Rasprava o 3D printanju

poruka: 67
|
čitano: 4.751
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
Re: Rasprava o 3D printanju

Pozdrav ekipa...evo totalno sam se nabrijao da kupim Ender 3, sad je neka akcija na aliexpressu pa bih uzeo za 1700kn:

Ender 3 PRO

Stakleni bed

aluminijski extruder

2kg fillamenta

silent motherboard

E sad...vidim da se od programa može koristiti SolidWorks (koji aktivno koristim već perko 5god, pa ne vjerujem da ću iamti problema sa time).

Ali malo me brinu/bune ove temperature i generalno postavke...koliko je to komplicirano i da li je izgledno nešto generalno zajeb*** na printeru 

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
10 godina
Što se tiče programa, Solidworks je CAD/CAM program, za potrebe printera, treba ti Slicer, program koji 3D model pretvara u naredbe koje 3D printer prepoznaje (gcode). Sliceri su Cura, Slic3r , Simplify3D i slični. Što se tiče temperatura, to se sve namješta u sliceru
Moj PC  
1 0 hvala 2
5 godina

Jasno mi je da treba još i slicer, bitno mi je da barem model mogu napraviti u soliworksu :)

E ali te postavke, koje se postavljaju u sliceru, jel ima neki tutorail upute il nešto?

8 godina
Imaš na YouTubeu sve. Cura ti ima opise za sve postavke. Treba se igrat malo
8 godina
Rasprava o 3D printanju

Kao sto je receno, sve imas na netu, gledaj sve i polako  pri slaganju printera i kalibriranja, manje problema ces imati kasnije. 3D printanje je za vecinu ljudi hobby u kojem ces se i puno puta frustrirati em zbog filamenta koji se zacepi pa neravne ploce itd, itd. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina

e to, mislio sam odmah uzeti par nozzlea...kad se začepi jel ga odčepite nekako iglom ili nešto drugo? ili se mora staviti novi nozzle. Ma znam to bi i meni bio hobby za učenje i zezanciju više :)

8 godina

Nozzle se relativno lako odcepljuje, cuvaj prste da se ne opeces ipak pricamo o temp od cca 210°c, kad je ugrijana mozes iglom cistiti. Iglu dobijes i sa Enderom u kutiji uz jednu nozlu viska, nozle si mozes slobodno jos uzeti jer su jeftine za veliku kolicinu, medjutim ne trose se jako brzo ako koristis normalne tipove plastike.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice