Tiskana pločica s LED diodama

poruka: 9
|
čitano: 6.358
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Tiskana pločica s LED diodama

Mislim napravit na biciklu jednu dugu tiskanu pločicu,e sad ja na nemogu nać di ima kupit 5-6 jakih LED dioda,nemogu nać u chipoteke.

Jel mi možete nać tiskanu pločicu i LED diode i di se mogu kupit u Splitu

 

Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2009 17:15 (PC Street Hacker).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Tiskana pločica s LED diodama
PC Street Hacker kaže...

Mislim napravit na biciklu jednu dugu tiskanu pločicu,e sad ja na nemogu nać di ima kupit 5-6 jakih LED dioda,nemogu nać u chipoteke.

Jel mi možete nać tiskanu pločicu i LED diode i di se mogu kupit u Splitu

 

a koje boje ti trebaju led diode (plave, crvene, zelene,...)

15 godina
offline
RE: Tiskana pločica s LED diodama

Bijele

Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
15 godina
neaktivan
offline
Tiskana pločica s LED diodama

hmm pogledaj na ovoj strani link samo listaj prema dolje dok ne naiđu led white... bijele ledice su dosta skupe...

EDIT: a tisknane pločice na ovoj stranici link

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2009 17:28 (system).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Tiskana pločica s LED diodama

OK hvala puno

Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
12 godina
neaktivan
offline
Tiskana pločica s LED diodama

Pozz novi sam ovdje pa bi me zanimalo da li neko zna,kako mogu na tiskanoj plocici postavit 50 60 70 dioda vezane u seriju tako da to mogu spojit na 220volti,al sa nek stabilizatorom kao npr. tranzistor LM317 ,ako neko ima ko moze pomoc i dat mi šemu i karakteristike nek se javi hvala unaprijed....

 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tiskana pločica s LED diodama
faco91 kaže...

Pozz novi sam ovdje pa bi me zanimalo da li neko zna,kako mogu na tiskanoj plocici postavit 50 60 70 dioda vezane u seriju tako da to mogu spojit na 220volti,al sa nek stabilizatorom kao npr. tranzistor LM317 ,ako neko ima ko moze pomoc i dat mi šemu i karakteristike nek se javi hvala unaprijed....

Najbolje da samo uzmeš neko istosmjerno napajanje i to je to. Npr., uzmeš 12V napajanje i spajaš 3 ili 4 LEDice u seriju i onda kombiniraš u paralele i tako dokle god imaš dovoljno (mili)ampera. Imam jednu stranicu s povoljnim napajanjima(imaju i LEDice) pa ti link u poruci pošaljem, ne znam jel smijem ovdje staviti.

 

Post dolje: Nemam pojma :)) evo linka: http://www.e-radionica.com/collections/napajanja

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2012 21:04 (Dava).
14 godina
offline
Re: Tiskana pločica s LED diodama
Dava kaže...
faco91 kaže...

Pozz novi sam ovdje pa bi me zanimalo da li neko zna,kako mogu na tiskanoj plocici postavit 50 60 70 dioda vezane u seriju tako da to mogu spojit na 220volti,al sa nek stabilizatorom kao npr. tranzistor LM317 ,ako neko ima ko moze pomoc i dat mi šemu i karakteristike nek se javi hvala unaprijed....

Najbolje da samo uzmeš neko istosmjerno napajanje i to je to. Npr., uzmeš 12V napajanje i spajaš 3 ili 4 LEDice u seriju i onda kombiniraš u paralele i tako dokle god imaš dovoljno (mili)ampera. Imam jednu stranicu s povoljnim napajanjima(imaju i LEDice) pa ti link u poruci pošaljem, ne znam jel smijem ovdje staviti.

Zasto ne bi smio staviti??

16 godina
neaktivan
offline
Tiskana pločica s LED diodama

nitko vam ne brani
smijete se i sa mosta baciti

nije preporučljivo - šteker je 220 izmjenično, a onda bi trebalo to stabilizirati na istosmjerno pa velikim kondenzatorom gladiti napon, pa opet ako jedna ledica ode moraš svih 70 provjeravati koja je otišla, a čak ako jedna pregori mogla bi i sve druge povući
lm371 radi ako se ne varam do 40v neznam ni kako bi ga tu spojio nit si rekao zašto ti uopće u ovoj shemi treba

 

ako si mislio jačinu osvjetljenosti preko lm317 - e pa nemoš ledice tako! ledice nisu linearne npr ajmo reć crvena - na 0-1v neće ni svijetliti, 1-1.2 slabo jedva vidljivo, 1.2 -1.4 dosta slabo, 1.4-1.7 jako, 1.7+ pregara, obićna žaruljica će svijetliti proporcionalno s naponom 

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice