FOI Varaždin - da ili ne?

poruka: 457
|
čitano: 223.307
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?

ja sam mislio da je ps poslovni sustavi.

Pa čitam na stranici faksa informacijski i poslovni sustavi pa mi nije jasno.

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
14 godina
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Trustek kaže...

ja sam mislio da je ps poslovni sustavi.

Pa čitam na stranici faksa informacijski i poslovni sustavi pa mi nije jasno.

Pa ps i jesu poslovni sustavi, ali se tek u 2.godini odlučuješ koji ćeš smijer IS ili PS.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | Htc Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2
12 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?

hvala na odgovoru {#}

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
10 godina
neaktivan
offline
FOI Varaždin - da ili ne?

Može li mi netko napisati iskustva kao vanredni student,smjer-poslovni sustavi.

Bilo bi dobro da odgovori netko tko ima stalan posao i to studira uz taj posao.Da li se uz redovan rad od 2-3-4 sata dnevno daju ispuniti obaveze ?

Da li je matematika i to programiranje bauk u smislu,dali mi trebaju neke pripreme prije samog upisa ili je znanje iz opće gimnazije dovoljno ?

Nadam se da sam bio dovoljno jasan s upitom.Hvala :-)

 

12 godina
neaktivan
offline
FOI Varaždin - da ili ne?

Jel problem njemački nekom ko ga do tada nikad nije učio ?

12 godina
neaktivan
offline
FOI Varaždin - da ili ne?

Pozdrav,

 

imam nekoliko pitanja u vezi FOI-a.

 

Smjer PITUP me zanima. Nekoliko osnovnih informacija ako mi možete dati. Da li je studiji kvalitetan, cjenjen i "vrijedi" li što? Što nudi nakon završetka i kakva je težina predmeta, koji su najteži, kako funkcionira matematika i ovo njemački jezik, da li je problem ako ga nisi nikad prije učio?

Hvala 

13 godina
neaktivan
offline
FOI Varaždin - da ili ne?

Netko je već napisao da je samo jedan strani jezik obavezen. Dva su na listi da se može izabrati.

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
12 godina
neaktivan
offline
FOI Varaždin - da ili ne?

i sad da postavim jedno pitanje, pošto sam pročitao razne stvari  i mnoštvo predrasuda, onda direktno da brutalnije ne može biti hahhaa

 

 

valja li taj PITUP išta i vrijedi li to išta? jer mi se zgadilo koliko sam vidio da se blati taj smjer,, a meni se čini kao dobar

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.4.2014 13:53 (AtomicBomb).
15 godina
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
AtomicBomb kaže...

i sad da postavim jedno pitanje, pošto sam pročitao razne stvari  i mnoštvo predrasuda, onda direktno da brutalnije ne može biti hahhaa

 

 

valja li taj PITUP išta i vrijedi li to išta? jer mi se zgadilo koliko sam vidio da se blati taj smjer,, a meni se čini kao dobar

kratko i jasno: ne.. svi profesori koji predaju na foi-u pljuju po pitupu u neviđenim razmjerima, ako te bas zanima vise ekonomski smijer takvog fakulteta odi na foi i za smijer uzmi PS.

ukoliko te zanima informatika idi na IS.

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
11 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
LUNAT1C kaže...
AtomicBomb kaže...

i sad da postavim jedno pitanje, pošto sam pročitao razne stvari  i mnoštvo predrasuda, onda direktno da brutalnije ne može biti hahhaa

 

 

valja li taj PITUP išta i vrijedi li to išta? jer mi se zgadilo koliko sam vidio da se blati taj smjer,, a meni se čini kao dobar

kratko i jasno: ne.. svi profesori koji predaju na foi-u pljuju po pitupu u neviđenim razmjerima, ako te bas zanima vise ekonomski smijer takvog fakulteta odi na foi i za smijer uzmi PS.

ukoliko te zanima informatika idi na IS.

tako nekako kako je kolega forumaš napisao. E sad što se tiče Njemačkog jezika i Matematike, iskustva s pitupom nemam, ali glede IS-a ti mogu napisati ovako. Matematiku 1 i Matematiku 2 u prvoj godini kolokviraj ako možeš, tj. potrudi se. Matematika 1 nije teška, čak i ako to nikad nisi radio ( matrice, logika itd. ) tako da kolokvirat obavezno. Matematika 2 je teža jer trebaš imati već određenu količinu predznanja za taj kolegij koje bi trebao donjeti iz srednje škole,a i po samom gradivu je teža. Ovdje dosta studenata padne, ali može se proći,samo sjest i radit malo više. Njemački jezik na IS-u je pišurija, ali doslovno. Zahtjevaju se male nebuloze, ali navikneš se. Ovisi kako ti je bilo u srednjoj teško,ali ovdje je sasvim light, prolazi se.

11 godina
neaktivan
offline
FOI Varaždin - da ili ne?

Maturant sam ove godine i razmišljam između FOI-a u Varaždinu ili ETF Računarstva u Osijeku... Što je bolje??

12 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Steep kaže...

Maturant sam ove godine i razmišljam između FOI-a u Varaždinu ili ETF Računarstva u Osijeku... Što je bolje??

 

Pitanje ti je jednostavno preglupo.

11 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
AtomicBomb kaže...
Steep kaže...

Maturant sam ove godine i razmišljam između FOI-a u Varaždinu ili ETF Računarstva u Osijeku... Što je bolje??

 

Pitanje ti je jednostavno preglupo.

Zašto je preglupo? Objasni

15 godina
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Informatika je puno jaca na FOI-u...
Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
10 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Steep kaže...

Maturant sam ove godine i razmišljam između FOI-a u Varaždinu ili ETF Računarstva u Osijeku... Što je bolje??

 

FOI je društveni faks. Imaj to na umu. Niti jedan društveni faks se ne može mjeriti sa tehničkim. 

https://account.hirezstudios.com/smitegame/default.aspx?referral=8851665&utm_campaign=email
11 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
vratinulu kaže...
Steep kaže...

Maturant sam ove godine i razmišljam između FOI-a u Varaždinu ili ETF Računarstva u Osijeku... Što je bolje??

 

FOI je društveni faks. Imaj to na umu. Niti jedan društveni faks se ne može mjeriti sa tehničkim. 

Znači ti bi prednost dao ETFu?

15 godina
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
vratinulu kaže ...
Steep kaže ...

Maturant sam ove godine i razmišljam između FOI-a u Varaždinu ili ETF Računarstva u Osijeku ... Što je bolje??

 

FOI je društveni FAX. Imaj to na umu. Niti jedan društveni faks se ne može mjeriti s tehničkim. 

frende zaje * o si se, foi ima društveni smijer na faksu, ali isto tako ima programski inžinjering na kojem možeš naučit puno više nego na etf-u ...

jedina stvar je ta sto se na etf-u uci elektrotehnika, ali ja sam rekao INFORMATIKA na foiu je puno naprednija 0,1 godinu se uci python, ci c + +, a ne samo ci c + +, na drugoj godini na etfu koliko vidim programiranja nema, sto bi znacilo da sa c + + assembler, sql-om i prologom opet foi stoji ispred, nakon toga se uce sql php css html i javascript na foiu a na etf-u samo sql na 3. godini opet je foi u prednosti ... s time da jos 2 godine ucis poznavanje mreza i mreznih sustava, logiku, matematiku i sl.. predmete ..

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.4.2014 12:18 (LUNAT1C).
10 godina
neaktivan
offline
FOI Varaždin - da ili ne?

Zavisi što tražiš. Ukoliko ti je matematika bauk i više težiš ekonomiji + programiranje onda FOI. Ukoliko težiš načinu razmišljanja i zanimaju te kako stvari rade "ispod" haube + znanja elektrotehnike, fizike i matematike onda bilo koji tehnički fakultet.  Što se samog programiranja tiče, najviše ćeš sam naučiti, no bolju podlogu po meni ima ETF Osjek. 

https://account.hirezstudios.com/smitegame/default.aspx?referral=8851665&utm_campaign=email
15 godina
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
vratinulu kaže...

Zavisi što tražiš. Ukoliko ti je matematika bauk i više težiš ekonomiji + programiranje onda FOI. Ukoliko težiš načinu razmišljanja i zanimaju te kako stvari rade "ispod" haube + znanja elektrotehnike, fizike i matematike onda bilo koji tehnički fakultet.  Što se samog programiranja tiče, najviše ćeš sam naučiti, no bolju podlogu po meni ima ETF Osjek. 

nemas blage veze o cemu pricas.. frend je 3. godina na etf.u u osjeku i od programiranja za switch misli da je skok, što se tiče ekonomije imaš osnove na 1. godini i to je to... također kada zavrsis foi je priznat od strane cisca, etf nije..

 

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.4.2014 12:21 (LUNAT1C).
10 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?

Dajem samo svoje mišljenje. Nisam rekao da je slabo programiranje na FOI, no ono niti ne postoji u prvom semestru, a u drugom se samo phyton uči koliko znam. Također, iz prijašnjeg posta izbaci sve vještine i sve što nije u preddiplomskom. Također, veliku većinu čovjek sam nauči.

https://account.hirezstudios.com/smitegame/default.aspx?referral=8851665&utm_campaign=email
15 godina
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
vratinulu kaže...

Dajem samo svoje mišljenje. Nisam rekao da je slabo programiranje na FOI, no ono niti ne postoji u prvom semestru, a u drugom se samo phyton uči koliko znam. Također, iz prijašnjeg posta izbaci sve vještine i sve što nije u preddiplomskom. Također, veliku većinu čovjek sam nauči.

u prvom semestru postoji izborni predmet koji ne nosi ects-ove, uvod u programiranje, a na informatici 1 se nalazi python, u 2. pocinje rad s osnovama u c i c++, od variabli do vezanih lista.. sve se radi po demistificiranom c++i python na informatici 2(uz rad na linuxu).. sto se tice programiranja foi koristi daleko vise programskih jezika, nego na etf-u.. a sto se tice njihove upotrebe, potrebni su na svim matematickim predmetima (ponajviše na opm-u)

također u prijašnjem postu sam samo nabrojao razliku između programiranja u preddiplomskom studiju na foi-u i na etf-u (od predmeta koje upisuješ prolog je jedini izborni!)

 

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.4.2014 12:32 (LUNAT1C).
10 godina
neaktivan
offline
FOI Varaždin - da ili ne?

Kao što sam napisao, ali ću ponoviti. Usporediš li prvu godinu oba faksa nedvojbeno bolju OSNOVU ima etf. U kasnije godine i moguće smjerove nisam ni ulazio već sam samo išao na osnove. Također, da se nadovežem, prvi semestar FOI je sljedeći: 

Engleski jezik 1 -društvenjak(čitaj:ekonomija)

Informatika 1

Matematika 1

Njemački jezik 1 društvenjak(čitaj:ekonomija) 

Organizacija društvenjak(čitaj:ekonomija)

Osnove ekonomije društvenjak(čitaj:ekonomija)

Poslovno komuniciranje društvenjak(čitaj:ekonomija)

Statistika društvenjak(čitaj:ekonomija) 

Tjelesna i zdravstvena kultura 1

https://account.hirezstudios.com/smitegame/default.aspx?referral=8851665&utm_campaign=email
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.4.2014 12:40 (vratinulu).
15 godina
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?

Po kojoj logici ima bolju osnovu? Molim te jel ti neznas citat?
Postoji predmet uvod u programiranje, uci se c i c++ 1 semestar u kojem sve naucis cak i ako nikada nisi vidio programiranja, uci se python, koji te malo vise upozna sa programiranjem i nacinom rada nakon cega se uce c i c++ dok se na prigramiranju 1 i 2 uci c i c++ na etfu, i to isto gradivo koje se uci samo na 1. Predmetu na foiu... dakle foi sadrzi u jednom predmetu sto etf na dva, procitaj malo plan i program rada pojedinog predmeta prije nego sto ides pisat ista

edit: naravno gledas na raspored koji se nije mijenjao 5 godina... također, poslovno komuniciranje i njemacki nisu obavezni, organizacija ti treba kasnije za implementaciju u web dip kako bi znao kako dizajnirat stranicu ovisno o strukturi tvrtke koja je narucila web site..

na tu listu idu jos i osnove programiranja (c i c++)

 

dok gle cuda od programiranje etf ima samo programiranje 1 na kojem se po planu i programu više uči povijest nego programiranje stoga bi i to bio kako kazes drustveni predmet..

 

ljudi uspoređuju fer i foi, uspoređivanje sa etf-om je banalno..

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ict-skolovanje/fer-foi/21129.aspx

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.4.2014 12:51 (LUNAT1C).
10 godina
neaktivan
offline
FOI Varaždin - da ili ne?

Molim te na napišeš predmete prve godine FOIa koji su OBAVEZNI i KOJI imaju veze sa programiranjem. 

 

"ljudi uspoređuju fer i foi, uspoređivanje sa etf-om je banalno.." ovo nitko normalan ne uspoređuje(toliko o usporedbi da SAMO matematika na feru je takva, da što foievci uče cijelu godinu(i to je sve od matematike) na feru se nauči u 3-4  tjedna i ferovac opet bolje zna), a ovo uspoređivanje foi sa etfeom nema prevelike veze, ali dobro. 

https://account.hirezstudios.com/smitegame/default.aspx?referral=8851665&utm_campaign=email
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.4.2014 12:58 (vratinulu).
11 godina
neaktivan
offline
FOI Varaždin - da ili ne?

A što sam pokrenuo svađu :P Ne zanima me programiranje, više me zanimaju neki drugi IT smjerovi :) obrada softwarea, hardware.. Nezz ni ja još točno, ali definitivno ne programiranje :)

15 godina
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
vratinulu kaže...

Molim te na napišeš predmete prve godine FOIa koji su OBAVEZNI i KOJI imaju veze sa programiranjem. 

foi: informatika 1, informatika 2, programiranje 1, osnove progrmiranja (ne nose ectsove)

etf: programiranje , programiranje 2

programiranje 1 na foi:

  • Uvod
  • Varijable i konstante
  • Tipovi podataka. Operatori i operacije
  • Kontrola toka progama
  • Mehanizmi agregacije podataka
  • Funkcije
  • Pokazivači
  • Pretraživanje u poljima
  • Osnovni algoritmi sortiranja
  • Datoteke
  • Liste

prog etf (1 i 2):

struktura programa, ključne riječi, tipovi podataka, predprocesorske naredbe, varijable, aritmetički i logički izrazi, ulaz i izlaz podataka, grananje i ponavljanje u programu, funkcije, pojam pokazivača, polja i strukture, rad s datotekama. polja, strukture i unije. Pokazivači: veza s poljima, aritmetika pokazivača. Funkcije. Razmjena parametara po vrijednosti i adresi. Operacije s datotekama

 

prema tome, foi ima više programiranja i bolji uvod nego etf .

 

edit:na koji nacin tocno mislis obrada softwarea i hardwarea ?!

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.4.2014 12:59 (LUNAT1C).
10 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
LUNAT1C kaže...
vratinulu kaže...

Molim te na napišeš predmete prve godine FOIa koji su OBAVEZNI i KOJI imaju veze sa programiranjem. 

foi: informatika 1, informatika 2, programiranje 1, osnove progrmiranja (ne nose ectsove)

etf: programiranje , programiranje 2

edit:na koji nacin tocno mislis obrada softwarea i hardwarea ?!

 

Informatiku 1 i 2 izbaci jer to se jedva dira programiranja kao i osnove programiranja koji je neobavezan. Dakle ostaje samo programiranje 1. 

https://account.hirezstudios.com/smitegame/default.aspx?referral=8851665&utm_campaign=email
11 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
LUNAT1C kaže...
vratinulu kaže...

Molim te na napišeš predmete prve godine FOIa koji su OBAVEZNI i KOJI imaju veze sa programiranjem. 

foi: informatika 1, informatika 2, programiranje 1, osnove progrmiranja (ne nose ectsove)

etf: programiranje , programiranje 2

programiranje 1 na foi:

  • Uvod
  • Varijable i konstante
  • Tipovi podataka. Operatori i operacije
  • Kontrola toka progama
  • Mehanizmi agregacije podataka
  • Funkcije
  • Pokazivači
  • Pretraživanje u poljima
  • Osnovni algoritmi sortiranja
  • Datoteke
  • Liste

prog etf (1 i 2):

struktura programa, ključne riječi, tipovi podataka, predprocesorske naredbe, varijable, aritmetički i logički izrazi, ulaz i izlaz podataka, grananje i ponavljanje u programu, funkcije, pojam pokazivača, polja i strukture, rad s datotekama. polja, strukture i unije. Pokazivači: veza s poljima, aritmetika pokazivača. Funkcije. Razmjena parametara po vrijednosti i adresi. Operacije s datotekama

 

prema tome, foi ima više programiranja i bolji uvod nego etf .

 

edit:na koji nacin tocno mislis obrada softwarea i hardwarea ?!


npr. održavanje sustava ili tako nešta... Šta mi nudi koji faks kada ga završim? Šta mogu raditi kada završim foi, a šta mogu kada završim etf? To me zanima.. Programiranje mi nije baš privlačno..

15 godina
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
vratinulu kaže...
LUNAT1C kaže...
vratinulu kaže...

Molim te na napišeš predmete prve godine FOIa koji su OBAVEZNI i KOJI imaju veze sa programiranjem. 

foi: informatika 1, informatika 2, programiranje 1, osnove progrmiranja (ne nose ectsove)

etf: programiranje , programiranje 2

edit:na koji nacin tocno mislis obrada softwarea i hardwarea ?!

 

Informatiku 1 i 2 izbaci jer to se jedva dira programiranja kao i osnove programiranja koji je neobavezan. Dakle ostaje samo programiranje 1. 

jedva diranje programiranja nije isto kao i 2 sata tjedno seminara i predavanja, prema tome bi se moglo i izbaciti programiranje 1 od etf-a gdje se uci variable struture programa povjest i ostalo.. 

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
10 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
LUNAT1C kaže...
vratinulu kaže...

Molim te na napišeš predmete prve godine FOIa koji su OBAVEZNI i KOJI imaju veze sa programiranjem. 

foi: informatika 1, informatika 2, programiranje 1, osnove progrmiranja (ne nose ectsove)

etf: programiranje , programiranje 2

programiranje 1 na foi:

  • Uvod
  • Varijable i konstante
  • Tipovi podataka. Operatori i operacije
  • Kontrola toka progama
  • Mehanizmi agregacije podataka
  • Funkcije
  • Pokazivači
  • Pretraživanje u poljima
  • Osnovni algoritmi sortiranja
  • Datoteke
  • Liste

prog etf (1 i 2):

struktura programa, ključne riječi, tipovi podataka, predprocesorske naredbe, varijable, aritmetički i logički izrazi, ulaz i izlaz podataka, grananje i ponavljanje u programu, funkcije, pojam pokazivača, polja i strukture, rad s datotekama. polja, strukture i unije. Pokazivači: veza s poljima, aritmetika pokazivača. Funkcije. Razmjena parametara po vrijednosti i adresi. Operacije s datotekama

 

prema tome, foi ima više programiranja i bolji uvod nego etf .

 

edit:na koji nacin tocno mislis obrada softwarea i hardwarea ?!

 

Operacije s datotekama: binarne, tekstualne, sekvencijalne, s direktnim pristupom. Sustavni pristup razvoju programske podrške, "top-down" i "bottom-up" pristup. Pojam algoritma, postupak pretvorbe u programski kod. Primjeri algoritama za pretraživanje i sortiranje. Osnove objektnog programiranja. Pojam klase i objekta. Nasljeđivanje. To si zaboravio! Također, na foi je toliko toga ugurano u jedan predmet i semestar uz programiranje da dođe malo teži zadatak student ne bi imao pojma jer nema se vremena da se radi bilo što detaljnije.

 

"jedva diranje programiranja nije isto kao i 2 sata tjedno seminara i predavanja, prema tome bi se moglo i izbaciti programiranje 1 od etf-a gdje se uci variable struture programa povjest i ostalo.. " da li to podrazumijeva da sjedneš za računalo i pišeš linije i linije koda i vježbaš jer ja koliko znam nitko nije naučio programirat slušajući

https://account.hirezstudios.com/smitegame/default.aspx?referral=8851665&utm_campaign=email
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.4.2014 13:05 (vratinulu).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice