PMF fizika

poruka: 19
|
čitano: 19.741
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
PMF fizika
Poz, treci sam srednje pa se malo raspitujem vec. Volim fiziku i uzimam u obzir fiziku na pmf-u. I sad, strah me studirati ono sto volim jer ne zelim zavrsiti u skolstvu. Cuo sam da ima profesorski i instrazivacki smjer, ali od nekih ljudi sam cuo da spominju i inzinjerski. Kakve su mi opcije sa inzinjerskim? Volim fiziku jako i volio bih znati puno o njoj i znam da ce mi pmf pruziti zeljeno znanje, ali raditi s klincima mi nije u interesu (bez uvrede profesorima, cijenim vas, moj prof je super, ali ja osobno ne bij bio profesor ako mlgu birati). Kakve su mi opcije vani? U kojem poslu se trazi fizika? Molio bih ljude s nekakakvim iskustvom bilo kod sebe ili svojih poznanika.
Hvala :)
14 godina
offline
Re: PMF fizika
Lako ti je za posao ako zavrsis. Smjer je dosta zahtjevan, puno matematike, fizike, dokazivanja, svakakvih teorema.. Nije sve samo cista fizika.
12 godina
offline
PMF fizika

Ako nisi razvalio srednju zaboravi istrazivacki smjer. Za posao lako ali problem je zavrsiti.

Ako sam ti pomogao opali TD!
9 godina
neaktivan
offline
Re: PMF fizika
Prilicno sam samouvjeren da cu moci zavrsiti. Idem u mioc u zg i stvarno su mi matematika i fizika lagane. A kakav bih posao mogo naci? Ima li posla u hr (nije mi problem ici van ako je europa), kakve su place?
14 godina
offline
Re: PMF fizika
fpozar kaže...
Prilicno sam samouvjeren da cu moci zavrsiti. Idem u mioc u zg i stvarno su mi matematika i fizika lagane. A kakav bih posao mogo naci? Ima li posla u hr (nije mi problem ici van ako je europa), kakve su place?

 To ti nitko ne moze rec. Kako vrijeme odmice, sve se vise gleda znanje koje imas, a manje fakultet. Iako, krv koju ces prolit dok ga zavrsis ce ti sigurno pomoc u ucenju i savladavanju novih stvari u poslu, tako da ce ti to poslodavac uzeti u obzir. Za place isto tako. U pocetku prihvacas bilo koji posao, a kasnije kad steknes nekakvog iskustva vec ti mozes odlucivat gdje bi radio.

Sve u svemu, pmf je way to go. Jedan je od top izbora za odabrat i s njim bi trebao imat jako malo problema sto se tice pronalaska posla ili dobrih placa. Nema jos puno fakulteta u Zgu koji su na glasu kao on.

Bez obzira sto si miocanin, naradit ces se ti na pmfu jednako kao i svi ostali, nema shortcuta :)

9 godina
neaktivan
offline
PMF fizika

Hvala puno na odgovorima, znam da će biti teško, ali to me ne brine jer mi je bolje patit se zbog onog što manje volim ili me manje zanima.

9 godina
neaktivan
offline
Re: PMF fizika
Lol, bolje nego*
12 godina
offline
PMF fizika

Koje podrucje fizike te zanima?

Ako sam ti pomogao opali TD!
9 godina
neaktivan
offline
Re: PMF fizika
Nez posebno, sve vise manje.
12 godina
offline
PMF fizika

Jesi li mozda razmislio o nekom drugom faxu? Tehnicki smjer (fer, fsb, gradjevina)? Jer ako ne zivis za fiziku razocaract ces se. Vecina ljudi koji zavrse ili odu dokorirat na IRB/van ili ostanu na faxu. A ono sta bi ti radio u privatnom sektoru ti je matematika/statistika. Znaci ako nisi zagrizen za fiziku u smislu da bi se mogao zamislit kao znansvenik radje ne upisuj.

Ako sam ti pomogao opali TD!
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2016 17:30 (FuzzyBrain).
9 godina
neaktivan
offline
Re: PMF fizika
Hvala, 90% siguran sam da ću upisati. Fer drugi izbor ali neću ga prekrižiti. Imam više od godinu dana još. Ugl, hvala malo mi je jasnija situacija, još ću se raspitati pa odlučiti.
7 godina
neaktivan
offline
Re: PMF fizika
Oprosti imam pitanje, ja sam takoder treci razred srednje i razmisljam o upisu na fiziku i do sad nisam cuo za taj inzinjerski smjer jer na njihovoj stranici nista nepise o tome, jel to uvode nesto novo i sta je to uopce?
6 godina
neaktivan
offline
Re: PMF fizika
Pozzz,jel zna netko rijesit ovaj zadatak??
Idealan plin ima obujam V pri temperaturi 27 °C. Koliko će iznositi volumen toga plina
na temperaturi 297 °C? Proces je izobaran.
10 godina
neaktivan
offline
PMF fizika

V1/300=V2/570

V2 = 1.9V1

6 godina
neaktivan
offline
Re: PMF fizika
Pozdrav! Treba mi pomoć oko ovih zadataka iz fizike:
1. Pretpostavite da satelit kruži na visini h= Rzemlje iznad površine Zemlje. Koliko mu vremena treba da jednom obiđe Zemlju?
2. Polumjer Zemlje iznosi 6370 km. Na kojoj je visini h akceleracija Zemljine sile teže 19% manja od one na njezinoj površini?
6 godina
neaktivan
offline
Re: PMF fizika
Pozdrav!

Maturant sam i puno sam razmišljao o fakultetima. Moj prvi izbor je bila fizika (u zg) ali mi je par ljudi savjetovalo da upišem fer (elektrotehniku) te sam se odlučio za fer (zbog moguće bolje plaćenog posla). U zadnje vrijeme mnogi govore da "pratim snove" i da ne gledam moguće bolje plaćeni posao pa se dvoumim da li da upisem fiziku ili fer. Koji je vas savjet?
13 godina
offline
Re: PMF fizika
W.W. Heisenberg kaže...
Pozdrav!

Maturant sam i puno sam razmišljao o fakultetima. Moj prvi izbor je bila fizika (u zg) ali mi je par ljudi savjetovalo da upišem fer (elektrotehniku) te sam se odlučio za fer (zbog moguće bolje plaćenog posla). U zadnje vrijeme mnogi govore da "pratim snove" i da ne gledam moguće bolje plaćeni posao pa se dvoumim da li da upisem fiziku ili fer. Koji je vas savjet?

 al si se sjebo


Pripremi se na more nepovezanih rečenica pa na zaključak.

Je li loše završiti, na primjer, ekonomski fakultet? Očito nije ako si Zdravko Marić (nisam hdzovac, prezirem ih, ali treba biti realan i priznati da Mariću uopće nije loše (a nije ni HDZovac))
Poznajem dvije osobe koje su završile/završavaju PMF biokemiju u Zagrebu. Jedna predaje u školi, a druga je trenutno razvija nešto na Goetheovom institutu u Frankfurtu (u suradnji s profesorom Đikićem).
Poznajem nezaposlene FERovce, a i FERovce koji bi dali sve da su studirali nešto drugo jer sad trunu na nezanimljivom poslu bez mogućnosti promjene. Naravno poznajem i FERovce koji uživaju u onom što rade.

Treba biti realan. Istina je da su ti s ferom najveće šanse zapošljavanja, ali shvati da nisu svi ti poslovi lijepi i šareni

 

Većina što ti govori da s nekim faksom nema posla ti je zbog toga što su oni prosjek/ispod prosjeka (i nisu oni krivi što to govore; da imaju posao ne bi govorili, krivo je tržište rada). Prosjek je trenutno potreban uglavnom samo u ITju, a najbolji su potrebni uvijek i svugdje. Nije bitno jesi li liječnik, varioc, zidar, tesar, bravar, stolar ili fizičar. Ako si najbolji (vrlo vjerojatno) radit ćeš.

Naravno da će sad neki spomenuti 2008 i nebitnost, na primjer, komparativne književnosti. Je, 2008 je bila sranje, ali je bila sranje za 98% stanovništva. Je, komapartivna književnost je sranje dok netko ne napravi yt kanal ili dok ne postane pisac.
Kad pogledašdanašnji fakultet ekonomije, prava i sličnih, shvatiš zašto ti ljudi jednostavno neće biti zaposleni. Zato što velika većina tih studenata dane provodi opijajući se umjesto da se bruse u području koje su upisali. Ako misliš bit takav, onda upiši FER, smanji malo opijanje, završi ga i budi zaposlen do kraja života.

 

Ovo vjerojatno zvuči kao većina "slijedi svoje snove" sranja, ali nije. Đabe su ti snovi ako nemaš taletna (ja prije 5 godina bih si sad puknuo šamarčinu) i radnih navika, u vrijeme kad tvoje zanimanje nije popularno jer nećeš naći posao

 

Ako misliš upisati nešto što inače nije traženo, onda bolje budi dobar u tome

You have to be odd to be number one
13 godina
offline
PMF fizika

A i uostalom što god sad odabrao ne mora ništa značiti

 

Baš bi bilo lijepo kad bi netko iz buga napisao koliko ih u redakciji stvarno ima završen fakultet novinarstva, ili kad bi napravili anketu u kojoj bi se ispitalo koliko ljudi radi u području za koje se školovalo (raspoređeno po stručnoj spremi)

 

I još nešto

Mislim da si klasičan primjer inteligentnog čovjeka koji je ispao iz lošeg obrazovnog sustava

 

1. Sam se ne prepoznaješ niti u jednom obliku rada jer u 12 godina škole nisi imao doticaj s tim što stvarno predstavlja određena struka (vjerojatno i na fiziku gledaš pogrešno, spoiler alert: prava fizika nema veze sa srednjoškolskom)

2. Svoje talente žrtvuješ u ime tržišta rada (možda bi bio novi S. Freud da si imao psihologiju kako spada, ali si odabrao FER zbog toga što su svima puna usta STEMa)

 

I gle, nisi ti kriv. Dogodilo se meni, dogodilo se svim mojim prijateljima, dogodit će se i mojoj braći/sestrama i svima koje znam. 

Nemoj bit prestrog prema sebi ako za par godina skužiš da si sjebo

GLHF

You have to be odd to be number one
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2017 20:13 (Top Bugovac).
5 godina
neaktivan
offline
PMF fizika

Zdravo pisem ispravak iz fiz sutra a imam dvije jedinice iz dva testa sutra cu ispraviti prvu. No u cet opet imamo fiz ali njega nema pa hocu li morati ici na produznu?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice