FOI Varaždin - da ili ne?

poruka: 457
|
čitano: 223.306
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?

aha super onda,hvala

9 godina
offline
FOI Varaždin - da ili ne?

Ovogodišnji prag (2016/2017), za iduću generaciju

 

 

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Koji si ti na listi?
6 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Pozdrav.
Upisao sam IPS ove godine i zanimaju me neke stvari.Kada biramo predmete koji nisu obvezni?
Vidio sam da informatika 2 nije obavezna pa me zanima jeli teška te isplati li se upisati. I općenito što se tiče obaveznih ako imate kakav savjet. Hvala unaprijed
14 godina
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Nisi još upisao, upisi su sljedeći tjedan: https://www.foi.unizg.hr/studiji/pds/ips/upisi

Onda biraš izborne predmete, u prvom semestru imaš samo jedan kolko se sjećam i to PK koji predlažem da upišeš jer su doslovno besplatni ECTS-i.

Upisi se odvijaju semestralno, te svaki semestar imaš mogućnost biranja izbornih predmeta. INF2 nije teška te je moj savjet da ju upišeš, ali dolazi tek kasnije.
One ring to bring them all and in the darkness bind them
9 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
kotijekriv kaže...

Ne znam jel već netko pitao ali evo jedno pitanje.

Kako sada stvari stoje upisati ću IPS, i zanima me kakav laptop mi treba za to. Msm znam da vjv ne treba nešto ful skupo ali možda što bi mi bilo najbolje. Kontao sam nešto tipa 5000 kn.

Hvala

 Pozz,

 

evo kolege su više-manje sve rekli. Moj hint ti je da radije daš malo više novaca sada (ako možeš) pa nek ti izdrži svih 5 godina... Preporuka: 8GB RAM, 128GB SSD + HDD koliko ti treba, neki srednje jak procesor (u AMD-ove se ne kužim, Intel i5 ili i7 neki dual ili quad core će bit super) i srednje jaka grafička (odnosno vrlo jaka ako planiraš gejmat :D ). Dakle, ovdje novce možeš uštedit tako što ćeš možda uzet malo slabiji procesor i grafičku (nego što bi inače možda uzimao). Svakako 15.6'' (ja sam imala i 17'' prvi tri godine, ali stvarno je pretežak za nosit na fax, nema smisla... i baterija ništa ne drži; a na onim mini ja osobno ne bi ni mogla radit na duže...). Ionako u prve dvije godine to nećeš često ni nosit na fax, eventualno kasnije... A ako poželiš, kasnije uvijek možeš kupit i veći monitor da ti bude lakše raditi ;)

 

Lp,

Jane

 

P.S. Relaciju Zg-Vž ja idem autobusom. Povratna studentska karta je 100kn.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2017 0:59 (jane1909).
9 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Skankhunt42 kaže...
Pozdrav.
Upisao sam IPS ove godine i zanimaju me neke stvari.Kada biramo predmete koji nisu obvezni?
Vidio sam da informatika 2 nije obavezna pa me zanima jeli teška te isplati li se upisati. I općenito što se tiče obaveznih ako imate kakav savjet. Hvala unaprijed

 Svi predmeti se upisuju semestralno. Dakle, kad upisuješ godinu (sad, odnosno inače najesen), upisuješ predmete iz zimskog semestra i onda u 2.mj. predmete iz ljetnog semestra.

Prouči planer (ne moraš sad odma, ali tamo negdje u 11./12.mj. kad ti se bude dalo...): http://planer.foi.hr/ zbog "boja" i ECTS-ova...

Što se tiče izbornih, moj savjet:

1.semestar: Poslovno komuniciranje

2.semestar: Informatika 2 i Teorija sustava

dalje ovisno o preferencijama/studiju koji odabereš (IS ili PS) i diplomskom kojeg želiš upisati (IPI, BPBZ, OPS, IO) jer postoje predmeti preduvjeti s preddiplomskog.

 

Ako ti bude trebalo pomoć, slobodno se javi.

 

Lp,

Jane

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.7.2017 23:12 (jane1909).
9 godina
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
jane1909 kaže...
kotijekriv kaže...

....

....

 

P.S. Relaciju Zg-Vž ja idem autobusom. Povratna studentska karta je 100kn.

 

Jel se puno vremena gubi na putovanje autobusom ZG-VŽ svaki dan? Ja razmišljam je li bolje tamo u stan ili putovanje svaki dan iz ZG, ali mi se čini previše izgubit dnevno 4 sata na putovanje..

Koliko te ispadne sveukupno novaca za bus mjesečno/godišnje ili kako već..

15 godina
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Avensac kaže...
jane1909 kaže...
kotijekriv kaže...

....

....

 

P.S. Relaciju Zg-Vž ja idem autobusom. Povratna studentska karta je 100kn.

 

Jel se puno vremena gubi na putovanje autobusom ZG-VŽ svaki dan? Ja razmišljam je li bolje tamo u stan ili putovanje svaki dan iz ZG, ali mi se čini previše izgubit dnevno 4 sata na putovanje..

Koliko te ispadne sveukupno novaca za bus mjesečno/godišnje ili kako već..

 ako planiras svaki dan putovat ici ces na bus u 5 ujutro i vjerojatno se vracat kuci oko 7 (ovisno o rasporedu busova).. na sam put ti ode oko 2 sata (meni je odlazilo sat i pol na put iz zg do vz samo busom, dakle racunaj jos minimalno pola sata do sat ovisno gdje si orijentirano na autobusni kolodvor), plus 700kn (prijevoz i hrana)*4 tjedna u mjesecu = 2800kn dok te stan izađe oko 1100-1200 ovisno kakav trazis, i potrosis 200-300kn na tjednu hranu i kave i to..

ja sam putovao 3 dana tjedno prosli semestar i bio sam svaki puta od pola 8 ujutro dok izađem iz kuće, do 20:45 kad sam negdje ulazio u kuću.. nikome nebi preporučio haha (ja sam morao radi posla)

 

 

ps. što se tiče laptopa predlažem dell 3567 (za neku budžet verziju iako košta oko 5000kn sa hdd, kasnije se lako stavi ssd), a za neku "jaču" verziju ima Notebook Dell Inspiron 7560 (osim ako nećete gamerske ili macbooke kupovat).. ja sam osobno imo 17" acer koji je imo oko 5 kila, kad sam putovo u zg samo vikendima sam ispizdio... tako da što lakši, tanji i jači gledajte..

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2017 13:28 (LUNAT1C).
9 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Avensac kaže...

 

Jel se puno vremena gubi na putovanje autobusom ZG-VŽ svaki dan? Ja razmišljam je li bolje tamo u stan ili putovanje svaki dan iz ZG, ali mi se čini previše izgubit dnevno 4 sata na putovanje..

Koliko te ispadne sveukupno novaca za bus mjesečno/godišnje ili kako već..

 Ja putujem za Zg samo kad trebam.. (inače sam u domu u Vž)...

Ali ne bih ti preporučila da putuješ svaki dan, kako kaže kolega LUNAT1C ... Previše vremena, a i novaca. Ako uspiješ ugrabit studentski dom (a 1.12. se otvara novi, dakle dom odsad neće biti teško dobiti), to ti je puno jeftinije i vremenski isplativije :)

 

Lp,

Jane

7 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
A za dom kako biramo koje ćemo sobe te hoćemo li novi ili stari ili to zavisi o tome koji su na listi pa gdje te stave?
Neki ljudi kažu da se sve stigne dok drugi pak sve stignu
9 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
kotijekriv kaže...
A za dom kako biramo koje ćemo sobe te hoćemo li novi ili stari ili to zavisi o tome koji su na listi pa gdje te stave?

 To zavisi o broju bodova koje ćeš imati. Prijave za dom su ti trenutno u tijeku i traju do 29.7. pa prouči dokumentaciju i pošalji prijavu na vrijeme. ( SCVZ stranice )

Inače se može birati soba, tj. možeš reći želiš li u trokrevetnu, dvokrevetnu, itd... i ako imaš dovoljno bodova za tu sobu, možeš je dobiti. Možeš birati i kat i broj sobe ako baš znaš ili neke druge specifikacije (blizina čajne kuhinje npr.). I naravno da možeš birati cimera. Ako ništa od toga ne znaš ili ti je svejedno, smjestit će te u sobu prema bodovima i s nekim random cimerom.

Iskreno, što se tiče biranja između novog i starog doma, nisam sigurna kako će to funkcionirati, budući da je novi useljiv tek od 1.12... :/ Jer prvih xy studenata će naravno dobiti odmah stari dom, a onda ostatak će valjda useljavati u novi kad se otvori... e sad, da li će seliti neke ljude iz starog u novi, nemam pojma...

 

Pozz

Jane

7 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Aha ok, ali kada biram to po izlasku rezultata ili kada šaljem prijavu?
Postoje li možda nekakvi obrasci za to.
Hvala puno
Neki ljudi kažu da se sve stigne dok drugi pak sve stignu
14 godina
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Biraš dok dođu rezultati, šalješ mail na dom@scvz.hr, bar tako bilo prijašnjih godina, ali pisati će sve dok dođu rezultati
One ring to bring them all and in the darkness bind them
7 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Kada ce se moci vidjeti u kojoj smo grupi
Neki ljudi kažu da se sve stigne dok drugi pak sve stignu
6 godina
offline
FOI Varaždin - da ili ne?

Da li upisuje tko razlikovnu za upis diplomskog ove godine? Ima kakvih informacija o rang listama ili upisima?

Senior IT Consultant
6 godina
neaktivan
offline
FOI Varaždin - da ili ne?

Pozdrav ekipa,

 

imam pitanje no ne mogu nigdje pronaći odgovor, odnosno nečije iskustvo i komentare 

 

Volio bih upisati poslijediplomski specijalistički studij na FOI-u, konkretno studij Upravljanje sigurnošću i revizijom informacijskih sustava.

Studij dosta košta, no jako sam zainteresiran za tematiku ovog studija pa me zanimalo ima li tko iskustva ili zna nekoga tko ima(možda da je završio ovaj studij) da mi pokuša ukratko opisati koliko je zahtjevan studij, koliko se nauči i isplati li se upisati. Volio bi objektivan komentar o težini gradiva, pristupu i motiviranosti profesora u izvođenju nastave i generalne atmosfere na studiju.

 

Sve što trenutno znam je da traje 3 semestra i da se nastava odvija petkom i subotom.

 

Nisam završio FOI, već bi prešao s drugog informatičkog fakulteta pa ako postoji na to komentar (što bi mi moglo biti jako zahtjevno ako se do sada nisam susreo ili sl) bilo bi mi jako drago :)

 

Hvala 

6 godina
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Studos23 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

imam pitanje no ne mogu nigdje pronaći odgovor, odnosno nečije iskustvo i komentare 

 

Volio bih upisati poslijediplomski specijalistički studij na FOI-u, konkretno studij Upravljanje sigurnošću i revizijom informacijskih sustava.

Studij dosta košta, no jako sam zainteresiran za tematiku ovog studija pa me zanimalo ima li tko iskustva ili zna nekoga tko ima(možda da je završio ovaj studij) da mi pokuša ukratko opisati koliko je zahtjevan studij, koliko se nauči i isplati li se upisati. Volio bi objektivan komentar o težini gradiva, pristupu i motiviranosti profesora u izvođenju nastave i generalne atmosfere na studiju.

 

Sve što trenutno znam je da traje 3 semestra i da se nastava odvija petkom i subotom.

 

Nisam završio FOI, već bi prešao s drugog informatičkog fakulteta pa ako postoji na to komentar (što bi mi moglo biti jako zahtjevno ako se do sada nisam susreo ili sl) bilo bi mi jako drago :)

 

Hvala 

 

Pretpostavljam da ako se radi o drugom fakultetu završenom (5 godina), a ovo je poslijediplomski da će prvo trebati polagati razliku za 3 godine FOI-a, zatim riješiti diplomski i tek onda upisati poslijediplomski. No ispravite me ako sa mu krivu.


Senior IT Consultant
9 godina
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
kotijekriv kaže...
Kada ce se moci vidjeti u kojoj smo grupi

 Odeš OVDJE i klikneš "Objašnjenje grupa", skineš taj PDF, otvori ga i unutra imaš razvrstano grupe po prezimenima.

 

 

btw koji je postupak za prebacivanje u drugu grupu i jel uopće moguće to?

 

Drugo, gdje se održava TZK?

12 godina
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Avensac kaže...
kotijekriv kaže...
Kada ce se moci vidjeti u kojoj smo grupi

 Odeš OVDJE i klikneš "Objašnjenje grupa", skineš taj PDF, otvori ga i unutra imaš razvrstano grupe po prezimenima.

btw koji je postupak za prebacivanje u drugu grupu i jel uopće moguće to?

 Službeno ne, jer je po prezimenima.

Ali, sve se može rješiti. Na predmetima gdje hodaš na predavanja prema grupama, to su obično velike dvorane od 100-200 mjesta, i jedna osoba plus minus ništa ne znači.

A gdje je točno određeno, npr vježbe, il tak nešto, javiš se profesoru, ili čak još bolje asistentu i sve se dogovoriš.

 

Ja ko izvanredni sam se prebacivao gdje i kako sam htio, samo treba biti pristojan i uporan 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
neaktivan
offline
FOI Varaždin - da ili ne?

Pozdrav,

izvanredni sam student prve godine PITUP-a u Vž.Zanima me gdje mogu dobiti lozinku za upis e-kolegija na ELF-u ? Pretpostavljam da tražim od profesora ? Ili

negdje drugdje ? Hvala na odgovoru !

12 godina
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
vugla24 kaže...

Pozdrav,

izvanredni sam student prve godine PITUP-a u Vž.Zanima me gdje mogu dobiti lozinku za upis e-kolegija na ELF-u ? Pretpostavljam da tražim od profesora ? Ili

negdje drugdje ? Hvala na odgovoru !

 Tako je. Ili još bolje, od asistenta.

Nekad ni ne jave šifru, nego te ručno upišu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.10.2017 16:09 (CyberDemonVZ).
11 godina
neaktivan
offline
FOI Varaždin - da ili ne?

Pitanjce, nedobivanje potpisa iz INF1 je pad godine jel tako?

8 godina
online
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
RaZeR GaMeR kaže...

Pitanjce, nedobivanje potpisa iz INF1 je pad godine jel tako?

 Nedobivanje potpisa iz bilo kojeg kolegija je pad godine

11 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?

Recimo da polozim u prvom semestru sve ostale predmete osim INF1, jel to onda znaci da bi na ponovnom 1. semestru slusao samo INF1 il isve ispočetka?

8 godina
online
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
RaZeR GaMeR kaže...

Recimo da polozim u prvom semestru sve ostale predmete osim INF1, jel to onda znaci da bi na ponovnom 1. semestru slusao samo INF1 il isve ispočetka?

 Slušaš samo INF1. Sad u drugom semestru neces moci upisati INF2 jer nemas potpis (?) iz INF1. Mislim da neces moci upisati ni jedan kolegij kojem je preduvjet INF1. Barem je tako bilo kad sam ja studirao. Nije smak svijeta ako izgubis potpis iz INF1. Ebiga, je da ces godinu dulje biti 1. godina studija ali kad sam ja studirao s vecinom se profesora moglo dogovoriti da slusas njihove kolegije iz 3. semestra iako ih nisi upisao. Redovno dolazis i polazes kolokovije i ispite i onda kad formalno upises taj kolegij, prof ti samo upise ocjenu u index i sustav.

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?

INF1 koliko vidim, od obaveznih "vuče" OTIS i PROG1, INF2 je izborni.

 

Sad je pitanje, jel INF1 vuče polaganje ta dva predmeta ili samo upis?

6 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?

Ako izgubiš potpis, ne možeš upisati ta tri predmeta.

Ako dobiješ potpis, možeš upisati, ali ne možeš dobiti ocjenu dok ne položiš INF1.

9 godina
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
aleng3 kaže...
RaZeR GaMeR kaže...

 

 Slušaš samo INF1. Sad u drugom semestru neces moci upisati INF2 jer nemas potpis (?) iz INF1. Mislim da neces moci upisati ni jedan kolegij kojem je preduvjet INF1. Barem je tako bilo kad sam ja studirao. Nije smak svijeta ako izgubis potpis iz INF1. Ebiga, je da ces godinu dulje biti 1. godina studija ali kad sam ja studirao s vecinom se profesora moglo dogovoriti da slusas njihove kolegije iz 3. semestra iako ih nisi upisao. Redovno dolazis i polazes kolokovije i ispite i onda kad formalno upises taj kolegij, prof ti samo upise ocjenu u index i sustav.

 

 

 Kaj točno misliš pod ovim podcrtanim, jedina predavanja koja bi imao bi bila iz inf1 i ništa više? Još nisam čuo za takav slučaj.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 1:51 (Avensac).
8 godina
online
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Avensac kaže...
aleng3 kaže...
RaZeR GaMeR kaže...

 

 Slušaš samo INF1. Sad u drugom semestru neces moci upisati INF2 jer nemas potpis (?) iz INF1. Mislim da neces moci upisati ni jedan kolegij kojem je preduvjet INF1. Barem je tako bilo kad sam ja studirao. Nije smak svijeta ako izgubis potpis iz INF1. Ebiga, je da ces godinu dulje biti 1. godina studija ali kad sam ja studirao s vecinom se profesora moglo dogovoriti da slusas njihove kolegije iz 3. semestra iako ih nisi upisao. Redovno dolazis i polazes kolokovije i ispite i onda kad formalno upises taj kolegij, prof ti samo upise ocjenu u index i sustav.

 

 

 Kaj točno misliš pod ovim podcrtanim, jedina predavanja koja bi imao bi bila iz inf1 i ništa više? Još nisam čuo za takav slučaj.

 Da, slusas samo ono sto ti je ostalo nepolozeno. Mislim da te nista ne sprecava da polozis OE, MAT1, Statistiku i ostale kolegije koji nisu vezani s INF1, a ako si ih polozio nemores ih opet upisati u 9. mjesecu kad upisujes ponovno INF1. Ti nisi pao sve kolegije iz 1. godine nego (trenutno) samo INF1 tj. izgubio si pravo izlaska na ispite iz tog kolegija. Ostalo mozes rijesiti. Kad sam ja studirao, skoro svi koji su iz nekog kolegija izgubili potpis su jednostavno odustali od ostalih kolegija i nisu se trudili poloziti ih. Zato ti predlazem da rijesis sve sto mozes i onda u 9. mjesecu upisi INF1 i nadji si kakav posao preko servisa.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice