Ultimativna antivirus tema - P&O izdvojena tema

poruka: 48.433
|
čitano: 6.641.697
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Desni klik na UAC virtualization i promjeni si stanje!

 

Čini mi se da ti se to desilo jer je Viber zahtjevao pristup zaštičenim lokacijama za koji nije imao admin odobrenja pa je virtualizacija riješila njegov rad i bez admin privilegija.

 

( tako nešto )

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2019 23:13 (andi.cro).
15 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Stvarno si postao naporan i dosadan. Uživaš kontrirati i da je netko izasrao ovaj program, ti bi ga vjerojatno nahvalio, jer si jednostavno takav, lud u glavu! A prdiš bezveze i besmisleno, evo nedavno si nahvalio taj Evorim Firewall. Odlučio te poslušati i sad se ne mogu riješiti te dosade od konstantnog iskakanja prozora za nešto što sam već deset puta potvrdio. Stvarno mu je "learning" jača strana...toliko o tvojim prijedlozima aplikacija!

Sinoć sam lega jutros...
12 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

problemi u google-u neradi you tube, snapchat,uber,nextdns sve u americi

14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Kinezi ih hakirali za osvetu!

Some people are so poor... all they have is money!
12 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

to sam i ja prvo pomislio

16 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ekipa, nisam već godinama pratio stanje anti-spyware alata, pa bih vas pitao - što je trenutno najbolje (npr top 3)?

SpyBot S&D je nekoć bio glavna faca, ali je ostao u tom dobu, znam da godinama nije valjao ali ne znam za sada.

MBAM je bio super, ali sada mi se nekako čini da su ga pretrpali. Je li još uvijek među najboljima?

SuperAntiSpyware je još bogat false-positiveima i propustima ili su ga popravili? A-Squared još postoji? Je li čemu?

HitmanPro je uništen od strane Sophosa, čini mi se da je ostao na nivou od prije par godina samo što sada traži registraciju prije skidanja te nema više free čišćenja.

Kako je Ad-Aware? I jesu li moderni Antivirusi napokon sustigli dedicirane anti-spyware alate?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

KVRT, EEK, Bitdefender QuickScan

 

Što se tiće AV-a, BitDefender free,KAV free ili čak i Win.Defender su ti skroz dovoljni za zaštitu!

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2019 10:53 (andi.cro).
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 16:59 (Marko :D).
6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...

KVRT, EEK, Bitdefender QuickScan

 

Što se tiće AV-a, BitDefender free,KAV free ili čak i Win.Defender su ti skroz dovoljni za zaštitu!

 KAV free je uteg! Kao i Win.Defender uostalom.

6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
191x7 kaže...

Ekipa, nisam već godinama pratio stanje anti-spyware alata, pa bih vas pitao - što je trenutno najbolje (npr top 3)?

SpyBot S&D je nekoć bio glavna faca, ali je ostao u tom dobu, znam da godinama nije valjao ali ne znam za sada.

MBAM je bio super, ali sada mi se nekako čini da su ga pretrpali. Je li još uvijek među najboljima?

SuperAntiSpyware je još bogat false-positiveima i propustima ili su ga popravili? A-Squared još postoji? Je li čemu?

HitmanPro je uništen od strane Sophosa, čini mi se da je ostao na nivou od prije par godina samo što sada traži registraciju prije skidanja te nema više free čišćenja.

Kako je Ad-Aware? I jesu li moderni Antivirusi napokon sustigli dedicirane anti-spyware alate?

 Nabrojao si mahom stare i totalno beskorisne programe(osobito NBAM i Hitman)! Ako si educiran, pažljiv i "pristojan" surfer, te se znadeš služiti računalom i mrežom, ćemu onda tolike tzv. zaštite i paranoja?! Pometat ćeš nabrojane punjače i poslje se čudit kako ništa nisu pronašli ali bitno da zauzimaju diskovni prostor, čuče u memoriji i opterećuju proc.
Nije mi jasno, a to vrijedi i za ostale sudionike ove teme, zašto tolika nevjerica u svoje sposobnosti surfanja internetom i tolika paranoja? Dosta ste nesigurni i nakon toliko godina ponavljanja jedno te istih gluposti, još uvijek imate povjerenja kikiriki softveru, umjesto da ste već do sada naučili da je korisnik jedina osnova za kvalitetno surfanje i rad na računalima,dakako samo ako je i on sam kvaliteto educiran u tu svrhu.

14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
aFord kaže...
andi.cro kaže...

KVRT, EEK, Bitdefender QuickScan

 

Što se tiće AV-a, BitDefender free,KAV free ili čak i Win.Defender su ti skroz dovoljni za zaštitu!

 KAV free je uteg! Kao i Win.Defender uostalom.

 U današnje vrijeme kada skoro svatko ima snažne CPU-e, SSD diskove, RAM-a za iznajmljivanje..."system impact" nekog programa je zanemariv a vjerojatno kod mnogih i neprimjetan!

Some people are so poor... all they have is money!
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Windows Defender više nije uteg. To potvrđujem ja koji sam ga godinama mrzio, ne samo zbog loše detekcije nego i zbog utjecaja na performanse. Danas ga koristim i mogu potvrditi da više nije ni približno težak kao što je prije bilo. Ovo pišem s računala na kojem ga koristim i na kojem je prije par godina radio vrlo loše. Tada mi je sve bilo jako usporeno, od kopiranja datoteka do preuzimanja sadržaja s interneta i pokretanja programa. Danas više nije i sve više manje radi odlično. Usporenje pri preuzimanju datoteka se, doduše, još malo osjeti, ali mi ih bar sada skida brzinom kojom mi se skidalo dok sam imao instaliran konkurentski antivirusni program. 

 

Što se tiče usporavanja kod preuzimanja, radi se o tome da se datoteka skine do kraja, ali na kraju se ne može pokrenuti jer se "još skida" u pregledniku. Naravno, datoteka se u stvari ne skida nego Defender blokira preuzimanje dok ne skenira datoteku u potpunosti. Toga recimo kod konkurencije (govorim za Avast i Emsisoft, čije sam proizvode koristio), nema; oni ili datoteku skeniraju dok se ona preuzima (ali bez ikakvog usporavanja) ili odmah pri završetku preuzimanja napravi ultra brzi sken.

16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
aFord kaže...

 Nabrojao si mahom stare i totalno beskorisne programe(osobito NBAM i Hitman)! Ako si educiran, pažljiv i "pristojan" surfer, te se znadeš služiti računalom i mrežom, ćemu onda tolike tzv. zaštite i paranoja?! ...

 Nije za mene, ja samo držim gore neki AV (zadnje F-Secure jer sam negdje dobio licencu) i godinama nikakvih problema s malwareom. Pitanje je za ove što donesu laptope/kompove, što su korisnici ono...

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Stavi ima Bitdefender Free i uBlock Origin na browser i riješena stvar.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
djigibao kaže...
Stavi ima Bitdefender Free i uBlock Origin na browser i riješena stvar.

Ili ako treba ultra jaka zaštita, uz navedeno dodati i Emsisoft Browser Security u preglednik, te Quad9 kao DNS server. 😉

16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
djigibao kaže...
Stavi ima Bitdefender Free i uBlock Origin na browser i riješena stvar.

 

Marko :D kaže...
djigibao kaže...
Stavi ima Bitdefender Free i uBlock Origin na browser i riješena stvar.

Ili ako treba ultra jaka zaštita, uz navedeno dodati i Emsisoft Browser Security u preglednik, te Quad9 kao DNS server. 😉

 

Ma veća je potreba za počistiti gamad koju su nakupili. Pošto nisam pratio antispyware alate dugo (nisam za sebe ni imao potrebe), nemam pojma čime bih više čistio kada netko donese s hrpom toolbara, reklama, ovog-onog a neće clean install windowsa.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Jbg, ljudi očito nisu onda dovoljno informatički pismeni. Ja već 2 godine imam samo Windows Defender + ublock origin i niti sam imao v od virusa a bome ni m od malwarea. Nevidim uopće neku potrebu za nečim boljim za sad.

13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
191x7 kaže...

Ma veća je potreba za počistiti gamad koju su nakupili. Pošto nisam pratio antispyware alate dugo (nisam za sebe ni imao potrebe), nemam pojma čime bih više čistio kada netko donese s hrpom toolbara, reklama, ovog-onog a neće clean install windowsa.

Ako je računalo teže zaraženo, najbolja opcija je čista instalacija Windowsa. Čak i da uspiješ ukloniti sve prijetnje bez ikakvih problema, Windows i dalje može biti zaražen virusima koje razni skeneri nisu otkrili. Osim toga, tko zna kakvu je štetu u Windowsima malware napravio.

 

Tako da ti je moj savjet svježa instalacija Windowsa i instalacija odlične, jake zaštite (ukoliko računalo koriste osobe manje upućene u te stvari).

16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
191x7 kaže...
djigibao kaže...
Stavi ima Bitdefender Free i uBlock Origin na browser i riješena stvar. 

Ma veća je potreba za počistiti gamad koju su nakupili. Pošto nisam pratio antispyware alate dugo (nisam za sebe ni imao potrebe), nemam pojma čime bih više čistio kada netko donese s hrpom toolbara, reklama, ovog-onog a neće clean install windowsa.

 

    !!!PRVO SPREMI SVE VAZNE STVARI SA PC-A!!!

 

Boot u Safe Mode with Networking i koristit sve ove alate:

 - HitmanPro

 - MBAM

 - Zemana AM portable

 - Emsisoft AM portable

 - ADWCleaner

 - Norton Power Eraser

 - KasperskyVirus Removal Tool

 - McAfee GetSusp

 

Također napraviti bootabilni Live CD (npr. Kaspersky Live) pa sa njime skenirat i ocistit.

 

Ali najbrze i najsigurnije ti je napravit backup svega pa cista instalacija!

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
djigibao kaže...
191x7 kaže...
djigibao kaže...
Stavi ima Bitdefender Free i uBlock Origin na browser i riješena stvar. 

Ma veća je potreba za počistiti gamad koju su nakupili. Pošto nisam pratio antispyware alate dugo (nisam za sebe ni imao potrebe), nemam pojma čime bih više čistio kada netko donese s hrpom toolbara, reklama, ovog-onog a neće clean install windowsa.

 

    !!!PRVO SPREMI SVE VAZNE STVARI SA PC-A!!!

 

Boot u Safe Mode with Networking i koristit sve ove alate:

 - HitmanPro

 - MBAM

 - Zemana AM portable

 - Emsisoft AM portable

 - ADWCleaner

 - Norton Power Eraser

 - KasperskyVirus Removal Tool

 - McAfee GetSusp

 

Također napraviti bootabilni Live CD (npr. Kaspersky Live) pa sa njime skenirat i ocistit.

 

Ali najbrze i najsigurnije ti je napravit backup svega pa cista instalacija!

 Nažalost nema potrebe za tim skenerima pošto su "imuni" na žešće zaraženom računalu,pa prema tome i beskorisni. A što se tiće backupa, tu u obzir dolaze isključivo dokumenti,snimke levela, te sitne personalne potrepštine ali nikako programi(exe,izvršne datoteke,itd) jer su moguće vjerojatno već dobili po čvalji od virusa;a ionako je bolje instalirat noviju i sviježiju inačicu sa neta.

13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Pa daj onda ti kaži sa čime se može pokušati dovesti PC u makar i djelomično upotrebljivo stanje

6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
BlackMoon kaže...

Stvarno si postao naporan i dosadan. Uživaš kontrirati i da je netko izasrao ovaj program, ti bi ga vjerojatno nahvalio, jer si jednostavno takav, lud u glavu! A prdiš bezveze i besmisleno, evo nedavno si nahvalio taj Evorim Firewall. Odlučio te poslušati i sad se ne mogu riješiti te dosade od konstantnog iskakanja prozora za nešto što sam već deset puta potvrdio. Stvarno mu je "learning" jača strana...toliko o tvojim prijedlozima aplikacija!

 Pa tko ti brani da ga obrišeš! Samo sam rekao da je koncept tog vatrozida dobar,jer je to upravo ono što fali mokrošrotovom firewalu,da iskaču upiti kad netko želi na net.

Što se tiće kontriranja, to je razumljivo,pošto se ovdje godinama spominju samo blesavi programi,a nažalost, činjenica je da osim takvih ćeš rijetko nači zaista dobar program jer je danas sve napravljeno tako kako je; i svatko se prtlja sa svojim kikirikijem tražeć mjesto pod digitalnim suncem.

6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
NemaVeze kaže...

Pa daj onda ti kaži sa čime se može pokušati dovesti PC u makar i djelomično upotrebljivo stanje

 Pa što je broblem vratit "zdrave" windoze iz imagea za cca 5-7 minuta i onda sa read only USB-a vratit dokumente i snimke,pa vozi dalje. Nema tu previše vajde od skenera kad se jednom poštenski zagovni sistem. Premda osobno nisam vidio kvalitetnu zarazu godinama od ovih što nose PC. Lani je bio jedan ransomware ali to je poslje bio backup od BIOSa,pa nadalje.

14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
aFord kaže...
NemaVeze kaže...

Pa daj onda ti kaži sa čime se može pokušati dovesti PC u makar i djelomično upotrebljivo stanje

 Pa što je broblem vratit "zdrave" windoze iz imagea za cca 5-7 minuta i onda sa read only USB-a vratit dokumente i snimke,pa vozi dalje. Nema tu previše vajde od skenera kad se jednom poštenski zagovni sistem. Premda osobno nisam vidio kvalitetnu zarazu godinama od ovih što nose PC. Lani je bio jedan ransomware ali to je poslje bio backup od BIOSa,pa nadalje.

 Kad se "poštenski zagovni sistem" svi se ovdje slažemo da je najbolje vratit image sistema ili clean install winsa!

Za sitnije stvari, lagane prehlade i virozice...spomenuti programi će itekako dobro obaviti posao čiščenja!

Zašto bi ih netko upotrebljavao? Zato jer je ljudima praktičnije i lakše to uraditi nego nanovo instalirat i namještat sve kako su imali.

Kad se malo prehladiš uzmeš c vitamin,aspirin ili maxflu da ozdraviš (za to su i spomeniti skeneri) a ako dobiješ tešku upalu pluća onda ideš u bolnicu na tretman (za taj slučaj je vračanje imagea ili clean install) jer je u pitanju teška infekcija za koju si i sam rekao da je dugo nisi vidio!!!

Na bijesnog miša se ide lopatom a na bijesnog psa dugom devetkom!!!

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2019 9:25 (andi.cro).
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Da li je netko primjetio kako je Chrome postao agresivan u zadnje vrijeme? Svaki .zip, nebitno da li ima nešto unutra ili ne on klasificira kao opasnu datoteku, tako da ručno moraš otići u preuzimanja i dopustiti preuzimanje. 😁

16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
aFord kaže...
Lani je bio jedan ransomware ali to je poslje bio backup od BIOSa,pa nadalje.

 

Meni nije jasno sta je pjesnik htio reci ovom recenicim 🤔? 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Dobro, Evorim polako uči, sve je manje naporan, mada pravila za neke aplikacije nauči tek iz treće, četvrte potvrde. Dati ću mu još vremena...
Sinoć sam lega jutros...
6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...
aFord kaže...
NemaVeze kaže...

Pa daj onda ti kaži sa čime se može pokušati dovesti PC u makar i djelomično upotrebljivo stanje

 Pa što je broblem vratit "zdrave" windoze iz imagea za cca 5-7 minuta i onda sa read only USB-a vratit dokumente i snimke,pa vozi dalje. Nema tu previše vajde od skenera kad se jednom poštenski zagovni sistem. Premda osobno nisam vidio kvalitetnu zarazu godinama od ovih što nose PC. Lani je bio jedan ransomware ali to je poslje bio backup od BIOSa,pa nadalje.

 Kad se "poštenski zagovni sistem" svi se ovdje slažemo da je najbolje vratit image sistema ili clean install winsa!

Za sitnije stvari, lagane prehlade i virozice...spomenuti programi će itekako dobro obaviti posao čiščenja!

Zašto bi ih netko upotrebljavao? Zato jer je ljudima praktičnije i lakše to uraditi nego nanovo instalirat i namještat sve kako su imali.

Kad se malo prehladiš uzmeš c vitamin,aspirin ili maxflu da ozdraviš (za to su i spomeniti skeneri) a ako dobiješ tešku upalu pluća onda ideš u bolnicu na tretman (za taj slučaj je vračanje imagea ili clean install) jer je u pitanju teška infekcija za koju si i sam rekao da je dugo nisi vidio!!!

Na bijesnog miša se ide lopatom a na bijesnog psa dugom devetkom!!!

 Ne. Iako tvoj citat ima smisla za nekoga tko se prvi put susreće sa računalom i globalno bi ovako naoko valjalo, situacija nije uvijek tako jednostavna. Znači, ne vjerujemo realtime zaštiti ako posežemo za second skenerima. Ali ako je primarna zaštita u redu, što će onda pronači pomenuti skeneri nego FP(osobito nekorisni MBAM koji dan danas "odbija" detektirati testnu datoteku od EICAR-a, što je neoprostivo i odraz aljkavosti).

Dakle, on demand skener nađe "nešto" i onda sljede nedoumice i pitanja. Uploadiraš govno na VTotal ili još bolje Jotti u nadi da će se pojavit crveni fontovi. Vidiš da se s njima slože još nekolicina manje poznatih skenera ali "veterani" industrije i dalje "šute". Ondak sljedi pitanje dali mi zaista treba ta datoteka ili program. Čuči tu godinama na disku još iz doba XP-a i/ili 7-mice. Obrišeš u nadi da si napravio pravu stvar,a već sutra pokuca lik na vrata i kao treba mu midi konverter i player jer mu je eto dijete kupilo instrument i želi prebacivat midi fajlove u njega(primjerice kažem). A sve skupa se odvija na prastarom drtu od stroja koji jedva gura XP SP1.
Uposliš se tako zbog drekeca na par dana,a sve u svrhu utvrđivanja da li je datoteka zaražena ili nije. E to, vidiš na žalost, ne znaju niti mnogi današnji proizvođači tzv. antimalware programa, pa sve prepisuju jedni od drugih. Što onda napraviti i kome dati povjerenje? Zasukat rukave i educirati se. Makar to zahtijevalo i nabavku posebnog računala u svrhu pokretanja sumnjivih datotka(neke metode koje moji kolege koriste još i dan danas); ili se opustit, stavit prstu u uho i koristit PC punim plučima, vjerovat "glavnom" AV-u, izbjegavat trečerazredne skenere, povremeno uploadat nešto novo,tek toliko da se "prebroje" crvena slova i sve na kraju stavi na vagu,pa odluku. ;)

 

14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ti dosad nisi shvatio da se on-demand skeneri uglavnom koriste kada ti netko neiskusan donese zaraženi komp i moli te za pomoć ali da se ako je ikako moguće ne reinstaliraju winsi zbog ovog ili onog razloga!

U takvim slučajevima uglavnom ideš sa on-demand skenerima pokušat otkriti i popraviti stvar.

Ja se ne sječam kad sam zbog sebe na svom PC-u išao njima skenirat jer vjerujem svojoj aktivnoj zaštiti a i znam svašta vezano za sigurnost.

Ako je "prehlada" izlječiva onda ti skeneri itekak pomognu uz izbjegavanje reinstala winsa ali ako je u pitanju "teška bolest", onda je "reanimacija/reinstalacija" neophodna ak želiš bit ziher!

U mnogo slučajeva su ti skeneri jako korisni jer kao što si i sam rekao "nema puno ozbiljnih zaraza" pa itekak dobro dođu ako se želi izbječi reinstal winsa ali ti imaš mišljenje da svi oni ništa ne valjaju i ne mogu biti korisni ni u kojem slučaju i ja ti tu ne mogu ništa reći osim da si u krivu!

Some people are so poor... all they have is money!
6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...

Ti dosad nisi shvatio da se on-demand skeneri uglavnom koriste kada ti netko neiskusan donese zaraženi komp i moli te za pomoć ali da se ako je ikako moguće ne reinstaliraju winsi zbog ovog ili onog razloga!

U takvim slučajevima uglavnom ideš sa on-demand skenerima pokušat otkriti i popraviti stvar.

Ja se ne sječam kad sam zbog sebe na svom PC-u išao njima skenirat jer vjerujem svojoj aktivnoj zaštiti a i znam svašta vezano za sigurnost.

Ako je "prehlada" izlječiva onda ti skeneri itekak pomognu uz izbjegavanje reinstala winsa ali ako je u pitanju "teška bolest", onda je "reanimacija/reinstalacija" neophodna ak želiš bit ziher!

U mnogo slučajeva su ti skeneri jako korisni jer kao što si i sam rekao "nema puno ozbiljnih zaraza" pa itekak dobro dođu ako se želi izbječi reinstal winsa ali ti imaš mišljenje da svi oni ništa ne valjaju i ne mogu biti korisni ni u kojem slučaju i ja ti tu ne mogu ništa reći osim da si u krivu!

 Ako su tebi korisni,neka ti ih. Samo ne vidim što će ti,a i ne želim se raspravljati oko beskorisnih skenera koji će,kako ti veliš, izlječiti prehlađen PC. Skeneri koji se baziraju na komjunitiju kao enđinu i koji barataju sa white-black listama, nemaju što tražiti na računalu iskusnog korisnika. Svi ostali, uživajte u placebu!

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice