FOI - Isplati li se dalje na diplomski?

poruka: 1
|
čitano: 1.056
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
FOI - Isplati li se dalje na diplomski?

Pozdrav,

 

imam pitanje u vezi nastavka studija na FOI. Završio sam stručni preddiplomski studij kao izvanredni student (PITUP). Idealno bih htio radit kao programer, znam osnove C++, radio sam u završnom radu desktop aplikaciju koristeći Qt i C++.

Zanima me da li se uopće isplati nastaviti na sveučilišni diplomski (npr. IPI), s time da imajte na umu da se polaže još 5 ili 6 predmeta razlike zbog prelaska stručni->sveučilišni, tako da ide i razlikovna godina znači sve skupa +3 godine. Trenutno imam 24, pa ono...

 

Naravno, planirao bih raditi uz studij. I sad realno, isplati li se to? Ili je bolje upisat neki tečaj pa dobit neke certifikate ili što?

 

Bolje rečeno, koja bi bila najbolja putanja ako se želim zaposliti na položaju početnog programera u nekoj softverskoj firmi? Ili općenito raditi nešto vezano uz IT šta nije printanje, fotokopiranje i ostale gluposti kakve se daju novima, dakle, nešto sa stvarnom prilikom za napredak? Nemam sad neke iluzije o velikoj karijeri u HR, otić' ću van kad-tad, ali za početak...

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2016 16:34 (6ort).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice