Muke po .exe*32

poruka: 9
|
čitano: 1.070
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Muke po .exe*32

Pozdrav svima. 

Może li mi netko objasniti koji je ovo kuki i ima li spasa ovim windowsima bez formatiranja?

Problem je nastao nedavno, povuklo se nekakvo čudovilo prilikom downloada Counter strikea, ne znam jel bitan podatak, ako neće pomoći neće ni odmoći.

Napravila sam sken pomoću Malwarebytes Anti-Malware \ HitmanPro \ SUPERAntiSpyware Free Editiona i još mali milijun programa koje sam u međuvremenu obrisala. 
Apsolutno ništa ne pronalaze a laptop je krvnički usporen, blokira, smrzava se, preko TM moram ulaziti u explorer.exe, dijakritičke znakove moram 2x kuckati da bi se ukazali jer u suprotnom ć izgleda ovako - ' i srčano odbija suradnju. 

XP 64bit je u pitanju, laptop je prastar ali odrżavan po pitanju skeniranja, adblocka na browserima, radio kao bebica do pojave ovih *32 procesa,
obolim na żivce kad otvorim task manager i vidim aktivnih 15 chrome procesa. 

Doduše, situacija je malo bolja otkad sam izbrisala mikrotorent, CPU je bio na 90+% dok se on nalazio na windowsima.

Šuntava sam više koliko me zbunilo ovo sve, możda je trivija u pitanju ali stojim na mrtvoj točci.
Jel su to procesi za 32bit winse, jel to *32 znači to, jel ih zato ne mogu ukloniti, jel, jel, jel, jel... O čemu je uopće riječ?
 

Uglavnom,
suflirajte mi što mi je činiti prije nego što pokleknem, predam se i instaliram nove windowse. 


15 godina
offline
Re: Muke po .exe*32

-prije popravka (uvijek) moraš otkriti konkretan uzrok, moguć je i HW npr HDD ili pregrijavanje (kao direktna posljedica malwarea koji je možda preforsirao ili je došao tren..).

-eliminacijom/potvrdom. Najjednostavnije neki liveboot (miniPE-linux...) ali ovisi o supportu-kompatibilnosti, no tako eliminiraš ili potvrdiš kvar.

-ako nije kvar, tad .. pošto si već pokušala, važnije jer je XP mrtav, ipak neki noviji OS. (ako je radilo zadovoljavajuće, tad imaš zadovoljavajuće resurse i može raditi bilo koji noviji OS kao w7-10, nećemo linux spominjati). Naravno, mora biti odgovarajuće podešen (i ispravan). Pa i clean (ne reinstall jer bi nasljedio stanje) XPa, npr ako je neke sys fileove obrisao antivirus-oštetio virus..

 

(posljednja rečenica nudi razne doskočice, sad kad krenu..) :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
protjeran
offline
Re: Muke po .exe*32
Titova taktika je najefikasnija : Sve srusiti i ponovno izgraditi !!

U edukacijske svrhe je ok istrazivati problem i pokusavati razna rjesenja.
No znaj da to moze danima potrajati i da tada opet nebus nilaj vise znala nego sada.

Za brzo i efikasno rjesenje : Format cjelog diska i nova instalacija sistema prilagodjenog tvojim potrebama i tvom hardveru, uz podrazumijevano testiranje hardvera da iskljucis faktor prdnute komponente.

Pazi na bjeli dim koji pogoni sve el uredjaje...

7 godina
neaktivan
offline
Re: Muke po .exe*32

Hmmmm, pregrijavanje nije, CPU - 46C, GPU - 52C, ne prelazi 80 prilikom igranja, Mainboard - 46C.

Hard bi već mogao biti problem, prije par mjeseci ga se spašavalo hdd regeneratorim i Hirens bootom. 
Kad bi bila dovoljno blesava usudila bi se priznati da sam ga fenirala fenom za skidanje boja i tako uklonila problem hladnog lema, ali srećom nisam toliko luda da to priznam.

 

Novije windowse bi izbjegla ako je ikako moguće, s linuxom sam na ti, PC mi je linuxiran ali sustanari nisu ni na Vi s njim tako da su samo windowsi u igri.
No, to i nije toliko bitno za cijelu ovu priču, legitimno dići nove mi ne bi bila drama.

Da skratimo priču, opet se prvobitno bacam na detekciju hardverskih problema?  

15 godina
offline
Re: Muke po .exe*32

-moguć uzrok.. HDD, pogrešno je koristiti regenerator, potrebno je baš suprotno, ostaviti označene blokove kao neispravne, tad možda radi pouzdano (samo možda).

regen napravi suprotno, 'spasi'.. pak KB je nepotrebno spašavati, tj što je važnije KB ili da radi?

-običan format, ali sad je potreban i neki chkdsk koji će sumnjive blokove označiti i ne koristiti. (treba potražiti stare alate za scan diska, noviji skipaju freespace) i nikako npr chkdsk s /r, ni lowlevela više nema.. možda je dovoljan full scan.

-HDD je najlogičniji simptom, ostalo si recimo eliminirala. Tu treba tražiti rješenje.. ili drugi HDD.

 

+ btw, HDD se nikad ne smije fenirati.. poneke storage-mem možeš spašavati u frižideru. To se radi samo kad se pokušavaju spasiti podaci, ne HDD koji nakon tog ide u smeće..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.5.2016 13:13 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Muke po .exe*32

Hvala ti na odgovoru, zabavim se onda spašavanjem vojnika HDD. 

 

 

Nisam fenirala HDD nego matičnu. 

10 godina
protjeran
offline
Re: Muke po .exe*32
Pa iskopcaj hdd i vidi kako tada dela pc na nekom live osu.
15 godina
offline
Re: Muke po .exe*32
Vrtirepka kaže...

..

 

Nisam fenirala HDD nego matičnu. 

 -tad je fromulacija odlomka pogrešna (ispada HDD). Imaš dovoljno znanja, snaći ćeš se.. a neke stvari treba znati na vrijeme proglasiti mrtvima.

btw, umjesto XP64.. ne razmišljaš o 2003-WS? Sve što je potrebno imaš online, theme, directx.. radi. Driveri su identični ali može biti problem ovisno što neki installer vidi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Muke po .exe*32

Drugi puta staviti Macrium Reflect Free i napraviti image sistemske particije.

Kod sljedećeg problema jednostavno se vrati sve na staro...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice