Win32.Virut.CE

poruka: 12
|
čitano: 6.118
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Win32.Virut.CE
pitanje

pokupio sam ovo preko jedne stranice sa crackovima, nisam ni otvorio crack a vec se sve zivo inficiralo. uglavnom virus se smjesti u MBRu i u onim sistemskim direktorijima na disku i na system restore pointsima i inficira sve zivo, probao sam sa kaspersky, avast, mcafee, trend micro.......al samo uspiju detektirat da je neki file inficiran kad se virus pocne sirit al nijedan nije u stanju detektirat ga u memoriji i maknut ga vec samo blokira odredjeni program al koja korist kad je file vec inficiran i moze se u 99% slucaja samo pobrisat. 6 puta sam vec reinstalirao winxp i bar triput vistu i opet se pojavi. nenormalno je zilav.

 

citam na netu i moze se samo formatirat disk i to da se sve particije ukinu i bog. nevjerovatno da ne postoji antivirus ili neki toolcic da se ovo  makne, imam 50giga pi*darija na disku koje sad moram posnimat na dvdove da mogu formatirat disk.

**** im pas kevu crackersku, a samo sam maknuo firewall na po sata zbog torrenta.....i odma virus. da se ubijes.

 

ako neko slucajno ali bas bas slucajno zna neku caku kako da se rijesim ovog nereda bez da se zezam sa przenjem i formatiranjem.........

 

 

btw. taj vulgar filter je takav smor......

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.2.2009 10:17 (gonzo).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Win32.Virut.CE

Malo sam guglao netom i izgleda da ovakav virus nije napisan već duže vremena.

Evo jednog od postova:


by DavisMcCarn
February 10th, 2009 at 3:27 am

Evewrybody is way behind on this new flavor of an old attack and nothing short of partition deletion and powering off before recreating will kill it. Symantec, McAfee, Microsoft (yada, yada, yada) haven’t caught on in over a week and their cures will not work.
Want a sample to try for yourself?

 

ili

 

Please, does anyone have a program that cleans these files without having to delete them, and makes this beast stay DEAD? Who ever developed this virus should be shot, a bunch of times, seriously!

 

Zituacija je nezavida. Probaj sa ovim removal toolom. Navodno da on čisti i neke verzije Win.32.Virut -a, ali nisam nešto baš uvjeren.

 

http://www.microsoft.com/security/malwareremove/default.mspx

 

Ako se ne možeš strpiti dok ne naprave neki bolji removal tool, za sada ti jedino preostaje 6-7 dual layer praznih DVD-ova i brisanje particija.

Intel Core i7 Procesor I7-920 2,66 GHz, ATI HD4870 X2 DDR5 2 GB, Kingmax Mars DIMM 2GB DDR-3 1333MHz x 3
16 godina
neaktivan
offline
Win32.Virut.CE

probaj sa malwarebytesom... www.malwarebytes.org

 

baci windowse u safe mode, i onda skeniraj s tim... meni je dosta puta pomogao. da napomenem, to je program za uklanjanje spyware-a većinom, mada je meni neke trojance prepoznao. uglavnom, probaj s tim... a ako ti se virus diže sa windowsima, dosta će ti pomoći i program koji se zove autoruns

 

toliko od mene

 

:-)

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.2.2009 11:01 (reefreemind).
15 godina
neaktivan
offline
Win32.Virut.CE

Ako budeš prisiljen na formatiranje a i najbolje ti je da to uradiš kad ga je tako teško riješit!!

 

Skini Darik's Boot And Nuke program koji totalno čisti hard diskove tako da u potpunosti uništava podatke koji su bili zapisani na hardu i nemoguće je ih vratiti!! Dakle on će počistit i to zlo čudo!!

Samo moraš pažljivo s ovim programom jer u slučaju da imaš više hard diskova u comp. odspoji ih!!

 dakle postoje dvije izvedbe jedna se instalira na USB memoriju ili disketu a druga se koristi preko  CD-DVD medija!!

Kini koju želiš!

Namjesti boot sekvencu i Čisti!!

Nijedno pravilo bez iznimke!!
15 godina
protjeran
offline
Win32.Virut.CE

Isti problem sam i ja imao prije godinu dana. Rješio sam tako što sam s AVG-ove stranice skinuo Win32. Virut Remover i on je dezinficirao sve fajlove i   mirna bosna

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Win32.Virut.CE

Ipak kupi DVD-ove. Ne backupiraj na eksterni posto ce se on smestiti i tamo. Kazes da je u MBR a za to lek je formatiranje. Mozes skidati alate do mile volje. Ili ako hoces raditi razne akrobacije sa popravkom i rekreacijom MBR-a onda napred.

 

Kada backupiras backupiraj sve sto nije podlozno zarzi (slike,muziku) programe ako su "goli" exe i ako ih mozes skinuti opet onda nemoj. Ako ne onda uh upakiraj (sve) u rar bez kompresiju i lockaj arhivu. Sve krekove obrisi. Nadam se da imas igre na DVD-ove.

 

Opcija 2. Skini posteni antivirus alat da bi skenirao drugu particiju da vidis dokle je otisla zaraza - NIS 2009 je odlican..skini trial i skeniraj u safe modu

 

Disciplina!

 

Kada sve napokon reisntaliras nabavi alat za kloniranje diskova/particije. Acronis,Ghost i ostali spasavaju dan. Povratak imagea u slucaju zaraze traje najvise 20 min. Reinstalacija i podesavanja traju 3 dana

 

Kupi eksterni USB HDD (moze i IDE) radi backupe redovno. Sada jeftini IDE HDD-ovi kostaju skoro koliko i ti dual layer DVD-ovi. Valjda neces kupiti jeftikaner DVD za backup? Kada snimas u Nero ili u sta vec ukljuci i verifikaciju...sporo je do bola ali je i garancija da je sve ok.

 

Skini Sandboxie (www.sandboxie.com)

4C617A61727573204C6F6E6700
15 godina
neaktivan
offline
RE: Win32.Virut.CE

Sličan problem nedavno na prijateljevom kompu i ništa nije pomoglo....samo format i reinstal.Sad sve ok.

Private
16 godina
neaktivan
offline
RE: Win32.Virut.CE
autorov komentar
Lazarus Long kaže...

Ipak kupi DVD-ove. Ne backupiraj na eksterni posto ce se on smestiti i tamo. Kazes da je u MBR a za to lek je formatiranje. Mozes skidati alate do mile volje. Ili ako hoces raditi razne akrobacije sa popravkom i rekreacijom MBR-a onda napred.

 

Kada backupiras backupiraj sve sto nije podlozno zarzi (slike,muziku) programe ako su "goli" exe i ako ih mozes skinuti opet onda nemoj. Ako ne onda uh upakiraj (sve) u rar bez kompresiju i lockaj arhivu. Sve krekove obrisi. Nadam se da imas igre na DVD-ove.

 

Opcija 2. Skini posteni antivirus alat da bi skenirao drugu particiju da vidis dokle je otisla zaraza - NIS 2009 je odlican..skini trial i skeniraj u safe modu

 

Disciplina!

 

Kada sve napokon reisntaliras nabavi alat za kloniranje diskova/particije. Acronis,Ghost i ostali spasavaju dan. Povratak imagea u slucaju zaraze traje najvise 20 min. Reinstalacija i podesavanja traju 3 dana

 

Kupi eksterni USB HDD (moze i IDE) radi backupe redovno. Sada jeftini IDE HDD-ovi kostaju skoro koliko i ti dual layer DVD-ovi. Valjda neces kupiti jeftikaner DVD za backup? Kada snimas u Nero ili u sta vec ukljuci i verifikaciju...sporo je do bola ali je i garancija da je sve ok.

 

Skini Sandboxie (www.sandboxie.com)

 ghostat mogu boot particiju ali ne znam, ako se recimo virus smjesta u one systemske direktorije, od recycle bina do system volume information i ostale po kojima windowsi kopaju non stop sami od sebe pa kad restoram particiju zar nece windowsi odmah i bez obzira na virus killer pokupit to smece sa neke druge particije? imam disk od 300giga necu sve drzat na jednoj particiji.... mislim, ja sam kad sam pokupio virus imao avast! aktiviran pa je svejedno pokupio to smece....
inace, jos desetak dvda i ide format....
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.2.2009 12:00 (gonzo).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Win32.Virut.CE

Sve sam pokušao kod frenda ali virusčina se svugdje uvukao....ma sve sam pokušao od restore pa do reinstala samo na jednu particiju itd itd...i razni antivirusi

i čistači ali ništa i na kraju je bio format.Naravno kad sve vratiš u normalu neki ghost alat bi dobro došao....

Private
15 godina
protjeran
offline
RE: Win32.Virut.CE
Private kaže...

Sve sam pokušao kod frenda ali virusčina se svugdje uvukao....ma sve sam pokušao od restore pa do reinstala samo na jednu particiju itd itd...i razni antivirusi

i čistači ali ništa i na kraju je bio format.Naravno kad sve vratiš u normalu neki ghost alat bi dobro došao....

  Ovo skini, ali prije toga isključi system restore. Ako ne mogneš ovo downloadirat s prvog servera probaj s drugog, pomoć će ti meni je pomogao.
15 godina
protjeran
offline
Win32.Virut.CE

meni ga je AVG uredno našao i maknuo

15 godina
neaktivan
offline
RE: Win32.Virut.CE
gonzo kaže...

pokupio sam ovo preko jedne stranice sa crackovima, nisam ni otvorio crack a vec se sve zivo inficiralo. uglavnom virus se smjesti u MBRu i u onim sistemskim direktorijima na disku i na system restore pointsima i inficira sve zivo, probao sam sa kaspersky, avast, mcafee, trend micro.......al samo uspiju detektirat da je neki file inficiran kad se virus pocne sirit al nijedan nije u stanju detektirat ga u memoriji i maknut ga vec samo blokira odredjeni program al koja korist kad je file vec inficiran i moze se u 99% slucaja samo pobrisat. 6 puta sam vec reinstalirao winxp i bar triput vistu i opet se pojavi. nenormalno je zilav.

 

citam na netu i moze se samo formatirat disk i to da se sve particije ukinu i bog. nevjerovatno da ne postoji antivirus ili neki toolcic da se ovo  makne, imam 50giga pi*darija na disku koje sad moram posnimat na dvdove da mogu formatirat disk.

**** im pas kevu crackersku, a samo sam maknuo firewall na po sata zbog torrenta.....i odma virus. da se ubijes.

 

ako neko slucajno ali bas bas slucajno zna neku caku kako da se rijesim ovog nereda bez da se zezam sa przenjem i formatiranjem.........

 

 

btw. taj vulgar filter je takav smor......

 Statistika govori svoje - 15 sekundi je potrebno da bi se kompjuter zarazio virusom ukoliko se isključi firewall. Ti si downloadao punih pola sata. Dobro si i prošao. Ne bih ti sad pametovao kako i na koji način da se riješiš smrada, jer vjerujem da ćeš ti to riješiti sam bez ičije pomoći. I više nikad, nikad ne isključuj firewall. Ako to već moraš uraditi, onda zamoli prijatelja koji ima komp da ti je to jako važno pa na njegovom isključi firewall i skidaj do mile volje.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice