Povratak zaraženih datoteka!

poruka: 94
|
čitano: 28.405
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Povratak zaraženih datoteka!

Pozdrav. Želio bih znati da li se kako mogu vratiti datoteke koje je Avast sklonio u škrinju, u mom slušaju slike, veoma su mi bitne? Unaprijed hvala!

15 godina
offline
Re: Povratak zaraženih datoteka!

-jesi li pogledao u AVu? Quarantine? RTFM

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Povratak zaraženih datoteka!
Vehid kaže...

Pozdrav. Želio bih znati da li se kako mogu vratiti datoteke koje je Avast sklonio u škrinju, u mom slušaju slike, veoma su mi bitne? Unaprijed hvala!

nez. da li je to moguce zbog kriptiranja i mijenjanja same datoteke koja ide u virus chest(škrinju), ali možeš probat ovo
otvori Avast/ Održavanje/ Virus Chest > desni klik na datoteku u chestu > vrati
i onda provjeri jel imas taj file/sliku sta vec ponovno na pc-u, ali bilo bi ti pametno da prije toga onemogucis(iskljucis) avast na 10 minuta, a to ces napravit tako sta
ces stisnut desni klik na ikonicu od avasta koja se nalazi u trayu > avast! kontrola zaštite > Onemoguci na 10 minuta ili više ako ti treba. te onda lijepo sve ponovno vratiš na stare postavke.

evo ode su ti i slike ako ta nije bilo jasno {#}
SLIKA 1
SLIKA 2

11 godina
neaktivan
offline
Re: Povratak zaraženih datoteka!
Stux kaže...
nez. da li je to moguce zbog kriptiranja i mijenjanja same datoteke koja ide u virus chest(škrinju), ali možeš probat ovo
otvori Avast/ Održavanje/ Virus Chest > desni klik na datoteku u chestu > vrati
i onda provjeri jel imas taj file/sliku sta vec ponovno na pc-u, ali bilo bi ti pametno da prije toga onemogucis(iskljucis) avast na 10 minuta, a to ces napravit tako sta
ces stisnut desni klik na ikonicu od avasta koja se nalazi u trayu > avast! kontrola zaštite > Onemoguci na 10 minuta ili više ako ti treba. te onda lijepo sve ponovno vratiš na stare postavke.

evo ode su ti i slike ako ta nije bilo jasno {#}
SLIKA 1
SLIKA 2

 Sve sam to odradio, i kad sam raspakovao na desktop taj folder sa slikama, on je prazan, kako je virus usao u folder sve je slike izbrisao!

11 godina
neaktivan
offline
Povratak zaraženih datoteka!

I što sad? To se i meni dogodilo, samo ne sa slikama već s word dokumentima unutar jedne datoteke. HELP!!!!!!!!!

15 godina
offline
Re: Povratak zaraženih datoteka!
mirjam10 kaže...

I što sad? To se i meni dogodilo, samo ne sa slikama već s word dokumentima unutar jedne datoteke. HELP!!!!!!!!!

word dokumenti su bili na usbsticku pa ih je avast spremio u škrinju ?

o kojem se virusu radi ?...pogleaj  karantenu i prepiši točan naziv virusa i datoteku koja je spremljena u karantenu

11 godina
neaktivan
offline
Povratak zaraženih datoteka!

Da, bili su na sticku unutar jedne datoteke. Ubacila sam stick u laptop, kliknula na datoteku i ona je nestala. Evo sad ću otići na taj laptop da vidim koji je virus pa javim

15 godina
neaktivan
offline
Povratak zaraženih datoteka!

Moguće da je taj virus samo sakrio datoteke.

Kopiraj ovo u taj ˝prazan˝ folder i pokreni. Maknut će oznaku za sakrivanje sa tih datoteka i trebali bi postati vidljivi.

Pogledaj samo veličinu foldera. Jel piše da je prazan ili?

World Championships: 7, GP started: 308, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,566
11 godina
neaktivan
offline
Povratak zaraženih datoteka!

sad mi je i laptop nešta blokirao

11 godina
neaktivan
offline
Povratak zaraženih datoteka!

ma piše onih čuvenih 618 kb

15 godina
offline
Re: Povratak zaraženih datoteka!
mirjam10 kaže...

Da, bili su na sticku unutar jedne datoteke. Ubacila sam stick u laptop, kliknula na datoteku i ona je nestala. Evo sad ću otići na taj laptop da vidim koji je virus pa javim

ne trebaš više ništa...za sada nemoj ukopčavat stik u nijedno računalo

 

postoje dva načina za ukloniti virus..

 

1. način i najsigurniji je očistiti računalo i usbstick

 

skini ovaj program i spremi ga na desktop zaraženog računala

-pokreni program i klik na RUN SCAN

-kad program završi s scanom izbacit će dva log file-a OTL.txt i Etras.txt

ta dva file-a uploadaj na speedyshare a lin koji dobiješ zalijepi na ovu temu

 

2. način

skini ovaj program i instaliraj na zaraženo računalo, nakon deseta seundi ukopčaj i stik u računalo i pusti nek program očisti zaraženi stick

 

11 godina
neaktivan
offline
Povratak zaraženih datoteka!

Laptop neće da se uključi, tj. uključi se, al kad treba prikazati zaslon, ništa! Šta je sad to? Prije toga sam bila na njemu i bilo je sve dobro. Da nisam šta zbrčkala time što sam isklučila avast antivirus na 10 minuta, a prije isteka tih 10 minuta isključila sam laptop? HELP!!!! Baš sam baksuz!!!!

11 godina
neaktivan
offline
Povratak zaraženih datoteka!

By the way, laptop mi inače ne želi instalirati ni jedan progam pod nazivom exe. Zašto to? Zbog avast antivirisnug programa ili? 

15 godina
offline
Re: Povratak zaraženih datoteka!
mirjam10 kaže...

Laptop neće da se uključi, tj. uključi se, al kad treba prikazati zaslon, ništa! Šta je sad to? Prije toga sam bila na njemu i bilo je sve dobro. Da nisam šta zbrčkala time što sam isklučila avast antivirus na 10 minuta, a prije isteka tih 10 minuta isključila sam laptop? HELP!!!! Baš sam baksuz!!!!

probaj u safemode...

 

restartiraj računalo i dok se računalo podiže stiskaj tipku F8, kad dobiješ izbornik, strelicom na tipkovnici odaberi safe mode with network

kad uđeš u safe mode uradi kako sa ti napisao (prvi način)... i ne brini, sve će se vratiti u normalu :)

samo radi što ti napišem, ništa više ni manje od toga

11 godina
neaktivan
offline
Povratak zaraženih datoteka!

Pojavio se zaslon, HVALA PUNO!!!! Sad mi se na zaslonu pojavio prozor gdje pišr Start your computer in safe mode. Jer trebam šta tu uraditi ili samo izaći iz tog prozora? Ako ne trebam, šta dalje trebam da bih spasila one word documente iz virus chesta?

15 godina
offline
Re: Povratak zaraženih datoteka!
mirjam10 kaže...

Pojavio se zaslon, HVALA PUNO!!!! Sad mi se na zaslonu pojavio prozor gdje pišr Start your computer in safe mode. Jer trebam šta tu uraditi ili samo izaći iz tog prozora? Ako ne trebam, šta dalje trebam da bih spasila one word documente iz virus chesta?

jesi li odabrala safe mode with networking?

 

sad klikni na Start your computer in safe mode, i kad uđeš u safemode, skini program s linka kojeg sam ostavio i pokreni scan, kad pregledam logove, napisat ću ti što točno da uradiš

11 godina
neaktivan
offline
Povratak zaraženih datoteka!

kad mi se upalio zaslon, pojavio se prozor Save your computer in safe mode. slučajno sam stisnula x i izašla iz toga. Jel sam morala proći taj korak? Ako da, kako da opet otvorim taj prozor? uploadala sam one txt i dobila linkove, al ne mogu tih poslati da vidiš, ne znam zašto. Usput, na zaraženom laptopu nemam internet, nego na drugom. Šta sad?

12 godina
neaktivan
offline
Povratak zaraženih datoteka!

ja koristim ovaj kombo zaštite:Spybot,aviru,windows defender,hijack this i sve do sad je bivalo izbrisano bez problema ... pokusaj instalirati SPYBOT i pokusaj pokrenuti komp u safe modu bez netvorkinga te pokreni spybot ako to ne pomaze neznam onda kako dalje nazalost jedino formatiranje diska

Teško je naći svjetlo, ako ni ne znaš da živiš u mraku
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2013 14:33 (mali ivica86).
15 godina
offline
Re: Povratak zaraženih datoteka!
mirjam10 kaže...

kad mi se upalio zaslon, pojavio se prozor Save your computer in safe mode. slučajno sam stisnula x i izašla iz toga. Jel sam morala proći taj korak? Ako da, kako da opet otvorim taj prozor? uploadala sam one txt i dobila linkove, al ne mogu tih poslati da vidiš, ne znam zašto. Usput, na zaraženom laptopu nemam internet, nego na drugom. Šta sad?

možeš li zaraženo računalo spojiti s internetom?

 

kako misliš ne mogu ih poslati?...što se točno dogodi kad klikneš na kopiraj adresu veze ?

11 godina
neaktivan
offline
Povratak zaraženih datoteka!

zaraženo računalo ne mogu spojiti na internet. računalo na kojem ima internet je u javnoj knjižnici. Mogu kopirati adrese u ovu poruku, al ne mogu ih poslati, dana mi je napomena da sadrže neke neprimjerene kodove, da moram izbaciti neke slike, šta ja znam... Ili ja jednostavno ne znam kako to treba napraviti! {#}

11 godina
neaktivan
offline
Povratak zaraženih datoteka!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Povratak zaraženih datoteka!

AHAAA !!!! {#}

Šta dalje?

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2013 14:51 (mirjam10).
12 godina
neaktivan
offline
Povratak zaraženih datoteka!

Ako mozes od negdje skini program  spybot search and destroy zadnju verziju po mogučnosti i instaliraj na zaraženo racunalo ako ces moc te pokreni skeniranje,i isto tako skini program hijack this te probaj instalirati na zaraženo računalo  pokusaj pokrenuti skeniranje

Teško je naći svjetlo, ako ni ne znaš da živiš u mraku
15 godina
offline
Re: Povratak zaraženih datoteka!
mirjam10 kaže...

AHAAA !!!! {#}

Šta dalje?

sačekaj sad malo da pogledam, pa se javim

15 godina
offline
Re: Povratak zaraženih datoteka!
mirjam10 kaže...

AHAAA !!!! {#}

Šta dalje?

ovo je zaraženi laptop ili drugi ?

 

ovo računalo je puno virusa worm brontok

 

sad samo polako i bez žurbe, ako ti nešto nije jasno, slobodno pitaj prije nego kreneš s korakom

 

1. otvori OTL i ovo kopiraj u prazno polje

 

:services

 

:OTL

O4 - HKLM..\Run: [Bron-Spizaetus] C:\Windows\ShellNew\sempalong.exe ()

O4 - HKCU..\Run: [Tok-Cirrhatus] "C:\Users\windows\AppData\Local\smss.exe" File not found

O4 - Startup: C:\Users\windows\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\configuration.lnk = C:\configuration\configuration.exe ()

O4 - Startup: C:\Users\windows\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\desktop.exe ()

O4 - Startup: C:\Users\windows\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\trz95FB.tmp ()

[2013.02.22 12:54:40 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Users\windows\AppData\Local\Loc.Mail.Bron.Tok

[2013.02.22 12:54:14 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Users\windows\AppData\Local\Ok-SendMail-Bron-tok

[2013.02.22 12:28:00 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Users\windows\AppData\Local\Bron.tok-12-22

[2013.02.22 12:27:50 | 000,042,675 | ---- | M] () -- C:\Users\windows\AppData\Local\winlogon.exe

[2013.02.22 12:27:50 | 000,042,675 | ---- | M] () -- C:\Users\windows\Desktop\SEMINARI.exe

[2013.02.22 12:27:50 | 000,042,675 | ---- | M] () -- C:\Users\windows\Desktop\SEMINARI.exe

[2013.02.22 12:26:15 | 000,000,583 | ---- | M] () -- C:\Users\windows\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\configuration.lnk

[2013.02.22 12:26:06 | 000,340,339 | ---- | M] () -- C:\Users\windows\Desktop\BOŽIĆ.EXE

[2013.02.22 12:23:52 | 000,632,832 | ---- | M] () -- C:\Users\windows\Desktop\PRAKSA.exe

[2013.02.22 12:29:44 | 000,228,692 | RHS- | C] () -- C:\Users\windows\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\desktop.exe

[2013.02.22 12:27:50 | 000,042,675 | ---- | C] () -- C:\Users\windows\AppData\Local\winlogon.exe

[2013.02.22 12:27:50 | 000,042,675 | ---- | C] () -- C:\Users\windows\Desktop\SEMINARI.exe

[2013.02.22 12:26:15 | 000,000,583 | ---- | C] () -- C:\Users\windows\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\configuration.lnk

[2013.02.22 12:26:06 | 000,340,339 | ---- | C] () -- C:\Users\windows\Desktop\BOŽIĆ.EXE

[2013.02.22 12:23:52 | 000,632,832 | ---- | C] () -- C:\Users\windows\Desktop\PRAKSA.exe

[6 C:\Users\windows\Documents\*.tmp files -> C:\Users\windows\Documents\*.tmp -> ]

[132 C:\Users\windows\AppData\Local\*.tmp files -> C:\Users\windows\AppData\Local\*.tmp -> ]

[1 C:\Users\windows\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\*.tmp files -> C:\Users\windows\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\*.tmp -> ]

 

:files

recycler /alldrives

attrib -h /s /d C:\*.* /c

 

:Commands

[emptytemp]

[EMPTYFLASH]

[emptyjava]

[Reboot]

 

klik na RUN FIX

 

nakon restarta ćeš dobiti jedan log kojeg ćeš isto kopirati

 

nakon ovog koraka windowsi bi se trebali normalno podignuti

 

2.skini combofix i spremi na desktop

-isključi antivirs realtime zaštitu, ako nisi sigurna kako, izbriši kompletno avast preko add/remove

-pokreni combofix i na sve što traži odgovoir potvrdno

-ne diraj ništa (miš ni tipkovnicu) dok traje scan

-kad combofix odradi 50 faza (traje otprilike 10-20 minuta), raćunalo će se restartirati i combofix će kreirati log

(Combofix.txt), taj log ćeš mi isto tako kopirati

 

 

pogledaj sliku

11 godina
neaktivan
offline
Povratak zaraženih datoteka!

kako da izbrišem avast? Gdje je to add remove?

15 godina
offline
Re: Povratak zaraženih datoteka!
mirjam10 kaže...

kako da izbrišem avast? Gdje je to add remove?

start >control panel (upravljačka ploča)>programs (programi) >programs and features > klik na avast i klik na uninstall / deinstaliraj

 

pogledaj i ovaj ink

http://windows.about.com/od/windowsforbeginners/ss/SBSWin7Uninstll_all.htm

11 godina
neaktivan
offline
Re: Povratak zaraženih datoteka!

da datoteku AVAST Software izbrišem iz Program Filesa i Recycle Bina ili?

16 godina
offline
Re: Povratak zaraženih datoteka!
mirjam10 kaže...

kako da izbrišem avast? Gdje je to add remove?

 

Ne moras ga micati, samo ides na ikonu od Avasta pored sata, desni klik misa na ikonu i kliknes na Avast shield Control -> Disable Premanetly (slika)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao
15 godina
offline
Re: Povratak zaraženih datoteka!
mirjam10 kaže...

da datoteku AVAST Software izbrišem iz Program Filesa i Recycle Bina ili?

ne, moraš ga kompletno deinstalirati, kad završimo s combofixom, ponovo ga instaliraj

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice