Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih programa

poruka: 161
|
čitano: 59.705
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih programa

Evo otvaram temu kako biste napisali koje sve kombinacije koristite te kako ste konfigurirali iste.

Da se sve ne trpa u temu "koji je najbolji antivirusni program" ovdje možemo pobliže raspraviti o konfiguraciji i određenim kombinacijama programa.

Nadam se da će biti onih koji će biti voljni napraviti tutorijale za početnike kako bi se i oni što lakše snašli, ali i one malo bolje upućene.

U sličnim temama (točnije temama o AV-ima) se najčešće spominje Comodo, kako njegov sam Firewall, tako i izvrsni Defense+ i sve više njegov AV, odnosno kompletan CIS.

Što želim reći? To da korisnici ovog foruma najviše konfiguriraju upravo ovaj program te kažu kako je upravo on najbolji.

Za početak, ovdje je rambox napisao kako konfigurirati Aviru, ništa komplicirano, naprotiv, jednostavno.

BTW. Avast/Avira+Comodo+WOT (tko ne zna što je, pogledati ovdje)+Malwarebytes/Super anti spyware (samo povremeni scan)- to je sasvim pristojna zaštita. (Naravno ne i Avast i Avira, nego samo jedno od tog dvoje, da se nebi našao neki genijalac koji nije shvatio Smijeh)

Ja nemam potpis!?
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.7.2010 17:34 (kingmedo).
14 godina
protjeran
offline
Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih programa

UWF + iptables

 

Avast + ZoneAlarm

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_strin
15 godina
neaktivan
offline
Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih programa

ESET NOD32+Outpost Firewall Pro+SUPERAntispyware Pro i obavezno Sandboxie dok surfam

E posto imam i licencu za Aviru Premium nekada po svojoj zelji je ubacim na mjesto NOD32.

Vec 2 godine imam ovaj setup i nemam nikakvih problema niti imam namjeru nesto mijenjati u doglednom periodu.

Uz sve ovo obavezan backup jednom sedmicno.

To bi bilo to.

13 godina
neaktivan
offline
Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih programa

Avira + Default Vista Firewall + WOT + Spybot S&D

 

Znam da možda i nije najbolja zaštita, ali za moje potrebe i više nego dovoljna. Nisam imala nikakvih problema do sada, a WOT sam dodala na savjet Bug-ovih forumaša i za sada radi super.

Inače ne posjećujem upitne stranice i download-am stvari sa provjerenih stranica (većinom en.softonic.com).

14 godina
odjavljen
offline
RE: Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih progra
GigaGirl kaže...

Avira + Default Vista Firewall + WOT + Spybot S&D

 

Znam da možda i nije najbolja zaštita, ali za moje potrebe i više nego dovoljna. Nisam imala nikakvih problema do sada, a WOT sam dodala na savjet Bug-ovih forumaša i za sada radi super.

Inače ne posjećujem upitne stranice i download-am stvari sa provjerenih stranica (većinom en.softonic.com).

Je li Spybot u rezidentnoj zaštilti ili samo kao skener?

Ja nemam potpis!?
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih progra

Samo skener. Koristim ga u prosjeku dva do tri puta mjesečno i pročistim računalo s njim, ali mi rijetko kad pronađe nekog trojanca ili slično. Općenito nemam problema s virusima i malware-om tako da mi jača zaštita i nije potrebna.

14 godina
odjavljen
offline
RE: Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih progra
GigaGirl kaže...

Samo skener. Koristim ga u prosjeku dva do tri puta mjesečno i pročistim računalo s njim, ali mi rijetko kad pronađe nekog trojanca ili slično. Općenito nemam problema s virusima i malware-om tako da mi jača zaštita i nije potrebna.

SAS i MBAM su puno bolji od Spybota. Probaj Namigiva

Ja nemam potpis!?
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih progra

Hvala na savjetu Osmijeh. Pročitala sam dosta preporuka za Malwarebytes tako da ću se vjerovatno prebaciti na njega.

14 godina
neaktivan
offline
Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih programa

Eset NOD32 Antivirus + Windows Vista Firewall + WOT

 

Za mene dovoljna zaštita.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.7.2010 18:33 (g520).
13 godina
offline
Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih programa

Već neko vrijeme imam kombinaciju Avast + Comodo firewall.

Uz to, dvaput mjesečno odradim full scan Malwarebytesom i SUPERAntiSpywareom.

Programe skidam samo sa CNET-a, odnosno službenih stranica proizvođača.

Iako često googlam i klikam na razne stranice, još nisam imao problema sa virusima.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
15 godina
offline
Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih programa

- uvjek se zaboravi njvažniji dio, najbolja zaštita ... -sam korisnik i 'zrno soli'.

Zatim, čist (i legalan OS) i razni crackovi ugl. za igre ili popularne aplikacije, koji su također većinom trojanci.

Naravno klasične AV treba koristiti, ali nisu svemogući, rizično ponašanje povećava mogućnost zaraze, pravilo vrijedi i na računalima.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih progra

nod32 2,7 na windows 7 i nista vise. Koristim ga vec 7-8 godina i nikad nikakvih problema. 

:)
16 godina
offline
Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih programa

Microsoft Security Essentials+Spybot - Search & Destroy+Malwarebytes' Anti-Malware+SUPERAntiSpyware Free+Win 7 Firewall=idealno :)

meakky
15 godina
neaktivan
offline
Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih programa

Postoji već tema ovdje.

14 godina
protjeran
offline
RE: Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih progra

U pravilu koristim NOD 32 AV + Outpost Firewall Pro + WOT te MBAM i SuperAntispyware ( portable ) za povremena skeniranja.

 

Trenutno se malo igram pa koristim NOD 32 AV + SpywareBlaster 4.3 free + WinPatrol free + WOT + Sandboxie 3.46 ( za surf po malo " škakljivim " stranicama).   

14 godina
odjavljen
offline
RE: Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih progra
Mayales kaže...

Postoji već tema ovdje.

Pročitaj cijeli moj post pa će ti biti jasno. Znam da ta tema postoji jer svakodnevno sudjelujem u njoj.

Upali svijetlo-Žuja je mrak.
14 godina
offline
Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih programa

Može li se Malwarebytes sa rezinentnom zaštitiom koristiti samostalno bez antivirusa? Često sam skenirao sumnjive datoteke sa njim i otkrivao je infekciju, tako da mislim da može poslužiti i bez antivirusa.

14 godina
odjavljen
offline
RE: Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih progra
uss kaže...

Može li se Malwarebytes sa rezinentnom zaštitiom koristiti samostalno bez antivirusa? Često sam skenirao sumnjive datoteke sa njim i otkrivao je infekciju, tako da mislim da može poslužiti i bez antivirusa.

On ne sadrži antivirus u sebi, tako da je dobro kombinirati ga sa Avirom/Avastom ili bilo kojim drugim antivirusom koji ti odgovara.

Naravno da se može koristiti, ali nije dobro bez AV-a.

Upali svijetlo-Žuja je mrak.
14 godina
neaktivan
offline
Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih programa

Ma mrzim se ponavljati ali evo napravit ću copy/paste sam svoga posta, nemojte se ljutiti:

Evo ovako,

Avira personal, PCTools Firewall+ WinPatrol, WOT, Sandboxie

U pričuvi: MalwareBytes, SuperAntiSpyware

Ako treba konfigurirati, sve je tu na forumu već, naći ćemo linkove(uglavnom od rambox)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.7.2010 11:22 (brixy).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih progra

Zasto ultimativno? To je ipak samo tvoje misljenje. 

:)
15 godina
offline
Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih programa

Microsoft Security Essentials, MS-ov FW, Threatfire, jednom mjesecno scan sa Malware-om i to je to....dobar tek (sve je free ak imate org winse, postavke default-ne)

Everything should be made as simple as possible, but not simpler.
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.7.2010 8:01 (Srednji).
16 godina
neaktivan
offline
Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih programa

bilo bi nekorektno da ja ne sudjelujem Belji se

 

desktop vista sp2 = bitdefender internet security

laptop win7 = avira premium security suite

 

sve legalno.

jest da su tu kod mene nema sto kombinirat,ali na topicu ce biti masu zanimljivosti za sve one zeljne free rjesenja.

teško vrijeme za matore
14 godina
odjavljen
offline
RE: Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih progra
torrente kaže...

bilo bi nekorektno da ja ne sudjelujem Belji se

 

desktop vista sp2 = bitdefender internet security

laptop win7 = avira premium security suite

 

sve legalno.

jest da su tu kod mene nema sto kombinirat,ali na topicu ce biti masu zanimljivosti za sve one zeljne free rjesenja.

Ma ne može nikako bez tebe, hehe. pozdrav Namigiva

Upali svijetlo-Žuja je mrak.
14 godina
neaktivan
offline
Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih programa

Microsoft Security Essentials i ms fw to mi je dosta netreba mi vise nista:)

EDIT:Tu si pogledajete testove antivirusa i po meni ovaj microsoftov je najbolje besplatno riješenje:)http://www.av-comparatives.org/comparativesreviews/main-tests

U rangu je s kasperskim i nod 32 antivirusima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.7.2010 10:14 (kach).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih progra
logic kaže...

Zasto ultimativno? To je ipak samo tvoje misljenje. 

Da, u pravu si, to je copy/paste pa je ostalo u drugom kontekstu - popravljeno

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.7.2010 11:26 (brixy).
14 godina
odjavljen
offline
RE: Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih progra
kach kaže...

Microsoft Security Essentials i ms fw to mi je dosta netreba mi vise nista:)

EDIT:Tu si pogledajete testove antivirusa i po meni ovaj microsoftov je najbolje besplatno riješenje:)http://www.av-comparatives.org/comparativesreviews/main-tests

U rangu je s kasperskim i nod 32 antivirusima.

S obzirom na to da je besplatan bolje onda njega besplatnoga koristit, nego platiti nešto podjednako, a nekad i lošije od besplatnog.

Upali svijetlo-Žuja je mrak.
13 godina
neaktivan
offline
Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih programa

Imam Free Avast + COMODO firewall + Ad-Aware + Spybot i jako sam zadovoljan.

Comod je malo dosadan na početku, ali brzo uči :) 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih progra
Winko kaže...

Imam Free Avast + COMODO firewall + Ad-Aware + Spybot i jako sam zadovoljan.

Comod je malo dosadan na početku, ali brzo uči :) 

Neodlučanviše mi se ne da mantrat o spybotu,a ni taj ad aware nije nešto,malwarebytes je jači..
ali ako si zadovoljan,božemoj..

15 godina
neaktivan
offline
Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih programa

Avast4 + Malwarebytes`Anti-Malware +Spybot S&D +SuperAntspyware.Sasvim dovoljno i učinkovito. Ah, da. I smetlarski CC Cleaner + Disc Cleaner u Your Uninstalleru Pro.+ Wise Registry Cleaner 4 Pro.

zalutao u svijet jedinica i nula
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2010 19:43 (žeto).
14 godina
odjavljen
offline
RE: Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih progra
žeto kaže...

Avast4 + Malwarebytes`Anti-Malware +Spybot S&D +SuperAntspyware.Sasvim dovoljno i učinkovito. Ah, da. I smetlarski CC Cleaner + Disc Cleaner u Your Uninstalleru Pro.+ Wise Registry Cleaner 4 Pro.

Bolje da si umjesto spybota stavio neki firewall, a i imaš previše svega. Što će ti 3 skenera?

Upali svijetlo-Žuja je mrak.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice