Prijevod fraze na engleski

poruka: 12
|
čitano: 7.638
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Prijevod fraze na engleski

"Nije važno sudjelovati, važno je pobjediti".

 

Potreban mi je prijevod te rečenice na Engleski jezik. "It doesn't matter to participate, it is important to win" mi nekako ne zvuči kako bi trebalo.. Pa ako ovdje ima kakav profesor Engleskog ili netko tko zna kako bi se 100% točno prevela rečenica bio bi zahvalan za pomoć.

 

Molim vas da se ne zaje*avate jer mi je prijevod od velike važnosti i zbog toga mi je potrebno da bude točna kao da ju Englez govori {#}

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
neaktivan
offline
Prijevod fraze na engleski

Ja bi to ovako, "It is important to win, not to participate."

Netreba baš doslovno prevoditi.

16 godina
offline
Re: Prijevod fraze na engleski
lolipopmen kaže...

Ja bi to ovako, "It is important to win, not to participate."

Netreba baš doslovno prevoditi.

Obrnuo si ju, ja sam stavio onako baš zbog toga što mi treba ići takvim redom.

 

Inače, profesorica na fakultetu mi je rekla da ta rečenica nije točna i zato sam odlučio potražiti pomoć, ali upravo sam razgovarao sa prijateljem koji je Amerikanac i ima preko 50-55 godina i on kaže da je moj prijevod sasvim u redu, da bi tako i ona rekao, tako da se držim svoga.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
11 godina
neaktivan
offline
Prijevod fraze na engleski

1/ Participating is irrelevant, winning is important

 

2/ Victory is important, not participation

 

3/ It is not important to participate, it is important to win (varijacija gore navedenog, nije baš u duhu engleskog jezika)

 

Sva 3 su tačna, posebno prvi.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.6.2014 17:01 (kenan.M).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prijevod fraze na engleski
Moras razmisljat izvan okvira doslovnog i slicnog prijevoda... trenutno se ne mogu sitit konkretne fraze koja ti triba, ali evo ti primjer na sto mislim: na hrvatskom "kad na vrbi rodi grozdje" se nikad ne prevodi doslovce vec je ekvivalent na engleskom "when hell freezes over". Shvacas li na sto mislim sad?
16 godina
offline
Re: Prijevod fraze na engleski
kenan.M kaže...

1/ Participating is irrelevant, winning is important

 

2/ Victory is important, not participation

 

3/ It is not important to participate, it is important to win (varijacija gore navedenog, nije baš u duhu engleskog jezika)

 

Sva 3 su tačna, posebno prvi.

 

Druga mi nepaše jer prvo mora ići dio za sudjelovanje, a potom za pobjedu. Prvi je ok, ali "irrelevant".. pokušavam to napraviti da bude što jednostavnije i jasnije, tako da mi je ova tvoja treća apsolutni favorit. Hvala!

wifi kaže...
Moras razmisljat izvan okvira doslovnog i slicnog prijevoda... trenutno se ne mogu sitit konkretne fraze koja ti triba, ali evo ti primjer na sto mislim: na hrvatskom "kad na vrbi rodi grozdje" se nikad ne prevodi doslovce vec je ekvivalent na engleskom "when hell freezes over". Shvacas li na sto mislim sad?

Razumijem, ali ovaj put mi baš treba doslovan i jednostavan prijevod kao što sam napisao kolegi gore.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Re: Prijevod fraze na engleski

Ja bi to rekao "It's not about winning but participating", možda je malo stručnije.

Pogle ovo, možda malo jače: "Winning isn't everything."

Coca-Cola je Najpoznatije piće, a ujedno i druga najpoznatija riječ na svijetu - odmah poslije riječi OK.Njezina je formula jedna od najvećih svjetskih tajni.U Brazilu se smatra da je Cola afrodizijak
15 godina
offline
Re: Prijevod fraze na engleski
The important thing is not taking part but winning
16 godina
offline
Re: Prijevod fraze na engleski
meluka kaže...

Ja bi to rekao "It's not about winning but participating", možda je malo stručnije.

Pogle ovo, možda malo jače: "Winning isn't everything."

 

kunof00 kaže...
The important thing is not taking part but winning

Prekomplicirane fraze, ali svejedno hvala.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Re: Prijevod fraze na engleski
kenan.M kaže...

1/ Participating is irrelevant, winning is important

Ovo mi se čini OK, ali uz jednu preinaku;

 

Participation is irrelevant, winning is important.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.6.2014 0:27 (Alkaline).
14 godina
offline
Re: Prijevod fraze na engleski
7 godina
neaktivan
offline
Re: Prijevod fraze na engleski
Mozel mi neko napisati pismenu na temu teenagers and work (da idem u skolu i da radim poslije skole za pare)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice