XFX 4850 sa Cpu coolerom na sebi

poruka: 12
|
čitano: 4.231
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
XFX 4850 sa Cpu coolerom na sebi

poz, evo da objavim malo svoju taktiku boljeg hladenja grafe

mojaje grafa imala ogr onaj single srot hladnjak s kojim je isla do 85 stupnjeva na defaultu

znaci ovako, postavio sam stock cooler od amd x2 6400+ na svoju grafu i nalijepio jezice na memu i sad uzivam u oc-u
problema za mene oko montaze nije bilo nikakih, samo trebate imati dovoljno tanke a duze sarafe (2 cm) da produ kroz rupe na grafi i usarafe se u cooler

 

rezultati su bezprijekorni, oc sa 625 / 993 na 760 / 1175
temp grafe neprelaze 55 stupnjeva nakon pola sata u msi kombustor na oc-u, ideal oko 36

ovo sam radio i na 8800 gtx, 9800 gt, 9600 gso, samo sam koristio i druge cpu hladnjake, isto stock ali od s775 i 478, ovisi gdje bi mi bolje koji pasao zbog rasporeda memorijskih cipova na grafi i ostali didi
nakon ovoga sve su opet radile super i nikakih problema, a za oc su bile i vise nge spremne

pa eto neznam dali je ovo kom pomoglo ili ce pomoc ali probajte, bolje neg dat 150 kn za AC S1, a po meni ovo ista stvar

 

ako modovi misle da je ova tema trebala biti postana u neki drugi podforum mogu je prebacit

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2012 16:23 (Deathreper).
Moj PC  
20 0 hvala 5
13 godina
offline
XFX 4850 sa Cpu coolerom na sebi

Dobro si ti to slozio,svakako vrijedi isprobat stavit stock cooler od proca  nego dat pare za neki tipa Accelero. Btw, ludo izgleda !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
XFX 4850 sa Cpu coolerom na sebi

Super si to složio, ali zar ti nije previse bučan taj stock cooler, pogotovo zato sto nije spojen na 4pin vec na 3 pin pa radi na max. okretajima?

Alistair Overeem vs. Brock Lesnar - Match godine 30.12.2011<3
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: XFX 4850 sa Cpu coolerom na sebi
nije bucan, stovise necuje se i neradi na max okretajim, bez obzira na 3 pin opet ga mozes podesavat na profilima za fan u biosu

meni se necuje nista i kako spomenuh drzi grafu u full loadu ispod 55c


15 godina
offline
XFX 4850 sa Cpu coolerom na sebi

Odličan mod, ali treba se paziti na gpu koji je jako osjetljiv. Na primjer ako stegneš prejako hladnjak na jednu stranu imaš velike šanse da ćeš oštetiti tojest okrznuti sam GPU što može rezultirati kvarom same kartice. I sam, kao vlasnik dvaju referentnih HD4850 sam pokušavao napraviti bolje DIY hlađenje i to uspješno. Prva ideja je bila da zalemim cpu cooler na orginalni cooler ali to nije završilo kako treba prvenstveno zbog nedostatka opreme za takvo lemljenje (lemio sam pomoću plina). Kasnije sam kupio polovni accelero S1 i na njega zalijepio prvo amd pa potom intelov stock ent i spojio ga na regulaciju kartice. Na kraju sam na karticu montirao modificiran hladnjak od 9800GTX.

org. cooler bez rebarca org. cooler bez rebarca
accelero accelero
I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2012 18:10 (Katana).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
XFX 4850 sa Cpu coolerom na sebi

Svaka čast meštre. {#} Imam isti model grafičke kao ti ali intelov cooler nemože stat :(

E da te pitam, koji su ti to pasivni hladnjaci? Ima li to u linksu, mislim kupit? :D

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2012 17:07 (mp93).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: XFX 4850 sa Cpu coolerom na sebi
mp93 kaže...

E da te pitam, koji su ti to pasivni hladnjaci? Ima li to u linksu, mislim kupit? :D

Mislis na ovakve hladnjake: klik , klik !?

Music As A Weapon !!
15 godina
neaktivan
offline
XFX 4850 sa Cpu coolerom na sebi

sve te modifikacije i muka, a nemozes karticu dignut na barem 750/1200 ... hehehe

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: XFX 4850 sa Cpu coolerom na sebi
Haf932 kaže...

Mislis na ovakve hladnjake: klik , klik !?

Zanima me hoće li bit koja caka (problema) prilikom stavljanja na grafičku. Ustvari hoću li ih uopće moć stavit? Nemam iskustva na tom polju :D

13 godina
offline
XFX 4850 sa Cpu coolerom na sebi

Ma nece, samo ih zaljepis !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
XFX 4850 sa Cpu coolerom na sebi

Ima moja tema sa 5570 i coolerom od amd s939

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: XFX 4850 sa Cpu coolerom na sebi
mtopol kaže...

sve te modifikacije i muka, a nemozes karticu dignut na barem 750/1200 ... hehehe

mogu, na 765 / 1200

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice