
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.1.2014 15:57 (robisierra92).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pojacivac wireless signala

Ja sam imao par takvih modema pokvarenih i isao ih rastavljat i unutra skuzija da je antena preko koaksijalnog kabela spojena na plocu preko nekakvog koaksijalnog konektora ...sad ne znam da li bi se na to dalo naštekat neka jača antena ...

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pojacivac wireless signala
ante5656 kaže...

Ja sam imao par takvih modema pokvarenih i isao ih rastavljat i unutra skuzija da je antena preko koaksijalnog kabela spojena na plocu preko nekakvog koaksijalnog konektora ...sad ne znam da li bi se na to dalo naštekat neka jača antena ...

Ne isplati se zahebavati s izmjenom antene, mogu potvrditi da sam dodavanjem ove "aluminijekse đinđe" {#} na antenu routera dobio dodatnih 50 posto signala na tabletu i mobitelu. 

 

Konkrtetno wi fi analyzer u tabletu kaže da je jačina signala sada oko - 65 db a prije je bila oko od - 90 do - 80.

 

Ne kužim se u te mjerne oznake pa se nadam da nešto nisma krivo napisao ali u svakom slučaju izum radi {#}

Tempus fugit
16 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala
robisierra92 kaže...

Može li se ova antena zašarafiti na siemens sx763 router kako bi jače odašiljao signal? 

 

Ne moze :)

robisierra92 kaže... ...

Ne isplati se zahebavati s izmjenom antene, mogu potvrditi da sam dodavanjem ove "aluminijekse đinđe" {#} na antenu routera dobio dodatnih 50 posto signala na tabletu i mobitelu. 

 

Konkrtetno wi fi analyzer u tabletu kaže da je jačina signala sada oko - 65 db a prije je bila oko od - 90 do - 80.

 

Ne kužim se u te mjerne oznake pa se nadam da nešto nisma krivo napisao ali u svakom slučaju izum radi {#}

A Robica, kaj sumnjas u mene ?  {#}

Truth in engineering.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice