Najbolji program za čičćenje registrya

poruka: 193
|
čitano: 67.091
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za čičćenje registrya
Koji je program najbolji za čišćenje registrya
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
ja koristim ccleaner i super mi je...
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
14 godina
odjavljen
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

Definitivno TuneUp unitiles...Registry cleaner od CarpCleanera je smeće...Moze se sakriti pred TuneUP unitiles...Dok njegov cleaner od smeća na kompu je daleko najbolji...Proporucam oba programa koristiti...

Pinky je zakon... I ♥ π
15 godina
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

Meni je bolji Glary Utilities pro, nego tune Up

16 godina
protjeran
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

mislim da ima i free verzija Glary Utilities programa, pa uz Ccleaner je dobro koristiti i njega.

 

ni jedan čistač ne očisti potpuno registry. kad skeniram samo sa Ccleanerom glary uvijek poslije nešto nađe i obrnuto.

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
14 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
Bugofil kaže...

mislim da ima i free verzija Glary Utilities programa, pa uz Ccleaner je dobro koristiti i njega.

 

ni jedan čistač ne očisti potpuno registry. kad skeniram samo sa Ccleanerom glary uvijek poslije nešto nađe i obrnuto.

da, ja koristim registry life, i glary ..oba su dobra,i kad skenira npr glary nadje 30 gresaka,a registry life poslje njega jos mozda 30, i obratno,tako da je to dokaz da ni jedan ne nalazi sve..

mada registry po meni nije potrebno cistiti,vec mozda jednom u par mjeseci

15 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

Advanced System Optimizer - koristim ga vec  godinu dana osim za registry postoje i druge opcije... po časopisu VIDI je najbolji ''čistač''

LOCKERZ POZIVNICE---------------- invite-me.tk -------------------------- www.e-castig.com/index.php?r=AI3U
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za čičćenje registrya
Hvala na informacijama! Ja sam isto cuo da tunelup jedan od boljih, samo nije free
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
veki101 kaže...
Hvala na informacijama! Ja sam isto cuo da tunelup jedan od boljih, samo nije free

glary utilities je potpuno beplatan(nadograđuje se bez problema na nove verzije) i ima integriran registry cleaner koji ne zadire duboko u registar i radi automatski backup..
ali gotovo da je bitniji jedan revo uninstaller,također besplatni program koji prilično temeljito deinstalira programe,tako da nije nužno pokretati registry cleanere osim kod problema i sl..
u svakom slučaju često i nepotrebno čišćenje registra nije ni preporučljivo..isto tako dopustiti nekom optimizatoru da prtlja u pozadini..
freeware glary utilities nema tu besmislenu funkciju..

edit:netko je spomenuo ccleaner,primarno namijenjen i u tome vrlo uspješan za obično čišćenje diska..

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2010 15:56 (seneka).
16 godina
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

CCleaner zapravo lose to radi kaj se ticenja Registry-a, no to mu i nije prava namjena pa ga nit ne treba koristit za to. Evo dole usporedbe pretrazivanja s CCleaner, i onda sa Glary Utillites tj njegovim modulom za taj posel uglavnom sve se vidi. Zapravo CCleaner cak ne izbaci brojku kolko toga je nasel ali ih je 112 kod mene prebrojano rucno.Nevinašce Fino se vidi kolko je nasel Glary Utilites pa ne treba nist vise reci CCleaner za ciscenje smeca klasicnog je car ali za Registry ne.Cool

Kad ne pise kolko ima onda broji rucno ko mulac! Kad ne pise kolko ima onda broji rucno ko mulac!
Tu fino piše 343 i to je to! Tu fino piše 343 i to je to!
14 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
veki101 kaže...
Hvala na informacijama! Ja sam isto cuo da tunelup jedan od boljih, samo nije free

 Nije free, to je sigurno. Ali ovaj dobri software do verzije 2010. je imao drugačiji način optimizacije sustava. Od verzije 2010. ovaj program koristi tzv. on-line optimizaciju sustava koja barem po meni dodatno opterećuje sustav sa svojim pokrenutim servisima.  Imao sam ga na kompu, imam licencu za taj proizvod ali sam ga ipak deinstalirao.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
rambox kaže...

CCleaner zapravo lose to radi kaj se ticenja Registry-a, no to mu i nije prava namjena pa ga nit ne treba koristit za to. Evo dole usporedbe pretrazivanja s CCleaner, i onda sa Glary Utillites tj njegovim modulom za taj posel uglavnom sve se vidi. Zapravo CCleaner cak ne izbaci brojku kolko toga je nasel ali ih je 112 kod mene prebrojano rucno.Nevinašce Fino se vidi kolko je nasel Glary Utilites pa ne treba nist vise reci CCleaner za ciscenje smeca klasicnog je car ali za Registry ne.Cool

je..rambox zašto ti nije ccleaner nadograđen na zadnju verziju v2.31.1153?
ili je to neka stara slika?

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2010 16:16 (seneka).
16 godina
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
seneka kaže...
rambox kaže...

CCleaner zapravo lose to radi kaj se ticenja Registry-a, no to mu i nije prava namjena pa ga nit ne treba koristit za to. Evo dole usporedbe pretrazivanja s CCleaner, i onda sa Glary Utillites tj njegovim modulom za taj posel uglavnom sve se vidi. Zapravo CCleaner cak ne izbaci brojku kolko toga je nasel ali ih je 112 kod mene prebrojano rucno.Nevinašce Fino se vidi kolko je nasel Glary Utilites pa ne treba nist vise reci CCleaner za ciscenje smeca klasicnog je car ali za Registry ne.Cool

je..rambox zašto ti nije ccleaner nadograđen na zadnju verziju v2.31.1153?
ili je to neka stara slika?

To je slika od sad da no nema veze kaj nije najnovija verzija ne smeta nist.Nevinašce

14 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya

A sada malo o temi.

 

1.Za čišćenje registry baze koristim jedan od vrhunskih free verzija pod imenim VitRegistry Fix trenutna verzija je 9.5. Ovaj program ne preporučam manje iskusnim korisnicima računala, jedino samo u  onom slučaju da isključe opciju deeep scan. S uključenom opcijom deep scan stvarno morate dobro poznavati računalo i instalirane software i pokrenute procese na njemu. 

2. Za optimizaciju i defragmentaciju registrya koristim odlični program Quicksy Reg Defrag.

 

I za kraj mali i vrlo kratki osvrt na često spominaji program Glary Utilities free ili pro. To je stvarno odličan program višestruke namjene. Ali su mu svakako najbolji dijelovi čišćenje diska i registrya. Vrlo napredni i gotovo nepogrešivi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2010 16:39 (BlackFoot).
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

Obzirom da nije još spomenut, reći ću da koristim Registry Mechanic. Vjerojatno je više stvar navike, jer ga koristim otkad postoji, ali svoj posao obavlja bez problema. I mogu još spomenuti da je Microsoft Certified, a i osvojio je par nagrada.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

Glary ili Tune up? Zanima me ne samo zbog čišćenja registry-a nego općenito?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
brixy kaže...

Glary ili Tune up? Zanima me ne samo zbog čišćenja registry-a nego općenito?

glary je sasvim dovoljan i to besplatni..
uz sve već gore spomenuto ima i process manager, defragmentator registra, deinstelater,finder praznih i duplih foldera i td..

nisam ni znao da ima i portable verziju..Cool

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2010 17:19 (seneka).
14 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
brixy kaže...

Glary ili Tune up? Zanima me ne samo zbog čišćenja registry-a nego općenito?

Ako baš želiš onda je odgovor kratak, a glasi: Tune Up Utilities 2010 je puno napredniji software od Glarya. U njemu imaš dosta toga što Glary nema, recimo brisanje nepotrebnih slika system restorea, puno bolji defragmenter diska i registrya, napredno podešavanje internet konekcija, backup -i su puno sigurniji i 100 % vraćaju u  prethodno stanje i još dosta toga. Ali je ono što me najviše smeta je to da od verzije 2010. ovaj alat ima on-line optimizaciju memorije. Nije to loša stvar, dapače, ali da bi ostvario taj zadatak on pokreće nekakve svoje servise koji su stalno aktivni i meni su recimo dodatno opterećivali sustav. Servisi ne uzimaju puno resursa, i to je istin, ali eto nekako sam alergičan na takova riješenja. U svakom slučaju ako se ikada vratim na Tune up instalirati ću verziju 2009. Trenutno imam na kompu Glary utilities Pro koji je jako sličan po mogućnostima Free verziji. Iskreno maram reći da ga vrlo, vrlo rijetko koristim, ponekada pokrenem One - Click Optimizer.

15 godina
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

Već par godina koristim Tune Up Utilities i zadovoljan sam sa programom.

Radio, ne radio, svira radio!
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

Inače imam Tune up 2010 i zadovoljan sam (relativno) pa pošto se spominju jedan i drugi (Glary) zanimala su me vaša iskustva.

Evo gledam free Glary na virtual mašini.

Kakav im je inače uninstall, jednom i drugom?

 

sorry za OT

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
brixy kaže...

Kakav im je inače uninstall, jednom i drugom?

 

sorry za OT

 

nisam ga ni isprobao jer koristim revo za sve deinstalacije..ali kod glaryja sam primjetio da ima iscrpniji popis..
ne vjerujem da je loš..

15 godina
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

Evo sad dok citam ovo nemogu se odlucit sta da upotrijebim.. Sada koristim Ccleaner i zadovoljan sam ali ako je istina da on dosta toga ne pokupi onda bi nes drugo htio koristit ali neznam sta.  TuneUp sam prije koristio i predobar je ali me muci to sto je glomazan za takav program jer ja imam stari komp pa mi je svaki MB vazan. :)

Ako mozete skinite pls http://www.envirofile.org/download/26872
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
MarioVk kaže...

Evo sad dok citam ovo nemogu se odlucit sta da upotrijebim.. Sada koristim Ccleaner i zadovoljan sam ali ako je istina da on dosta toga ne pokupi onda bi nes drugo htio koristit ali neznam sta.  TuneUp sam prije koristio i predobar je ali me muci to sto je glomazan za takav program jer ja imam stari komp pa mi je svaki MB vazan. :)

glaryjev portable..Namigiva


Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2010 17:58 (seneka).
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

CCleaner za samo čišćenje registra.Ako vam treba nešto veća kolekcija alata onda Glary free ili komercijalni TuneUp.S nijednim nikad nisam imao problema.Na Windows-u 7 koristim Glary zato što TuneUp 2009 nema podršku a nova verzija 2010. mi se baš i ne sviđa.

Fućkaj ga!
15 godina
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
seneka kaže...
MarioVk kaže...

Evo sad dok citam ovo nemogu se odlucit sta da upotrijebim.. Sada koristim Ccleaner i zadovoljan sam ali ako je istina da on dosta toga ne pokupi onda bi nes drugo htio koristit ali neznam sta.  TuneUp sam prije koristio i predobar je ali me muci to sto je glomazan za takav program jer ja imam stari komp pa mi je svaki MB vazan. :)

glaryjev portable..Namigiva

u cem je razlika između njega i pravog programa?

Ako mozete skinite pls http://www.envirofile.org/download/26872
16 godina
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
MarioVk kaže...

Evo sad dok citam ovo nemogu se odlucit sta da upotrijebim.. Sada koristim Ccleaner i zadovoljan sam ali ako je istina da on dosta toga ne pokupi onda bi nes drugo htio koristit ali neznam sta.  TuneUp sam prije koristio i predobar je ali me muci to sto je glomazan za takav program jer ja imam stari komp pa mi je svaki MB vazan. :)

Za tebe je Glary Utiliites Free za ciscenje Registy i ostalo, lagan je nema dodatnih procesa nit servisa ko smotani nepotrebni Tune Up Utilites i to je to. CCleaner bus i dalje koristil za svakodnevno pospremanje windowsa ali za Registry cistit ne i nema frke.Cool

15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
MarioVk kaže...
seneka kaže...
MarioVk kaže...

Evo sad dok citam ovo nemogu se odlucit sta da upotrijebim.. Sada koristim Ccleaner i zadovoljan sam ali ako je istina da on dosta toga ne pokupi onda bi nes drugo htio koristit ali neznam sta.  TuneUp sam prije koristio i predobar je ali me muci to sto je glomazan za takav program jer ja imam stari komp pa mi je svaki MB vazan. :)

glaryjev portable..Namigiva

u cem je razlika između njega i pravog programa?

Portable ne zahtjeva instalaciju nego je "prijenosan"(portable)

Fućkaj ga!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
rambox kaže...
MarioVk kaže...

Evo sad dok citam ovo nemogu se odlucit sta da upotrijebim.. Sada koristim Ccleaner i zadovoljan sam ali ako je istina da on dosta toga ne pokupi onda bi nes drugo htio koristit ali neznam sta.  TuneUp sam prije koristio i predobar je ali me muci to sto je glomazan za takav program jer ja imam stari komp pa mi je svaki MB vazan. :)

Za tebe je Glary Utiliites Free za ciscenje Registy i ostalo, lagan je nema dodatnih procesa nit servisa ko smotani nepotrebni Tune Up Utilites i to je to. CCleaner bus i dalje koristil za svakodnevno pospremanje windowsa ali za Registry cistit ne i nema frke.Cool

slažem se,može instalirati i glary registry repair ako mu samo treba čistač registra,manje zauzima mjesta
ili portable držat na sticku..

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2010 17:59 (seneka).
14 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
MarioVk kaže...

Evo sad dok citam ovo nemogu se odlucit sta da upotrijebim.. Sada koristim Ccleaner i zadovoljan sam ali ako je istina da on dosta toga ne pokupi onda bi nes drugo htio koristit ali neznam sta.  TuneUp sam prije koristio i predobar je ali me muci to sto je glomazan za takav program jer ja imam stari komp pa mi je svaki MB vazan. :)

@MarioVk

 

Instaliraj si Glary Utilities Free i nećeš pogriješiti. Ne opterećuje sustav nimalo, možeš ga ažurirati kada su ažuriranja dostupna, dobar je za čišćenje diska ( doduše tu možeš mijenjati neke postavke, ali ga ostavi po defultu ako ne znaš što točno želiš ) i registrya, uninstall solidan ( ipak preporučam i slažem se sa senekom da je Revo u tome najnapredniji ) i ima još dosta dobrih stvari. Optimizer memorije koristi ako ti je to baš jako neophodno. Sve u svemu jedno od boljih besplatnih programa te vrste. preporuke. Normalno ostavi i gotovo nezamjenjivi CCleaner.

15 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

Da, RevoUninstaller nakon deinstaliranja briše i sve nepotrebne ključeve u registru i u Program Filesima.To,koliko ja znam, uninstaller u Glary i TuneUpu ne radi.

Fućkaj ga!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice