Problem sa virusom Vitro

poruka: 34
|
čitano: 5.051
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Vitro

Imam problem s gore navedenim virusom i nikako ga se riješiti stalno se pojavljuje, kompijuter je ponovo reinstaliran ali ga još ima i kao da se širi....ja se u to baš i ne razumijem :) pa molim za jednostavnu i brzu pomoć. U naprijed zahvaljujem....

14 godina
neaktivan
offline
RE: Vitro
djlela kaže...

Imam problem s gore navedenim virusom i nikako ga se riješiti stalno se pojavljuje, kompijuter je ponovo reinstaliran ali ga još ima i kao da se širi....ja se u to baš i ne razumijem :) pa molim za jednostavnu i brzu pomoć. U naprijed zahvaljujem....

reinstalirao si komp i jos ti je ostao??da nije mozda do neke web stranice koja je puna virusa...koji imas antivirus?

Razer Mamba
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vitro

avast

15 godina
offline
RE: Vitro
probaj sa avirom i malwarebyte's antimalware
Bubamara na steroidima.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vitro
jurluk kaže...
probaj sa avirom i malwarebyte's antimalware

to skini i skeniraj komp napravi disk cleanup,skini jos ccleaner odlican je.....defregmentiraj disk cijelog ga ocisti i onda nam javi

Razer Mamba
15 godina
neaktivan
offline
Vitro

Ako je napravljen format hard diska, nema načina na koji bi virus ostao na njemu. Mogući scenariji su:

 

  • Zaražene osobne datoteke koje si pohranio negdje (CD medij i sl.) prije formata hard diska, pa si ih nakon instalacije OS-a vratio na računalo i pokrenuo
  • Flash memorija na kojoj se nalazi "virus". Često se virusi šire na ovaj način. Ako je moguće, isključi postavku Autorun, ili još bolje, dok se ne uvjeriš u čistoći OS-a, ne koristi Flash memorije, sumnjive diskete, CD-e i sl.

 

Korisnici ti samo mogu savjetovati da sa pouzdanim antivirusnim alatom (čitaj: Kaspersky Internet Security 2009; besplatna alterntiva - Avira) napraviš scan i pokušaš ukloniti virus ili da postaš HijackThis log datoteku.

I praise you, Father, Lord of heaven and earth, because you have hidden these things from the wise and learned, and revealed them to little children.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vitro

Probaću, a jako sumnjam da nije msn...reinstaliran je u ponedjeljak ujutro i jedino na njemu osim osnovnih funkcija je radio msn....i prije mislim da je došlo od njega....hvala

15 godina
odjavljen
offline
Vitro

Jesil prije reinstalacije przio neke setupove na cd il stavio na usb...?

 

mozda si samo prinio virus ponovno na komp

14 godina
neaktivan
offline
RE: Vitro

Ništa što nije korišteno i prije godinu i dvije i tri mjeseca....i uvijek su otvorene iste stranice i skida se s uvijek istih i provjerenih tako da nemam pojma.....ovaj je davež jel mi je na C disku i napada sustav....inaće mi to muž sve radi ali je odsutan na duže vrijeme, pa se ja mučim i učim :)....ustvari ja sad ništa ne skidam jer se bojim takvih stvari....hoću samo da to zaustavim dok on ne dođe pa nek se bori s tim....

15 godina
neaktivan
offline
Vitro

Znaš li sama formatirati disk?

I praise you, Father, Lord of heaven and earth, because you have hidden these things from the wise and learned, and revealed them to little children.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vitro

Znam.......čekam avast sad da mi završi pa ču s malwarebytes....probati i samo za sada da radi....znam to napraviti ali nešto kompliciranije već teže ide.....to ću sutra probati ako ovo ostalo ne upali....ako nešto ne bude išlo ja se opet javim ovdje....blaženi internet i pomoć s njega....

14 godina
neaktivan
offline
RE: Vitro

sinoć oko 20 na različitim mjestima i jutros nekih 6 i krepo je naravno.....ponovno reinstaliran i skinula aviru i od onda 16 njih ali sad je Virut, sutra mi dolazi majstor pa nek to riješi jer ako ovako nastavi sutra ponovno sve iz početka....pročešljavanje imam sad svaka dva sata automatski pa kako bude...još jednom hvala svima

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vitro
djlela kaže...

sinoć oko 20 na različitim mjestima i jutros nekih 6 i krepo je naravno.....ponovno reinstaliran i skinula aviru i od onda 16 njih ali sad je Virut, sutra mi dolazi majstor pa nek to riješi jer ako ovako nastavi sutra ponovno sve iz početka....pročešljavanje imam sad svaka dva sata automatski pa kako bude...još jednom hvala svima

Ah... znači ovako. Format -> čista instalacija Windowsa (ako ih koristiš) -> instalacija antivirusa i ne korištenje nikakvih CD-a, DVD-a, disketa, USB flash stickova koje si koristila na zaraženom operacijskom sustavu.

 

Nikako nemoj instalirati OS (operacijski sustav, u tvome slučaju vjerojatno Windows) iz samog Windowsa ili kao 'Repair'. Uvijek radi potpuno brisanje hard diska (format) te onda instalacija Windowsa.

 

Zašto bi zvala majstora koji bi ti mogao (mogao, nisam rekao da hoće! Postoje stvarno poštene osobe.) naplatiti nešto što nema veze sa tvojim kvarom ako to možeš sama.

I praise you, Father, Lord of heaven and earth, because you have hidden these things from the wise and learned, and revealed them to little children.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vitro

ništa korišteno osim osnovnih i cd-a i novi antivirus i to je to....majstor je na sreću slobodan sutra a koštaće me kave što ću mu skuhati:)))  sad  nema ništa već neka dva-tri sata pa se nadam da će tako i ostati....a on kad sutra dođe nek sve pregleda i sredi i namjesti....ja kužim i znam te neke osnove ali ne dovoljno za malo dublje kopanje pa je to sigurnije da on napravi

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vitro
pokreni komp u safe modu pa skeniraj jel se loada u system process pa ga zato nemres
pobrisat.
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vitro

to nek on sutra rješava, a mene nek dok on to ne riješi radi i ja sretna....samo da znam odakle dolazi, niti šta skidam niti otvaram koje kakve stranice, nikako mi nije jasno odakle je došao....ovo je prvi put u zadnjih sedam godina da imamo ovakve probleme

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vitro
djlela kaže...

to nek on sutra rješava, a mene nek dok on to ne riješi radi i ja sretna....samo da znam odakle dolazi, niti šta skidam niti otvaram koje kakve stranice, nikako mi nije jasno odakle je došao....ovo je prvi put u zadnjih sedam godina da imamo ovakve probleme

cd/usb/disketa/bluetooth/povezanost na internet bez dobre zaštite

http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vitro

a vidiću danas kad on dođe šta kaže, pa ubuduće kao i sad svaka dva sata provjera....

14 godina
neaktivan
offline
Problem sa virusom Vitro
prijeđi na linux jer za njega ima vrlo malo virusa
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa virusom Vitro
RPG vs TENK kaže...
prijeđi na linux jer za njega ima vrlo malo virusa

bravo ,jesi se zapito dal zna koristit linux?

http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa virusom Vitro

a sve se da naučiti kad hoćeš i imaš volje i kad te to zanima, onda ništa nije problem...a ovo će se riješiti....nije kraj svijeta, samo malo problem kad nezanš što trebaš raditi, ali za to ima ljudi poput vas koji su voljni pomoće pa to ide polako, ali ideSmijeh

14 godina
neaktivan
offline
Problem sa virusom Vitro
jedino formatiraj baš cijeli disk nove particije napravi i potpuno nove windowse instaliraj i riješio si se virusa 1000%
15 godina
offline
Problem sa virusom Vitro

Gamad Vitro teško se rješiti no pogledaj malo ovu temu http://www.bug.hr/forum/topic/internet/win-32-vitro-hara-webom/23830.aspx

Ja sam ga se zauvjek rješio i dosad mi je komp čist.

Sometime the best defense is to attack!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa virusom Vitro

sad imam i virut....na F: ali ga je avira odmah pohvatala pa sad miruje i nije se pojavio od sinoć.....dosadne napasti

16 godina
offline
RE: Problem sa virusom Vitro
djlela kaže...

sad imam i virut....na F: ali ga je avira odmah pohvatala pa sad miruje i nije se pojavio od sinoć.....dosadne napasti

Ti upravo i imas taj Virut ili Win 32 Virut svejedno a ne Vitro a da bi ga se rijesio moras napravit ovako jer je to virus koji se nalazi u memoriji pa ga se ne moze uklonit samo tako jer se  ponovo vraca ko u tvom slucaju. Trebas napravit upravo ovako kak cu napisat i nikak drukcije pa ces ga se rijesit kao prvo ne prebacuje nikakve programe s C particije ili bilo kaj drugo osim muzike MP3 WMA i slicno  i slika JPG te filmova jer ti je sve ostalo vjerojatno zarazeno i ne prebacuj nista na DVD slucajno niti USB stick ili vanjski disk osim onog kaj sam navel prije jer ti se bude opet vratila gamad nazad. Trebas ponovo reinstalirat windowse na ovaj nacin prvo formatiraj C particiju ko i obicno ali pazljivo prati kad dođe formatiranje do kraja i onda nasilno ugasi racunalo jednostavno ga iskljuci iz strujnog utikaca tj izvuci kabel od racunala iz stekera samo tak ga ugasi drukcije nece valjat i tako ga ostavi  20 minuta bez napona i onda kreni ponovo instalirat windowse. Moras napravit upravo tak jer je to virus u memoriji i samo tak ga se mozes rijesit jer u suprotnom ce se opet vratit on inace zarazi sve izvrsne datoteke od windowsa i vecinu programa. Ako imas programe zarazene s njim i na drugim particijama F ili D nije bitno niti slucajno ih ne pokreci i ne premjestaj bilo gdje, onda odma nakon instalacije windowsa kak sam opiso formatiraj i ostale particije isto i opet pohrani samo ono kaj sam gore opiso a ostalo je zarazeno vjerojatno!Cool

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2009 13:51 (rambox).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa virusom Vitro

a povezani jesu vjerojatno....i prave velike probleme....ali evo od kad sam stavila aviru nemam problema i C: mi je čist...uskoro će svakako doći i novi dijelovi jer ovaj moj bar jednom godišnje nešto mijenja pa će onda sve kompletno brisati

16 godina
offline
RE: Problem sa virusom Vitro
djlela kaže...

a povezani jesu vjerojatno....i prave velike probleme....ali evo od kad sam stavila aviru nemam problema i C: mi je čist...uskoro će svakako doći i novi dijelovi jer ovaj moj bar jednom godišnje nešto mijenja pa će onda sve kompletno brisati

Ako imas srece mozda to nije taj gadni virus ko zna tesko je rec ovako bez detaljnijeg uvida ko tebe no ako nisi napravila s Avirom Complete System Scan kao na fotki onda to napravi obavezno. Ako se ipak pokaze da je upravo to taj napasnik onda onaj nacin instaliranja windowsa kak sam gore napisal ce rijesit problem sigurno!Cool

14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa virusom Vitro

e ovako ti je to bilo....u ponedjeljak ovaj tjedan je otkriven WinVitro32 i sistem se srušio pa je formatiran, a nakon toga se ponovo pojavio pa sam ga ja jučer ponovo formatirala i koliko mi je trebalo da instaliram aviru nekih par minuta i dok sam je pokrenila pojavilo se 11 komada ali ne Vitro već je sad W32/Virut.Gen i još sinoć 5 njih je našao i svi su u karanteni sada...i od sinoć niti jedan više, i to na slici sa tako napravila i tako svaki put...čak i cd-e s kojih se sve ponovo radilo....na internetu sam našla za virut ali za vitro nešto malo i svi imaju istu priću....

15 godina
neaktivan
offline
Problem sa virusom Vitro

Osmijeh  pozdrav

 

  treba sacuvati   vazne podatke na sigurno mjesto, nikad se ne zna sta se moze sa njima dogoditi.

 

 

 

blue sky
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2009 13:42 (RUNNER).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa virusom Vitro
RPG vs TENK kaže...
prijeđi na linux jer za njega ima vrlo malo virusa

ma super ti je pomoc, ako ti imas linux, i znas radit na njemu, ne znaci da to i on zna i ima

 

 

Ako ocima gledamo, a mozgom vidimo, onda slijepi ljudi nemaju mozga
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2009 9:14 (BannedOnThisForum).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice