Kupnja Antivirusa

poruka: 36
|
čitano: 15.153
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Kupnja Antivirusa

Pozdrav ekipa,

trebam malu pomoć pri kupnji antivirusa.

 

Zanima me je li isplativo kupiti Antivirus?

Mislim, koje prednosti imam ako ga kupim, imam li bolju zaštitu, ili kontrolu nad programom?

 

Druga stvar, ako je kupnja uopće isplativa,

koji Antivirus da odaberem? Gledao sam NOD32 Antivirus za 200kn(+), ali bih prvo htio čuti vaše mišljenje.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Kupnja Antivirusa

neznam koji ali znam da imaš probni period za svaki odabir, uglavnom probati prije kupnje, što ti najbolje odgovara kupi...

sorry for OT

molim ne odgovarati ili citirati me glupim odgovorima i debilizmima, hvala na razumjevanju
15 godina
neaktivan
offline
Kupnja Antivirusa

ne znam baš da je isplativo,trenutno imaš jedan solidan besplatni anrtivirus-avira personal
možda i avast..
a malwarebyres free je vrhunski dodatak tome za povremenu provjeru računala..
tu se može dodati superantispyware free edition,i za normalnog korisnika dosta..

15 godina
protjeran
offline
Kupnja Antivirusa

 

svejedno, ako netko ima preporuku za neki Antivirus i je li isplativo kupiti neka kaže.

Nemojte mi sa free Antivirusima, jer sam ih dosta probao, ali se nadam da će u ovom kojeg mislim kupiti biti nešto bolja zaštita.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2009 17:59 (ScorpioN60).
15 godina
neaktivan
offline
Kupnja Antivirusa

pitao si dal je isplativo..ja ti kažem da nije

..nema tog koji će te potpuno zaštititi..
takav ne postoji,pa ti kupuj...

EDIT:nisam skužio,ja osobno nemam aviru,ali ako ju toliko hvale valjda nešto vrijedi..ima nekih povremenih problema s apdejtima,al to se da riješiti.
za malwarebyrtes free sam siguran,die beste..

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2009 18:17 (seneka).
15 godina
protjeran
offline
Kupnja Antivirusa

ma odnosilo se na osobu prije tebe..

poslao si poruku dok sam ja pisao svoju..

 

uglavnom,hvala na preporuci,

probat ću s tom Avirom

16 godina
neaktivan
offline
Kupnja Antivirusa

Evo pa vidi sam

molim ne odgovarati ili citirati me glupim odgovorima i debilizmima, hvala na razumjevanju
15 godina
protjeran
offline
Kupnja Antivirusa

ok,hvala

evo kao sto sam rekao probat cu s avirom

pa ako mi se ne svidi uzmem neki iz tog testa

14 godina
offline
Kupnja Antivirusa

Originalni sigurnosni program uvijek vrijedi kupiti. Ja sam kupio bitdefender internet security i zadovoljan sam. Preporučam ti kupnju internet security a ne samo antivirus jer s IS-om dobiješ sve što prosječnom korisniku treba. Iako sam zadovoljan s bitdefenderom sljedeći  sigurnosni program će biti kaspersky IS. Probao sam trial verziju i nekako mi e više dopada od bitdefendera. Čini mi se pouzdaniji. Bitdefender se zna nekad sam od sebe ugasiti pa pop.izdim. Uglavnom zapamti da kad kupiš sigurnosni program ti nekupiš bitdefender internet security 2009 ti kupiš licencu za internet security u periodu od godinu ili dvije tj kad izađe sljedeći ti ga downloadaš i sa svojom licencom koristiš i novu proizvod do isteka licence.

kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiill frenzy
16 godina
offline
RE: Kupnja Antivirusa

Po meni se svakako isplati imati kupljeni antivirusni.

Inače koristim Eset Smart Security trail (već preko godinu i pol, ugl. svaki mjesec napravim novi mail-ove na koji mi pošalju username i pass), ali svakako ću jednog dana kada budem u mogućnosti kupiti full verziju te AV/FW aplikacije.

Još jedan hvaljeni AV je BitDefender

 

Preporuka, uz bilo koji kupljeni AV/FW software obavezno imati Malwarebytes  

Eto to je moje prijedlog i moje skromno mišljenje.

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
15 godina
neaktivan
offline
Kupnja Antivirusa

samo ako uzimaš drugi,deinstaliraj prethodni..jer bi mogao imati problema..jednostavno se "potuku"..
revo uninstaller,da ga potpuno obriše(napredna deinstalacija)..
nemoj se zatrpavat..

EDIT:osim toga neki se se ni nedaju normalno deinstalirat,ili se loše deinstaliraju.ostane nešto zakucano u registar..pa ovaj novi trza..
ja s tim ne bi previše ekperimentirao..

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2009 18:33 (seneka).
16 godina
neaktivan
offline
Kupnja Antivirusa

Čemu kupovina kad je Avast čisto solidan av program.

Rijetko imam problema sa zloćudnom gamadi svih vrsta, a zaštitu temeljim na free software-u:

1. Avast antivirus

2. tea-timer od SpyBot SD kao rezidentna zaštita od sypwarea

3. firewall od windows 7

4. povremeno dodatno pregledam komp free verzijom Ad-Awarea i MalwareBytes-om

btw. prema windows defenderu imam veliku rezervu, taj mi nikad ništa nije prijavio, samo se javi kad ide na update

 

Jesam li bio zaštićeniji kad sam imao instaliran NOD32 ili Norton?

Nisam.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2009 19:01 (Floki).
15 godina
offline
Kupnja Antivirusa

 

dali se isplati kupiti? da i ne

 

da, jer dobijes mogucnosti kojih nemas u free verziji

 

ne, jer sve to mozes dobiti koristenjem free softwarea

 

avg antivirus free je isto dobar izbor, ugodno i intuitivno sučelje (za razliku od NOD-a), uključen antivirus i antispyware (iako je dobro imati i neki specijalizirani antispyware software poput spybota). nažalost skeniranje sa avg-om u novijim verzijama , otkako je uključen antispyware, traje jako dugo.

 

Moja kolekcija:

 

AVG free

SpyBot

ZoneAlarm free

WinPatrol free

Malwarebytes free

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2009 10:31 (Harold).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja Antivirusa
Harold kaže...

 

dali se isplati kupiti? da i ne

 

da, jer dobijes mogucnosti kojih nemas u free verziji

 

ne, jer sve to mozes dobiti koristenjem free softwarea

 

avg antivirus free je isto dobar izbor, ugodno i intuitivno sučelje (za razliku od NOD-a), uključen antivirus i antispyware (iako je dobro imati i neki specijalizirani antispyware software poput spybota). nažalost skeniranje sa avg-om u novijim verzijama , otkako je uključen antispyware, traje jako dugo.

 

Moja kolekcija:

 

AVG free

SpyBot

ZoneAlarm free

WinPatrol free

Malwarebytes free

 

 

 

Umjesto AVG savjetujem ti da staviš Aviru koja je puno bolja, umjesto ZoneAlarm ja bih stavio PC Tools Firewall (evo jedan test firewalla pa pogledaj), ostavi Malwarebytes free i imaš odličnu zaštitu. Možeš ostaviti i SpyBot za povremeni scan, ali ako ti radi u real time zaštiti samo guta memoriju i usporava računalo i bolji od njega je svakako SUPERAntiSpyware.

Razer_Copperhead
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2009 11:19 (Razer_Copperhead).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja Antivirusa
Razer_Copperhead kaže...

, izbriši ZoneAlarm jer je nepotreban,

Vatrozid je itekeko potreban. Zone alarm dobro obavlja posao.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja Antivirusa
Bugy kaže...
Razer_Copperhead kaže...

, izbriši ZoneAlarm jer je nepotreban,

Vatrozid je itekeko potreban. Zone alarm dobro obavlja posao.

To je bilo za Spybot, a ne za ZoneAlarm, ali kako sam mijenjao poruku ispalo je tako kako je ispalo.Cool

Razer_Copperhead
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2009 11:17 (Razer_Copperhead).
15 godina
odjavljen
offline
Kupnja Antivirusa

eh, zone alarm uz comodo vjerovatno najdosadniji firewall, za svaki k...c se javlja. ne možeš ni prdnut a da te on ne pita ako je to OK, bar u početku!! moja preporuka je KIS dođe negje oko 50$, i lijepo radi tako reč ni ne znaš da je tamo!

JESUS SAVES!!!
14 godina
protjeran
offline
Kupnja Antivirusa

Ja inače koristim NOD 32, ali je ovaj po meni najbolji.

 

Savjet, ako želiš što veću sigurnost, svakako uzmi firewall (izbaci Antivirus i ostavi firewall i Defense+), te Malwarebytes i SuperAntiSpyware. (Ako imaš XP možeš uzeti i ovo.) 

15 godina
offline
RE: Kupnja Antivirusa
Razer_Copperhead kaže...

Možeš ostaviti i SpyBot za povremeni scan, ali ako ti radi u real time zaštiti samo guta memoriju i usporava računalo i bolji od njega je svakako SUPERAntiSpyware.

 

 

 

 

S time se slazem. kod mene je tea timer iskjucen. taj dio obavlja winpatrol. osim toga spybot daje upozorenja koja su teže razumljiva odnosno teže je odlučiti dali dopustiti neku promjenu ili ne.

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja Antivirusa
ScorpioN60 kaže...

 

svejedno, ako netko ima preporuku za neki Antivirus i je li isplativo kupiti neka kaže.

Nemojte mi sa free Antivirusima, jer sam ih dosta probao, ali se nadam da će u ovom kojeg mislim kupiti biti nešto bolja zaštita.

Nedavno sam instalirao Avast home edition i dobro radi svoj posao (prije sam koristio AVG).

Kao firewall sam stavio PC Tools Firewal i također nemam zamjerki. Prije sam koristio Sygate (više ne postoji, kupio ga Symantec).

 

Oboje je besplatno.

 

Ako baš inzistiraš na kupovini: npr. Norton Internet Security 2010, radi dobro: instaliraš i ne brineš (sve automatski poštela)

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2009 14:51 (Zura).
15 godina
protjeran
offline
RE: Kupnja Antivirusa

meni je updateani avast propustio puno toga. autorun.ini ili info ne znam već mi je uništio sve. najviše vremena. dva kompa i dva laptopa . samo formatiranje je pomoglo. kako god ja počistio,oni se pojave,kao mali zeleni... nod 32 čak i prejak. ne koristim ga trenutno,ali opet ću. ali to je od osobe do osobe. ja sam recimo donio virus na usb sticku od nećaka kojem ne treba antivirus ?!

Z
16 godina
offline
Kupnja Antivirusa

Kaspersky ili Norton. Ostali ne vrijede što se za njih plati.

Razer neću kupiti iz principa. Ne mare za arahnofičnu i ofidijofobičnu rulju.
15 godina
protjeran
offline
Kupnja Antivirusa

Ako ima original Windows neka stavi Microsoft Security Essentials! Ja sam ga instalirao, dobar, brz, neuočljiv, neupadljiv, detekcija na nivou zavidnog AV paketa, rezidentna zaštita i više nego dobra. Nije bio za očekivat od MS, ali se pokazao kao dobar security program. Em je 'freeware' ako si kupio licencu za Windows!

Polly wants a cracker-think I should get off of her first
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2009 20:57 (stoncin3).
15 godina
odjavljen
offline
Kupnja Antivirusa

sve to stoji ali meni osobo je draze kad imam jedan program za sve a ne kad mora scan s ovim, scan s onim pa onda s onim trecim itd. cim izade KIS2010 ja ga kupujem! ne da mi se vise zaje8ava7 s trazenjem kljuceva po netu a i stvarni nije mi puno dat cca 200 kn godisnje takav jedan alat!

JESUS SAVES!!!
15 godina
neaktivan
offline
Kupnja Antivirusa

Možda ovi testovi pomognu pri kupnji. Najbolje rezultate je postigao G DATA (?), a avast! ih je sve pobijedio u brzini. Avira je dobila slabiju završnu ocjenu zbog puno False Positivea.

Press any key to continue or any other key to quit.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja Antivirusa
191x7 kaže...

Kaspersky ili Norton. Ostali ne vrijede što se za njih plati.

 

-------------------------------------------------------------------

 

 

 

A razlog za takvu izjavu je?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2009 11:03 (Nautilus).
16 godina
offline
RE: Kupnja Antivirusa
Nautilus kaže...
191x7 kaže...

Kaspersky ili Norton. Ostali ne vrijede što se za njih plati.

 

-------------------------------------------------------------------

 

 

 

A razlog za takvu izjavu je?

 

 

 

Dugogodišnje vlastito testiranje i isprobavanje.

Nema nekog kojeg nisam testirao, koristio par mjeseci i kategorizirao.

Razer neću kupiti iz principa. Ne mare za arahnofičnu i ofidijofobičnu rulju.
14 godina
offline
RE: Kupnja Antivirusa

Uzmi NOD32, nećeš pogriješiti.

14 godina
neaktivan
offline
Kupnja Antivirusa

Opet isto, jedan hvali ovaj av/fw/whatever drugi onaj. Pa koliko ima vec ovakvih tema? Kako vam ne dosadi trubit stalno isto? :S

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja Antivirusa
Imaš instalirati AVG anti-virus
1.instaliran probnu verziju sa original stranice
2.nadji kod za punu verziju ili ga skin(upisi...key code for AVG antivirus).
3.udji u antivirus avg i onda nadji za kupnju i kopiraj kod i zaljepi u prostor koji je predvidjen za kod za antivirus
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice