Besplatni alat za automatski backup?

poruka: 9
|
čitano: 16.261
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Besplatni alat za automatski backup?

Kazu da je backup najbolja sigurnost, pa valjda tema moze proci. Uglavnom zanima me jel netko zna neki dobar besplatni alat za auto backup? Nabavio sam si eksterni hdd i htio bih da imam siguran backup u slučaju nezgode (imam laptop, a posto je zenin laptop dozivio havariju i izgubila je sve podatke, to mi je bio znak da se osiguram). Dakle ako ste neki ovakav program koristili slobodno preporucite.

92% tinejdžera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Satellite pro a300 1gt
15 godina
odjavljen
offline
RE: Besplatni alat za automatski backup?

Generalno najbolji je vjerojatno acronis true home, a od besplatnih

Karen's Replicator, Cobian Backup
B-)
15 godina
offline
Besplatni alat za automatski backup?

Ako su Win-pro, ima backup... mada su druga rješenja obično praktičnija ali i ovaj radi svoj posao...

自豪的迎来了10周年的华诞。... na C64/TurboModul
16 godina
offline
RE: Besplatni alat za automatski backup?
ihush kaže...

Ako su Win-pro, ima backup... mada su druga rješenja obično praktičnija ali i ovaj radi svoj posao...

 Windows je vista bussiness. Preporučate koristiti vistin backup ili neko drugo rješenje?
92% tinejdžera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Satellite pro a300 1gt
16 godina
offline
Besplatni alat za automatski backup?

Windowsi generalno imaju jako dobro riješen backup. Za većinu primjena sasvim dovoljan. Backup ima dosta opcija i nije kompliciran. A ja ti preporučan backup alat temeljen na Rsync. Mislim da u windowsima ima DeltaCopy.

Rysnc ti je inače inkrementalni backup koji sprema u backup kopiju samo razlike u fileovima od prošle kopije. Tako da backup koji se radi npr. svaku večer ima minimalan broj transfera. Razvijen je još u doba dial-upa za potrebe backupa (lokalnih i mrežnih sustava) tako da je optimiziran za minimalni broj transfera i minimalne zahtjeve.

15 godina
offline
RE: Besplatni alat za automatski backup?
Ramo kaže...
ihush kaže...

Ako su Win-pro, ima backup... mada su druga rješenja obično praktičnija ali i ovaj radi svoj posao...

 Windows je vista bussiness. Preporučate koristiti vistin backup ili neko drugo rješenje?
-ne, jer je svaka preporuka za backup 'rizična'... samo kažem da postoji (besplatatn), ima wizarda, shreduler, increment itd...
A svaki drugi (ozbiljan) software  je obično praktičniji zbog 'tamo neke opcije' koje korisnik možda treba.. ali to i košta.
自豪的迎来了10周年的华诞。... na C64/TurboModul
14 godina
neaktivan
offline
Besplatni alat za automatski backup?

Treba mi neki softver (besplatan) preko kojega mogu stavit da mi se sadržaj bekapira na server. Cobian Backup mi to ne dopušta? Server je na linuxu, računalo na Windowsima. I backup bi trebao imati postavku za određene direktorije i da mogu odredit password na njega, da ga drugi ne mogu otvorit.

 

Pomozite.

 

Edit: Syncback should do it. :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2010 12:36 (srotich).
15 godina
offline
Re: Besplatni alat za automatski backup?
srotich kaže...

Treba mi neki softver (besplatan) preko kojega mogu stavit da mi se sadržaj bekapira na server. Cobian Backup mi to ne dopušta? Server je na linuxu, računalo na Windowsima. I backup bi trebao imati postavku za određene direktorije i da mogu odredit password na njega, da ga drugi ne mogu otvorit.

 

Pomozite.

 

Edit: Syncback should do it. :D

 

Ako ne budeš zadovoljan s njim, baci oko na Syncrify/DeltaCopy, besplatno za osobnu upotrebu, usporedba na http://web.synametrics.com/SyncrifyVsDeltaCopy.htm

13 godina
offline
Re: Besplatni alat za automatski backup?

Za to sto ti trazis, besplatni program za back up, jednostavni i agilni recover, brza izrada kopija, dopunenje postojeckih backupa i pogodnost u svrhu sigurnost,,,,, 

postoji idealno resenje: Keriver 1-Click Restore Free

 

Edit: Windows Backup nema ni jedna opcija osim backup i restore. Preasktetsko resenje i nikakva fleksibilnost. Samo za nezahtjevni korisnici. Prednost je sto je ugradjen u OS inace mislim da svaki drugi alat za backup je bolji.

Izvinjavam se na jezicne pogreske! Makedonaccc
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2011 20:33 (PhD in Security).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice