Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa

poruka: 110
|
čitano: 18.550
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
odjavljen
offline
Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa

1) Nemate tutorijale o alatima

2) Ne znam da li forum ima opciju za skrivene forume tj. samo da određena lica mogu pristupiti tom forumu

3) Niste ASAP certificirani a ni UNITE da biste mogli takvo što raditi, nije isto pružati pomoć i davati lekcije iz toga

4) Većina forumaša ovdje NE cijene rad ovakvih pomagača (lično iskustvo, da sad ne prozivam ko mi je sve rekao šta), likovi se prave pametni a baljezgaju gluposti

5) Potrebno je znati sve alate kako rade, kad ih koristiti, i znati osnove batch i registry skripting, jer sve to treba

6) Ja sam digao ruke od ovog foruma (pomaganja na njemu), jer kao što sam rekao neki se prave pametnjakovići da sve znaju a samo pričaju gluposti (pogledati tačku 4.)

 

 

Ja sam protiv ove odluke, i meni se više ne da skoro posjećivati forum, tako da mi je žao, ali takvo što ne bih na ovome forumu.

 

 

LP 

Prc !
14 godina
online
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
Sum_of_all_fears kaže...

Jedan (malo više) prijedloga:

 

1. Tečajevi i ispiti na webu

2. Tečajevi dostupni svima, ispiti samo odabranim korisnicima (ili po nekom drugom kriteriju)

3. Na forumu real-life primjeri jer ionako će netko stalno pilati (ne možeš izbjeć to)

4. Scoreboard na webu, tko je kako položio koji ispit

5. Downloadi na webu (alati...)

6. Organiziranje demonstracija (TeamViewer Meeting?) preko weba

 

I tako...

 Jako dobre ideje. S time da ja ne bih omogućio tečajeve i ispite svima, jer bi to bilo bespotrebno mučenje instruktora za one koji bi eto malo probali, pa otišli jer im se ne da.

 

Silwncer - Razgovarat ću s Mirom o toj opciji na forumu. Nisu to jedini certifikati. Ima ljudi koji su AMF certificirani.

Znam da su ljudi nezahvalni. To je svugdje tako.

U svakom slučaju, hvala na opaskama.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
13 godina
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
softwaremaniac kaže...
Marko :D kaže...
softwaremaniac kaže...

Zanimljivo. Ja sam mislio malo drugačije, ali ni ovaj prijedlog nije loš.

Moj plan je bio prvo neki form da ispune, npr. zašto se želiš baviti ovime? Prethodno iskustvo na PC-u? Poznavanje alata?

Čisto da se vidi s kime imamo posla. Nakon toga, ako procjenimo da je kandidat podoban, prihvatimo ga i otključamo mu prvi set tutoriala i vježbi.

Kad se osjeti spremnim, korisnik kreira novu temu u podforumu npr: Početnik - vježba 1 - softwaremaniac

Zaduženi mentor za tu vježbu radi s polaznikom, pregledava njegove odgovore i postavlja potpitanja, jer ne može svaki polaznik imati jednaku razinu znanja. Svatko je poseban i treba individualan pristup.

Završni ispit mi se ne sviđa iz jednostavnog razloga što polaznik neće uspjeti sve ručno očistiti u jednom pokušaju. Bolje da piše postove i da mu instruktor daje feedback na to, što se tiče demonstracije naučenog, to mi se sviđa, pogotovo za Windows/Registry dio.

Ocjene i diploma u pdf-u mi se sviđaju.

To bi se moglo napraviti da bude dio registracije i isto bi mu se ispisalo na njegovom profilu (nešto kao "O meni"). 

 

Znam da neće korisnik uspjeti sve počistiti iz prvog pokušaja, ali ipak bi to trebalo raditi nekako preko virtualke da mentor može vidjeti što korisnik radi te mu davati neki feedback.

Također, moglo bi se sve raditi preko screenshotova i videa, ali dok se screenshotovi mogu urediti tj. fotošopirati, videe treba uploadati no mnogi su zbog brzine uploadao ograničeni tako da ni jednog od toga nije solucija.

 

Btw Ja vam mogu pomoći izmisliti 50 pitanja za svaku lekciju, ako bude bilo potrebno.

 Žuto - Misliš prilikom registracije za školu?

Pa to bi se vidjelo i iz skripti za fix koje bi mu slao preko foruma. Nemam ništa protiv i direktnog spananja samo sam mislio da bi ovako bilo lakše, jer bi mentor mogao sve pregledati prije.

Da, prilikom registracije za školu. Također mislim da bi se to sve trebalo odvijati na stranici sum_of_all_fearsa jer će ovdje biti prenatrpan forum.

 

U vezi načina ispita, ja dajem glas za 50 pitanja jer individualan rad zahtjeva puno vremena, a ne znam baš da će @djigi, a i ostali mentori moći biti dostupni 24/7/365.

14 godina
online
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
Marko :D kaže...
softwaremaniac kaže...
Marko :D kaže...
softwaremaniac kaže...

Zanimljivo. Ja sam mislio malo drugačije, ali ni ovaj prijedlog nije loš.

Moj plan je bio prvo neki form da ispune, npr. zašto se želiš baviti ovime? Prethodno iskustvo na PC-u? Poznavanje alata?

Čisto da se vidi s kime imamo posla. Nakon toga, ako procjenimo da je kandidat podoban, prihvatimo ga i otključamo mu prvi set tutoriala i vježbi.

Kad se osjeti spremnim, korisnik kreira novu temu u podforumu npr: Početnik - vježba 1 - softwaremaniac

Zaduženi mentor za tu vježbu radi s polaznikom, pregledava njegove odgovore i postavlja potpitanja, jer ne može svaki polaznik imati jednaku razinu znanja. Svatko je poseban i treba individualan pristup.

Završni ispit mi se ne sviđa iz jednostavnog razloga što polaznik neće uspjeti sve ručno očistiti u jednom pokušaju. Bolje da piše postove i da mu instruktor daje feedback na to, što se tiče demonstracije naučenog, to mi se sviđa, pogotovo za Windows/Registry dio.

Ocjene i diploma u pdf-u mi se sviđaju.

To bi se moglo napraviti da bude dio registracije i isto bi mu se ispisalo na njegovom profilu (nešto kao "O meni"). 

 

Znam da neće korisnik uspjeti sve počistiti iz prvog pokušaja, ali ipak bi to trebalo raditi nekako preko virtualke da mentor može vidjeti što korisnik radi te mu davati neki feedback.

Također, moglo bi se sve raditi preko screenshotova i videa, ali dok se screenshotovi mogu urediti tj. fotošopirati, videe treba uploadati no mnogi su zbog brzine uploadao ograničeni tako da ni jednog od toga nije solucija.

 

Btw Ja vam mogu pomoći izmisliti 50 pitanja za svaku lekciju, ako bude bilo potrebno.

 Žuto - Misliš prilikom registracije za školu?

Pa to bi se vidjelo i iz skripti za fix koje bi mu slao preko foruma. Nemam ništa protiv i direktnog spananja samo sam mislio da bi ovako bilo lakše, jer bi mentor mogao sve pregledati prije.

Da, prilikom registracije za školu. Također mislim da bi se to sve trebalo odvijati na stranici sum_of_all_fearsa jer će ovdje biti prenatrpan forum.

 

U vezi načina ispita, ja dajem glas za 50 pitanja jer individualan rad zahtjeva puno vremena, a ne znam baš da će @djigi, a i ostali mentori moći biti dostupni 24/7/365.

 I mislio sam da se sve odvija na njegovoj stranici. Može, 50 pitanja, pa neki feedback :)

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
16 godina
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
Meni sad vise nije jasno...

Otvorit temu na Bug forumu ili negdje na webu ili oboje?
To ce biti skola ili ce bit pomoc u uklanjanju malware ili oboje?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa

Naravno, može s feedbackom. Kada bi polaznik završio i predao ispit, ispit bi bio automatski ocjenjen (to bi sve skripta radila) i rezultati ispita s detaljima bi automatski bili vidljivi mentoru te bi mentor trebao kontaktirati polaznika i dati neki feedback.

14 godina
online
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
djigibao kaže...
Meni sad vise nije jasno...

Otvorit temu na Bug forumu ili negdje na webu ili oboje?
To ce biti skola ili ce bit pomoc u uklanjanju malware ili oboje?

 Prvo sam mislio na Forumu, ali kako je sum uletio s ovom genijalnom idejom, šteta bi bila to ne iskoristiti. Bit će oboje.

Marko :D kaže...

Naravno, može s feedbackom. Kada bi polaznik završio i predao ispit, ispit bi bio automatski ocjenjen (to bi sve skripta radila) i rezultati ispita s detaljima bi automatski bili vidljivi mentoru te bi mentor trebao kontaktirati polaznika i dati neki feedback.

 

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
15 godina
odjavljen
offline
Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa

Ja sam složio neku osnovu (register, login, logout, dodavanje courseva, prikaz courseva) i sad čekam da se vi dogovorite što dalje... Nešto sam dodao i za testove, attachmente uz lekcije, nešto oko rezultata, download, komadić uploadera, počeo editor članaka i tako. Ima tu svega samo neću dalje raditi dok se vi ne dogovorite oko formata.

 

[edit] - 398 linija koda. Yay.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2016 16:30 (Sum_of_all_fears).
14 godina
online
Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa

Mislim da će nam svakako trebati jedan odjeljak u kojem bismo pomagali polaznicima ako im nešto od literature ne bude jasno ili zapnu u nekom dijelu.

Trebalo bi neki inbox implementirati da možemo komunicirati.

Odjeljak za raspravu o alatima koje ćemo koristiti.

EDIT: Treba se ograničiti pristup da polaznici ne mogu vidjeti vježbe jedni drugima.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2016 16:44 (softwaremaniac).
16 godina
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
...mini forum...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa

Otprilike kak to drugi rade...
(možda nekom dođe kakva ideja o nekoj sitnici)

 

infosecinstitute

skillset

selectrealsecurity

Some people are so poor... all they have is money!
13 godina
offline
Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa

Ako ćete htjeti forum, neka sum na server instalira esoTalk. Isprobao sam taj forum, odličan je. 

14 godina
online
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
Marko :D kaže...

Ako ćete htjeti forum, neka sum na server instalira esoTalk. Isprobao sam taj forum, odličan je. 

 Misliš na ovo?

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
13 godina
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
softwaremaniac kaže...
Marko :D kaže...

Ako ćete htjeti forum, neka sum na server instalira esoTalk. Isprobao sam taj forum, odličan je. 

 Misliš na ovo?

Sačuvaj me Bože. Ovo je pravi esoTalk forum - https://www.grendelhosting.com/forum/

14 godina
online
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
Marko :D kaže...
softwaremaniac kaže...
Marko :D kaže...

Ako ćete htjeti forum, neka sum na server instalira esoTalk. Isprobao sam taj forum, odličan je. 

 Misliš na ovo?

Sačuvaj me Bože. Ovo je pravi esoTalk forum - https://www.grendelhosting.com/forum/

 Tako već da.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
15 godina
odjavljen
offline
Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa

Sve samo na forum... Radije neki sistem komentara... Jer ako nabacimo forum, meni je onda pravi pain in ass to spojiti sa ostatkom... Puno mi je lakše ako sam napravim neki sistem komentara/članaka/poruka nego da nalijepim nešto gotovo i onda si hebem mater sa time. Uostalom, onda možete puknuti samo forum + wiki na server i eto ti. Još gore ako je forum neki PHP bućkuriš, ja radim samo sa ASP.Net i MSSQL.

 

Ja sam se javio za napraviti pravi sajt a ne boriti se sa gotovim rješenjima da nekako "prorade".

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
13 godina
offline
Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa

Napravi kako ti je lakše.

14 godina
online
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
Sum_of_all_fears kaže...

Sve samo na forum... Radije neki sistem komentara... Jer ako nabacimo forum, meni je onda pravi pain in ass to spojiti sa ostatkom... Puno mi je lakše ako sam napravim neki sistem komentara/članaka/poruka nego da nalijepim nešto gotovo i onda si hebem mater sa time. Uostalom, onda možete puknuti samo forum + wiki na server i eto ti. Još gore ako je forum neki PHP bućkuriš, ja radim samo sa ASP.Net i MSSQL.

 

Ja sam se javio za napraviti pravi sajt a ne boriti se sa gotovim rješenjima da nekako "prorade".

 Pa osobno bi mi pravi sajt bio draži od nekog tako gotovog rješenja. Čak mi se i više sviđa to od moje originalne ideje da sve bude na BOL-u. Moju podršku imaš :)

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
10 godina
protjeran
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
Ekipa.... Ideja je odlicna i hvale vrijedna, no imam osjecaj da nemate predodzbu kaj bi to sve iziskivalo a da bi nečemu valjalo. Sve se da riješiti ali to nemože na grbu jednom covjeku.

Uzor moze biti wildersecurity, malwaretips i sl, znači ako je ideja o osnivanju sigurnosnog regionalnog portala za balkan, a kako vidim ideje su i za forum i za tečajeve. Phpbb,smf i sl su odlični gotovi forumi.

Ne zaboravimo troskove domene i hosta.

Ako je forum otvoren onda mora imati i vise admina za rad u smjenama jer su kazne velike ako netko rasprede o protuzakonitim spikama ili rasnim ili nacionalistickim i sl...

Da bi tecaj i nekakvo izdano uvjerenje imali bar neko znacenje nuzno je dosta posla prije odraditi ... A i treba to pravno odraditi, registrirati, ishoditi kojekakve dozvolice.. A i sve to nekaj košta, biljegi, registracije, sudovi, žiro račun, pečat....

A i rad na serveru treba biti ozbiljan te vrlo zaštićen da nebi postala zezancija kako se sigurnosni portal svako malo napada,hakira,ddosa,ruši ....

Velim, ništa to nije novo i nemoguće no budite svjesni posla oko toga...
13 godina
offline
Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa

Mislim da je ideja super, samo treba napraviti materijale (vidljive svima) za učenje o programima/alatima koji se koriste i drugim stvarima koji bi mogli zanimati mnoge.

Možda isto podijeljene na razine (linkovi do svih razina, tj. materijala za učenje na početnoj stranici) tako da oni koje zanimaju izvori i načini zaraze, prevencija i slično imaju materijale, pa link do iduće razine za one koje zanima više o osnovnom uklanjanju pomoću AV, on-demand skenera i live cd, pa onda dalje link do naprednih stvari tipa skripte, alati i logovi itd.

 

Svakako bi trebali biti i ovdje na bug forumu postovi sa barem sažetkom i linkovima do detaljnijih uputa ili pdf-ova koji budu na toj stranici koju Sum_of_all_fears složi, inače će joj vidljivost i broj sudionika ili onih koji samo žele znati više (bez da nužno polagaju ispite), biti mala.

 

 

=====================

 

Ja osobno nažalost neću moći biti instruktor ili sudjelovati u većoj količini koliko bi možda volio, prije par mjeseci sam se preselio u Njemačku i nabavio neki stariji PC tek toliko da ga imam pa nemogu vrtiti virtualku. Čak i da mogu, nisam toliki stručnjak oko skripti i alata za logove, ja više ovako teorijsko znanje o metodama infekcije i slično jer sam učio programiranje u C/C++ i tako zanima me to, pratim ovako neke vijesti o malwareu pa podijelim ono što znam sa drugim ljudima. Ako nađem nekada vremena i još skupim para ili dovezem svoj PC iz hrvatske možda čak pristupim kao polaznik jer nikad dosta utvrđivanja gradiva, pogotovo što nisam radio sa tim skriptama za fixeve i slično koje bi bilo lijepo znati, ali morat ću viditi hoću li imati vremena i volje

 

Pratit ću ja ovo, samo neću moći sudjelovati punokrvno, ali barem postovima ovdje na forumu (i naravno u Ultimativnoj antivirus temi) koliko budem mogao i znao.

 

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2016 19:41 (njonji).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
bunkermax kaže...
Ne zaboravimo troskove domene i hosta.

Ako je forum otvoren onda mora imati i vise admina za rad u smjenama jer su kazne velike ako netko rasprede o protuzakonitim spikama ili rasnim ili nacionalistickim i sl...

Da bi tecaj i nekakvo izdano uvjerenje imali bar neko znacenje nuzno je dosta posla prije odraditi ... A i treba to pravno odraditi, registrirati, ishoditi kojekakve dozvolice.. A i sve to nekaj košta, biljegi, registracije, sudovi, žiro račun, pečat....

A i rad na serveru treba biti ozbiljan te vrlo zaštićen da nebi postala zezancija kako se sigurnosni portal svako malo napada,hakira,ddosa,ruši ....

Velim, ništa to nije novo i nemoguće no budite svjesni posla oko toga...

Host imam ja (do 9. mjeseca ili ako meni bude trebao za nešto prije) a domena može i free. Što se tiče sigurnosti, to se ne sekiraj. IIS + MSSQL 2014, app role, sha256 + unique hash za svakog usera. Server je dosta otporan na DDoSanje (nije free i ima 99.999 uptime). Nije neka kanta u mom podrumu

 

Što se tiče tih uvjerenja, kako god vi kažete. Ja vam mogu lupit u PDFu što god želite.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
online
Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa

Virtualku bih ja mogao vrtiti. To nije problem, ali treba prvo sve posložiti kako treba, jer želim da doista imamo nešto kvalitetno, a ne neki isprdak, zato podržavam kolegu sum_of_all_fears u svakom smislu i želim se zahvaliti svima koji su odlučili pomoći da se moja zamisao i ostvari.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
10 godina
protjeran
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
Dragi kompa, padaju pod napadima i kartičarske kuće tako da nikad dosta sigurnosnih mjera. A bio sam dio istrazivanja gdje su bili obuhvaceni i linux korisnici zrtve prevare pri net bankingu.

Znam da bu @sum protiv ali i linux bi mogao imati svoje mjesto u sigurnosnoj tematici...

😃 🔞
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
bunkermax kaže...
Dragi kompa, padaju pod napadima i kartičarske kuće tako da nikad dosta sigurnosnih mjera. A bio sam dio istrazivanja gdje su bili obuhvaceni i linux korisnici zrtve prevare pri net bankingu.

Znam da bu @sum protiv ali i linux bi mogao imati svoje mjesto u sigurnosnoj tematici...

😃 🔞

Ali MS je na mojoj strani!

 

Bez zezancije, pazim na to. Bit će dobar CMSić, bez (prevelikih) rupa.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
online
Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa

Što se uvjerenja tiče:

Trebat će nam 5 njih. Za svaku razinu i želio bih da bude nešto kao: Ovim uvjerenjem dokazuje se da je softwaremaniac uspješno položio sve ispite prve razine. Možemo i neki pečat smisliti.

Kad je netko promaknut da mu se otvori tema na sajtu i da se zna za to.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
9 godina
protjeran
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
OBLAKprasine kaže...

iskreno ideja ti je vrh i slazem se s time da bi bilo odlicno da se realizira

ja nisam neki strucnjak (iako studiram IT i ponesto znam),al definitivno bi volio nauciti vise

tako da ja sam ZA (ako vridi moj glas uopce :D)

 

 Također zainteresiran .  Count me in.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2016 23:23 (gumifufna).
14 godina
online
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
gumifufna kaže...
OBLAKprasine kaže...

iskreno ideja ti je vrh i slazem se s time da bi bilo odlicno da se realizira

ja nisam neki strucnjak (iako studiram IT i ponesto znam),al definitivno bi volio nauciti vise

tako da ja sam ZA (ako vridi moj glas uopce :D)

 

 Također zainteresiran .  Count me in.

 Jesi li u nečemu posebno potkovan?

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
9 godina
protjeran
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
softwaremaniac kaže...
gumifufna kaže...
OBLAKprasine kaže...

iskreno ideja ti je vrh i slazem se s time da bi bilo odlicno da se realizira

ja nisam neki strucnjak (iako studiram IT i ponesto znam),al definitivno bi volio nauciti vise

tako da ja sam ZA (ako vridi moj glas uopce :D)

 

 Također zainteresiran .  Count me in.

 Jesi li u nečemu posebno potkovan?

 Mislio sam više  na učenje . Više teoretski znam o sigurnosti, a i prezauzet sam trenutno(diplomski, online kursevi) za nekakavo podučavanje 

Ali i meni idu na živce najviše ovi prištavi balavci sa Backtrack-om i par pregledanih tutorijala o pentestingu pa misle da su face.

14 godina
online
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
gumifufna kaže...
softwaremaniac kaže...
gumifufna kaže...
OBLAKprasine kaže...

iskreno ideja ti je vrh i slazem se s time da bi bilo odlicno da se realizira

ja nisam neki strucnjak (iako studiram IT i ponesto znam),al definitivno bi volio nauciti vise

tako da ja sam ZA (ako vridi moj glas uopce :D)

 

 Također zainteresiran .  Count me in.

 Jesi li u nečemu posebno potkovan?

 Mislio sam više  na učenje . Više teoretski znam o sigurnosti, a i prezauzet sam trenutno(diplomski, online kursevi) za nekakavo podučavanje 

Ali i meni idu na živce najviše ovi prištavi balavci sa Backtrack-om i par pregledanih tutorijala o pentestingu pa misle da su face.

 Aha, ma može. Sve opcije otvorene. Mene sad na faksu to počelo više zanimati. :) Inače i sam idem na jedan takav tečaj i već sam blizu senior levela, pa...

EDIT: Dobili smo Poruku dana.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2016 0:29 (softwaremaniac).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
ihush kaže...

 

edit: tipično previše teksta..

 

 

Ti ako ikada odeš s ovog foruma odlazim i ja

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice