FER - PC ili laptop ?

poruka: 24
|
čitano: 14.438
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
FER - Stolno računalo ili laptop ?

Pošto planiram upisati FER ove godine i dalje planiram odabrati smjer računarstvo i zanima me zato jedna stvar - da li je potreban laptop na predavanjima odnosno na faksu ili je dovoljno imati doma ( u domu, stanu ... di već ) PC ? Jer ako nema potrebe za vlastitim laptopom (računalom) na predavanjima onda bih si radije uzeo novi PC za faks. Molim iskustva FER-ovaca, hvala {#}

15 godina
neaktivan
offline
FER - PC ili laptop ?

Hvala na iscrpnom odgovoru -.- {#}

15 godina
neaktivan
offline
FER - PC ili laptop ?

ne treba ti laptop. ako već nešto želiš radit na faksu na računalu, imaš pclabove koji su opremljeni s dosta računala i možeš tamo bit kad hoćeš i kolko hoćeš. ja ga ponesem samo ako idem u knjižnicu učit s frendovima ili tako nešto...ali stvarno nije nužno :). na predavanjima ti nikako ne treba

Druid ftw!
15 godina
offline
FER - PC ili laptop ?

Ne treba ti laptop, ali dobro dodje za labose i last minute stvari. Inace imas   PC-lab1(otvoren od 0800-1600) i A109 na koristenje tokom dana. Za A109 uzmes kljuc kod portira i mozes biti tamo cijeli dan do 1900 il 2000, pojedinci su znali ostajati i duze, ovisi o portiru i nekim faktorima koje nisam dublje istrazivao. Problem nastane tokom labosa, ponestane prostorija pa iskoriste i ove dvije, a ako se ne odrzavaju labosi onda su popunjene s ljudima koji pisu iste, uce, borave na facebooku, igraju igre po webu i jos neke stvarcice koje uzasno iritiraju jer nemres provjeriti raspored.

Vecinu vremena sam vukao 17 incnu mrcinu sa sobom   i na kraju zakljucio da sam mogao za te iste novce dobiti jace stolno s vecim monitorom i   uzet jos neki netbook za nositi naokolo, puno prakticnije. Nije da mi je bio problem nosat laptop, navikao sam na teze pa ono, samo da sam uzeo kvalititniji ruksak, al tesko ga je bilo pronac za tu velicinu.

Da se danas nadjem u takvoj situaciji uzeo bi stolno i smartphone za citanje rasporeda/mailova/pdfova/prezentacija itd.

A za predavanja ne trebas nista, eventualno jastuk i dekicu dok ne shvatis da nema neopravdanih za ne dolazak jer nisi obavezan dolaziti ili stave dolazak na predavanja kao uvjet za prolaz, naravno na nekima olovka i biljeznice dobro dodju, tipa na OSu kod Goluba i matematikama.

 

15 godina
neaktivan
offline
FER - PC ili laptop ?

Hvala dečki {#}

15 godina
neaktivan
offline
FER - PC ili laptop ?

Osobno preporucujem laptop. Imam doma desktop i hp mini 5102 (10" incha faptop) i stvarno Q_Q Evo ti razlozi:

1) Na nekim predmetima je lakse jednostavno labos/projekt izvrtit na svome laptopu pred asistentom/profesorom/mentorom.
2) PC Lab nije uvijek slobodan, naime labosi se tamo odrzavaju cesto pa obicno kada ti treba ne mozes.

3) Svi ostali imaju laptop i nose ga za ucenje

4) Povremen gaming na faksu s frendovima :F
5) Skidanje stvari s FER mreze je za neke brze i tak, do nedavno ovo s MSDNAA je trebalo bit na FERovoj mrezi, od nedavno vise ne
6) Last minute editanje, skidanje prezentacija, provjeravanje gdje pises test itd. 


etc. U svakom slucaju osobno zalim kaj sam kupio skupi mali laptop koji je npr. premali za komotno kodiranje i za Eclipse za Javu, sporo compilea C++ itd. a doma imam jak desktop.

Dakle:
10" laptop s Intel Atom - NE
15" incha s i5 cpu i integirana HD3000 - super
17" brate mili tko bu to nosio Q_Q - NE
 
 Tl;dr nije _potrebno_ imati laptop i neces ga furati svaki dan (ali mozes :F), ali sam primjetio kako oni s pristojnim laptopima tipa Dell Studio i5 proc i HD3000 graficka super sve rade na njima i igraju LoL i slicno sve dok rade za faks na nnjima

I'm not your buddy, friend. I'm not your buddy, guy. I'm not your guy, pal.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.2.2013 2:07 (kajmak).
10 godina
protjeran
offline
FER - PC ili laptop ?

Pozdrav, pošto planiram upisati FER zanima jeli bolje uzeti laptop ili stolno računalo, šta će mi više koristiti?

Once you stop learning, you start dying
16 godina
neaktivan
offline
Re: FER - PC ili laptop ?
parfait kaže...

Pozdrav, pošto planiram upisati FER zanima jeli bolje uzeti laptop ili stolno računalo, šta će mi više koristiti?

Svejedno. Dok god mozes vrtjeti gcc da ti kompajlira neke programceke to je ok. Mozda bolje laptop ako nizi iz Zagreba i putujes. S laptopom je fleksibilnije.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
10 godina
protjeran
offline
Re: FER - PC ili laptop ?

Iz Zagreba sam.. Mislio sam ako budem laptop uzimao, uzeo bih neki od 13 ili 15", a to bi mi bilo premalo za rad kod kuće. Neznam šta mi je bolje..

Once you stop learning, you start dying
16 godina
neaktivan
offline
Re: FER - PC ili laptop ?
parfait kaže...

Iz Zagreba sam.. Mislio sam ako budem laptop uzimao, uzeo bih neki od 13 ili 15", a to bi mi bilo premalo za rad kod kuće. Neznam šta mi je bolje..

Ako si iz Zagreba, onda nemas puno do FER-a, ja osobno bih uzeo stolni komjuter (sto sam i napravio iako nisam iz Zagreba vec okolice, imam laptop, ali neki prastari, star bar 7-8 godina, uzimam ga po potrebi).

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
10 godina
protjeran
offline
Re: FER - PC ili laptop ?

Zanima me  treba li mi laptop na predavanjima, mogu li na njega nešto zapisivati za vrijeme predavanja?

Once you stop learning, you start dying
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.6.2013 1:53 (parfait).
16 godina
neaktivan
offline
Re: FER - PC ili laptop ?
parfait kaže...

Zanima me  treba li mi laptop na predavanjima,mogu li na njega nešto zapisivati za vrijeme predavanja?

Ne treba ti. Fino u skriptarnicu, uzmi dvije-tri velike (matematicke, samo takvih i ima xD) biljeznice, i peri.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
10 godina
protjeran
offline
Re: FER - PC ili laptop ?

To me zanima jer pišem dosta sporo {#} Inače smije li na predavanjima pisati na laptopu?

Once you stop learning, you start dying
16 godina
neaktivan
offline
Re: FER - PC ili laptop ?
parfait kaže...

To me zanima jer pišem dosta sporo {#} Inače smije li na predavanjima pisati na laptopu?

Ma mozes, ali ti velim, mislim da ti se ne isplati. Najbolje je to staromodnim nacinom, a sto se laptopa tice, imas fer2.net.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
13 godina
offline
FER - PC ili laptop ?

Prvo upiši fer {#}

hakunamadafaka
10 godina
protjeran
offline
Re: FER - PC ili laptop ?
KKristijan kaže...

Prvo upiši fer {#}

A upisivat ću ga dok ne upišem , nadam se ove godine {#}

Once you stop learning, you start dying
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.6.2013 3:08 (parfait).
15 godina
offline
Re: FER - PC ili laptop ?

Trebam imati jaki laptop za FER?

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
15 godina
odjavljen
offline
Re: FER - PC ili laptop ?
emerik kaže...

Trebam imati jaki laptop za FER?

 

Ne istrazujes na FERu buduci svemirski program za NASU da ti treba super racunalo. Dosta ti je normalan laptop, sa i3 ili i5 procesorom i nekom grafuljom. Uglavnom nadje se do 4 soma.

http://isvijet.com.hr
15 godina
offline
Re: FER - PC ili laptop ?
emerik kaže...

Trebam imati jaki laptop za FER?

LOL, znam neke ferovce koji imaju laptope iz 2004. i starije, stavili su Lubuntu gore i pišu svoje kompajlere za IDE

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
10 godina
neaktivan
offline
FER - PC ili laptop ?

Upisao sam FER ove godine i trazim laptop. Najveci mi je problem u tome sto ne znamje li treba ekran biti barem 17 incni kao sto su mi rekli neki ili velicina ekrana nije bitna. Zahvaljujem na pomoci :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2013 0:30 (alphanoid13).
13 godina
offline
FER - PC ili laptop ?

ne treba ti uopce, kamoli "barem" 17 incha. 

LoL eune: Heineken01
10 godina
neaktivan
offline
Re: FER - PC ili laptop ?

Treba mi buduci da sam iz Metkovica :) 
Hvala na odgovoru :D 

14 godina
neaktivan
offline
FER - PC ili laptop ?

Laptop za predavanja nikako ne preporučujem, večina profesora je jako osjetljivo na korištenje laptopa tokom predavanja.

11 godina
neaktivan
offline
FER - PC ili laptop ?

Vidim dosta vas kaze da je laptop potreban bili mozda chromebook bio dovoljan pod uvjetom da doma imas destop

crni
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice