Najbolji free antivirus zaključana tema

poruka: 445
|
čitano: 204.717
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji free antivirus
Diablo86 kaže...

Kakvo je stanje sa Panda cloudom?  Dal je dovoljno imati samo to?

ovisi šta radiš na računalu,odnosno za šta ga koristiš..

http://www.youtube.com/watch?v=xdHyIPJVF-A
14 godina
offline
Re: Najbolji free antivirus

Za igre i surfanje, kao i većina

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji free antivirus
Diablo86 kaže...

Za igre i surfanje, kao i većina

ako nemas nista od navedenog u ovom prvom postu, dovoljna ti je panda uz ukljucen url filter i stavis clearcloud dns.

dakle ako igras piratluk i nemas sto izgubit,kao 95% forumasa.

13 godina
neaktivan
offline
Najbolji free antivirus

Aj ovako sastavite svoj popis od 3 najbolja free antivirusa!!!HVALA!!!{#}

bb
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji free antivirus
bartul kaže...

Aj ovako sastavite svoj popis od 3 najbolja free antivirusa!!!HVALA!!!{#}

Samo antivirusa?

 

- Avast

- Avira

- Panda

16 godina
offline
Re: Najbolji free antivirus
01.Avast
02.Immunet
03.Avira
Muškarci od svojeg donjeg rublja i od žena žele isto: malo podrške i malo slobode ;-)
13 godina
neaktivan
offline
Najbolji free antivirus

Pa stavite i one druge zaštite ne samo antiviruse

bb
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji free antivirus
djigibao kaže...
01.Avast
02.Immunet
03.Avira

na osnovu cega ti je immunet dospio na drugo mjesto?

na osnovu random srece danasnjeg testiranja i naletili mu linkovi iz baze?

niti avast niti immunet nece nikada imati CURE i REPAIR koji ima avira.

neka ti nesto rpeair napravi immunet.

 

od tih djabalesku osakacenih rjesenja izaberite koje hocete i dodajte WOT u preglednik i neki DNS.

sve je to isti kupus,samo treba uz njih dodat nesto konkretno,a to dodaju ljudi koji znaju sa tim rukovati...hips, behavior blocker i sl.

stavite i comodo firewall. sto vam nije jasno pitajte na ultimativnoj av temi.

 

 

16 godina
offline
Re: Najbolji free antivirus
torrente kaže...
na osnovu cega ti je immunet dospio na drugo mjesto?

na osnovu random srece danasnjeg testiranja i naletili mu linkovi iz baze?

niti avast niti immunet nece nikada imati CURE i REPAIR koji ima avira.

neka ti nesto rpeair napravi immunet.

 

od tih djabalesku osakacenih rjesenja izaberite koje hocete i dodajte WOT u preglednik i neki DNS.

sve je to isti kupus,samo treba uz njih dodat nesto konkretno,a to dodaju ljudi koji znaju sa tim rukovati...hips, behavior blocker i sl.

stavite i comodo firewall. sto vam nije jasno pitajte na ultimativnoj av temi.

 

 

 

Na osnovu danasnjeg testiranja kao i sinocnjeg testiranja kada sam samo isprobavao Immunet.

Pandu sam vec prije par puta probavao i nisam se odusevio sa njom (za razliku od tebe).

Ja sam vise fokusiran na preventivi tj. bolje sprijecitinego lijeciti, a po testiranju Immuneta i Pande Immunet mi je bolji...MENI

Opet Immunet mi je bolji od Avire jer bolje stiti od novih tj. zero day malwera.

Kad se racunalo zarazi (a sa Avirom ce se prije zarazit nego sa Immunetom) onda cu i ovako i onako posegnut za nekim drugim programima.

 

SVE OVO GORE JE SAMO MOJE MISLJENJE NE OCEKUJEM DA SE BILO TKO SLAZE SA NJIM!!!

 

Peace {#}

 

Muškarci od svojeg donjeg rublja i od žena žele isto: malo podrške i malo slobode ;-)
12 godina
protjeran
offline
Re: Najbolji free antivirus
mario1990 kaže...
Samo antivirusa?

 

- Avast

- Avira

- Panda

Kako isključiti gadget avast antivirusa koji mi se pojavi svaki put kad restartam računalo i pokrije mi kalendar windows-ov gadget (win7) pa ga moram ručno isključiti na X ???

Osamina supruga je tužna !
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2011 20:02 (Endimion).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji free antivirus

Odes na add/remove i pokreneš deinstalaciju, tamo odaberes promjenu i u custom modu makneš kvačicu sa gadgeta.

12 godina
protjeran
offline
Re: Najbolji free antivirus
GigaGirl kaže...

Odes na add/remove i pokreneš deinstalaciju, tamo odaberes promjenu i u custom modu makneš kvačicu sa gadgeta.

Jako lijepo. {#}

Puno hvala

Osamina supruga je tužna !
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji free antivirus
Endimion kaže...

Kako isključiti gadget avast antivirusa koji mi se pojavi svaki put kad restartam računalo i pokrije mi kalendar windows-ov gadget (win7) pa ga moram ručno isključiti na X ???

Desni klik na ekran pa odabereš Gadgets,desni klik na Avastov gadget i odabereš uninstal.

12 godina
protjeran
offline
Re: Najbolji free antivirus
silovski kaže...

Desni klik na ekran pa odabereš Gadgets,desni klik na Avastov gadget i odabereš uninstal.

Nije ga bilo u "kolekciji" gadgeta zato sam i pitao, tako da ga nisam mogao uninstalirati.

 

Onaj trik @GigaGirl je uspješno uklonio gadget.

Osamina supruga je tužna !
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2011 20:46 (Endimion).
14 godina
offline
Re: Najbolji free antivirus
Najbolji free antivirus!?

Ma skoro svi su ok i sada tu odlucuje osobni ukus. Nekome je vazno kako izgleda GUI, nekome smeta ako trosi puno RAM-a....neki paze da nebi propustio slucajno koji 0-day malware.....no ipak se radi o free proizvodima i niti jedan nije savrsen (uostalom kao ni paid av).

Avira, Avast, Panda, ClamAV.....evo cetiri antivirusa sa koja se ne moze promasit, a sa obzirom koliko "kostaju" rade i vise nego dobro svoj posao!

Od cetiri nabrojana uzeo bih Aviru....Avast mi nekako "ne lezi" (sto ne znaci da nije dobar).

ClamAV mi se isto tako pokazao odlican u "stvarnome zivotu"....nisam ga silovo sa nekim 0-day malwareom i ne znam kakvim linkovima jer vjerojatnost da cu pokupit tako neki malware je skoro pa nemoguca misija.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
13 godina
protjeran
offline
Najbolji free antivirus

1. comodo

2. avira

3. avast

 

tim redom...

14 godina
protjeran
offline
Re: Najbolji free antivirus

Sve osim AVG-a...

 

Tromo i loše riješenje...

 

Preseniram jedan stari PC, nađe 10ak virusa.

 

Pređem onda Avirom, nađe još 300+ virusa.

 

Avast Boot scan -> još 100 virusa...

 

Nakon toga Nortonom - nema ništa.

 

Eset - nema ništa...

 

Dakle Avast Boot scan FTW...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
protjeran
offline
Najbolji free antivirus

Microsoft Security Essential nemam primjedbe prva liga radi imam piratkse winse i radi ko urica.

zvoneeee
15 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji free antivirus
Don Kihoty kaže...

Sve osim AVG-a...

 

Tromo i loše riješenje...

.

 

Dakle Avast Boot scan FTW...

nepotrebno,s wot-om na browseru ne bi imao ništa osim tracking cookija,ni to ako si odredio da se automatski brišu kod zatvaranja browsera,kao što firefox omogućuje..

http://www.youtube.com/watch?v=FoDhXMV3jaY&feature=related
15 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji free antivirus
RaNzO kaže...

1. comodo

2. avira

3. avast

 

tim redom...

apsolutno točno,s malom rezervom prema comodu za one koji se ne snalaze s njim

http://www.youtube.com/watch?v=FoDhXMV3jaY&feature=related
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji free antivirus
seneka kaže...

nepotrebno,s wot-om na browseru ne bi imao ništa osim tracking cookija,ni to ako si odredio da se automatski brišu kod zatvaranja browsera,kao što firefox omogućuje..

A šta je sa tonama virusa koji dodju sa fleša? Baš si veliki ljubitelj WOT-a na browseru {#}

13 godina
neaktivan
offline
Najbolji free antivirus

Ja koristim avast free,stvarno nemam zamjerki,prijatelj ga isto koristi oduševljen je.Svakodnevni update i dobra zaštita.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji free antivirus
silovski kaže...
seneka kaže...

nepotrebno,s wot-om na browseru ne bi imao ništa osim tracking cookija,ni to ako si odredio da se automatski brišu kod zatvaranja browsera,kao što firefox omogućuje..

A šta je sa tonama virusa koji dodju sa fleša? Baš si veliki ljubitelj WOT-a na browseru {#}

koliko se sjećam nisam nikad dodio virus preko sticka,ali i to je dijelom zbog tog addona, pa ga i zbog toga smatram vrlo korisnim
imao sam pandinu usb vaccine ali ju je online armor firewall počeo blokirati ,ne znam zašto,i maknuo sam ju
ha ljubitelj sam wot-a,priznajem..

edit: no kad kažem da je zbog tog addona,mislim da ga svi uglavnom koriste pa ni nema toliko virusa na tim kompovima gdje ubodem stick,ili koristim nečiji tuđi za prebacivanje podataka

http://www.youtube.com/watch?v=FoDhXMV3jaY&feature=related
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.5.2011 9:55 (seneka).
12 godina
neaktivan
offline
Najbolji free antivirus

-Avira

-Comodo (više kao firewall)

-Avast

14 godina
neaktivan
offline
Najbolji free antivirus

Evo malo zanimljivih rezultata:

 

http://www.virusbtn.com/vb100/rap-index.xml

13 godina
protjeran
offline
Re: Najbolji free antivirus
Dr.Ninja kaže...

Evo malo zanimljivih rezultata:

 

http://www.virusbtn.com/vb100/rap-index.xml

sumnjam da su zanimljivi rezultati. morate shvatiti da je masa tih "testiranja" po netu namještena i (pod)plaćena. rađe slušajte iskustva korisnika po forumima, i sami nabavite  viruse i testirajte, nego takve testove gledati.

 

- AV/IS rješenja se često ne testiraju s punim mogućnostima, pa rezultati ne ispadnu realni. konkretno pogledajte comodo rezultat. ispada da je oko 40% virusa zarazilo računalo, a garantiram vam da nije niti jedan prošao...zato jer comodo ima i sandbox, odličan, jedan od najboljih i samo ta komponenta bi mogla zaštiti računalo od zaraze, ali naravno da nisu testirali s uključenim sandboxom, a tko zna što su ostalim programima isključili. testiranje baze virusnih potpisa neke kompanije nema apsolutno nikakve veze s kvalitetom nekog antivirusa, a oni upravo to rade.

- u vrijeme kad su nod32 i kaspersky bili uvjerljivo na vrhu, a ostali daleko iza, su testovi redovito bili napeti, podjednaki, ili čak ovih nije bilo među 10 najboljih. AV-i koji su se pojavljivali u vrhu, a tada su bili živa katastrofa su norton, f-secure, panda, pc-cillin...

14 godina
neaktivan
offline
Najbolji free antivirus

Avast mi je bio najbolji dok neki dan nisam dobio BSOD radi njega kod dizanja sistema ne znam zbog čega,guglajući vidio sam da je bilo još takvih slučajeva.

Sad koristim MSE koji mi se čini dobar i jednostavan,jedino mi je zamjerka ažuriranje preko windows update.

12 godina
protjeran
offline
Re: Najbolji free antivirus
muhaqeri kaže...

Avast mi je bio najbolji dok neki dan nisam dobio BSOD radi njega kod dizanja sistema ne znam zbog čega,guglajući vidio sam da je bilo još takvih slučajeva.

 

Znaš da je radi njega, ali ne znaš "zbog čega". Zanimljivo razmišljanje. Guglajući možeš naići na iste takve postove ljudi koji znaju da je kriv Avast ali " ne znaju zbog čega."

Osamina supruga je tužna !
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji free antivirus
Endimion kaže...
muhaqeri kaže...

Avast mi je bio najbolji dok neki dan nisam dobio BSOD radi njega kod dizanja sistema ne znam zbog čega,guglajući vidio sam da je bilo još takvih slučajeva.

 

Znaš da je radi njega, ali ne znaš "zbog čega". Zanimljivo razmišljanje. Guglajući možeš naići na iste takve postove ljudi koji znaju da je kriv Avast ali " ne znaju zbog čega."

Radi se o aswsnx.sys  

http://forum.avast.com/index.php?topic=72520.0

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji free antivirus
RaNzO kaže...
Dr.Ninja kaže...

Evo malo zanimljivih rezultata:

 

http://www.virusbtn.com/vb100/rap-index.xml

sumnjam da su zanimljivi rezultati. morate shvatiti da je masa tih "testiranja" po netu namještena i (pod)plaćena. rađe slušajte iskustva korisnika po forumima, i sami nabavite  viruse i testirajte, nego takve testove gledati.

 

- AV/IS rješenja se često ne testiraju s punim mogućnostima, pa rezultati ne ispadnu realni. konkretno pogledajte comodo rezultat. ispada da je oko 40% virusa zarazilo računalo, a garantiram vam da nije niti jedan prošao...zato jer comodo ima i sandbox, odličan, jedan od najboljih i samo ta komponenta bi mogla zaštiti računalo od zaraze, ali naravno da nisu testirali s uključenim sandboxom, a tko zna što su ostalim programima isključili. testiranje baze virusnih potpisa neke kompanije nema apsolutno nikakve veze s kvalitetom nekog antivirusa, a oni upravo to rade.

- u vrijeme kad su nod32 i kaspersky bili uvjerljivo na vrhu, a ostali daleko iza, su testovi redovito bili napeti, podjednaki, ili čak ovih nije bilo među 10 najboljih. AV-i koji su se pojavljivali u vrhu, a tada su bili živa katastrofa su norton, f-secure, panda, pc-cillin...

 

Meni Virus Bulletin ne spada pod "testiranje", a niti AV-Comparatives u zadnje vrijeme mi ne spada pod "testiranje".

Ako pogledas detaljnije rezultate bilo kojeg testa vidjet ces da uvijek ima propusta i to je normalno. Nazalost ne postoji savrseno rjesenje i dovoljno je da naletis na jedan propust da ti rezutat bilo kojeg testa predstavlja glupost.

Ono sto ti moze biti zanimljivo u rezultatima je da postoje besplatni programi sa vrhunskim rezultatima koji kucnom korisniku mogu biti vise nego dovoljni uz nesto malo sivih stanica.

Za garantirati nesto u ovom slucaju moras bili ili poprilicno naivan, da ne kazem glup, ili dobro podmazan. Nema te zastite koja ce te spasiti od nekoga bez mozga, a isto tako postoji i mogucnost da uz sve zastite bas ti naletis na nesto novo.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice