Tajni nadzor nad radom računala

poruka: 34
|
čitano: 37.455
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Tajni nadzor nad radom računala

zanima me zna li netko neki program kojim bih mogao tajno nadzirati(ne kontrolirati da određujem kada se može upaliti komp a kada ne i sl.) računalo, npr. vrijeme kada je upaljen i koliko je trajao session, koji su programi bili pokrenuti i sl... ne mora biti napredan, ali je bitno da se nekako izvršava neprimjetno odnosno da druge osobe koje koriste računalo niti ne znanju da ih on prati, a da ja dobijem izvješće kada se ulogiram da znam koliko je dugo kompjutor bio upaljen(primarno) a za ostale funkcije i nije toliko bitno

 

možda postoji neki način u windowsima da vidim kada su zadnji put bootani i koliko je trajao session jer mi je to najbitnije....

a onda sam se probudio...
15 godina
protjeran
offline
RE: Tajni nadzor nad radom računala

to pokazuje čak i EVEREST,ali i mene zanima koliko je neka osoba na fejsu a koliko pridonosi obitelji i zajednici ;)

Z
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tajni nadzor nad radom računala
opcom kaže...

to pokazuje čak i EVEREST,ali i mene zanima koliko je neka osoba na fejsu a koliko pridonosi obitelji i zajednici ;)

što od gore traženog pokazuje Everest?

a onda sam se probudio...
16 godina
neaktivan
offline
Tajni nadzor nad radom računala

Pa šta imaš od toga da uhodiš nekoga na taj način..

Random chance seems to have operated in our favor.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2010 9:01 (Spock).
16 godina
offline
RE: Tajni nadzor nad radom računala
crazy_luđak kaže...
opcom kaže...

to pokazuje čak i EVEREST,ali i mene zanima koliko je neka osoba na fejsu a koliko pridonosi obitelji i zajednici ;)

što od gore traženog pokazuje Everest?

U Everestu pod "Operativni sustav" imas "Uptime" a tamo ima vrijeme zadnjeg zaustavljanja i zadnjeg pokretanja windowsa.

16 godina
neaktivan
offline
Tajni nadzor nad radom računala

Postoji dobar program, Spector Pro. Podržava Win XP, Vistu, 7, a ima i verzija za Mac.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
14 godina
offline
RE: Tajni nadzor nad radom računala
macak kaže...

Postoji dobar program, Spector Pro. Podržava Win XP, Vistu, 7, a ima i verzija za Mac.

...hm...ovu stranicu Wot označava Žuto!!!!!!!!!!

 

...i ja nevidim što se dobije stime što se nekoga nadzire!!!!Smijeh

14 godina
neaktivan
offline
RE: Tajni nadzor nad radom računala

Upiši u tražilicu   "parental control program"   i biraj, ima ih koliko hoćeš. 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Tajni nadzor nad radom računala
TonyM kaže...

...i ja nevidim što se dobije stime što se nekoga nadzire!!!!Smijeh

Probaj zamisliti situaciju u kojoj imaš svoju firmu, svojim djelatnicima daješ plaću od 2.300 eura, trudiš se dati im slobodu i ne visiti im za vratom, a netko od njih to zloupotrebljava tako što 'visi' na društvenim mrežama, skida ogromne količine podataka, čita vijesti, sluša radio on-line...

 

Prva dva puta bilo je grupno upozorenje, bez istraživanja o kojem se pojedincu radi. Nažalost, upozorenje nije urodilo plodom, a analiza ispisa prometa pokazala je da se i dalje nemilice skidaju ogromne količine podataka.

 

Instalacija programa za nadzor vrlo je brzo otkrila o kome se radi, pa su sankcije bile poduzete.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
14 godina
protjeran
offline
Tajni nadzor nad radom računala

To što želiš se službeno zove trojanski konj.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
15 godina
protjeran
offline
Tajni nadzor nad radom računala

Imas onaj programcic KEYLOGGER,kada ga snimis na racunar,ne mozes ga nigdje u program filesu ili sistemu pronaci.Pokrenes ga odr.kombinacijom tipki i to je to.Pamti svako slovo koje si utipkao,svaki folder gdje si usao,web stranice itd.

Leglo pivo k'o majka preko mrtvog sina
14 godina
protjeran
offline
RE: Tajni nadzor nad radom računala
CAPETAN PRICE kaže...

Imas onaj programcic KEYLOGGER,kada ga snimis na racunar,ne mozes ga nigdje u program filesu ili sistemu pronaci.Pokrenes ga odr.kombinacijom tipki i to je to.Pamti svako slovo koje si utipkao,svaki folder gdje si usao,web stranice itd.

Da, i svaki AV će vrištati ko lud ako ne znaš postaviti sve kako spada. Keylogger je inače malware isto kao i trojan.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
15 godina
protjeran
offline
RE: Tajni nadzor nad radom računala

Dobro,ali to je jedno od rješenja

Leglo pivo k'o majka preko mrtvog sina
14 godina
neaktivan
offline
Tajni nadzor nad radom računala

mislim da nije bitno zašto ja želim nekoga provjeravati pa nemorate time spammat, netreba mi keylogger nego samo program za nadzor aktivnosti (tipa paljenje i gašenje računala, eventualno napravljeni promet tijekom sesije i sl...)

 

a onda sam se probudio...
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2010 10:47 (crazy_luđak).
14 godina
protjeran
offline
RE: Tajni nadzor nad radom računala
crazy_luđak kaže...

mislim da nije bitno zašto ja želim nekoga provjeravati pa nemorate time spammat, netreba mi keylogger nego samo program za nadzor aktivnosti (tipa paljenje i gašenje računala, eventualno napravljeni promet tijekom sesije i sl...)

 

Znači ti trebaš logove. Potraži na netu ako imaš nešto slično, neki sotware koji ti logove čini dostupnijima.

 

nešto kao: http://www.abacre.com/ala/index.htm

 

ili

 

http://www.manageengine.com/products/eventlog/index.html

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2010 10:51 (Buffer Overflow).
15 godina
neaktivan
offline
Tajni nadzor nad radom računala

...paljenje i gašenje računala možeš vidjeti bez ikakvog programa u control panelu, Ad. tools, Event Viewer...

...kaos...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tajni nadzor nad radom računala

...

a onda sam se probudio...
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2010 23:29 (crazy_luđak).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tajni nadzor nad radom računala
macak kaže...
TonyM kaže...

...i ja nevidim što se dobije stime što se nekoga nadzire!!!!Smijeh

Probaj zamisliti situaciju u kojoj imaš svoju firmu, svojim djelatnicima daješ plaću od 2.300 eura, trudiš se dati im slobodu i ne visiti im za vratom, a netko od njih to zloupotrebljava tako što 'visi' na društvenim mrežama, skida ogromne količine podataka, čita vijesti, sluša radio on-line...

 

Prva dva puta bilo je grupno upozorenje, bez istraživanja o kojem se pojedincu radi. Nažalost, upozorenje nije urodilo plodom, a analiza ispisa prometa pokazala je da se i dalje nemilice skidaju ogromne količine podataka.

 

Instalacija programa za nadzor vrlo je brzo otkrila o kome se radi, pa su sankcije bile poduzete.

Zamišljam situaciju i neznam zašto je to problem ako djelatnik izvršava svoj posao profesionalno i na vrijeme.

Random chance seems to have operated in our favor.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tajni nadzor nad radom računala
Spock kaže...

Zamišljam situaciju i neznam zašto je to problem ako djelatnik izvršava svoj posao profesionalno i na vrijeme.

Pa kao prvo, problem je ako djelatnik sa linije koja glasi na pravnu osobu skida piratske sadržaje.

 

Kao drugo, problem je što ne radi ono za što je plaćen.

 

Opstati na tržištu u današnje vrijeme podrazumijeva konstatnu borbu, a posao je konstanta - nikad ga nema toliko malo da možeš reći evo, to sam napravio, sad sam bez brige. Uvijek se može i mora raditi više. Prema tome, ako od 9 sati radnoga vremena ja vidim da je čovjek proveo 1h 48 min na Skypeu, čitao ponude turističkih agencija za zimovanje, pretraživao torrent stranice u potrazi za filmom, pregledavao obiteljske fotografije itd., onda je to za mene problem.

 

Bi li ti takvome radniku plaćao mjesečno 2.300 eura i dao mu na korištenje auto bez ograničenja i mobitel?

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2010 11:10 (macak).
14 godina
neaktivan
offline
Tajni nadzor nad radom računala

hvala, našao rješenje

 

a onda sam se probudio...
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2010 23:29 (crazy_luđak).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tajni nadzor nad radom računala
macak kaže...
Spock kaže...

Zamišljam situaciju i neznam zašto je to problem ako djelatnik izvršava svoj posao profesionalno i na vrijeme.

Pa kao prvo, problem je ako djelatnik sa linije koja glasi na pravnu osobu skida piratske sadržaje.

 

Kao drugo, problem je što ne radi ono za što je plaćen.

 

Opstati na tržištu u današnje vrijeme podrazumijeva konstatnu borbu, a posao je konstanta - nikad ga nema toliko malo da možeš reći evo, to sam napravio, sad sam bez brige. Uvijek se može i mora raditi više. Prema tome, ako od 9 sati radnoga vremena ja vidim da je čovjek proveo 1h 48 min na Skypeu, čitao ponude turističkih agencija za zimovanje, pretraživao torrent stranice u potrazi za filmom, pregledavao obiteljske fotografije itd., onda je to za mene problem.

 

Bi li ti takvome radniku plaćao mjesečno 2.300 eura i dao mu na korištenje auto bez ograničenja i mobitel?

Može ovako zaposli mene za 2.300 eura s autom i mobitelom na korištenje i nema šanse da ću ić na torrente :)

Random chance seems to have operated in our favor.
16 godina
neaktivan
offline
Tajni nadzor nad radom računala

Ali pazi, ne smiješ ni na BUG-ov forum. Osmijeh     (ja ipak smijem Belji se)

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tajni nadzor nad radom računala
macak kaže...

Ali pazi, ne smiješ ni na BUG-ov forum. Osmijeh     (ja ipak smijem Belji se)

Odričem se i foruma Iznenađen

Random chance seems to have operated in our favor.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Tajni nadzor nad radom računala
macak kaže...
Spock kaže...

Zamišljam situaciju i neznam zašto je to problem ako djelatnik izvršava svoj posao profesionalno i na vrijeme.

Pa kao prvo, problem je ako djelatnik sa linije koja glasi na pravnu osobu skida piratske sadržaje.

 

Kao drugo, problem je što ne radi ono za što je plaćen.

 

Opstati na tržištu u današnje vrijeme podrazumijeva konstatnu borbu, a posao je konstanta - nikad ga nema toliko malo da možeš reći evo, to sam napravio, sad sam bez brige. Uvijek se može i mora raditi više. Prema tome, ako od 9 sati radnoga vremena ja vidim da je čovjek proveo 1h 48 min na Skypeu, čitao ponude turističkih agencija za zimovanje, pretraživao torrent stranice u potrazi za filmom, pregledavao obiteljske fotografije itd., onda je to za mene problem.

 

Bi li ti takvome radniku plaćao mjesečno 2.300 eura i dao mu na korištenje auto bez ograničenja i mobitel?

Problem je što on te sve programe može imati popaljene u pozadini dok radi, a efektivno ih koristi možda 5 minuta svakih sat vremena rada, jer ipak nitko ne može raditi (kvalitetno) po par sati u komadu bez par kratkih pauza.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Tajni nadzor nad radom računala
Tom69 kaže...

Problem je što on te sve programe može imati popaljene u pozadini dok radi, a efektivno ih koristi možda 5 minuta svakih sat vremena rada

Istina je da postoji takva mogućnost. Zato sam instalirao program koji ima funkciju screencastinga - konstantno snima screen. Onda si uzmeš par sati vremena, odgledaš filmić i sve ti je jasno.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tajni nadzor nad radom računala
macak kaže...
Tom69 kaže...

Problem je što on te sve programe može imati popaljene u pozadini dok radi, a efektivno ih koristi možda 5 minuta svakih sat vremena rada

Istina je da postoji takva mogućnost. Zato sam instalirao program koji ima funkciju screencastinga - konstantno snima screen. Onda si uzmeš par sati vremena, odgledaš filmić i sve ti je jasno.

Ništa od posla?

 

Može i manja plaća i ne treba auto i mobitel :)

Random chance seems to have operated in our favor.
16 godina
neaktivan
offline
Tajni nadzor nad radom računala

Hm, a čuj, teško je danas nekoga samo tako zaposliti. Na tu plaću moram dati državi još toliko. Trenutno i nema otvorenih radnih mjesta. Mršti se

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
neaktivan
offline
RE: Tajni nadzor nad radom računala
A i nebi bilo u redu od tebe da ga tek tako zaposlis, ima i drugih kandidata, Ili bi bilo u redu u ovoj državi?
Intenzivno koristim: m.bug.hr ///// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tajni nadzor nad radom računala
macak kaže...

Hm, a čuj, teško je danas nekoga samo tako zaposliti. Na tu plaću moram dati državi još toliko. Trenutno i nema otvorenih radnih mjesta. Mršti se

 

Ništa od karijere onda :(

 

Da se bar plaća vrijeme provedeno na BUG forumu Smijeh

 

EDIT: Šef ne grebi se, bratu vadit kruh sa stola tako..Viče

Random chance seems to have operated in our favor.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2010 12:00 (Spock).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tajni nadzor nad radom računala
macak kaže...

 

Opstati na tržištu u današnje vrijeme podrazumijeva konstatnu borbu, a posao je konstanta - nikad ga nema toliko malo da možeš reći evo, to sam napravio, sad sam bez brige. Uvijek se može i mora raditi više. Prema tome, ako od 9 sati radnoga vremena ja vidim da je čovjek proveo 1h 48 min na Skypeu, čitao ponude turističkih agencija za zimovanje, pretraživao torrent stranice u potrazi za filmom, pregledavao obiteljske fotografije itd., onda je to za mene problem.

 

Bi li ti takvome radniku plaćao mjesečno 2.300 eura i dao mu na korištenje auto bez ograničenja i mobitel?

OT

ovo su totalne gluposti i/ili izrabljivanje, gluposti su zbog toga jer je zaposlenik mogao gledati 1h48min u zid ne radeći ništa, a da se bolje organizira posao ne bi mu padalo na pamet ići na skype ili bi mu bilo omogućeno ići na skype, zaposlenici su ljudi ne stoka koju se može prekomjerno izrabljivati i lošom organizacijom posla umišljati kako su zaposlenici krivi jer im poslodavac nezna kvalitetnije organizirati posao

 

OT kraj

 

što se tiče teme, svako hotimično "špijuniranje" i ugroza privatnosti je čin za svaku osudu i treba se sankcionirati, nažalost sistem administratori nekad nemogu izbjeći ne vidjeti privatne podatke, tim više je njihov posao delikatniji a odgovornost veća

... ovoliki je bija, majke mi...
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2010 15:35 ((s)izgoreo).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice