Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa

poruka: 110
|
čitano: 18.635
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
Friday kaže...
ihush kaže...

 

edit: tipično previše teksta..

 

 

Ti ako ikada odeš s ovog foruma odlazim i ja

 Will we have an Irishman on our side?

 

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
softwaremaniac kaže...

 Will we have an Irishman on our side?

 

 

Ja vam mogu eventualno hostati virtualke kad si sredim kućni server. Iako se od devedesetih na ovamo borim sa virusima i sličnom gamadi (imao sam poveću kolekciju disketa sa virusima) - nikad mi to nije bilo drago pa se ne bih baš aktivno bavio sa time.

Ili ako vam treba nekakva drugačija pomoć a mislite da vam mogu pomoći...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa

Super inicijativa koju svakako podržavam. Naravno, ako mogu na bilo koji način pomoći, tu sam.

After Effects,Sony Vegas Pro i Nuke tutoriali na hrvatskom: http://www.youtube.com/user/AdobeTemplate
11 godina
offline
Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa

Odlicna ideja, svaka cast momci samo naprijed 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
Sum_of_all_fears kaže...

Sve samo na forum... Radije neki sistem komentara... Jer ako nabacimo forum, meni je onda pravi pain in ass to spojiti sa ostatkom... Puno mi je lakše ako sam napravim neki sistem komentara/članaka/poruka nego da nalijepim nešto gotovo i onda si hebem mater sa time. 

 Moj prijedlog ti je da dodaš gore u header jedan gumb koji će redirektati na Bugov forum (odnosno pod-forum za ovu temu). Zašto izmišljati toplu vodu kad se već autor dogovorio da se može ovaj forum iskoristiti?

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
12 godina
neaktivan
offline
Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa

Podupirem ideju,samo se nadam da ako oživi da se neće pretvoriti u nešto elitistički tipa geekstogo.

Samo naprijed dečki.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
14 godina
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
Friday kaže...
softwaremaniac kaže...

 Will we have an Irishman on our side?

 

 

Ja vam mogu eventualno hostati virtualke kad si sredim kućni server. Iako se od devedesetih na ovamo borim sa virusima i sličnom gamadi (imao sam poveću kolekciju disketa sa virusima) - nikad mi to nije bilo drago pa se ne bih baš aktivno bavio sa time.

Ili ako vam treba nekakva drugačija pomoć a mislite da vam mogu pomoći...

 Sjajno. A recimo pripomoć oko prijevoda? Mislim ipak si u Irskoj, pa znaš engleski valjda. Ja sam anglist tako da neće biti problema s moje strane.

BugHacker kaže...

Super inicijativa koju svakako podržavam. Naravno, ako mogu na bilo koji način pomoći, tu sam.

 Hvala na podršci.

chaselol kaže...

Odlicna ideja, svaka cast momci samo naprijed 

 

Bukva kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Sve samo na forum... Radije neki sistem komentara... Jer ako nabacimo forum, meni je onda pravi pain in ass to spojiti sa ostatkom... Puno mi je lakše ako sam napravim neki sistem komentara/članaka/poruka nego da nalijepim nešto gotovo i onda si hebem mater sa time. 

 Moj prijedlog ti je da dodaš gore u header jedan gumb koji će redirektati na Bugov forum (odnosno pod-forum za ovu temu). Zašto izmišljati toplu vodu kad se već autor dogovorio da se može ovaj forum iskoristiti?

 Dobra ideja.

Ikarus01 kaže...

Podupirem ideju,samo se nadam da ako oživi da se neće pretvoriti u nešto elitistički tipa geekstogo.

Samo naprijed dečki.

 Hvala.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
softwaremaniac kaže...

 Sjajno. A recimo pripomoć oko prijevoda? Mislim ipak si u Irskoj, pa znaš engleski valjda. Ja sam anglist tako da neće biti problema s moje strane.

 

Ako nije previše "time consuming" može bilo šta

Imam dva posla i troje djece...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
...jel tebi treba pomoc... ;)
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
odjavljen
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
djigibao kaže...
...jel tebi treba pomoc... ;)

 

Ne treba, plivam tako već godinama

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa

Zakon ideja, ja sam za i rado bih pohađao this Study Program ^_^. Naravno, ako treba pomoći oko prijevoda sa engleskog na hrvatski, tu sam da pomognem!

Whomsoever takes this sword shall wield the power eternal.. But, as the sword remains fresh, so must power SCAR the spirit. -Frostmourne | R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa

Večeras počinjem prevoditi uputstva za HiJack This.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
15 godina
offline
Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa

- ubijate smisao učenja prevođenjem, to je najnepotrebnija stvar. Tko god želi nešto znati/raditi na PCju kao ITjac (ne kao juzer) mora znati ENG.

... baš lijepi crijepovi, a gdje je kuća?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
odjavljen
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
softwaremaniac kaže...

Večeras počinjem prevoditi uputstva upute za HiJack This.

 Ako mogu ikako pomoći u vezi s prevođenjem, pregledavanjem smislenosti prevedenog teksta itd., tu sam. :)

ihush kaže...

- ubijate smisao učenja prevođenjem, to je najnepotrebnija stvar. Tko god želi nešto znati/raditi na PCju kao ITjac (ne kao juzer) mora znati ENG.

... baš lijepi crijepovicrepovi/crjepovi, a gdje je kuća?

 Ne mora znati engleski na toj razini da bi mogao u potpunosti razumjeti stručno nazivlje i specifične fraze koje se upotrebljavaju u takvim stručnim tekstovima, konkretno uputama za uporabu koje opisuju funkcionalnost nekoga specifičnog programa. Takvu razinu znanja, da malo podjebem kolegu, često nemaju ni anglisti.

 

A gdje je pečat?

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
16 godina
odjavljen
offline
Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa

Nanjusila vas je...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
Arendelle kaže...
softwaremaniac kaže...

Večeras počinjem prevoditi uputstva upute za HiJack This.

 Ako mogu ikako pomoći u vezi s prevođenjem, pregledavanjem smislenosti prevedenog teksta itd., tu sam. :)

ihush kaže...

- ubijate smisao učenja prevođenjem, to je najnepotrebnija stvar. Tko god želi nešto znati/raditi na PCju kao ITjac (ne kao juzer) mora znati ENG.

... baš lijepi crijepovicrepovi/crjepovi, a gdje je kuća?

 Ne mora znati engleski na toj razini da bi mogao u potpunosti razumjeti stručno nazivlje i specifične fraze koje se upotrebljavaju u takvim stručnim tekstovima, konkretno uputama za uporabu koje opisuju funkcionalnost nekoga specifičnog programa. Takvu razinu znanja, da malo podjebem kolegu, često nemaju ni anglisti.

 

A gdje je pečat?

 Plivam i u IT vodama (studiram), tako da neće biti problema. Imam nekoliko godina iskustva u prevođenju.

@ihush - Slažem se. Postavit ću anketu, pa da vidimo. Dao sam taj prijedlog zato što znam da neki ne barataju engleskim jezikom na nekoj visokoj razini, pa čisto da im se olakša...

10 Ostavi na engleskome!
5 Prevedi na hrvatski!
Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
15 godina
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
softwaremaniac kaže...
.. znam da neki ne barataju engleskim jezikom na nekoj visokoj razini, pa čisto da im se olakša...

- u ITju je to lowlevel.. i neophodan je. Nemoguće je bez ENG (pogotovo 'manji' jezici, npr GER imaš i BIOS/DOS..).

- veći problem je zapravo terminologija, koja je 'ispod haube' ENG.. to se jednostavno mora znati, koristiti. Neki termini su neprevodivi (ima i zgodnih-dobrih), ali u temi kao AV-malware.. slično kao titlovanje srb filmova..

npr OS kao Win, pisalo na ikoni Computer ili Računalo, Print ili Štampač.. big deal. :) juzer koji ne zna, ne pomaže mu. Kad iskoči 'želiš li enlarged/uvećan penis..', jednako je YES/DA (ili želja sama..) :)))

 

-tko god želi učiti, mora i ENG (kao što podrazumijevamo da zna 2+2..), dok juzer koji samo želi quickhelp/fix.. opet mora znati što kliknuti, kako opisati problem (ne zamarati se prijevodom i/ili gramatikom, npr prnscr, tad može biti i kineski ista stvar).

 

.. (oho eto nam nje, yupi)

 

edit, btw @ softwaremaniac i 'branša', .. maldi ste, nema tu demokracije (anketa), odlučuješ TI, ne ONI. Ti znaš, oni ne znaju.. to je u svakom projektu/poslu važno. Odvojeno od ovog foruma, web stranica, možete napraviti na svim jezicima koje poželite, paki-zagorski.. tamo to ima smisla. Tako se rade razne apps/usluge za juzere. Nikad ne miješati juzera i ITjca (onaj tko želi učiti). Doktor pacijentu prepiše lijek, ne raspravlja, dok na medicini godinama uči i latinske nazive..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2016 13:06 (ihush).
13 godina
offline
Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa

Ja sam za to da upute koriste engleske nazive, tj. terminologiju i screenshotovi da pokazuju eng verziju, čisto iz praktičnih razloga.

Što god da se ide guglati na engleskom ima najviše stranica sa rješenjima. Mnogi programi, a pogotovo alati specifične namjene kao što su za skripte, logove itd. često nemaju hrvatski, tako da bi bilo besmisleno izmišljati nazive i zbunjivati ljude.

Možeš eventualno staviti nešto kao spoiler tipku na kojoj piše "Hrvatski prijevod" ili "Verzija na hrvatskom" pa se ispod pokaže taj tekst ili možda negdje gore desno opcije ENG i HRV.

 

Ja osobno sve programe prebacim na engleski čak i kada ima hrvatski prijevod, koristim wikipediju na engleskom itd., fakat nekad ne razumijem na hrvatskom što znače neke funkcije programa

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
Sum_of_all_fears kaže...

Ne znam, ima da meni netko plati ćevape za ovo...

 
Posalji broj racuna i reci dal hoces one od 5 ili 10 komada. 
Dodam ti i za pivu. 

Ukoliko se ovakva ideja uspije organizirati i realizirati kao nekakva skola pa makar islo i preko udruge..zar se nebi mogle primati donacije pa cak i financijska sredstva od strane pravnih lica i/ili drzave? Svakojaki pokemoni se financiraju pa bi mogli i ovi virusomlati. :)

Da pokusam i dati svoje dvije pametne u svemu ovom.
Ideja je na mjestu i ne vidim razlog zasto je ne realizirati. Naravno mozemo naci 100 razloga zasto bi sve moglo neslavno zavrsiti ali kvragu zasto ne pokusati i rjesavati probleme jedan po jedan.
Moje stajaliste je da je vazno znati prepreke, ali jos vaznije je ne fokusirati se na iste, vec naci nacina za pametno ih izbjeci na vrijeme.

Prva stvar oko koje se treba dogovoriti je nacin odrzavanja tecaja/nastave. Kako je ovo projekt u kojem trenutno svi prisutni i zainteresirani bi odvajali svoje slobodno vrijeme mislim da se to treba barem za pocetak izvoditi na jedan poluautomaski nacin sa online ispitima gdje instruktor ne treba biti prisutan. Marko je to vec dovoljno dobro objasnio na prvoj stranici.

Moje rjesenje za one ljudi koji bi dosli na stranicu samo zbog toga sto imaju problem koji trebaju rjesiti bi bilo: donacije.
Poseban odjeljak na stranici za ovakve slucajeve gdje bi ljudi koji su zavrsili "tecaj" pomagali korisnicima koji bi zauzvrat donirali nekakvu cifru koja ide za daljnje financiranje citavog projekta.
Mozda cak i ponudi mogucnost gdje se rjesenje moze dobiti besplatno ali u tom slucaju se problem prosljeduje ucenicima koji tecaj nisu zavrsili i to bi im sluzilo kao vjezba. Naravno u tom slucaju objasniti da se ne garantira uspjesnost obavljenog posla.

Na ovaj nacin se moze projekt i financirati a i ucenici dobiti praksu.

Sto se tice plana i programa..sto i kako uciti..mozda nekako ovako..otprilike :D
1. Osnove Malware-a, posljedice istih i preventiva
2. Alati
3. Osnovne vjezbe
4. Napredne vjezbe + praksa objasnjena gore
5. Zavrsni ispit

Nakon uspjesnog zavrsnog ispita korisnici mogu preuzimati slucajeve sa donacijama i samim tim pripomoci projektu koji ih je besplatno ucio.
Mislim da bi se naslo dovoljno ljudi koji su spremni odvojiti vrijeme za tako nesto.

Ja sam spreman donirati svoje novce makar za web hosting zato sto mi se ideja svida i jer je apsolutno podrzavam..i mislim da se moze naci jos takvih ljudi.

Ako ste se uspjeli organizirati i van foruma za konkretnu izvedbu ovog projekta volio bih se prikljuciti i vidjeti dal mogu ja nesto uciniti..pa makar samo dizao virtualke od doma. :)

8 godina
odjavljen
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
njonji kaže...
Ja osobno sve programe prebacim na engleski čak i kada ima hrvatski prijevod, koristim wikipediju na engleskom itd., fakat nekad ne razumijem na hrvatskom što znače neke funkcije programa

 Današnje je društvo odista čudno. Nekad bi se ovakvi kao ti osjećali blesavima pa bi šutjeli, a danas se hvale što ne znaju materinski jezik. Veoma mi je žao što će materijali najvjerojatnije biti na engleskom ili na nekom nestandardnom hrvatskom, ali to je tako kad se nitko ne osjeća pozvanim širiti jezičnu kulturu među ljudima i kad ona nikome nije bitna. Znam da je ovo pucanj u prazno, ali ja imam vremena da sve tȇ materijale na nestandardnom hrvatskom (ako će ih biti) pretvorim u materijale na standardnom hrvatskom.

 

P. S. Ne, usklađenost priručnikâ s normama hrvatskoga standardnog jezika nije ništa manje važna od izbora programa koji će biti uključeni u priručnike, iako će 99% vas to pomisliti čitajući moj odgovor. Štoviše, forma je nekad važnija od sadržaja.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
10 godina
protjeran
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
Ideja,cilj, odabir načina izvršenja, procjena potrebnih sredstava, osiguravanje financija, pravno uokviravanje i registracija te ishodjenje potrebnih papirina i licenci, kadroviranje, uhodavanje, testni period, provedba , knjigovodstvo, porezi, dobit, pravni osnov koji bi omogucio da se i nekakva "licenca" moze izdati...odstupni put i njegovi troskovi ako projekt krene nizbrdo....

Sami materijali za tecaj i ispite su mozda 10% potrebnog posla, a preskakanje i kaoticnost su siguran fijasko.

Odrediti cilj , nacine realizacije i formirati kadrove i mandatara koji bu to probali provesti...
16 godina
offline
Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
odjavljen
offline
Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa

Ljudi, bez kompliciranja... Tutovi, ispiti, lista rezultata, javni scoreboard. Lako kasnije uvjerenje, prijevode na eng/španjolski/klingonski i članarine.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
10 godina
protjeran
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
@sum

Pogledaj iz perspektive moguceg klijenta-polaznika : Želim steći odredjenu vrstu znanja koja ce mi trebati privatno ili poslovno, spreman sam to znanje platiti ( ili nisan ) , i kada sam vec utrosio vrijeme i novac onda zelim i neki vid papira-potvrde-uvjerenja koji ce nesto znaciti pri konkuriranju za neko radno mjesto, ili bih tim znanjem i tom licencom probao ishoditi vecu placu kod sadasnjeg poslodavca.

A za kucnu radinost i rjesavanje konkretnog problema, interes za tako nesto traje samo dok se problem ne rijesi...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa

Da ali za početak moraš složiti osnovno, vidjeti jel to ima smisla dalje, malo skupiti reakcije i tek onda krenuti sa licencama.

 

Svaki projekt propadne ako se krene grandiozno a bez nekog detaljnog plana i dovoljno (voljnih) suradnika.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
Sum_of_all_fears kaže...

..

 

Svaki projekt propadne ako se krene grandiozno a bez nekog detaljnog plana i dovoljno (voljnih) suradnika.

- moraš sve.. npr pravila foruma/weba podaci kod registracije, zaštita osobnih podataka, odgovornost..

bm je gore samo zagrebao takve detalje.. bezbroj pravnih sitnica. .. usporedba lijepo humano bi bilo liječiti i dati hranu ljudima, KISSovski je to OK, pravno.. zabranjeno (imati licencu, atest o ispravnosti itd.).

obrnuto, na forumskim temama možete stvoriti kostur (koji će se raspasti.. ali OK za pokušaj), pa kad se nešto vidi, ozbiljna škola ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2016 19:31 (ihush).
10 godina
protjeran
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
Kompa,ono je osnovni neophodni kostur a ne grandioznost...

Ja bih da ovako nesto uspije i cak bih i dao doprinos, no previse km imam u kotacima i nagledao sam se stotina propalih projektica i svega par uspjelih projekata..

Algebra i bug su vam konkurencija u ovom slucaju i samo cekaj upad sabotera na temu 🔞.
14 godina
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
bunkermax kaže...
Ideja,cilj, odabir načina izvršenja, procjena potrebnih sredstava, osiguravanje financija, pravno uokviravanje i registracija te ishodjenje potrebnih papirina i licenci, kadroviranje, uhodavanje, testni period, provedba , knjigovodstvo, porezi, dobit, pravni osnov koji bi omogucio da se i nekakva "licenca" moze izdati...odstupni put i njegovi troskovi ako projekt krene nizbrdo....

Sami materijali za tecaj i ispite su mozda 10% potrebnog posla, a preskakanje i kaoticnost su siguran fijasko.

Odrediti cilj , nacine realizacije i formirati kadrove i mandatara koji bu to probali provesti...

 

bunkermax kaže...
@sum

Pogledaj iz perspektive moguceg klijenta-polaznika : Želim steći odredjenu vrstu znanja koja ce mi trebati privatno ili poslovno, spreman sam to znanje platiti ( ili nisan ) , i kada sam vec utrosio vrijeme i novac onda zelim i neki vid papira-potvrde-uvjerenja koji ce nesto znaciti pri konkuriranju za neko radno mjesto, ili bih tim znanjem i tom licencom probao ishoditi vecu placu kod sadasnjeg poslodavca.

A za kucnu radinost i rjesavanje konkretnog problema, interes za tako nesto traje samo dok se problem ne rijesi...

 Pa kaj ta ideja mora biti odmah tako profesionalna i službena?

Malo je ovo "too much" za nekolicinu entuzijasta sa foruma koji bi željeli proširiti AV evanđelje.

Sum_of_all_fears kaže...

Da ali za početak moraš složiti osnovno, vidjeti jel to ima smisla dalje, malo skupiti reakcije i tek onda krenuti sa licencama.

 

Svaki projekt propadne ako se krene grandiozno a bez nekog detaljnog plana i dovoljno (voljnih) suradnika.

 Slažem se...prvo probati sa neslužbenim stvarima bez neke ozbiljnije težine a ako se to kasnije razvije u nešto ozbiljnije i priznatije, onda tek pokretati neke pravne/službene dozvolje,registracije,porezne prijave...i kaj ti ja znam kaj još!

Kad sam pročitao kaj je Bunker sve napisao da bi se trebalo uraditi i pravno ishodovati, odmah mi je sve prisjelo!!!

Some people are so poor... all they have is money!
15 godina
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
andi.cro kaže...
..

Kad sam pročitao kaj je Bunker sve napisao da bi se trebalo uraditi i pravno ishodovati, odmah mi je sve prisjelo!!!

- ako ne možete izgurati .. čemu se tad upuštati u projekt? Upravo je defetistički ako razmišljate da neće ni uspjeti pa nije potrebno. Nikog ne zanima što je to 'hobi', ili radiš kak spada ili ne radiš. Klasika, kod programiranja početnik prvo želi napraviti igru, voziti F1.. hmm, ne ide to baš tak.

- ozbilno, ako je ovo prepreka, tad ste se zaletili.

npr kako će se izdavati diploma, osobni podaci, zakon.. u čemu je razlika kod npr gradnje kuće (građevinska).. zapravo u tome je razlika naše zemlje/mentaliteta vs uređenih društava. Ne gledajte to kao hobi nego kao pravi-profi job, tako ga napravite ili ne kenjkajte. + usporediti s potrebom prevođenja.. LOL.

 

post nije @ andi, nego onima koji se upuste u posao.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
protjeran
offline
Re: Prijedlog za otvaranje Malware Study Programa
A koji je onda cilj i svrha svega toga ako ne zaokruzis pricu ?

Imati web portal sa tutorijalima prepisanim sa maticnih stranica obradenih softvera ? Pohadjanje tecaja za koji nemozes dobiti nikakvi validni papir ? Sticanje znanja na jos jednom mjestu uz bezbroj yt guida ?

Ako smo vec spremni uloziti svoje vrijeme i znanje, ja sam bas zagrijan za ideju necega kaj bi bio neki vid mixa avtesta avcomparativesa i malwaretipsa uz dodatak tecaja i licencice neke...

Djigijev avgurus je odlican primjer i mozda zacetak neceg takvog.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice