Digitalna elektronika zadatci (pomoc)

poruka: 8
|
čitano: 4.653
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Digitalna elektronika zadatci (pomoc)

Ovako, radi se o 4 zadatka iz digitalne elektronike. Trebaju mi hitno i primam svakakva rijesenja, ideje, objasnjenja i svasta, sam da ih rijesim. Zalijepit cu link odaklen se moze skinut fajl (PDF) u kojem su zadatci. Zahvaljujem unaprijed na pokusajima, rijesenjima i bilokakvoj pomoci.

Zadaci

15 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalna elektronika zadatci (pomoc)
boleo89 kaže...

Ovako, radi se o 4 zadatka iz digitalne elektronike. Trebaju mi hitno i primam svakakva rijesenja, ideje, objasnjenja i svasta, sam da ih rijesim. Zalijepit cu link odaklen se moze skinut fajl (PDF) u kojem su zadatci. Zahvaljujem unaprijed na pokusajima, rijesenjima i bilokakvoj pomoci.

Zadaci

nažalost nemam više tu knjigu iz digitalne da se podsjetim gradiva, ali da si me to pitao prije 3-4 godine mislim da bi ti to zatvorenih očiju rješio, to nam je bio pismeni koji je bio uvjet da dođeš na usmeni, a onda na usmenom još pismena 2 pitanja prednulta da uopće možeš pristupit tom ispitu i onda tek rock & roll :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalna elektronika zadatci (pomoc)

A tak je to bilo, ma mi imamo neku cudnu knjigu di nema takvih stvari (eventualno ovaj drugi zadatak), na predavanjima nije nijedan zadatak takav rijesen, a ni na vjezbama i sad snadji se druze

15 godina
neaktivan
offline
Digitalna elektronika zadatci (pomoc)

OffTopic pitanje.

Koja si ti škola/faks i koja godina?

 

OnTopic

Posta sam ti ono što "znam" na elektronika.com.hr :/ A to je nažalost ovo drugo što znam kako započet al nemogu dovršit jel to mi iz digitalne nismo nikada radili a algebra me nikada nije išla :'(

There's no phone, no lights, no motorcar Not a single luxury Like Robinson Crusoe It's as primitive as can be We been spending most our lives Living in an Amish paradise
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2011 21:39 (Cokaric).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalna elektronika zadatci (pomoc)

Faks, Medjimursko veleuciliste-racunarstvo, prva godina, a dobro, nekak cu taj rijesit, al ostali su gadni, a profesor mi reko sad da donesem da vidi sta sam napravio pa ce bit nesto, jer su zadatci malcice preteski, naspram onog sto smo mi radili

13 godina
neaktivan
offline
Digitalna elektronika zadatci (pomoc)

šteta što sam davno ovo radio pa ti ne mogu pomoć, al uzmi knjig od julija ožegovića, imaš to dobro objašnjeno tamo, znam da sam ja to učio iz te knjige.

12 godina
neaktivan
offline
Digitalna elektronika zadatci (pomoc)

Pozdrav trebala bi mi pomoć iz par teorijski pitanja koja nemogu naći na googlu :D

1. Zašto je BCD kod TEŽINSKI KOD?

2. Kada kod ima osobinu SAMOKOMPLEMENTARNOSTI?

3. Kada je kod težinski kod?

 

Unaprijed hvala

9 godina
neaktivan
offline
Digitalna elektronika zadatci (pomoc)

Pozdrav ljudi...imam zadatak iz elektornike,znaci znam ga uradit nista ekstra samo imam nejasnih pojmova par u zadatku pa ako mi tko moze pojasniti šta Bi znacilo da je SEKCIJSKA POVRŠINA DIODE POVECANA ZA FAKTOR OD 10 ?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice