Autorun.inf virus na usb sticku

poruka: 31
|
čitano: 34.097
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Autorun.inf virus na usb sticku

Ovak, našao sam se u neugodnoj situaciji.

 

Frend mi je dao svoj USB stick (ms industrial 4GB)   da mu nabacim neke slike gore. Kad sam mu vratio usb, rekao mi je da mu avast objavljuje da se zavukao virus u autorun.inf datoteku. Probao je formatirat usb, ali nakon formatiranja objavljuje isto.

 

Zatim sam ja skinuo Autorun Virus Remover s download.com skenirao svoj komp, svoj usb, svoj fotić, i nije ništa našao programčić. Možda treba podesit neke opcije u tom programu.

 

Zatim je on također skenirao svoj komp i usb, te isto nije ništa našao program. Svoj komp redovno skeniram s antivirus, spyware, amlware porgramima, i nema problema nikad.

 

Ajmo ljudi pomagajte, jeli imao itko sličan problem, kako ga je riješio, jeli mouće da ga avast cima samo, sutra će mi dofurat svoj usb da ja to pogledam, al ne znam fakat.

15 godina
neaktivan
offline
Autorun.inf virus na usb sticku

Ja sam ga rijesio tako da sam skinuo Avast i nastimao opciju boot scan i uklonio mi ga je prije podizanja windowsa.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
15 godina
neaktivan
offline
RE: Autorun.inf virus na usb sticku
FlyBoy kaže...

Ovak, našao sam se u neugodnoj situaciji.

 

Frend mi je dao svoj USB stick (ms industrial 4GB)   da mu nabacim neke slike gore. Kad sam mu vratio usb, rekao mi je da mu avast objavljuje da se zavukao virus u autorun.inf datoteku. Probao je formatirat usb, ali nakon formatiranja objavljuje isto.

 

Zatim sam ja skinuo Autorun Virus Remover s download.com skenirao svoj komp, svoj usb, svoj fotić, i nije ništa našao programčić. Možda treba podesit neke opcije u tom programu.

 

Zatim je on također skenirao svoj komp i usb, te isto nije ništa našao program. Svoj komp redovno skeniram s antivirus, spyware, amlware porgramima, i nema problema nikad.

 

Ajmo ljudi pomagajte, jeli imao itko sličan problem, kako ga je riješio, jeli mouće da ga avast cima samo, sutra će mi dofurat svoj usb da ja to pogledam, al ne znam fakat.

 U kom formatu je USB formatiran (FAT32 ili NTFS)?
16 godina
neaktivan
offline
Autorun.inf virus na usb sticku

ok, a pritom si naravno imao usb uštekan u utor? ( znam da glupo zvuci pitanje)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Autorun.inf virus na usb sticku
FlyBoy kaže...

ok, a pritom si naravno imao usb uštekan u utor? ( znam da glupo zvuci pitanje)

Jesam i maknuo ga je sa sticka,c,d i e particije.
World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
16 godina
neaktivan
offline
Autorun.inf virus na usb sticku

ja sam se riješio virusa tako da sam postavio vidljivim sistemske fajlove i skirvene dokumente u opcijama

Onda sam obrisao autoran.inf datoteku i onu putanju do koje je pokazivala autoran.inf datoteka, u mom slučaju recylcer folder koji sam cijeli izbrisao, pa više nisam imao problema...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Autorun.inf virus na usb sticku
Kalea kaže...
  U kom formatu je USB formatiran (FAT32 ili NTFS)?
  e sad, nisam siguran, sutra javim kad opet dobijem usb, ali pretpostavljam u NTFS
15 godina
neaktivan
offline
Autorun.inf virus na usb sticku

ja to rjesin na sljedeci nacin , format ,pa onda neku veliku datoteku (koja je blizu punog kapaciteta sticka) kopiran na stick da prebrise podatke , i onda opet format.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Autorun.inf virus na usb sticku
kyptonite kaže...

ja sam se riješio virusa tako da sam postavio vidljivim sistemske fajlove i skirvene dokumente u opcijama

Onda sam obrisao autoran.inf datoteku i onu putanju do koje je pokazivala autoran.inf datoteka, u mom slučaju recylcer folder koji sam cijeli izbrisao, pa više nisam imao problema...

  e vidiš, čini mi se da bi to moglo upaliti. A reci mi, je li se poslije normalno palio autorun kad uštekaš usb?

Ok, hvala svima na prijedlozima, javim vam sutra rezultate kad dobim USB. 
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.2.2009 22:24 (FlyBoy).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Autorun.inf virus na usb sticku

prije sam morao ici desna pa na explore, nije htjelo obicno da otvori, javljao gresku.. nakon ovoga je normalno otvarao, samo sto nikako nisam uspjevao da sredim autoplay, da mi automatski otvori usb kad ga stavim unutra... hebga...

16 godina
neaktivan
offline
Autorun.inf virus na usb sticku

Kada se napokon rješiš virusa ima jedan dobar način da spriječiš daljnje inficiranje autorun.inf datoteke. Sve što trebaš je uraditi je otovoriti notepad, ostaviti sve prazno i spremiti datoteku u root od memory sticka pod imenom autorun.inf. Nakon toga staviš tu datoteku da bude samo "Read Only".

FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 (1.8GHz) oc @ 2.5GHz; ASUS EN7300GT SILENT (400/800) oc @ 570/960; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17"; "Gravitacija je *učka"
15 godina
neaktivan
offline
RE: Autorun.inf virus na usb sticku
scorpion667 kaže...

Kada se napokon rješiš virusa ima jedan dobar način da spriječiš daljnje inficiranje autorun.inf datoteke. Sve što trebaš je uraditi je otovoriti notepad, ostaviti sve prazno i spremiti datoteku u root od memory sticka pod imenom autorun.inf. Nakon toga staviš tu datoteku da bude samo "Read Only".

  Nije losa ideja ,ali definitvno je najbolja opcija kad se vec kupuje stick uzeti neki koji ima onaj write protect   , prije par godina puno je stickova to imalo, danas se vec treba pomucit za nac takav stick .
Ako neko zna za neki cca 1-2 GB model   (po mogucnosti ve-mil ili links) neka napise....
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Autorun.inf virus na usb sticku
insomniac_cro kaže...
scorpion667 kaže...

Kada se napokon rješiš virusa ima jedan dobar način da spriječiš daljnje inficiranje autorun.inf datoteke. Sve što trebaš je uraditi je otovoriti notepad, ostaviti sve prazno i spremiti datoteku u root od memory sticka pod imenom autorun.inf. Nakon toga staviš tu datoteku da bude samo "Read Only".

  Nije losa ideja ,ali definitvno je najbolja opcija kad se vec kupuje stick uzeti neki koji ima onaj write protect   , prije par godina puno je stickova to imalo, danas se vec treba pomucit za nac takav stick .
Ako neko zna za neki cca 1-2 GB model   (po mogucnosti ve-mil ili links) neka napise....
  Eto,jos zalim za moj Transcend koji je imao read only prekidac. Prodao sam ga davno zbog malenog kapaciteta (512Mb) ali danas se kajem.
To mi je sasvim dovoljno kada vucem USB kod drugova i kada nosim slike u studio. A ta studija su legla zaraze USB virusa.
Sada se dovijam primitivno,imam Kingston 2Gb micro SD sa adapterom koji ima read only pa sa sobom nosim i citac kartica za svaki slucaj.
To je to...micro SD je daleko sporiji,od recomo PQI sticka koji imam od 4 Gb (preko 40 mB/s),ali pomaze da ne pokupis virus odnekud ane pomaze da ne zarazis nekog drugog 
"You can think I'm wrong, but that's no reason to quit thinking." Dr. House
16 godina
neaktivan
offline
Autorun.inf virus na usb sticku

dal mozda taj usb ima ikonu kao štit. ja taj vrisu uvik pokupin odnekud ali ga se i lako riješima tako da ne otvaram mem. stick nego da u adress bar upišem ime mem. stika i kad se otvori pobrišem autrun.inf i knight.exe

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
neaktivan
offline
Autorun.inf virus na usb sticku

uvijek mozete izgasiti autorun proceduru u windowsima...

pa kad ustekate usb, win nece nista pokretati.

 

vise informacija ovdje i ovdje

Asus M6VA | Intel M 1.86Ghz 2Mb | ATI x700 256Mb | DDR2 2Gb 533Mhz | HDD 140Gb(80+60) 5400rpm
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Autorun.inf virus na usb sticku

Nije dovoljno "gasenje" Autoruna,moze se aktivirati kada Win Explorer pristupa podatcima. Inf file je samo nacin za brzo i jednostavno pokretanje virusa

 

 

 

"You can think I'm wrong, but that's no reason to quit thinking." Dr. House
16 godina
offline
RE: Autorun.inf virus na usb sticku
scorpion667 kaže...

Kada se napokon rješiš virusa ima jedan dobar način da spriječiš daljnje inficiranje autorun.inf datoteke. Sve što trebaš je uraditi je otovoriti notepad, ostaviti sve prazno i spremiti datoteku u root od memory sticka pod imenom autorun.inf. Nakon toga staviš tu datoteku da bude samo "Read Only".

 Ovo stvarno djeluje?
Doć će Zoka da vas roka
15 godina
offline
Autorun.inf virus na usb sticku

I mene zanima da li djeluje jer mi se taj virus uvijek negdje nakači, baš je dosadan...

q9300@3,00/Gigabyte X48-DQ6/ OCZ Reaper DDR2 @ 1066/ASUS 4870/
15 godina
neaktivan
offline
RE: Autorun.inf virus na usb sticku

ima vam program ninja pendisk http://nunobrito.eu/ninja/ koji automatski pazi na usb diskove koje otvarate i briše autorun.inf datoteku i većinu virusa, i spriječava stvaranje novih...

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.2.2009 15:10 (mariik).
16 godina
neaktivan
offline
Autorun.inf virus na usb sticku

ispravka, usb je u FAT32 formatu, a sad kad sam ubacio usb i pokrenuo autorun remover našao je infektiranu datoteku na usbu-u. još da imam full verziju pa da ga pobrišem :P

 

 

Eto, uspio sam pobrisati virus s autorun virus remover programom, inače vrlo dobar, brz i efikasan program, koji ima dosta opcija, tipa imuniziranja usba, scana svakog usba kad ga se umetne...itd.

 

-zatim sam nanovo formatirao usb key, i sve radi, autorun također...

 

Hvala na pomoći svima

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.2.2009 15:52 (FlyBoy).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Autorun.inf virus na usb sticku
FlyBoy kaže...

ispravka, usb je u FAT32 formatu, a sad kad sam ubacio usb i pokrenuo autorun remover našao je infektiranu datoteku na usbu-u. još da imam full verziju pa da ga pobrišem :P

 

 

Eto, uspio sam pobrisati virus s autorun virus remover programom, inače vrlo dobar, brz i efikasan program, koji ima dosta opcija, tipa imuniziranja usba, scana svakog usba kad ga se umetne...itd.

 

-zatim sam nanovo formatirao usb key, i sve radi, autorun također...

 

Hvala na pomoći svima

 Autorun Eater - freeware
MB ASUS P5K, C2D E6420, Radeon X1950PRO, DDR2 3GB 800MHz Transcend, 19"SamsungSM 932BF, Antec Sonata III-EC Midi
15 godina
neaktivan
offline
Autorun.inf virus na usb sticku

imam problem sa folderom autorun.inf koji sam dobio preko USB-a. Računar se ponaša normalno, ali na svakoj particiji imam taj folder koji  ne mogu izbrisati. folder nije skriveni, AV ga ne prepoznaje. Hvala unaprijed.

ovu poruku dobijem kada pokušam brisati ovu poruku dobijem kada pokušam brisati
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2009 19:10 (miksoon).
15 godina
offline
RE: Autorun.inf virus na usb sticku
miksoon kaže...

imam problem sa folderom autorun.inf koji sam dobio preko USB-a. Računar se ponaša normalno, ali na svakoj particiji imam taj folder koji  ne mogu izbrisati. folder nije skriveni, AV ga ne prepoznaje. Hvala unaprijed.

 probaj sa tuneup shredder imas ga na tuneup utilites 2009
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
15 godina
neaktivan
offline
Autorun.inf virus na usb sticku

mwni je frend donio bio usb i eto virus/rootkit. Meni je norton javio i zbrisao neki virus, ali mi je bio i dalje aktivan rootkit pa je svaki put kad sam nešto uštekao usb javio virus. na kraju sam ga skinuo pomoću gmer-a i još nekih programa.

Abit AB9 PRO | Q6600 | 4 GB DDR2 800 | Zotac 9800 GTX+ AMP! | 2 x 320 GB Seagate RAID + 256 GB Western digital | 2 x LG DVD pržilice | DVB-S | i šlag na kraju SAMSUN FLOPPY
15 godina
neaktivan
offline
Autorun.inf virus na usb sticku

najlakše riješenje je to da se ode desni klik na USB explore, kada se uđe u USB onda na Tools - Folder options -View-hidden files and folders i tamo show hidden files...- Ok- pojavit će se folderi Recycled.boot il tak to izbrisati i izbrisati autorun.inf i to je to...iskusano vise puta...

La lucha continuada...
15 godina
neaktivan
offline
Autorun.inf virus na usb sticku

hej  moze pomoc u slicno sam situaciji kao i osoba koja je trazila savjet posudila sam od prijateljice usb stick od 8 giga i ima jedan folder kojeg je nemoguce izbrisat sto da napravim? zahvalla na bilo kakvom savjetu

15 godina
neaktivan
offline
RE: Autorun.inf virus na usb sticku
anchika kaže...

hej  moze pomoc u slicno sam situaciji kao i osoba koja je trazila savjet posudila sam od prijateljice usb stick od 8 giga i ima jedan folder kojeg je nemoguce izbrisat sto da napravim? zahvalla na bilo kakvom savjetu

 Probaj s ovim.
World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
15 godina
neaktivan
offline
RE: Autorun.inf virus na usb sticku
anchika kaže...

hej  moze pomoc u slicno sam situaciji kao i osoba koja je trazila savjet posudila sam od prijateljice usb stick od 8 giga i ima jedan folder kojeg je nemoguce izbrisat sto da napravim? zahvalla na bilo kakvom savjetu

 Ako imaš neki "dobar" antivirus jednostavno uradi desni klik na file pronađi gdje stoji Move to Quarantine..! Izbrisan i bez unlockera...
Nijedno pravilo bez iznimke!!
16 godina
protjeran
offline
RE: Autorun.inf virus na usb sticku
insomniac_cro kaže...
scorpion667 kaže...

Kada se napokon rješiš virusa ima jedan dobar način da spriječiš daljnje inficiranje autorun.inf datoteke. Sve što trebaš je uraditi je otovoriti notepad, ostaviti sve prazno i spremiti datoteku u root od memory sticka pod imenom autorun.inf. Nakon toga staviš tu datoteku da bude samo "Read Only".

  Nije losa ideja ,ali definitvno je najbolja opcija kad se vec kupuje stick uzeti neki koji ima onaj write protect   , prije par godina puno je stickova to imalo, danas se vec treba pomucit za nac takav stick .
Ako neko zna za neki cca 1-2 GB model   (po mogucnosti ve-mil ili links) neka napise....
MS Industrial MS 206
Ima sa bočne stranice, write protect.
Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
neaktivan
offline
Autorun.inf virus na usb sticku
  1. Boot your system in Safemode
  2. Open your flash drive via Command Prompt (do this via Start->Run->cmd.exe).
  3. Change your logged drive to your USB flash drive (e.g. if your flash drive is  E: then type E: on the command prompt then press enter)
  4. Type ATTRIB -H -R -S AUTORUN.INF then press enter
  5. type in “del autorun.inf” then press [Enter]

After reboot, you can now access your drive.

Ima li život smisla,ako ne vraćaš kredit?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice