Gimnazija ili ?

poruka: 159
|
čitano: 24.618
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Gimnazija ili ?

Ovako.Zovem se Ivan.8. sm razred.Odlicno ucim.Mislim kad zavrsim srednju studirati informatiku.Eh sad.Da li je bolje da upisem gimnaziju ili tehnicara za racunalstvo.Jer neki govore daj u teh.za rac. nemas nista naucit ovo ono.I kakve bi smjerove mogao upisati sa teh. za rac.?

15 godina
online
Re: Gimnazija ili ?
Po meni gimnazija sigurno.
Atomska bubamara. ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
14 godina
neaktivan
offline
Gimnazija ili ?

Potpisujem, nakon zavrsene tehnicke skole osjecam se jednako glupo/pametno kao i na kraju osnovne. Gimnazija svakako.

13 godina
neaktivan
offline
Gimnazija ili ?

Budući da je upitno tvoje znanje i poznavanje informatike, a isto tako si 8 razred, tvoja odluka će se promijeniti još stotinjak puta.

Preporučam gimnaziju, uz malo truda možeš imati dobre ocijene i biti kvalificiran za svaki fakultet.

Što ti od informatike zapravo znaš, da bi se mogao za to opredjeliti i da ti je to životi poziv?

13 godina
protjeran
offline
Gimnazija ili ?

ne znam kolko te interesira ali ja bi elektrotehničku. u gimnaziji imaš gluposti koje ti ne trebaju dok u el češ više naučiti iz predmeta puput informatike, fizike, matematike....

gimnazija je za štrebere ne za one koji oče učit s razumjevanjem u navedenom području

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2011 15:13 (nick_01).
13 godina
offline
Re: Gimnazija ili ?
nick_01 kaže...

ne znam kolko te interesira ali ja bi elektrotehničku. u gimnaziji imaš gluposti koje ti ne trebaju dok u el češ više naučiti iz predmeta puput informatike, fizike, matematike....

gimnazija je za štrebere ne za one koji oče učit s razumjevanjem u navedenom području

Gimnazija ima užasno glupih predmeta i gluposti al ovo s fizikom,matematikom i inficom NIKAKO nije istina...

Inteligencija nije znanje,već mašta
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gimnazija ili ?
nick_01 kaže...

ne znam kolko te interesira ali ja bi elektrotehničku. u gimnaziji imaš gluposti koje ti ne trebaju dok u el češ više naučiti iz predmeta puput informatike, fizike, matematike....

gimnazija je za štrebere ne za one koji oče učit s razumjevanjem u navedenom području

 to kažu samo oni koji nejdu ili nisu išli u gimanaziju

14 godina
protjeran
offline
Re: Gimnazija ili ?
yeo kaže...
nick_01 kaže...

ne znam kolko te interesira ali ja bi elektrotehničku. u gimnaziji imaš gluposti koje ti ne trebaju dok u el češ više naučiti iz predmeta puput informatike, fizike, matematike....

gimnazija je za štrebere ne za one koji oče učit s razumjevanjem u navedenom području

 to kažu samo oni koji nejdu ili nisu išli u gimanaziju

Ja idem u gimnaziju, kajem se svaki dan. Ali nema druge skole, osim druge gimnazije.

 

Ovako, tu su njemacki i latinski (latinski moze biti lak ako dobijes profesora koji da 5 za 10 poslovica).

U 3. i 4. razredima dobijes one budalastine.

Hrvatski je daleko prezahtjevan u visim razredima zbog literature. Nazalost, vecinom glupa hrvatska dijela. Niti jedno Asimovo djelo se ne procita.

 

Moram jesti. Mozda nastavim.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
14 godina
neaktivan
offline
Gimnazija ili ?

Takvu sam i ja dvojbu imao prije 4 godine. I otišao sam za tehničara za računalstvo.

 

Ja ti preporučam da i ti ideš jer je škola po meni lakša nego gimnazija, a pošto želiš ići na informatiku poslije gimnazija ti uopće nije potrebna.

 

Dosta moje generacija ide u gimnaziju i jedva navuču na 4, dok ja prolazim sve bez problema sa 5(a bili su bolji učenici od mene i isto su tako odlično učili kao i ti).

 

Definitivno češ više naučiti u smjeru tehničara nego u gimnaziji, gledao sam njihove knjige i slušao o čemu uč na predmetu i došlo mi je da plačem(možda je to samo u ovoj gimnaziji). Prvih par mjeseci učili su kopirati datoteke i promijenjivati nazive datoteka i takve najednostavnije stvari.

 

U mom smjeru se informatika djeli na najmanje 2 predmeta, logičke sklopove i booleovu algebru učiš u potpunu drugom predmetu, 2 godine programiranje u C i C++, 1 godina u Visual Basicu i Basicu, dok u gimnaziji se ne učio programiranje, logičke sklopove i albebru se samo malo opširnije obradi.

 

U gimnaziji imaš informatiku 2 godine, dok u tehničaru za računalstvu imaš 4 godine + još jednu godinu predmet digitalna elektronika+ imaš radioničke vježbe i praksu(i možda još nešto ali se nemogu sada sjetiti).

 

U gimanziji učiš potpuno nepotrebne predmeta za ovaj smjer, logika, folozofija i takvi slični i pošto poslije misliš studirati informatiku samo toi oduzimaju vrijeme da učiš nešto vezno uz struku (ja ne umanjujem značaj tih predmeta , ali u ovoj struci su potpuno nepotrebni)

 

Pitaj ako te nešto zanima.

 

 

 

14 godina
offline
Re: Gimnazija ili ?

Gle, sve ovisi od tebe, ja sam isto u 8. razredu obožavao računala i informatiku i htio sam ići za tehničara za računalstvo, ali sam se u zadnji čas predomislio jer tu bubaš samo neku fiziku 4 god, umjesto pravog računalstva. Ne kažem da je to loše, ali djelomično nepotrebno. Ali gledaj više u budućnost, ako želiš ići na faks povezan s informatikom svakako onda uzmi računalstvo jer ćeš imati prednost nad gimnazijalcima, a ak ti to još dobro ide nećeš imati frke u srednjoj i dalje.

15 godina
neaktivan
offline
Gimnazija ili ?

Po mojem mišljenju najbolje ti je ić za građevinskog tehničara , učiš autocad , tehničko crtanje itd... i imaš odličnu podlogu za fax .

http://soksa.3dhr.net/
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2011 15:43 (nixXxa).
13 godina
online
Gimnazija ili ?

Matematička gimnazija definitivno.

 

Oni imaju informatiku sve 4 godine dok u općoj imaš samo 1.

 

Jedan forumaš ovdje ide u školu samnom( ja 3.a on 3.c) i napravio je već mali cpu benchmark.

 

On je matematička.

 

Samo morat ćeš se potruditi, ako si pametan s 15 minuta dnevno imati ćeš sve 5.

 

Ja skoro ne učim nikako prođem na kraju s 4.5-4.7{#}

I have not failed.I've just found 10,00 ways to do it wrong.
14 godina
offline
Re: Gimnazija ili ?
pandza94 kaže...

Matematička gimnazija definitivno.

 

Oni imaju informatiku sve 4 godine dok u općoj imaš samo 1.

 

Jedan forumaš ovdje ide u školu samnom( ja 3.a on 3.c) i napravio je već mali cpu benchmark.

 

On je matematička.

 

Samo morat ćeš se potruditi, ako si pametan s 15 minuta dnevno imati ćeš sve 5.

 

Ja skoro ne učim nikako prođem na kraju s 4.5-4.7{#}

Ja sam u općoj i imam informatiku sve 4 godine

U kojem to gradu?

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2011 15:49 (cuspajz).
15 godina
offline
Re: Gimnazija ili ?
ivan12312 kaže...

Ovako.Zovem se Ivan.8. sm razred.Odlicno ucim.Mislim kad zavrsim srednju studirati informatiku.Eh sad.Da li je bolje da upisem gimnaziju ili tehnicara za racunalstvo.Jer neki govore daj u teh.za rac. nemas nista naucit ovo ono.I kakve bi smjerove mogao upisati sa teh. za rac.?

prvi sam razred gimnazije...

također me zanimala malo više informatika....

isplati ti se uć u gimnaziju ali odi u prirodoslovno-matematički smjer......

u prvom razredu informatika ti se svodi na ponavljanje iz osnovne...al u drugom kreće programiranje{#}

neznam šta da napišem
14 godina
offline
Re: Gimnazija ili ?
pandza94 kaže...

 

Potpisujem!

 

Idem u prvi razred prirodoslovno-matematičke gimnazije. Uglavnom imaš 3 sata fizike sve 4 godine za razliku od opće gdje imaš samo 2. Onda onda u prirodoslovno matematičkoj ćeš u 3. i 4. razredu imati 5 sati matematike u odnosu 3 u općoj. Imaš informatiku sve četiri godine. Istina da je dosta slaba u odnosu na tehničke škole(pvi razred posebno), no radit ćeš programirarnje u 2. i 3. razredu.  Usto ćeš imati pripremu za državnu maturu. Kod mene u prirodoslovno-matematičkoj ima drugi strani jezik iako mislim da po zakonu bi umjesto njemačkog trebali biti dodatni sati matematike i fizike. U čistoj matematičkoj nemaš drugi strani jezik, a imaš više sati informatike.

 

Uglavnom upiši matematičku ili prirodoslovno-matematičku gimnaziju!

Unatoč glupome nadimku kojeg ne mogu promijeniti,ne igram CoD i sl.
14 godina
protjeran
offline
Re: Gimnazija ili ?
Monte Christo kaže...

Takvu sam i ja dvojbu imao prije 4 godine. I otišao sam za tehničara za računalstvo.

 

Ja ti preporučam da i ti ideš jer je škola po meni lakša nego gimnazija, a pošto želiš ići na informatiku poslije gimnazija ti uopće nije potrebna.

 

Dosta moje generacija ide u gimnaziju i jedva navuču na 4, dok ja prolazim sve bez problema sa 5(a bili su bolji učenici od mene i isto su tako odlično učili kao i ti).

 

Definitivno češ više naučiti u smjeru tehničara nego u gimnaziji, gledao sam njihove knjige i slušao o čemu na predmetu i došlo mi je da plačem(možda je to samo u ovoj gimnaziji). Prvih par mjeseci učili su kopirati datoteke i promijenjivati nazive datoteka i takve najednostavnije stvari.

 

U mom smjeru se informatika djeli na najmanje 2 predmeta, logičke sklopove i booleovu algebru učiš u potpunu drugom predmetu, 2 godine programiranje u C i C++, 1 godina u Visual Basicu i Basicu, dok u gimnaziji se ne učio programiranje, logičke sklopove i albebru se samo malo opširnije obradi.

 

U gimnaziji imaš informatiku 2 godine, dok u tehničaru za računalstvu imaš 4 godine + još jednu godinu predmet digitalna elektronika+ imaš radioničke vježbe i praksu(i možda još nešto ali se nemogu sada sjetiti).

 

U gimanziji učiš potpuno nepotrebne predmeta za ovaj smjer, logika, folozofija i takvi slični i pošto poslije misliš studirati informatiku samo toi oduzimaju vrijeme da učiš nešto vezno uz struku (ja ne umanjujem značaj tih predmeta , ali u ovoj struci su potpuno nepotrebni)

 

Pitaj ako te nešto zanima.

 

 

 

 

Definitivno gimnazija.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2011 15:56 (Mentalist).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gimnazija ili ?
captain_soap_McTawish kaže...
pandza94 kaže...

 

Potpisujem!

 

Idem u prvi razred prirodoslovno-matematičke gimnazije. Uglavnom imaš 3 sata fizike sve 4 godine za razliku od opće gdje imaš samo 2. Onda onda u prirodoslovno matematičkoj ćeš u 3. i 4. razredu imati 5 sati matematike u odnosu 3 u općoj. Imaš informatiku sve četiri godine. Istina da je dosta slaba u odnosu na tehničke škole(pvi razred posebno), no radit ćeš programirarnje u 2. i 3. razredu.  Usto ćeš imati pripremu za državnu maturu. Kod mene u prirodoslovno-matematičkoj ima drugi strani jezik iako mislim da po zakonu bi umjesto njemačkog trebali biti dodatni sati matematike i fizike. U čistoj matematičkoj nemaš drugi strani jezik, a imaš više sati informatike.

 

Uglavnom upiši matematičku ili prirodoslovno-matematičku gimnaziju!

Kod nas je drugačiji program:

1. raz- 4 hrvatkiog, 5 matke, 3 fiz, 3 inf

2. raz -4 hrvatskog, 5 matke , 3 fiz, 3 inf

3. raz-4 hrvatskog, 6 matke 3 fiz, 3 inf

4. raz-4 hrvatskog, 6 matke, 3 fiz, 3 inf.

 

S tim da imamo super profesora iz infe i profu iz matke koji sve jako dobro objasne i pomognu. A što se tiče hrvatskog, njega kao i svi normalni mrzim do dna...

[SLOBODNO STISNEŠ HVALA ONOME TKO TI JE POMOGAO]
13 godina
online
Gimnazija ili ?

@cuspajz:

 

Barem je tako u Imotskom.

I have not failed.I've just found 10,00 ways to do it wrong.
14 godina
offline
Gimnazija ili ?

mozes i u opcoj imati informatiku sve 4 godine lol zasto ne

Što imaš više sira, imaš više rupa. Što imaš više rupa, imaš manje sira. ?????????????
14 godina
offline
Re: Gimnazija ili ?
Plahi kaže...

Kod nas je drugačiji program:

1. raz- 4 hrvatkiog, 5 matke, 3 fiz, 3 inf

2. raz -4 hrvatskog, 5 matke , 3 fiz, 3 inf

3. raz-4 hrvatskog, 6 matke 3 fiz, 3 inf

4. raz-4 hrvatskog, 6 matke, 3 fiz, 3 inf.

 

S tim da imamo super profesora iz infe i profu iz matke koji sve jako dobro objasne i pomognu. A što se tiče hrvatskog, njega kao i svi normalni mrzim do dna...

Da je bar kod nas tako. Imate li vi drugi strani jezik.

Unatoč glupome nadimku kojeg ne mogu promijeniti,ne igram CoD i sl.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gimnazija ili ?

Engleski i latinski. Njemači po volji.

[SLOBODNO STISNEŠ HVALA ONOME TKO TI JE POMOGAO]
14 godina
offline
Re: Gimnazija ili ?
Plahi kaže...

Engleski i latinski. Njemači po volji.

Kod nas je njemački obavezan tako da ga svi moramo pohađati. {#}

 

No koliko poznajem zakon, njemački bi se trebao moći u prirodoslovnomatematičkoj gimnaziji zamijeniti sa dodatnim satima matematike i informatike. Tako mi čak piše i na stranici škole, no moja se škola očito toga ne drži.{#}

Unatoč glupome nadimku kojeg ne mogu promijeniti,ne igram CoD i sl.
13 godina
protjeran
offline
Gimnazija ili ?

Svakako, znatno znatno bolja podloga za studiranje FER/FESB je elektrotehnička škola. I to osjetno bolja od gimnazije. Kao i strojarski tehničar, građevinska, itd.

 

Matematička gimnazija je druga priča, nju toplo preporučam. Ali, opću gimnaziju - pored ovih nabrojanih, definitivno ne.

Necu da je budim....
14 godina
protjeran
offline
Re: Gimnazija ili ?
captain_soap_McTawish kaže...
Plahi kaže...

Engleski i latinski. Njemači po volji.

Kod nas je njemački obavezan tako da ga svi moramo pohađati. {#}

 

No koliko poznajem zakon, njemački bi se trebao moći u prirodoslovnomatematičkoj gimnaziji zamijeniti sa dodatnim satima matematike i informatike. Tako mi čak piše i na stranici škole, no moja se škola očito toga ne drži.{#}

 

Da, njemacki. Ljut sam.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2011 16:08 (Mentalist).
13 godina
protjeran
offline
Gimnazija ili ?

elektrotehnička ima 1 sat više matematike tjedno nego matematička gimnazija, provjerite...

ima veči program fizike i informatike nego bilo koja gimnazija..

14 godina
offline
Re: Gimnazija ili ?
Monte Christo kaže...

Ja ti preporučam da i ti ideš jer je škola po meni lakša nego gimnazija, a pošto želiš ići na informatiku poslije gimnazija ti uopće nije potrebna.

Za faks ti nije potrebna gimnazija? Hmm...interesting...

Ajde ti meni reci hoćeš lakše upasti na FER ti kao "tehničar za računalstvo" ili čovjek iz MIOC-a?

Monte Christo kaže...
Definitivno češ više naučiti u smjeru tehničara nego u gimnaziji, gledao sam njihove knjige i slušao o čemu uč na predmetu i došlo mi je da plačem(možda je to samo u ovoj gimnaziji). Prvih par mjeseci učili su kopirati datoteke i promijenjivati nazive datoteka i takve najednostavnije stvari.

LOL, sam se ti tješi..

Monte Christo kaže...
U mom smjeru se informatika djeli na najmanje 2 predmeta, logičke sklopove i booleovu algebru učiš u potpunu drugom predmetu, 2 godine programiranje u C i C++, 1 godina u Visual Basicu i Basicu, dok u gimnaziji se ne učio programiranje, logičke sklopove i albebru se samo malo opširnije obradi.

Prvi sam razred, a obradili smo logičke sklopove i algebru. Programiranje se radi, i to sada na kraju prvog, te drugi i treći C++, te u četvrtom, umjesto dječjih Visual Basica i Basica, Java.

Monte Christo kaže...
U gimnaziji imaš informatiku 2 godine, dok u tehničaru za računalstvu imaš 4 godine + još jednu godinu predmet digitalna elektronika+ imaš radioničke vježbe i praksu(i možda još nešto ali se nemogu sada sjetiti).

U gimnaziji sam. Imam sve 4 godine informatiku (1 sat tjedno teorija, 2 sata "vježbe").

Monte Christo kaže...
U gimanziji učiš potpuno nepotrebne predmeta za ovaj smjer, logika, folozofija i takvi slični i pošto poslije misliš studirati informatiku samo toi oduzimaju vrijeme da učiš nešto vezno uz struku (ja ne umanjujem značaj tih predmeta , ali u ovoj struci su potpuno nepotrebni)

Život nije samo posao i struka.

Između ostalog, u gimnaziji lako promjeni mišljenje o tome čime će se baviti u životu - jer ima podlogu za sve. Ovako, kada upiše, gotovo je.

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
13 godina
online
Re: Gimnazija ili ?
nick_01 kaže...

elektrotehnička ima 1 sat više matematike tjedno nego matematička gimnazija, provjerite...

ima veči program fizike i informatike nego bilo koja gimnazija..

Da morate ponoviti zbrajanje i oduzimanje pa imate više sati!{#}

I have not failed.I've just found 10,00 ways to do it wrong.
13 godina
offline
Gimnazija ili ?

Ja imam 7 sati matke u 3. i 4. {#}

Inteligencija nije znanje,već mašta
13 godina
protjeran
offline
Re: Gimnazija ili ?
pandza94 kaže...
nick_01 kaže...

elektrotehnička ima 1 sat više matematike tjedno nego matematička gimnazija, provjerite...

ima veči program fizike i informatike nego bilo koja gimnazija..

Da morate ponoviti zbrajanje i oduzimanje pa imate više sati!{#}

tipični ufurani gimnazijalac

14 godina
offline
Re: Gimnazija ili ?

Meni jedna stvar nije jasna - kako ti znaš sve o obje škole? Pohađao si obje ili jednostavno mlatiš praznu slamu, kao i obično?

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice