Matematika - pomoć izdvojena tema

poruka: 5.900
|
čitano: 1.982.032
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Matematika - pomoć

Pozz 

Zanima me da li mi neko moze dati link od neke knjizice sa svim formulama za matematiku ili da mi neko ko ima skenira onu knjizicu koja se dobije akd se polaze drzavna matura.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Matematika - pomoć
eagle05 kaže...

Pozz 

Zanima me da li mi neko moze dati link od neke knjizice sa svim formulama za matematiku ili da mi neko ko ima skenira onu knjizicu koja se dobije akd se polaze drzavna matura.

Google is your friend http://lmgtfy.com/?q=dr%C5%BEavna+matura+knji%C5%BEica+formula

Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje; Čovjek je rođen da radi, da trpi i da se bori; tko tako ne čini, mora propasti; Ljudska je zadaća odreći se nasilja. Nikola Tesla
13 godina
neaktivan
offline
Matematika - pomoć

neznam jeli vec bilo pitanje ali ako ima dobra dusa koja bi mi objasnila djelivost prirodnog broja sa 7 i navela par primjera

14 godina
neaktivan
offline
Re: Matematika - pomoć
xxxmitoxxx kaže...

neznam jeli vec bilo pitanje ali ako ima dobra dusa koja bi mi objasnila djelivost prirodnog broja sa 7 i navela par primjera

0, 7, 14, ..., 7n, ...

www.math.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.4.2012 14:35 (wrathchild).
15 godina
offline
Re: Matematika - pomoć
wrathchild kaže...
xxxmitoxxx kaže...

neznam jeli vec bilo pitanje ali ako ima dobra dusa koja bi mi objasnila djelivost prirodnog broja sa 7 i navela par primjera

0, 7, 14, ..., 7n, ...

LOL :D

 

@xxxmitoxxx - koliko ja znam nema nekog lijepog pravila za djeljivost sa 7, ima nešto dosta zeznuto, nije ko za djeljivost sa 2,3,5... tako da mislim da se ne trebaš s tim trudit previše. Zašto ti to treba?

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
14 godina
neaktivan
offline
Matematika - pomoć

Pa bas zato sam i dao primjer xD

www.math.hr
15 godina
neaktivan
offline
Matematika - pomoć

Jel mi može netko molim vas objasnit ove zadatke,nekakve osnove,otkuda da krenem.Jučer nam profesorica poslala zadatke za sutrašnji test,mučim se već 2 dana s njima,ali neznam otkud krenuti...

Pa ako netko ima volje da mi malo pripomogne...

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐ (̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()ڪے
14 godina
neaktivan
offline
Matematika - pomoć

 

Reci sta te muci pa cemo rjesiti, ovako... haha

www.math.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.4.2012 22:09 (wrathchild).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Matematika - pomoć
wrathchild kaže...

 

Reci sta te muci pa cemo rjesiti, ovako... haha

2.zadatak-treći ili

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐ (̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()ڪے
15 godina
neaktivan
offline
Matematika - pomoć

I kompletan treći mi je nejasan osim ovog prvog gdje treba odredit polumjer i središte.

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐ (̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()ڪے
14 godina
neaktivan
offline
Matematika - pomoć

Ajmo drugi zadatak. Koja je jednadžba kružnice? Sta znaci da kruznica prolazi nekih tockama? Jesu li mozda onda te tocke elementi kruznice?

Formulica i ajmo :)

www.math.hr
13 godina
neaktivan
offline
Re: Matematika - pomoć
Luuka kaže...
wrathchild kaže...
xxxmitoxxx kaže...

neznam jeli vec bilo pitanje ali ako ima dobra dusa koja bi mi objasnila djelivost prirodnog broja sa 7 i navela par primjera

0, 7, 14, ..., 7n, ...

LOL :D

 

@xxxmitoxxx - koliko ja znam nema nekog lijepog pravila za djeljivost sa 7, ima nešto dosta zeznuto, nije ko za djeljivost sa 2,3,5... tako da mislim da se ne trebaš s tim trudit previše. Zašto ti to treba?

evo ode (stranica je malo uvrnuta pa uzmite ss) sam naso neko objasnjenje al nije bas da ga najbolje shvacam pa ako bi neko ko je malo duze u matki da mi objasni uz neke primjere posebno i sa manjim brojevima, a to mi treba cisto sto me zanima matematika pa bi tio znat

15 godina
neaktivan
offline
Re: Matematika - pomoć
wrathchild kaže...

Ajmo drugi zadatak. Koja je jednadžba kružnice? Sta znaci da kruznica prolazi nekih tockama? Jesu li mozda onda te tocke elementi kruznice?

Formulica i ajmo :)

(x-p)na kvadrat+(y-q) na kvadrat=r na kvadrat

I što onda?No dobro,odustajem od drugog zadatka....Kako ide ovaj peti pod kojim se kutom vidi kružnica?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐ (̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()ڪے
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2012 8:58 (big_guy).
14 godina
neaktivan
offline
Matematika - pomoć

pa samo trebas izracunati p i q, imas dvi jednadžbe s dvi nepoznanice kad uvrstis tocke

 

za 5. napravi skicu, odredi tangente i onda kut dva pravca

www.math.hr
14 godina
neaktivan
offline
Matematika - pomoć

@xxxmitoxxx

 

7 je prost broj. Zato nema nekih pravila kao npr za 6, broj je djeljiv sa 6 ako je djeljiv sa 2 i 3 (6=2*3) i slicno.

Na prvoj godini PMFa se radi djeljivost i kongruencija. Nismo spominjali nikakva pravila kada je broj djeljiv sa 7.

www.math.hr
15 godina
neaktivan
offline
Re: Matematika - pomoć
wrathchild kaže...

pa samo trebas izracunati p i q, imas dvi jednadžbe s dvi nepoznanice kad uvrstis tocke

 

za 5. napravi skicu, odredi tangente i onda kut dva pravca

A za 5.tangente odredim preko one formule r(1+k)=(kp-q+l) i taj k1 i k2 odredim preko y=kx+l?

Aj mi molim te reci četvrti kako ide,ovaj zadnja 3 ili,cijelu noc se mucim s time...

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐ (̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()ڪے
16 godina
offline
Matematika - pomoć

Imam jedan zadatak kojeg neznam riješiti pa ako bi netko mogao pokazati kako da se rješava i dati kratko objašnjenje :)

 

Ovako ide zadatak:

Dana su tri vektora, a, b i c, od kojih niti jedan nije nulvektor i nikoja dva nisu kolinearna. Ako je a+b kolinearan s c, a b+c kolinearan s a, koliko je a+b+c?

Koristite blage riječi i jake argumente BF3 nick: Dorjan_CRO
14 godina
neaktivan
offline
Matematika - pomoć

Probaj si skicirati na papir. Znas sta znaci da vektori nisu kolinearni?

I sad si probaj na papiru skicirati kako bi trebala izgledati ta tri vektora.

 

Probaj da je kut između 120° :)

www.math.hr
16 godina
neaktivan
offline
Matematika - pomoć

Zdravo ekipa, dugo me nije bilo ovdje :D

 

Imam ovaj zadatak (slika). Ja sam kao rjesenje pod i) dobio A (6, 0, -5), a C (-5, 2, 2), sto mi bas ne ulijeva nadu jer onda pod ii) dobijem neku bijesnu povrsinu. Moze netko provjeriti to?

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
13 godina
neaktivan
offline
Matematika - pomoć

Može pomoć oko ova 2 zadatka? Unaprijed zahvaljujem.

Memoria minuitur, nisi eam exerceas
16 godina
neaktivan
offline
Re: Matematika - pomoć
1domagoj1 kaže...

Zdravo ekipa, dugo me nije bilo ovdje :D

 

Imam ovaj zadatak (slika). Ja sam kao rjesenje pod i) dobio A (6, 0, -5), a C (-5, 2, 2), sto mi bas ne ulijeva nadu jer onda pod ii) dobijem neku bijesnu povrsinu. Moze netko provjeriti to?

Površina mi ispada 15.

It's hard to believe That there's nobody out there It's hard to believe That I'm all alone...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Matematika - pomoć
unknown kaže...

Površina mi ispada 15.

Zakon, a kak? Ja kad napravim vektorski umnozak vektora AB i AC, dobijem neko njesra.

 

P = 1/2 |AB x AC|

 

         |   i    j   k  |

P =  || -7   4  -5 || -> njesra :D

         | -11 2  7  |

 

A tocke?

 

EDIT: Gore ispred ove determinante je 1/2.

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.4.2012 17:04 (1domagoj1).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Matematika - pomoć
1domagoj1 kaže...
unknown kaže...

Površina mi ispada 15.

Zakon, a kak? Ja kad napravim vektorski umnozak vektora AB i AC, dobijem neko njesra.

 

P = 1/2 |AB x AC|

 

         |   i    j   k  |

P =  || -7   4  -5 || -> njesra :D

         | -11 2  7  |

 

A tocke?

 

EDIT: Gore ispred ove determinante je 1/2.

ja sam dobio 15 kada sam ubacio preko one formule 1/2|(x1*(y2-y3)......|

koliko vidim u matrici si fulao, ispod vektora k treba pisat pozitivno 5 i onda dobijes lijep rezultat blizu mojih 15 :P-- 3*sqrt(35)

It's hard to believe That there's nobody out there It's hard to believe That I'm all alone...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Matematika - pomoć
unknown kaže...

ja sam dobio 15 kada sam ubacio preko one formule 1/2|(x1*(y2-y3)......|

koliko vidim u matrici si fulao, ispod vektora k treba pisat pozitivno 5 i onda dobijes lijep rezultat blizu mojih 15 :P-- 3*sqrt(35)

Gaddemit, imas pravo. Ide +5. Hvala ;)

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
14 godina
neaktivan
offline
Matematika - pomoć

odredite minimum funkcije na konveksnom skupu ako je zad

f(x,y)=x+3y  uz uvjete x+4y>(treba biti veće ili jednako)4  ,  x+y<(manje ili jednako)3   x<(manje ili jednako)2

Tražim pozivnicu za yuwabits.net pa ko hoće poslati neka mi pošaljepm
13 godina
neaktivan
offline
Matematika - pomoć

trebam literaturu za samostalno ucenje matematike znaci nesto s dobrim i opsirnim objanjenjima i puno raznih primjera svo gradivo od 5. razreda pa nadalje, ako iko zna ista sto bi mi koristilo

14 godina
neaktivan
offline
Re: Matematika - pomoć

mozda zbirke zadataka i udžbenici za te razrede?

to ti treba kao nesto napredno ili?

www.math.hr
13 godina
neaktivan
offline
Re: Matematika - pomoć
wrathchild kaže...

mozda zbirke zadataka i udžbenici za te razrede?

to ti treba kao nesto napredno ili?

treba mi nesto sto bi me npr. pripremilo za rjesavanje problema kakvi se pojavljuju na natjecanjima a sa skolskim knjigama nisam bas imo srece, prije bi matemaiku uvjek prespavo pa bi mi zato trebalo nesto od 5. razreda pa nadalje ali da mogu samostalno savladat i da je malo naprednije i opsirno uz neka objasnjenja

14 godina
offline
Re: Matematika - pomoć

Ovako idem u 3 razred prodavač. Učimo plemenite kovine i metale.

I sad ovako glasi zadatak i rješenje, 

 

Izrazi u karatima i promilima finoću zlata. 

B 1,,2 

fe=22+1,,2

 

        2   1

= 22+   1 –     1 (dva kroz 4, to se skrati gore ostane 1 dolje 2 )

        4  2

 

=22+15

fe=235C

 

fn:1000=fc:24

fn=1000 x fe = 1000 x 23.5

      24           24

fn=979.17 promila 

 

E sad mene zanima kako je 1,,2 stavljen u    2   (dva kroz 4 )

                                 1

                                   4

Molio bih nekoga da mi objasni pošto mi je u četvrtak ispit a ja nerazumijem baš to gradivo.Hvala

GDE VRAG NEMRE NIKAJ ZLA NAPRAVIT POŠALJE BABU
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2012 18:57 (crni pauk).
14 godina
offline
Matematika - pomoć
Moze pomoc? malo je hitno


Točke A(-6,2) i B(2,-2) vrhovi su trokuta ABC. Točka H(1,2) njegov je ortocentar. Kolika je površina trokuta ABC?
Dirt 3 -&amp;amp;amp;amp;gt; Dino Bzik
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice