Koji Backup software koristite?

poruka: 80
|
čitano: 36.243
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Koji Backup software koristite?

Zanima me koji Backup software koristite i koji je po vašem mišljenju najbolji program za takve namjene.


Let's play!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji Backup software koristite?

Ma dobro je već i najobičnije kopiranje dokumenata i mailova ma CD/DVD - bitno da postoji backup uopće :)

Ako misliš na particije ili cijeli disk, pa ne znam meni je Norton Ghost OK, znam dosta ljudi koji koriste Acronis True Image...

 

Ne bih mogao odrediti parametre za proglašenje najboljeg.

Kod mene je to kombinacija navike i pozitivnog iskustva.

A nije ni bio skup, nešto iznad 400 Kn koliko se sjećam.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.5.2008 15:19 (Level 1).
16 godina
neaktivan
offline
Koji Backup software koristite?

Ne koristim ga je rsve šta mi treba imam već na BUGovom DL DVD-u, a Linuxe imam na CD-u tak da mi ne treba.

A najbolji po meni je Northon Ghost


http://www.freewebs.com/horagio/
16 godina
neaktivan
offline
Koji Backup software koristite?

Acronis True Image - jedini koji sam koristio i koji mi je trebao....


E4600@3360MHz,8600GTS,2GB DDR2@840MHz
16 godina
offline
RE: Koji Backup software koristite?

Acronis True Image...meni odličan, druge nisam probao...

16 godina
neaktivan
offline
Koji Backup software koristite?

donedavno sam koristio ghost, ali s novijim verzijama jednostavno postaje losiji i losiji.

u zadnjoj verziji sam se razocarao kad sam vidio da nema opciju izrade boot cd-a.

 

presao sam na acronis, feeling je kao da sam otisao par verzija unuzad s ghostom ali dobio vecu sigurnosti i stabilnost.


Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
16 godina
offline
Koji Backup software koristite?

Acronis TrueImage

ili

Easeus To Do Backup

 

sad je ovo u korištenju. mnogo upgrejdan način backupiranja :)

h=f^3
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.1.2012 18:05 (jollyb).
16 godina
neaktivan
offline
Koji Backup software koristite?

Acronis True Image - za particije

Nero 7 - za backup podataka

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
16 godina
neaktivan
offline
Koji Backup software koristite?

Acronis True Image 11 Home

There is no place like 127.0.0.1
16 godina
neaktivan
offline
Koji Backup software koristite?

Software: Drugi disk :D:D

****- www.Imagesforme.com • Hrvatski servis za besplatan upload slika i fotografija -****
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji Backup software koristite?
Artanis kaže...

Software: Drugi disk :D:D

 looooooooooool....KRALJ
Mobo: ASUS P5K-E WiFi Edition (P35) Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz RAM: 2 x 1024MB @ 800MHz Hard Drive: 320 GB Total Video Card: NVIDIA GeForce 8600 GT 256 GDDR3 Monitor: SyncMaster 920N 1280x1024 Operating System: Windows XP Professional Service Pack 2
16 godina
neaktivan
offline
Koji Backup software koristite?

Na Linuxu rsnapshot http://rsnapshot.org

 

Na OSX-u Time Machine

 

Oba rade na istom principu, koriste kombinaciju rsynca i hardlinkova da prave snapshote sistema u određenim vremenskim intervalima i to tako da kopiraju promijenjene fileove, a ostale samo hardlinkaju. IMHO najbolji backup sistem za kućne korisnike.

14 godina
neaktivan
offline
Koji Backup software koristite?

Za backup podataka nije dobro strpati sve u jednu arhivu sa .tib ekstenzijom - to je kao zip ili rar.

 

Bolje je za backup podataka koristiti neki program za sinkronizaciju: npr Total Commander, SysSync ili najbolje SyncBack.

 

( Kod sinkronizacije se, npr. kad se nešto dodaje-neke datoteke u folderu na original disku, tada se kopira samo razlika datoteka na backup npr. eksternom disku ili CD/DVD-RW što baš ne preporučujem, jer nakonnekog vremena pisanja i brisanja nije baš pouzdano - ali kao trajni backup mišljenja sam da je DVD bolji od CD, obzirom na zaštitu i sa gornje i sa donje strane DVD sloja za pisanja/čitanje).

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2009 20:34 (Tiger).
15 godina
protjeran
offline
Koji Backup software koristite?

Što kažete na Windows Backup and restore funkciju u Control Panel? Da li ičemu koristi, da li išta pomaže kad zatreba backup? Ja sam napravio več par puta po schedule?

CP CP
chew your meat for you pass it back and forth in a passionate kiss...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji Backup software koristite?

Driveimage XML

14 godina
neaktivan
offline
Koji Backup software koristite?

Najbolji program, verovatno ShadowProtect. Ali cena 80$.

A i Windows 7 ima ugradenu funkciju, koja za nekoga je i e bavna.

14 godina
neaktivan
offline
Koji Backup software koristite?

Koristim free rješenja:

- GFI Home Backup pohrana svih diskova jednom mjesečno

- MailStore Home pohrana e-mail-ova jednom mjesečno

- WD Anywhere Backup pohrana kpt. sustava par puta godišnje

 

Unatrag cca 2 godine koristim ovu kombinaciju i vrlo sam zadovoljan.

Preporuka

 

16 godina
offline
Koji Backup software koristite?

Koristim program Keep za backup, ali samo određenih foldera. Sviđa mi se njegova jednostavnost i lakoća podešavanja i korištenja a uz to je još i besplatan.

Hočemo više Linux tema u BUG-u i Mreži :-)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji Backup software koristite?
Koristim backup tool koji sam dobio uz nero...meni cisto dovoljno...
[img]http://wiipowered.com/portal/dp-progress.php[/img]
12 godina
offline
Koji Backup software koristite?

može li mi neko preporučit koji beckup softver koji komprimira podatke   500gb da bude beckup veličine 250Gb

 

12 godina
offline
Koji Backup software koristite?

ako na hardu imaš skoro same slike, muziku i filmove, backup će ti bit manji za najviše 5%. ja koristim actronics true image home 11 i vrlo je jednostavan za korištenje. meni je windows particiju i onu od 100 mb komprimiralo za 5. veličina backupa mi je oko 8 gb dok je zauzeće diska oko 13 gb ( sa sp1, svim updateovima, officeom 2007 sp3 i nekim najosnovnijim programima popud adobe readera, avasta gburnera i sl. koristio sam win 7 professional x64. isključio sam hibernaciju,system restore i pagefile i odmah se sa 20 gb zauceće smanjilo na samo 13 gb). stavio sam na normalnu razinu kompreimiranja. iako u školi koriste norton ghost, meni se najviše sviđa actronics jer je bootabilan, jednostavan i veličina mu je samo oko 50 mb (stane na 8 cm cd).  tko proba neće požalit

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji Backup software koristite?
toni36 kaže...

može li mi neko preporučit koji beckup softver koji komprimira podatke   500gb da bude beckup veličine 250Gb

 

To ovisi o vrsti podataka na disku. Usporedimo to ovako:

Kocku spužve od recimo 10x10x10 cm možeš skupiti do veličine recimo 2x2x2 cm

Kocku mramora od 10x10x10 cm možeš skupiti do veličine recimo 9.998x9.998x9.998 cm.

Spužvu dakle možeš skupiti na 20% od izvorne veličine, dok mramor 0.002% od izvorne veličine.

 

Tako je i sa podatcima na disku.

Slike/audio/video se može najviše komprimirati, dok tekstualni fileovi, binarni i komprimirane fileove ne možeš skoro pa ništa komprimirati, ili vrlo malo.

 

E sad ako ti imaš većinom multimediu na tom disku, imaš sreće, možda i uspiješ do 250 GB nagurati. 

Vjerujem da je su miješani podatci, tako da bih ti procijenio na 350-400 GB.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji Backup software koristite?

Za disk backup naravno - Acronis True Image Home.

Za file backup - SyncBack od 2Bright Sparks.

14 godina
offline
Koji Backup software koristite?

acronis,napravio sam image c partivije sa svim instaliranim šta mi treba i nema više brige za reinstall winsa.

BF3 FlamingKing
16 godina
offline
Koji Backup software koristite?

back up od windows 7 to samo za sistemsku particiju, al vidim da se može označit koje sve diskove očeš bekapirat, pa probaj....ja sam skroz zadovoljan sam tim back up-om....

mrakky
13 godina
offline
Re: Koji Backup software koristite?
ivo_svetrice kaže...

Za disk backup naravno - Acronis True Image Home.

Za file backup - SyncBack od 2Bright Sparks.

Koja je razlika između disk i file backupa?

 

Naime ja sam danas shvatio kolko podataka imam na hdd, i neznam što bih da ih izgubim npr. u slučaju kvara hdd...

Imam i prijenosni hard od 320gb, pa mi je sinulo da bi bilo pametno napraviti neki backup pa mogu ga na njega stavit......

★★★★★☆
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji Backup software koristite?
nani_cropes kaže...

Koja je razlika između disk i file backupa?

ako imas vanjski hdd, izaberi opciju stvaranja preslika C paticije sa sistemom i D sa svim svojim dragocjenostima,ako zelis.  to je klon.  doslovan preslik stanja cijelog diska.  kasnije to mozes prebaciti na neki novi hdd ako taj crkne ili na vec postojeci,ako nesto zabrljas na windowsima, samo c particiju napravis recovery.  jednostavno i korisno.

file backup ne koristim jer mi je malo logicki glupav...zasto bi ciljano samo neke foldere backupirao kad sve rijesim udarom cijelih particija.

moja preporuka Easeus todo backup

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2012 15:56 (torrente).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji Backup software koristite?
torrente kaže...
nani_cropes kaže...

Koja je razlika između disk i file backupa?

ako imas vanjski hdd, izaberi opciju stvaranja preslika C paticije sa sistemom i D sa svim svojim dragocjenostima,ako zelis.  to je klon.  doslovan preslik stanja cijelog diska.  kasnije to mozes prebaciti na neki novi hdd ako taj crkne ili na vec postojeci,ako nesto zabrljas na windowsima, samo c particiju napravis recovery.  jednostavno i korisno.

file backup ne koristim jer mi je malo logicki glupav...zasto bi ciljano samo neke foldere backupirao kad sve rijesim udarom cijelih particija.

moja preporuka Easeus todo backup

 

 

Možda jer ne želim svakakvo smeće koje se nakupi korištenjem PC-a? Tj. to nije smeće, ali ne želim to kad imam nove Windowse

Jedan čovjek je glup, a dva još gluplja, ali bezbroj ljudi ne moze nadmasiti tvoju glupost... - Ivan Molnar
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2012 16:03 (Unix).
16 godina
online
Re: Koji Backup software koristite?
torrente kaže...

ako imas vanjski hdd, izaberi opciju stvaranja preslika C paticije sa sistemom i D sa svim svojim dragocjenostima,ako zelis.  to je klon.  doslovan preslik stanja cijelog diska.  kasnije to mozes prebaciti na neki novi hdd ako taj crkne ili na vec postojeci,ako nesto zabrljas na windowsima, samo c particiju napravis recovery.  jednostavno i korisno.

file backup ne koristim jer mi je malo logicki glupav...zasto bi ciljano samo neke foldere backupirao kad sve rijesim udarom cijelih particija.

moja preporuka Easeus todo backup

 

 

Zato jer je bitno manja količina, a i možeš kreirati više verzija backupa.

16 godina
neaktivan
offline
Koji Backup software koristite?

cujte...ponudjeno je sve, pa neka svak izabere po svojoj zelji sto i kako napraviti.  vi sto napravite svjeze windowse. napravite odmah image c particije dok jos niste nagurali svakojake programe.

kasnije radite dodatne slike. sve je stvar koliko imate prostora u skladistu vanjskog diska ili d particije. ima svakakvih backup-a, od backupa registrya do backupa drivera, od backup-a mypictures/myorgy.partys i sl.  ja sam pobornike cijelih particija.  btw kad rikne disk,ovom čovjeku će biti milina prebaciti sve na novi sa vanjskoga. ako ne zeli OS, onda se moze sluzit za file i backupom iz windowsa.

 

osobno volim imati sliku particije, ubacim backup boot cd, restartr i peglaj c particiju potezuci sliku sa vanjskog ili d diska.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice