Preporuka lemilice

poruka: 180
|
čitano: 139.270
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Preporuka lemilice
athlon64 kaže...

jel valjaju sta ove lidlove 40w lemilice od 100kn? za lemit sitne kabele, kao slusalice.

da oprostis ne valja ku*ca

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2013 19:50 (Swifty).
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka lemilice

ja sam kupio neku znju za 80kn u electornic shopu 30W i vec me sluzi godinu dana.

i smd lemim s njom i ostalu normalnu elektorniku. samo je treba znat koristit

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka lemilice

Zasto u lidla kupovati lemolicu od 100 kn kad za istu cijenu u chipoteci ili slicnom shopu moze se dobiti puno vise i bolje

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
11 godina
offline
Re: Preporuka lemilice
Lacko kaže...

ja sam kupio neku znju za 80kn u electornic shopu 30W i vec me sluzi godinu dana.

i smd lemim s njom i ostalu normalnu elektorniku. samo je treba znat koristit

Ona je ok za 1-3 uporabe godisnje, al za nesto vise je smece.. 

14 godina
neaktivan
offline
Preporuka lemilice

moze preporuka jedne iz chipoteke,sto jeftnije to bolje ali da bude ok za lemit sitne stvari kao kabele od slusalica, ventilatora itd...

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Preporuka lemilice

Ova bi trebala biti dovoljna.

Moj PC  
3 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka lemilice

swifty ta lemicila je meni upaljena 0-24 non stop radim sa njom....

vec sam 2 pojacala zalemio.

dva autoradia popravljao lemio nekih 20 zica na smd u auto radio jer je puko flat pa sam sa zicama od IDE kabla radio mostove.

kucno kino.

dvije maticne mjenjo kondice.

i neznam koliko napajanja od kompa mjenjo kondice i diode sta vrisne. i jos uvijek radi. tako da ne drzi ti teorija vodu. samo se lemilica nesmije bacat svuda

Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Preporuka lemilice
Lacko kaže...

swifty ta lemicila je meni upaljena 0-24 non stop radim sa njom....

vec sam 2 pojacala zalemio.

dva autoradia popravljao lemio nekih 20 zica na smd u auto radio jer je puko flat pa sam sa zicama od IDE kabla radio mostove.

kucno kino.

dvije maticne mjenjo kondice.

i neznam koliko napajanja od kompa mjenjo kondice i diode sta vrisne. i jos uvijek radi. tako da ne drzi ti teorija vodu. samo se lemilica nesmije bacat svuda

Mozda ne govorimo o istoj lemilici jer sam ja kupio onu za ukrasavanje drva.. mozda je tvoja prava ili ne znam ni ja sta... 

13 godina
neaktivan
offline
Preporuka lemilice

Ja sam kupio ovu lemilicu ima vec 8mjeseci odlicno sluzi. Sad ovisi za sta ti treba i koliko ces je koristit. Ja je koristim skoro svaki vikend i jos radi ko nova. Plus sto su za ovu lemilicu vrhovi jako dostupni i odma sam si kupio 3 ravna vrha jer dolazi sa spicastim sve to za ispod 100 kn.

LINK

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka lemilice

Recite mi, bia je otac u chipoteku malo gledat sta uzest i mislia se mašit za ovo:  http://www.chipoteka.hr/artikl/11061/weller-lemilo-220-25w-sp-25-l

 

Ali momak povise mi je reka da bi mi ona od 55kn i 30w trebala bit skroz dovoljna pa me zanima kolike su razlike , u cemu su razlike i da li je ovo bacanje para? Za lemljenje sitnih kabela povremeno, ne elektronike.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Preporuka lemilice

Weller je kvalitetna, ali za povremeno lemljenje žica, i one od 50 kn će ti napraviti posao, nema smisla trošit tolke novce na wellera ako ne misliš češće upotrebljavat

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka lemilice

http://www.chipoteka.hr/artikl/105093/lemilica-220-v-60-wmodel-vtsi60

 

A sta s ovim? Pari se malo bolji izbor za takve pare.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Preporuka lemilice

Ovisi što misliš lemit, prema tome se odabire jačina lemilice...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka lemilice
XXX-Man kaže...

Ovisi što misliš lemit, prema tome se odabire jačina lemilice...

Povremeno tanje kabelčiće primjer slušalice, ventilatore, ali bilo bi zgodno da mogu odradit zamjenu kondenzatora njom npr.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
moderator
offline
Re: Preporuka lemilice

Onda 30-40W, 60 je previše.

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka lemilice
XXX-Man kaže...

Onda 30-40W, 60 je previše.

Ok, onda cu uzest ovu :)  http://www.chipoteka.hr/artikl/73776/lemilica-220-v-30-wmodel-zd-200n

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka lemilice

Evo uzea je otac :) , pari mi se super, kad budem ima priliku isprobat cu je.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Preporuka lemilice
Pozdrav. Zna li netko gdje kod nas ima za kupiti Jovy Systems proizvode ili imate kakvu preporuku za IC lemnu stanicu?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Preporuka lemilice

Bok.

 

Treba mi savjet za lemilicu pa bi se nadovezao na ovu temu.

Povremeno imam posla sa lemljenjem na matičnim pločama laptopa i to uglavnom bude konektor napajanja ili izmjena nekih elemenata,dioda i slično.

Trenutačno imam ovu lemilicu http://www.stewmac.com/shop/Electronics,_pickups/Special_tools_for_Electronics,_pickups/Soldering/Solomon_SR-965_Soldering_Iron.html

Zadnje vrijeme na vrhu lemilice nikako da normalno nešto zalemim, moram nekako hvatati neki kut pod kojim mogu nešto napraviti.

Vjerovatno bi trebalo zamijeniti vrhove.

Razmišljam da kupim cijeli novi sistem, moguće i sa stanicom.

Što bi mi preporučili za rad?

Ni prije mi ova lemilica nije nešto odgovarala, vrh mi je jednostavno bio prevelik, bilo bi mi puno lakše sa nekim manjim.

Sad da li da zamijenim sve ili da probam negdje naći manji vrh?

Iskreno nemam pojma ni kolike je veličine ovaj sad na njemu...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Preporuka lemilice
srdela kaže...

Bok.

 

Treba mi savjet za lemilicu pa bi se nadovezao na ovu temu.

Povremeno imam posla sa lemljenjem na matičnim pločama laptopa i to uglavnom bude konektor napajanja ili izmjena nekih elemenata,dioda i slično.

Trenutačno imam ovu lemilicu http://www.stewmac.com/shop/Electronics,_pickups/Special_tools_for_Electronics,_pickups/Soldering/Solomon_SR-965_Soldering_Iron.html

Zadnje vrijeme na vrhu lemilice nikako da normalno nešto zalemim, moram nekako hvatati neki kut pod kojim mogu nešto napraviti.

Vjerovatno bi trebalo zamijeniti vrhove.

Razmišljam da kupim cijeli novi sistem, moguće i sa stanicom.

Što bi mi preporučili za rad?

Ni prije mi ova lemilica nije nešto odgovarala, vrh mi je jednostavno bio prevelik, bilo bi mi puno lakše sa nekim manjim.

Sad da li da zamijenim sve ili da probam negdje naći manji vrh?

Iskreno nemam pojma ni kolike je veličine ovaj sad na njemu...

Ako lemilica dobro grije samo vrh promjeni, a ako ne mislis davati puno para onda bolje ostani na lemilici bez stanice.

E, sad ili kupi vrhove ili drugu lemilicu neku jeftinu bez stanice.

Ja sam kupio sa stanicom, al na kraju mi sluzi samo kao stalak za 220V lemilicu posto ova 220V za 50 kn radi bolje...

:D
10 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka lemilice

Evo baš sam kopao malo po policama.

Našao sam još iz srednje škole Weller lemilo EP 15, ima regulaciju temperature 270,320 i 370 C.

Upalio sam ga 5 minuta i ništa...ugrije se lemilo ali vrh skroz slabo.

Stavim tinol i nikakva reakcija.

Pokušao sam skinuti vrh ali je onaj vijak zapekao,sad sam stavio malo wd40 pa ću probati kasnije.

Ovo sigurno nije radilo bar 10 godina.

Koliko su lemilice komplicirane za popravak da li neko zna?

Iskreno,rađe bi popravio ovu wellericu pa kupio još par nastavaka nego kupovao opet neku novu đi bu marku...

 

15 godina
neaktivan
offline
Preporuka lemilice

Preporuka Best Buy lemilice do 100kn s izmjenjivim vrhom.

- Pozeljno je da je dobavljiva u HRV do 100kn, ali otvoren sam i za ebay i ostale ako moze bolje.

Služila bi za lemljenje elektronike općenito, raznih PCB-a iz raznih elektronickih uređaja itd... 
U biti glavno da je general purpose.
Za velike stvari, npr aluminij, imam lemilicu(mrcinu) od 300W, tako da mi nije potrebno da ova bude bog zna koliko jaka, bitno je samo da dugo traje i da dobro služi.


Regulacija nije bitna - napravit cu ju. 

I don't care that they stole my idea . . I care that they don't have any of their own. — Nikola Tesla
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.4.2014 2:09 (xZero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Preporuka lemilice

Molio bi Vas preporuku neke kvalitetnije lemilice ili još bolje lemne stanice. Novci nicu problem (pod time mislim da sam spreman dati i do 400 kn). Trebao bi za elektroniku i mjenjanje komponenti po maticnim pločama i ostalim pcb. Naravno i za lemljenje žica, od ledica pa do zvučnih kabela... znači lemilica za sve. 

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Preporuka lemilice
Bolje ti je ova
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__32515__Soldering_Station_with_Adjustable_Heat_Range_with_EU_plug_EU_warehouse_.html

Isto kopija Hakko 936,u ovom slučaju se radi o Yihua 936.
Šalju je sa EU skladišta,mislim iz Nizozemske pa nemaš pdv-a,a dostava je oko 15 dolara sa trackingom.
Za par dana nakon slanja je kod tebe.
Ja nisam imao sreće i nisu je imali jedno mjesec dana pa sam morao sam svoju Hakko 936 raditi
robimarko@gmail.com
16 godina
offline
Re: Preporuka lemilice
robimarko kaže...
Šalju je sa EU skladišta,mislim iz Nizozemske pa nemaš pdv-a,a dostava je oko 15 dolara sa trackingom.
Za par dana nakon slanja je kod tebe.

Dostava  je 15 USD bez obzira na iznos ili? Nigdje na njihovom siteu ne nalazim cijenu dostave...

13 godina
neaktivan
offline
Preporuka lemilice

A ovako nešto?

http://www.chipoteka.hr/artikl/29952/lemna-stanica-sa-temp-kontrolom-zd-931 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Preporuka lemilice
Darmarko kaže...
robimarko kaže...
Šalju je sa EU skladišta,mislim iz Nizozemske pa nemaš pdv-a,a dostava je oko 15 dolara sa trackingom.
Za par dana nakon slanja je kod tebe.

Dostava  je 15 USD bez obzira na iznos ili? Nigdje na njihovom siteu ne nalazim cijenu dostave...

Trebala bi biti po težini,vidiš kada se ulogiraš i ubaciš u košaru.

Taj ZD931 su svi popljuvali

robimarko@gmail.com
13 godina
neaktivan
offline
Preporuka lemilice

Ili ovo? 

http://www.chipoteka.hr/artikl/9978/lemna-stanica-sa-temp-kontrolom-zd-937

Nije velika razlika u cjeni od prošle, a tu su obje oko 400,00 kn  

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka lemilice
robimarko kaže...
Darmarko kaže...
robimarko kaže...
Šalju je sa EU skladišta,mislim iz Nizozemske pa nemaš pdv-a,a dostava je oko 15 dolara sa trackingom.
Za par dana nakon slanja je kod tebe.

Dostava  je 15 USD bez obzira na iznos ili? Nigdje na njihovom siteu ne nalazim cijenu dostave...

Trebala bi biti po težini,vidiš kada se ulogiraš i ubaciš u košaru.

Taj ZD931 su svi popljuvali

Zbog čega? pitam samo, ako je nešto meni nevažno, onda bih uzeo taj model

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice