Kako maknuti "netdetect.exe"?

poruka: 35
|
čitano: 8.103
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako maknuti poruku???
pitanje

Molim za pomoć...nakon uključenja računala i pojavljivanja desktopa svaki put mi se izbaci poruka "cannot find C:\DOCUMENTS\...\LOCALS~1\netdetect.exe", i onda mi predloži da idem na search i tamo pokušam naći, mislim da je to spyware, jer sam ga našla na nekom popisu, maltretira me prilikom dizanja sustava, usporio se rad općenito,a i dok sam na netu, a i ubija me svaki put kad ga vidim prilikom uključivanja računala!scanirala sam ga sa avg,spyware terminator i ništa mi ne nalazi! počistila sam ostale gluposti cleanerom, i to je sve što znam.help...! 

15 godina
neaktivan
offline
Kako maknuti poruku???
BOLJE DA RUSI ZATVORE PLIN NEGO DA GA ŠVABE PUSTE
15 godina
neaktivan
offline
Kako maknuti poruku???
autorov komentar

nije pomoglo...i dalje je tu...

15 godina
offline
Kako maknuti poruku???
prihvaćeno rješenje

upiši u run "regedit". i pronađi ključ sa imenom "netdetect.exe". mislim da će se tako rješiti problem. ja sam imao sličan problem. pogledaj

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako maknuti poruku???
lilo10 kaže...

nije pomoglo...i dalje je tu...

 Imaš trojanca koji se zove Trojan.W32.Small. Da li be se mogla prisjetiti otkud si ga mogla navuć na comp?
15 godina
neaktivan
offline
Kako maknuti poruku???

Evo ti link ako ti može što pomoći http://www.processlibrary.com/directory/files/ntdetect/

15 godina
neaktivan
offline
Kako maknuti poruku???

A ovo bi bio jedan od kratkih opisa:

Description

ntdetect.exe is a process which is registered as a trojan.\r "This Trojan allows attackers to access your computer from remote locations, stealing passwords, Internet banking and personal data.\r" This process is a security risk and should be removed from your system.\r

15 godina
neaktivan
offline
Kako maknuti poruku???

Skeniraj sistem s Spybot Search & Destroy, a prije skeniranja napravi update.

ASUS P5Q DELUXE, NVIDIA 9800 GX2, INTEL CORE 2 DUO E8500 @ 3,5GHz, CORSAIR DOMINATOR 2X2GB, CORSAIR HX620 W, SEAGATE BARRACUDA 320GB, WINDOWS VISTA ULTIMATE SP1. ------------- Razer Copperhead + Razer Exactmat , Logitech G11, Samsung 2032bw, Altec Lansing 221, Logitech Cordless Rumblepad 2
16 godina
offline
Kako maknuti poruku???

Malwarebites je odlican no nije svemoguc, tu je zato drugi puno jaci igrac za ciscenje Superantyspyware evo ti link pa ga skini i prije nego skeniras napravi s njime Update pa poslije skeniraj s Quick Scan za pocetak a kasnije i Full Scan. Dole ti je link na stranici plave boje pa skini besplatnu verziju i napravi ovako!!!Cool

http://www.superantispyware.com/superantispywarefreevspro.html

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
16 godina
offline
Kako maknuti poruku???

Spybot na zalost nije ni blizu toliko efikasan ko Superantispayware koji je u tri slucaja u kojima sam ja pomagao ocistit komp u zadnjih tjedan dana vratio komp u normalno stanje i spasio stvar, dok to ostali nisu mogli!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
15 godina
neaktivan
offline
Kako maknuti poruku???

Kalea i rambox ajde koristite tipku edit molim vas!

BOLJE DA RUSI ZATVORE PLIN NEGO DA GA ŠVABE PUSTE
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako maknuti poruku???
rambox kaže...

Spybot na zalost nije ni blizu toliko efikasan ko Superantispayware koji je u tri slucaja u kojima sam ja pomagao ocistit komp u zadnjih tjedan dana vratio komp u normalno stanje i spasio stvar, dok to ostali nisu mogli!!!Cool

 Kako kome u mene se je pokazalo obrnuto od toga što ti tvrdiš, ali niti jedan program nije 100% dobar da ukloni sve pa mislim da je najbolje da se sistem skenira s oba programa.
ASUS P5Q DELUXE, NVIDIA 9800 GX2, INTEL CORE 2 DUO E8500 @ 3,5GHz, CORSAIR DOMINATOR 2X2GB, CORSAIR HX620 W, SEAGATE BARRACUDA 320GB, WINDOWS VISTA ULTIMATE SP1. ------------- Razer Copperhead + Razer Exactmat , Logitech G11, Samsung 2032bw, Altec Lansing 221, Logitech Cordless Rumblepad 2
15 godina
neaktivan
offline
Kako maknuti poruku???

Ma kad se gamad nakupi onda treba skenirat sa svime sto dodje pod ruku jer niti jedan program nije svemoguc.Ja skeniram nodom,ad-awareom,spybotom i malwarebytesom.

BOLJE DA RUSI ZATVORE PLIN NEGO DA GA ŠVABE PUSTE
16 godina
neaktivan
offline
Kako maknuti poruku???
16 godina
offline
Kako maknuti poruku???

Treba se drzat preventive pa nema problema, ja na svom kompu nemam kaj cistit i meni je po tom pitanju dosadno a i ne skeniran jer nema nista za obrisat mene stiti HIPS aplikacija a kroz to ne prolazi nista ako i antivirus propusti nekaj tu je HIPS koji pohvata sve i nema problema prava preventiva zlata vrijedi!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako maknuti poruku???
rambox kaže...

Treba se drzat preventive pa nema problema, ja na svom kompu nemam kaj cistit i meni je po tom pitanju dosadno a i ne skeniran jer nema nista za obrisat mene stiti HIPS aplikacija a kroz to ne prolazi nista ako i antivirus propusti nekaj tu je HIPS koji pohvata sve i nema problema prava preventiva zlata vrijedi!!!Cool

 Što je taj HIPS? Hvala na odgovoru Rambox.
ASUS P5Q DELUXE, NVIDIA 9800 GX2, INTEL CORE 2 DUO E8500 @ 3,5GHz, CORSAIR DOMINATOR 2X2GB, CORSAIR HX620 W, SEAGATE BARRACUDA 320GB, WINDOWS VISTA ULTIMATE SP1. ------------- Razer Copperhead + Razer Exactmat , Logitech G11, Samsung 2032bw, Altec Lansing 221, Logitech Cordless Rumblepad 2
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.2.2009 15:51 (Razer_Copperhead).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako maknuti poruku???
F1-IVO kaže...

Kalea i rambox ajde koristite tipku edit molim vas!

 Kakvu tipku edit? I svi ti programi koje ste naveli su za (neću biti prost). Jedan dobar prijedlog je dat a to je da očisti registry. Drugi dobar prijedlog je Spyware Doctor ali full verzija. Jer trial pronađe i ne makne smeće dok ga se ne kupi. I zapamtite, najbolji anti spayware je Spyware Doctor, dobitnik godišnje nagrade. Većina programa za rješenje njezinog problema su sami po sebi maliciozni, još ako su besplatni ili crackani onda pogotovo. Tko još dijeli nešto zabadava, a da je dobro. Ni spybot search&destroj više nije kao nekad. Uvukao se u IE7 i tamo šuti. Ako mu dozvoliš teatimer onda je j.... svaki čas s porukom da će aplikacija promijeniti neke vrijednosti u registriju. Jaka stvar. Jučer je tip instaliral NOD32, i sad kad ode na net, uvijek mu se otvara ESET-ova stranica, a kaj je još gore, već je imao gore instalirana tri antivirusna alata????.  Vraćaju gospoda milo za drago, jer je većina korisnika maznula stvar. Imaju i pravo, ja im ne zamjeram. Imali ste u jednom broju BUG-a izlistane antivirusne i antispyware programe koji su sami po sebi maliciozni. Danas se to ovako radi. Ja napravim novi virus i pustim ga u promet. Onda raja traži po netu kako da makne to s....nje, a otvori se stranica sa spasonosnim rješenjem. Maknite dotičnu mrcinu sa svog kompjutera sa našim programom jer je naš najbolji. Dajte već jednom odrastite.
16 godina
offline
Kako maknuti poruku???

Pa Spyware Terminator ima HIPS ali je njegov malo pre naporan i dosadan no vrlo efikasan , ja sam ga zamijenio s Drivesentry odlicnim programom uz koji ti ne treba nista drugo osim firewalla, taj program je  Antivirus-antispyware sa Behavior Analises + HIPS i radi sjajno i ne propusta nista evo i link na video testiranje pa koga zanima nek pogleda, uglavnom na testiranom kompu je samo Drivesentry i nista drugo i covjek pusta da se gamad instalira na komp no jasno ne moze nikako. Prvi video je o programu malo a druga dva su testiranje pa pogledajte!!!Cool

https://www.youtube.com/watch?v=A5Bu7PskAnI&feature=related

 

https://www.youtube.com/watch?v=sl0RwDiYbts&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=ejW4kAPlBAY&feature=related

 

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.2.2009 15:45 (rambox).
16 godina
offline
Kako maknuti poruku???

Evo tu pise kaj je HIPS za one koji ne znaju  uglavnom jednostavan opis bi bio programski  firewall i nadzorna aplikacija!!!Cool

http://www.thefreecountry.com/security/hips.shtml

 

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.2.2009 15:44 (rambox).
15 godina
neaktivan
offline
Kako maknuti poruku???

I da ne zaboravim. Kad ste zadnji put skidali update za windoze i nove drivere? Na netu ima toliko naivaca da je to ludnica. I oni djele savjete. Neki dan je rekao jedan tip (neću ga imenovati pristojnosti radi) da jedino od firewalla ima NOD32? Surfate još uvijek sa SP2? Ili SP1? Kroz sve ove godine nagledao sam se svakakvih stvari koje su mi ljudi donosili, i naslušao se svakakvih gluposti. I onda bi dotični htjeli da im drugi sređuju njihova sranja. Mjesecima me je maltretirala jedna žena da joj komp blokira, ispisuje neke poruke. Ja sredim stvar, ona sutr zove ponovo. O čemu se radilo? Predvečer bi mali upao u poslovnicu, kontal se na net, isključil firewall da bi skinul neki crack i bez firewalla se kontal na neki od servera da bi igral mrežnu igricu. Naravno, ja bih drugi dan bio opet pozvan da s kompom nekaj nije u redu. I to je tako trajalo dok nije došao prvi račun za internet. Eto, ovo sam naveo kao primjer šta sve ljudi rade. Ne postajte tako da napišete...''Instaliraj to i to i rješena stvar''. Ne ide to baš tako. Ako već kradete programe sa neta, onda morate znati kako to raditi, a da ostanete čisti (mislim što se virusa tiče). Svjestan sam kakva je situacija kod nas i da su programi koji bi htjeli imati preskupi za naš kućni budžet, pa se ljudi snalaze na sve moguće načine. A imate i u knjižnicama knjige o temi zaštite računala (čak je i BUG izdao jednu). Edukacija o informatici je početak svega. Veliki prasak, rekli bi znanstvenici.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako maknuti poruku???
rambox kaže...

Evo tu pise kaj je HIPS za one koji ne znaju  uglavnom jednostavan opis bi bio programski  firewall i nadzorna aplikacija!!!Cool

http://www.thefreecountry.com/security/hips.shtml

 

 Copy pa paste na idući link. Hmm.... Još samo kaj ne kuha kavu. Kako se programeri Kasperskog, Nortona ili NOD-a nisu sjetili toga. Sve naj, naj i još besplatno.
16 godina
offline
Kako maknuti poruku???

Kalea jesi pogledao kak radi Drivesentry s onih linkova gore, fuckas ga nekad napravis sve kaj treba ali link ne radi nije bitno copy -paste linkove pa se video pogleda i ovako nema problema. Drivesentry je stvarno odlican i besplatan je ja sam ga osobno testirao na preko pedeset stranica s gamadi i nije propustio nista kud ces bolje svakako preporuka!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako maknuti poruku???
rambox kaže...

Kalea jesi pogledao kak radi Drivesentry s onih linkova gore, fuckas ga nekad napravis sve kaj treba ali link ne radi nije bitno copy -paste linkove pa se video pogleda i ovako nema problema. Drivesentry je stvarno odlican i besplatan je ja sam ga osobno testirao na preko pedeset stranica s gamadi i nije propustio nista kud ces bolje svakako preporuka!!!Cool

 Takvog te volim. Ovim svojim odgovorom si mi stavio do znanja da stojiš iza svoje ponuđene pomoći osobi koja je u nevolji. Bilo bi dobro da je više takovih kao ti. Uzet ću ti ovo u obzir i javno te pohvaljujem evo pred cijelom ekipom s ovoga i sa svih ostalih postova. Imaš stav, uporan si i to mi se sviđa. A što je najvažnije, drago mi je da si našao ono što ti odgovara i da si zadovoljan time. Takav pogled na ovu problematiku bih preporučio svima, jer bi se nekako na taj način i smanjila populacija raznog smeća koje neznalice nehotice šalju po mreži a da i sami nisu svjesni da su zaraženi. Pitanje je dana kada će pasti Facebook. Još jednom, bravo i hvala ti na nesebičnoj pomoći.
U potpisu, Kalea.
16 godina
offline
Kako maknuti "netdetect.exe"?

A kaj to tebe nekaj smeta Kalea zato kaj je program besplatan pa mislis da ne valja, ak to mislis jako si se zeznuo pusti ti velike igrace po put Kasperskog ili Nortona oni ti ne trebaju da bi bio odlicno zasticen i sve besplatno se razumije, program je odlican ja sam ga osobno testirao!! Vec tri godine koristim HIPS aplikacije i nema gamadi nikakve na kompu a ljudi to ne koriste previse jer ne znaju radit s time i to je ziva istina pa izbjegavaju HIPS aplikacije no ko ih svlada tj nauci koristit imat ce cist komp od gamadi!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
16 godina
offline
Kako maknuti "netdetect.exe"?

Kad smo vec tu kaj ti koristis na kompu za zastitu Kalea koje programe da vidimo s cim rasploazes!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako maknuti "netdetect.exe"?
rambox kaže...

A kaj to tebe nekaj smeta Kalea zato kaj je program besplatan pa mislis da ne valja, ak to mislis jako si se zeznuo pusti ti velike igrace po put Kasperskog ili Nortona oni ti ne trebaju da bi bio odlicno zasticen i sve besplatno se razumije, program je odlican ja sam ga osobno testirao!! Vec tri godine koristim HIPS aplikacije i nema gamadi nikakve na kompu a ljudi to ne koriste previse jer ne znaju radit s time i to je ziva istina pa izbjegavaju HIPS aplikacije no ko ih svlada tj nauci koristit imat ce cist komp od gamadi!!!Cool

 Krivo si me razumio, ili si me dobro razumio pa se praviš da si me krivo razumio. Ti si prvi koji je dobio ''U potpisu, Kalea''. Javno sam te pohvalio i nemoj me sad razočarati. Rekao sam da imaš svoj stav a ja volim ljude koji imaju svoj stav i koji se temelje na argumentima. Znam o čemu se radi pa sam te pohvalio. Ne vidim ništa lošeg u tome. Rekao sam i to da sam sretan ne samo zbog tebe, nego i zbog svih onih koji su napravili nešto u svoju korist i s time su zadovoljni (tu mislim općenito na sve). Pokušao sam te prvim svojim javljanjem malo 'bocnuti' da vidim kako ćeš reagirati. A ti si napravio odličan posao. Ostao si pri svojoj tvrdnji. Nije istina da su svi besplatni programi loši, pišem to da bih vidio na postu kako ljudi reagiraju na to i s kime imam posla. Evo, ja naprimjer koristim jedan jako dobar freeeware program koji kreira .m3u liste a zove se Playlist Creator 3. Jako je brz, siguran i bez ikakvih bugova. Njime na brzinu kreiram liste za Winamp ili WMP. Kako ima dosta muzike, to mi je od velike pomoći jer uz malo klikanja brzo radi. Drugi besplatni program koji me je oduševio je VobSub. Nećeš mi jerovati, uz svu silnu softversku mašineriju razni audio-video codeca, imam instalirane samo: mp3, MPEG-1 i 2 i XviD. Već duže vrijeme ne koristim BS Playar za kojeg također smatram vrhunskim besplatnim programom, ali kratim sve što je moguće kako bih kompjuteru dao više daha. Slušam, gledam i vidim kako klinci imaju sve moguće codec packove instalirane na kompjuteru, koja glupost. Nadalje, besplatni program koji me oduševio je i FasStone Image Viewer. Smatram ga osobno najboljim besplatnim preglednikom slika, i da ne nabrajam dalje. Kako je Nero na svom početku bio definiran kao program za prženje cd medija, on je danas u ovim novim verzijama za mene čisti promašaj. Osim prženja nudi ti svu silinu ostalih dodatnih funkcija, te je na taj način izgubio svoj osnovni smisao, a to je prženje medija. Tako sam ostao na staroj verziji broj 6 i ne mislim ju mijenjati. Iduća stvar koja mi se dopala a spada u besplatne programe je RocketDock, poklon Mac-ovaca nama pisiašima. Za to im puno hvala. I da ne nabrajam dalje. Ako te baš bude zanimalo, nastavit ćemo, mada mislim da smo se udaljili od teme kako pomoći gospođi ili gospodični sa zarazom na njezinom kompu. Ovu moju pohvalu koju sam ti malo prije dao je stvarna i od srca. Jedini si dobio moj potpis. Probaj razmisliti postoji li još neka mogućnost da se riješi te zaraze, a da to njoj bude razumljivo, jer mi se čini da joj comp i nije neka jača strana (mora da su joj i windozi prevedeni na Hrvatski).
16 godina
offline
Kako maknuti "netdetect.exe"?

Ma sve je ok, sporazumili smo se i ja koristim Rocket Dock i Fastone onako za primjer ima toliko besplatnih programa koji su sjajni i ne treba nist kupovat da bi covjek imao kaj mu treba a kaj se tice zastite isto tako imas nekoliko odlicnih programa pa nema potrebe kupovat nista, a s druge strane ionako vecina ljudi koji koriste kod nas Kaspersky ili Aviru te Northon ili NOD jasno verzije koje nisu badava oni ih koriste besplatno a zna se kako to postizu!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
16 godina
offline
Kako maknuti "netdetect.exe"?

Curi ce pomoc Superantispyware sigurno jer on nije Malwarebites koj je odlican ali ima malu bazu definicija dok ovaj ima ogromnu bazu definicija i poznat je da cisti jako dobro to nije nista novo nek napravi kako sam naveo i Full Scan nek obavi i bit ce ok!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako maknuti "netdetect.exe"?
rambox kaže...

Curi ce pomoc Superantispyware sigurno jer on nije Malwarebites koj je odlican ali ima malu bazu definicija dok ovaj ima ogromnu bazu definicija i poznat je da cisti jako dobro to nije nista novo nek napravi kako sam naveo i Full Scan nek obavi i bit ce ok!!!Cool

 Eto, vratio si nas uz malo truda na temu. Hvala.
15 godina
neaktivan
offline
Kako maknuti "netdetect.exe"?

Dakle draga lilo10, čovjek Vam je ponudio rješenje. Program je besplatan, skinite ga, scanning, reset i no more problemos.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice