Ah ta škola...

poruka: 12.601
|
čitano: 1.622.118
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Ah ta škola...

Došle ogledne liste na postanistudent

Pazite samo, ako vas vec nisu upozorili, u te liste spada i dio ekipe koja se prošle godine prijavljivala, a iz nekog razloga su ostali u sustavu (lako ih prepoznate po tome sto imaju bodove iz mature, a vi ne), pa ih možete eliminirati.

 

14 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Dojitza kaže...

Došle ogledne liste na postanistudent

Pazite samo, ako vas vec nisu upozorili, u te liste spada i dio ekipe koja se prošle godine prijavljivala, a iz nekog razloga su ostali u sustavu (lako ih prepoznate po tome sto imaju bodove iz mature, a vi ne), pa ih možete eliminirati.

 Mislim da ti ljudi nisu slucajno ostali u sustavu, vec vjerojatno zato sto ove godine vjerojatno zele upisati neki drugi fakultet. Neki od njih ce ponovno pisati maturu, a neki ce ostaviti rezultate od prosle godine, tako da mislim da ih ne mozes bas sve eliminirati (barem ne one na vrhu).

13 godina
offline
Ah ta škola...

Na feru sam 1400. za sada :S
imam li ikakve šanse?
Ali možda mi to pomogne, ionako se dvoumim između splita i zga i PMFa i računarstva :/

You have to be odd to be number one
12 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Top Bugovac kaže...

Na feru sam 1400. za sada :S
imam li ikakve šanse?
Ali možda mi to pomogne, ionako se dvoumim između splita i zga i PMFa i računarstva :/

 Jesi piso maturu ? Najvjerovatnije nisi... tako da mozes bit i 6789 nebitno je.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
SimeKZ kaže...
Top Bugovac kaže...

Na feru sam 1400. za sada :S
imam li ikakve šanse?
Ali možda mi to pomogne, ionako se dvoumim između splita i zga i PMFa i računarstva :/

 Jesi piso maturu ? Najvjerovatnije nisi... tako da mozes bit i 6789 nebitno je.

 Također planiram upisati Fer i 1100 sam na listi.....

Zna li netko koliko je bodova prosle godine trebalo za upad na fer?

13 godina
offline
Ah ta škola...

LINK

Ali vjerujem da će ove godine biti još teže upasti .S

You have to be odd to be number one
13 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Top Bugovac kaže...

LINK

Ali vjerujem da će ove godine biti još teže upasti .S

 Lako je upast na FER treba to završit 

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
14 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Top Bugovac kaže...

Na feru sam 1400. za sada :S
imam li ikakve šanse?
Ali možda mi to pomogne, ionako se dvoumim između splita i zga i PMFa i računarstva :/

 Koliko imas bodova na temelju ocjena?

13 godina
offline
Ah ta škola...

162.1 (bez 4. razreda, prosjek u 4. mi je 4.0)

 

You have to be odd to be number one
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2015 13:32 (Top Bugovac).
15 godina
offline
Re: Ah ta škola...
captain_soap_McTawish kaže...

 Mislim da ti ljudi nisu slucajno ostali u sustavu, vec vjerojatno zato sto ove godine vjerojatno zele upisati neki drugi fakultet. Neki od njih ce ponovno pisati maturu, a neki ce ostaviti rezultate od prosle godine, tako da mislim da ih ne mozes bas sve eliminirati (barem ne one na vrhu).

Može biti, nisam siguran. Znam samo da je nama ispitna koordinatorica rekla da ako čemo kalkulirat sa tim listama da ne gledamo tu ekipu koja već ima napisanu DM.

Što se tiče bodova, za FER bi negdje 800 trebalo biti više nego dovoljno.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2015 2:03 (Dojitza).
10 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

Nemojte se opterećivat s tim oglednim listama trenutno,sve je to ogledno jedino kaj vrijedi je ona lista 17.7.Ja npr. sam u prvih 10 na svih 10 faksova koje sam prijavil(a imam dvojke iz srednje i četvorke iz B razina) i do 17.7 od tih 10 ak budem imal pravo upisa na 2 možda.Al idem pisat ponovno ove godine čisto da podignem malo.

14 godina
offline
Ah ta škola...

Jel ima ovdje netko tko zna protumacit Predstavu Hamleta u selu Donja Mrduša? xD

Markinho19
13 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

Imam jedno pitanje, je li profesorici dopušteno da daje učenicima priliku za ispraviti ocjenu samo jednom mjesečno? Znači ona ima praksu da jednom mjesečno odvoji sat samo za ispravljanje i onda mi pišemo, a ako ne ispravlja više od 10 učenika onda se normalno održi sat dok mi pišemo. 

15 godina
online
Re: Ah ta škola...
Wicked_Sick87 kaže...

Imam jedno pitanje, je li profesorici dopušteno da daje učenicima priliku za ispraviti ocjenu samo jednom mjesečno? Znači ona ima praksu da jednom mjesečno odvoji sat samo za ispravljanje i onda mi pišemo, a ako ne ispravlja više od 10 učenika onda se normalno održi sat dok mi pišemo. 

 naravno da je, pa kod nas uvijek se odrzava sat dok se pisu ispravci. sto bi ona trebala 5 puta mjesecno dat da se ispravlja ocjena?

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2015 21:17 (mar123).
15 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Wicked_Sick87 kaže...

Koliko ja znam, po novom pravilniku ocjene nije nužno ispravljati kako bi se imala pozitivna ocjena iz tog predmeta na kraju (da ne bi pao to).

Ipak, profesori imaju određenu moć nad svojim predmetom i načinom na koji predaju (i ocjenjuju), te ako je u pitanju mala stvar poput ispravljanja samo jednom mjesečno mislim da se nema smisla žaliti ikome tko bi na to mogao utjecati (ravnatelj...)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Ma traže da svi ispiti budu pozitivni, a sad kad se nakupi pred kraj i ona daje samo jednom ispravljati, a odradili smo svo gradivo, onda mi stvarno padne mrak na oči...
15 godina
online
Re: Ah ta škola...
Wicked_Sick87 kaže...
Ma traže da svi ispiti budu pozitivni, a sad kad se nakupi pred kraj i ona daje samo jednom ispravljati, a odradili smo svo gradivo, onda mi stvarno padne mrak na oči...

 al vidis to si ti sam kriv, jer nisi ispravio to na vrijeme kad si dobio negativno, nego ces sve na kraju. ko pol mog razreda.

14 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Wicked_Sick87 kaže...

Imam jedno pitanje, je li profesorici dopušteno da daje učenicima priliku za ispraviti ocjenu samo jednom mjesečno? Znači ona ima praksu da jednom mjesečno odvoji sat samo za ispravljanje i onda mi pišemo, a ako ne ispravlja više od 10 učenika onda se normalno održi sat dok mi pišemo. 

 Stvar je u tome da je pravilnik o ocjenjivanju dosta napisan dosta općenito i neprecizno. Ima u njemu par konkrentnih stvari koje su manje više svima poznati (maksimalno dva ispitivanja u danu, najavljivanje provjera itd.), no sve ostalo vezano za ocjenjivanje je nedefinirano i ovisi isključivo o nastavnikovim shvaćanjima. Pročitaj pravilnik, i vidjet ćeš da su tamo dane samo neke općenite smjernice, dok se pojam ispravljanje ocjena uopće ne spominje, kao i bilo što konkrentno vezano za zaključivanje (ono vezano sa pozitivnim/negativnim cjelinama).

13 godina
offline
Re: Ah ta škola...

Upao na faks u Nizozemskoj,ono sto ovdje nema,a tamo ima jedan zanimljiv smjer.Volio bih reci da mi nije zao da idem,ali ipak sada kada su me prihvatili me nesto vuce da ostanem.Steta,da ovdje ima nekog smjera koji me interesira ostao bih,ali barem probati i otic vani,pa ako ne uspije uvijek ostane povratak ovdje.Iskreno se nadam da se necu trebati vracat ovdje.

Ima netko da ima iskustva sa Nizozemskom?

 

 

Edit: Za "potpuni" upis moram predat maturu iz mat i ocjene iz 4. raz,ali to je logicno jer ipak ne mogu zavrsiti srednju bez mature.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2015 13:02 (ivanoile).
12 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

A koji je to smjer?

13 godina
offline
Re: Ah ta škola...

Bas taj, tehnologija&psihologija - prvu godinu imam mat,fiz,psihologiju i jos neke dodatne predmete,a kasnije izborno sto ovisi o mojem znanju matematike i fizike.

Di2 & EPS FTW!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
ivanoile kaže...

Bas taj, tehnologija&psihologija - prvu godinu imam mat,fiz,psihologiju i jos neke dodatne predmete,a kasnije izborno sto ovisi o mojem znanju matematike i fizike.

 Možeš li malo detaljnije opisati kako si uopće došao do tog fakulteta? Kakva je procedura za upisivanje van države? Čestitam na upadu .

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Ah ta škola...

http://www.tue.nl/en/ Ovdje potrazite sve informacije,uglavnom ima dosta smjerova na engleskom koji su bas orjentirani vise tehnicki,a manje ovako "socioloski".Inace sasvim slucajno,trazio sam nesto sto nema u Hrvatskoj cisto kao alternativu,nasao sam taj smjer,pogledao i opis i odlucio da cu barem probat.

 

Inace ja sam dosta za?ebo sa upisom.Tek krajem siječnja sam odlucio da cu ici van,stoga sam trebao polozit IELTS ispit eng. jezika (koji kosta oko 1560kn,ali je skoro neophodan za studij vani jer ga vecina zahtjeva),za taj IELTS sam se pripremao otprilike mjesec dana,nikakav pritisak,otisao bi 2-3x tjedno na pripreme i imao sam knjigu IELTS-a koja tocno ima primjere ispita(sto je preporuka posudit od nekoga). Otisao sam u ZG,napisao taj ispit najbolje sto sam mogao i dobio ocjenu 8.0 (meni je potrebno bilo 6.5 za ovaj navedeni faks).

Sad kad sam imao IELTS,trebao sam prevesti sve svoje svjedodzbe kod ovlastenog prevoditelja (i prije kod javnog biljeznika ovjerit) zajedno sa svim ocjenama od ove godine(jer jos nisam bio gotov sa 4. raz).

Prije svega toga treba se registrirat na njihovu stranicu od faksa,kao neki nas Postani student,cisto da se posalje aplikacija za taj smjer gdje oni navedu sve sto treba poslati i ostale upute.

 

Poslao sam sve to,jedno 5-6 dana prije isteka roka (koji je bio 1.5),sto radi toga sto sam ja cekao i jos je skola zadrzavala sa printom trenutnih ocjena.

Nakon toga cekao,jedan dan dobio mail da sam primljen,morao jos to potvrdit i to je to.Oni ce mi pronaci smjestaj,rjesit osiguranje i otvorit bankovni racun.Tocan kalendar svega jos nisam dobio,ali u 8. mjesecu vec moram otici tamo radi nekog dvotjednog tecaja upoznavanja sa faksom,profesorima i gradom.

 

Ja nisam bio neki odlican ucenik,dapace prolazio sam gimnaziju sa 3.6-3.9,a ocjene iz mat su bile 2,fiz 3 i psih 5.(s tim da je njihov naglasak na mat i fiz).

 

Kod nas,ja sam ostavio svoje izbore prazne,od mature uzeo sam ABA(hrv,mat,eng),te bez dodatnih predmeta.Savjet profesora je bio da ostavim svoje izbore prazne u slucaju da sam siguran da sam upao vani.

Iako sve ovo moje je relativno kasno bilo,inace se zna za upis vec oko 3-4. mjeseca,ovaj faks (zasad) nije zahtjevao ikakav usmeni razgovor iliti intervju.

Di2 & EPS FTW!
15 godina
online
Re: Ah ta škola...
doctor_crash kaže...
ivanoile kaže...

Bas taj, tehnologija&psihologija - prvu godinu imam mat,fiz,psihologiju i jos neke dodatne predmete,a kasnije izborno sto ovisi o mojem znanju matematike i fizike.

 Možeš li malo detaljnije opisati kako si uopće došao do tog fakulteta? Kakva je procedura za upisivanje van države? Čestitam na upadu .

 ista ti je ko i tu, odes na stranicu faksa kojeg bi upiso, nades prijavnicu i prijavis se. sad ovisi o drzavi sto ti sve gledaju. ja kad sam se raspitivo za dansku njima je bitno da ti je prosjek veci od 3.0(manji nema sanse a sto veci to bolji), da si pohado dovoljno sati odredenih predmeta u srednjoj, oni to imaju malo drukcije tako da ako si pohado 60% sati npr matematike dosta ti je(u sve 4 godine ukupno se to gleda), i gledaju ti ocjene s mature neovisno o razini, znaci a i b njima svejedno. faks je tamo besplatan za sve iz EU tako da ne placas nista, osim smjestaja naravno.

gledo sam i za nizozemsku, tamo se placa, mislim da mi je rekla zenska nekih 2000 eura je skolarina, ali ti dio pokrivaju oni s nekom stipendijom, za tu drzavu se nisam previse raspitivo jer me nije zanimala.

dobra opcija ti je i velika britanija, britanska vlada ti daje neku vrstu studentskog kredita koji ti pokriva skolarinu za bilo koji faks tamo i vracas ga tek kad ti godisnja placa bude 200 000 kn i vise, isto je problem stanovanje, tamo za razliku od danse postoje kampusi ali i to se placa a britanska vlada studentima izvan britanije tim kreditima pokriva samo skolarinu a ne i stanovanje kao svojim drzavljanima(ajd bar nam nesto daju).

po meni danska je odlican izbor zbog odlicnih fakulteta, milijun smjerova za razliku od hrvatske ali je problem puno visi standard i nacin zivota, treba ti odredena svota novca za prvih par mjeseci.

britanija je isto super izbor, jer ti njihova vlada financira skolovanje na jako dobrim fakultetima, no opet trebas imat love za prvih par mjeseci smjestaja(dok ne dobijes radnu dozvolu da mozes radit da si placas smjestaj), no to se da sredit nekim manjim kreditom koji onda vracas kad dobijes taj posao.

ima jos drzava u EU gdje su fakulteti besplatni no nisam se previse raspitivo za njih.

11 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

imam pitanje, šta se može dobiti ako se preda lažna ispričnica? naime, dao sam frendu svoju od doktora jer sam dobio prazno tamo di je ime i njegovo sam napisao, a ja sam i tak već završil svoje, pa me zanima jesam li ja sad pod utjecajem kakvog zakona?

EDIT: znaci ne sto se moze dobiti ako se preda, nego ako se nabavi i ispuni i da nekome drugome:)

Extra wurst
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.6.2015 16:35 (Extra protection).
10 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

Ovisi o ravnatelju, izbacivanje..

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
15 godina
online
Re: Ah ta škola...
TheMenstalist kaže...

Ovisi o ravnatelju, izbacivanje..

 ma kakvo izbacivanje...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
To je kazneno djelo... bas kao da stavis tablice s drugog auta na svoje... a kako ce ko takvo sto tretirat ovisi od skole do skole... od opomene, ukora, suspenzije pa do poziva centru za socijalnu skrb jer, ponavljam, rijec je o kaznenom djelu...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Extra protection kaže...

imam pitanje, šta se može dobiti ako se preda lažna ispričnica? naime, dao sam frendu svoju od doktora jer sam dobio prazno tamo di je ime i njegovo sam napisao, a ja sam i tak već završil svoje, pa me zanima jesam li ja sad pod utjecajem kakvog zakona?

EDIT: znaci ne sto se moze dobiti ako se preda, nego ako se nabavi i ispuni i da nekome drugome:)

 Ako te otkrije onda si u problemu,ALI...
Stvar je u tome da nikog ne boli k... za tobom ni za tvojim izostankom,jer mislim da se nijedan profesor neće bacat u detektivske poslove i nazivat tvoju doktoricu/roditelja da potvrdi bolest.

11 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

svi ste pročitali samo prvu rečenicu....

zanima koja je na meni odgovornost što sam dao frendu ispričnicu? 

Extra wurst
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice