Fakuletet, osnovna pitanja i rasprava

poruka: 4
|
čitano: 1.656
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Fakuletet, osnovna pitanja i rasprava

Pozdrav svima 

 

dakel ja sam ove godine maturant  i zelim ici na fakultet sam oso se tice  fakulteta i svega oko njega ja to ništa ne razumijem(totalni sam stup oko toga) pa evo imam nekoliko pitanja

 

Što je kolikvij?

Što je semestar?

Da li na fakultetu imam predmete  i koliko ih prosječno imam i da li imam nesto izborno?
Kako se odviaj  nastava na fakultetiam(mislim kako ide predavanja ,testovi )?
Da li je potrebno bit potpun oredovan na fakultetu?
Kako ukratko ide sama nastava?

Eto ...to su mja nejka pitanja ...  ja namjeravam upisati FESB 
Ako još nešto imate nadodati što bih ''trebao'' znati oko fakulteta slobodno napisite ,

i molio bih vas da ne pisete ako u nesto niste sigurni ..msm ne bih htio da mi neko dijete koje bas ne zna sve oko toga dijeli savjete(bez uvrede mlađim članoviam foruma)

Ljep pozdrav svima!!! 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
14 godina
odjavljen
offline
Re: Fakuletet, osnovna pitanja i rasprava
ante5656 kaže...

Pozdrav svima 

 

dakel ja sam ove godine maturant  i zelim ici na fakultet sam oso se tice  fakulteta i svega oko njega ja to ništa ne razumijem(totalni sam stup oko toga) pa evo imam nekoliko pitanja

 

Što je kolikvij? Ispit tijekom godine, koji nije završni ispit

Što je semestar? polugodište

Da li na fakultetu imam predmete  i koliko ih prosječno imam i da li imam nesto izborno? prosječno 5 predmeta po semestru, uključujući jedan ili dva izborna
Kako se odviaj  nastava na fakultetiam(mislim kako ide predavanja ,testovi )? predavanja(slušanje teorije) , vježbe (rješavanje zadataka) laboratorijske vježbe (zadaci na kompjuteru, u raznim programima, ili sa nekim aparatima), razni testovi, i na kraju semestra završni ispiti u tri ili četiri roka
Da li je potrebno bit potpun oredovan na fakultetu? ovisi o profesoru, na predavanjima ne uvijek, ali na vježbama obično da
Kako ukratko ide sama nastava? odslušaš predavanja, ideš na vježbe, probaš što više naučiti na vježbama, doma prođeš primjere i naučiš što ti nije jasno prije ispita, posavjetuješ se s kolegama ili ideš na konzultacije kod profesora ako je potrebno

Eto ...to su mja nejka pitanja ...  ja namjeravam upisati FESB 
Ako još nešto imate nadodati što bih ''trebao'' znati oko fakulteta slobodno napisite ,

i molio bih vas da ne pisete ako u nesto niste sigurni ..msm ne bih htio da mi neko dijete koje bas ne zna sve oko toga dijeli savjete (bez uvrede mlađim članoviam foruma)

Ljep pozdrav svima!!! 

 

 

To što sam napisao je uglavnom za tehničke fakultete, i to je idealno naravno. Realno bi moglo biti ovako - ideš na predavanja, ne kužiš kur*ca, a vježbama ti ništa nije jasno, u panici si pred ispit, ma to ću ja sljedeće godine, i prije nego što trepneš to ti se dogodilo sa većinom predmeta.... Zato budi oprezan i na vrijeme se potrudi naučiti nešto ako ti nije jasno.

Svi smo mi Mentalist.
12 godina
neaktivan
offline
Fakuletet, osnovna pitanja i rasprava

Može li mi netko reći u čemu je razlika između stručnog studija i diplomskog. Pišem AAA maturu i namjeravam upisati IT na Kopilici(Split), pa ako ima netko kakvih savjeta i znanja o tome, please help.

Uvijek dobivam kritike zbog tog odabira. Također, odlučio sam nepisati fiziku na maturi jer je nisam imao kroz srednju, pa FESB naravno otpada, no na postani-student.hr se mogu prijaviti za Računarstvo iako je Fizika obvezna. To ide pohvala programeru ili je došlo do kakve promjene sa kriterijima(mailovao sam FESB no odgovora još nema).

12 godina
offline
Fakuletet, osnovna pitanja i rasprava
Kolokvij - provjera znanja, mozes imat 1,2,3 ili cak i vise (ili nijedan) tokom semestra, nekada je uvjet za potpis. Uvijek se najavi na pocetku semestra okvirno kada bi trebali biti. Ovisi o profesoru. Semestar - polugodiste. Zimski od kraja/pocetka 9/10 mjeseca, ljetni od kraja/pocetka 2/3 mjeseca (svaki traje 12 tjedana). Imas predmete odnosno kolegije, izborni su vecinom na visim godinama i od par ponudenih moras odabrat 1,2 ili vise ovisi o fakultetu kako je predvideno. Nastava - sobis prije pocetka semestra raspored. Iz nekih predmeta imas predavanja koje drzi profesor i vjezbe koje drzi asistent te seminare ( neka vrsta eseja gdje pises o zadanoj temi i izlazes pred rest of the class). Dosta puta se sa profesorom/asistentom dogovaraju posebni, drugaciji termini predavanja/vijezbi posto ljudi fusare sa strane pa nemogu biti na fakultetu kako je predvidjeno. Prisustvo - zavisi individualno od profesora do profesora. Nekada moras biti prisutan odreden % da bi skupio dosta za potpis. Potpis u indeksu - daje profesor i time imas pravo polagati predmet ispitom. Odnosno ispunio si minimum da bi mu se pojavio na posmenom/usmenom. Ovo su ti sve leteci parametri koji ti ovise o njegovoj ekscelenciji profesoru, kako je on zamislio predmet. Svaki fax vrti svoj sistem, svaki prof vrti jos neki svoj poseban. Na pocetku je najbitnije biti na uvodnom predavanju iz pojedinog predmeta da se uopce vidi sta se zahtjeva da se ne rokne predmet zbog neznanja. Uglavnom da bi studirao najbitnije je biti redovan na predavanjima i vjetzbama pa da covjek nema straha da je nesta sje*o. Medjutim nekada i to nije dovoljno
Ako sam ti pomogao opali TD!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice