Audio switch

poruka: 7
|
čitano: 6.380
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Audio switch

Imam dva racunala koja stoje jedan do drugog. Funkcija jednog je 24h pokrenut uTorrent te povremeno slusanje glazbe ili gledanje filmova.

Funkcija drugog je obavljanje posla, no slusanje glazbe, surfanje webom itd itd...

Imam jednu HIFI liniju, i jedan komp spojen na AUX. Najjednostavnije rjesenje je spojiti druge zvucnike na drugi komp. No bezveze trpam sebi 4 zvucnika na stol...

Drugo jednostavno rjesenje je spojiti sva cetiri izlaza (2x2) kabelima na AUX. Tada bi istovremeno imao signal s oba komp-a na liniji. No cak ni ova solucija mi nije draga, pa sam se odlucio napraviti svoj audio switch posto imam vec jedan KVM switch na stolu, neka sve bude na prekidace.

 

 Prvo mi treba kuciste za sve to. Slika 1 - Kuciste

Setajuci po kuci nisam nasao nista korisno osim poklopca boje u spreju... bez puno razmisljanja napravio sam 8 rupa na njemu. Slika 2

 

Materijal koji mi treba sam uzeo u Chipoteci. Izaslo me oko 25 kuna. Slika 3

 

Sada se sigurno pitate kako se sve to spaja. Dakle, poanta je da sam uzeo dva dupla prekidaca bez nule. Jednostavni su za prepoznati jer imaju 6 nozica i samo dva polozaja.

4 nozice su ulazi (2x2), dok su srednje dvije nozice izlazi. Prekidac ostvaruje spoj izmedzu parova nozica na kraju. Laicki objasnjeno ali pogledajte sliku pa bih vam trebalo biti jasnije.

Nadalje, zadatak mi je na jedan prekidac spojiti dva ljeva ulaza, posto zelim imati mogucnost prebacivanja izmedzu njih. Izlaz cu odvesti na AUX u liniji.

Isto radim i s desnim izlazima, ali za to mi treba i drugi prekidac.

 

Shema je prikazana na slici, nadam se da ce vecini biti jasno o cemu se radi. Slika 4

 

Sada sljedi dosta strpljenja i paznje.

Pazite kako spajate činčeve na prekidace, obratite pozornost da vam se zice ne diraju jer cete imati smetnje i spojeve na prekidacu pokusajte izolirati.

Naravno, sve je pametno zalemiti. Slika 5,6

 

I na kraju sam posnosno switch stavio do rutera u kantun stola. Sada trebam samo lagano isruziti ruku i promjeniti izlaz kojeg zelim slusati.

Slika 7

 

 

kuciste kuciste
kuciste s rupama kuciste s rupama
materijal materijal
shema shema
jedna strana gotova jedna strana gotova
polako se spaja i druga strana polako se spaja i druga strana
finalni proizvod finalni proizvod
Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.10.2008 19:22 (pixelatem).
 
1 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Audio switch

Ljepo napravljeno!

Mora da je bilo zabavno lemiti u tako malom prostoru :)

 

 

nego gledam tvoju shemu, i pitam se jel moguće ovo napraviti sa samo jednim prekidačem, tako da spojiš svih 6 zemlja, ulaza i izlaza u jedan spoj? Onda ti na prekidaču ostaju 3 pina za jedan izlaz i njegova 2 ulaza, i druga 3 za drugi izlaz i njegova 2 ulaza. Jel bi to radilo?

 

 

There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Audio switch

Do jaja. Kakvih ti sve imas ideja... meni je danas jedna došla pa budem pokušao napraviti :)

Daj mi reci, znači sa tim upravljas koji ce zvucnici raditi?

 

EDIT: Aha ponovno još jednom, polako sam pročitao i skužio. Znači ti određuješ sa kojeg kompa će ići zvuk na zvučnike?

"An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field." - Niels Bohr
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.10.2008 21:19 (Black Knight).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Audio switch
niki kaže...

Ljepo napravljeno!

Mora da je bilo zabavno lemiti u tako malom prostoru :)

 

 

nego gledam tvoju shemu, i pitam se jel moguće ovo napraviti sa samo jednim prekidačem, tako da spojiš svih 6 zemlja, ulaza i izlaza u jedan spoj? Onda ti na prekidaču ostaju 3 pina za jedan izlaz i njegova 2 ulaza, i druga 3 za drugi izlaz i njegova 2 ulaza. Jel bi to radilo?

 
uf, nemas pojma kako je zabavno lemiti u prostoru sirine 4-5 cm. Smijeh

s jednim ovakvim prekidacem to ne bi bilo bas moguce, teoretski nekakav zvuk bi dolazio do linije al bi bio previse unisten, prepun suma i smetnji.
No preko oceana se takvu napravicu moze kupiti. LINK  . Ovdje su u biti 3.5 jackovi ali princip je isti samo sto se koristi jedan prekidac.

Black Knight kaže...

EDIT: Aha ponovno još jednom, polako sam pročitao i skužio. Znači ti određuješ sa kojeg kompa će ići zvuk na zvučnike?

 
da, ovo je u biti 'dvokanalni mix pult' samo sto to nije. Belji se
Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
16 godina
neaktivan
offline
Audio switch

Možeš mi reći koje su to točno stvarčice sa chipoteke?

"An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field." - Niels Bohr
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Audio switch
Black Knight kaže...

Možeš mi reći koje su to točno stvarčice sa chipoteke?

 
2 x dvostrani prekidac bez nule , nisam siguran kako se tocno zove
6 x zenski činč za ugradnju
1 m audio kabela ...

to je sve.
Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
16 godina
neaktivan
offline
Audio switch

Hvala. Imas PM :)

"An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field." - Niels Bohr
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice