Kako dobiti njemacko drzavljanstvo

poruka: 9
|
čitano: 3.285
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti njemacko drzavljanstvo

pozz, zanima me mogu li dobiti njemacko drzavljanstvo, rodjen sam tamo 1997, moji roditelji su zivjeli 5 godina u njemackoj, postoji li ikakva sansa ?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako dobiti njemacko drzavljanstvo
bennyaa kaže...

 

13 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti njemacko drzavljanstvo

8 goidna zivjeti i uplacivati doprinose u socijalni sustav + znanje jezika (Zertifikat Deutch) + poloziti ispit za drzavljanstvo (Einbürgerungstest) + ne biti kaznjavan + 255 EUR + dobro izgledati :-)

8 godina se moze skratiti na 7 ako se napravi integracijski kurs.

 

za maloljetne osobe staratelj je taj koji podnosi molbu i on mora ispunjavati gornje kriterije.

 

no, sa hr putovnicom, njemacko drzavljanstvo nije toliko bitno. osim ukoliko se mislis baviti sa politikom u njemackoj.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako dobiti njemacko drzavljanstvo
MMX kaže...

8 goidna zivjeti i uplacivati doprinose u socijalni sustav + znanje jezika (Zertifikat Deutch) + poloziti ispit za drzavljanstvo (Einbürgerungstest) + ne biti kaznjavan + 255 EUR + dobro izgledati :-)

8 godina se moze skratiti na 7 ako se napravi integracijski kurs.

 

za maloljetne osobe staratelj je taj koji podnosi molbu i on mora ispunjavati gornje kriterije.

 

no, sa hr putovnicom, njemacko drzavljanstvo nije toliko bitno. osim ukoliko se mislis baviti sa politikom u njemackoj.

  Napisao  je da je rođen u njemačkoj i prema tome automatski već ima državljanstvo njemačke. Treba izvadit rodni list i uvjerenj o državljanstvu i tako dobije osbonu i putovnicu.

14 godina
offline
Re: Kako dobiti njemacko drzavljanstvo
zeroname kaže...
MMX kaže...

 

  Napisao  je da je rođen u njemačkoj i prema tome automatski već ima državljanstvo njemačke. Treba izvadit rodni list i uvjerenj o državljanstvu i tako dobije osbonu i putovnicu.

 Ne bi rekao da je tek tako lako. Znam dosta ljudi koji su rodjeni u Njemackoj, a nemaju pravo na državljanstvo,rodjeni u Njemackoj, ali veoma malo boravili. Ja sam iz Bosne, sad ne znam da li je po ovom pitanju drugacije za Hr, s obizrom da ste u EU. 

13 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti njemacko drzavljanstvo

uvjeti su jasni po pitanju drzavljanstva, to sto je netko rodjen u njemackoj ne igra ulogu.

btw, moja supruga je rodjena u njemackoj pa je prosla gore opisanu proceduru

13 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti njemacko drzavljanstvo

no kao sto sam vec napisao, sa hr (eu) putovnicom vise ne treba ni dozvola boravka niti radna dozvola.

ako netko hoce doci zivjeti i raditi u njemackoj, vise nema ogranicenja. ovako i onako imas sva prava kao i njemac, osim prava na glasanje na izborima.

 

7 godina
offline
Re: Kako dobiti njemacko drzavljanstvo
MMX kaže...

8 goidna zivjeti i uplacivati doprinose u socijalni sustav + znanje jezika (Zertifikat Deutch) + poloziti ispit za drzavljanstvo (Einbürgerungstest) + ne biti kaznjavan + 255 EUR + dobro izgledati :-)

8 godina se moze skratiti na 7 ako se napravi integracijski kurs.

 

MMX kaže...

uvjeti su jasni po pitanju drzavljanstva, to sto je netko rodjen u njemackoj ne igra ulogu.

btw, moja supruga je rodjena u njemackoj pa je prosla gore opisanu proceduru

 Khmmmm.....

Netko je procjenjivao izgleda li tvoja supruga dobro za njemačke prohtjeve...

Just sayin ` 

Šalim se, nhf 

 

Uglavnom, jesi siguran da je tak, jer ako je, ja nemam šanse za državljanstvo 

Da ne bi mislio da zezam, ozbiljno ovo pitam.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2017 22:07 (fer-de-lance).
13 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti njemacko drzavljanstvo

Siguran sam.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice