TVZ pitanje

poruka: 57
|
čitano: 28.345
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
TVZ pitanje

Lijep pozdrav !

Zanima me, zbog ceg se na maturi glede TVZa ( Tehnickog Veleucilista u ZGu ) trazi " samo " polozena B razina iz matematike u svim smjerovima ? 

 

Evo uvjerite se da ne lazem :

https://www.postani-student.hr/Ucilista/Nositelji.aspx#

 

I sto biste mi, od navedenih smjerova, preporucili ?

Posto smatram da bih B razinu matke trebao rasturit pa nebi trebao biti problem .. A iz informatike bih uzeo neki kratki kurs da ju polozim kao izborni predmet .... A i smatram da bih s bilo kojim zavrsenim smjerom( preddiplomski + specijalisticki )  trebao olako nac posao ..?

WHY SO SERIOUS ??
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2012 13:17 (fakEEE).
12 godina
neaktivan
offline
TVZ pitanje

To i mene zanima, kako samo b iz matematike treba, baš sam neki dan gledao :O

If there's one thing I can't tolerate, it's cheap imitations of my work - Red John
12 godina
online
Re: TVZ pitanje
fakEEE kaže...

Posto smatram da bih B razinu matke trebao rasturit pa nebi trebao biti problem .. A iz informatike bih uzeo neki kratki kurs da ju polozim kao izborni predmet .... A i smatram da bih s bilo kojim zavrsenim smjerom( preddiplomski + specijalisticki )  trebao olako nac posao ..?

Vjerojatno jer malo ljudi upisuje pa su stavili niži rang za upis.

 

Posao nećeš naći olako sigurno, a i sam faks je jako skup (imaš cijene na njihovoj stranici).

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom, ASUS DCII moras da pazis kako je na krevet stavljas da se ne iskrivi nesto, da ne nalegne kuler lose - Vlada011
13 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ pitanje
jel fer bolji od ovog i ako je koliko?
LoL acc THCJoshi
13 godina
neaktivan
offline
TVZ pitanje

Ranko nisi baš u pravu. Iz godine u godinu navala je sve veća i veća. 

 

Smjerovi od najtežih prema najlakšem bi išlo nekako ovako:

-elo

-rač

-ino

 

Ako upišeš ne znači da ćeš završiti. Trenutno je TVZ u stanju akreditacije i gleda se da postane Sveučilište. 

 

EDIT:

 

FER je teoretski bolji ali ti nitko nemože garantirati da ćeš prije dobiti posao sa FER-om nego sa TVZ-om. Kažem još jednom Osnove Elektrotehnike na elektrotehnici su jake,Matematika također. Ima dosta labosa. Tko god kaže da je lagano a nejde na TVZ sere!

Slažem jelovnike,planove treninga,suplementaciju,uvod u sportsku farmakologiju i sve ostalo vezano uz BB----> cijena ovisi o kompleksnosti pitanja. Za više informacija javite se Privatnom Porukom
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2012 13:32 (hrvoje_zg91).
12 godina
online
Re: TVZ pitanje
hrvoje_zg91 kaže...

 

Smjerovi od najtežih prema najlakšem bi išlo nekako ovako:

-elo

-rač

-ino

 

Auuu, pa jesu imali i strojarstvo tamo?

hrvoje_zg91 kaže...

FER je teoretski bolji ali ti nitko nemože garantirati da ćeš prije dobiti posao sa FER-om nego sa TVZ-om. Kažem još jednom Osnove Elektrotehnike na elektrotehnici su jake,Matematika također. Ima dosta labosa. Tko god kaže da je lagano a nejde na TVZ sere!

Sa FER-om se nekoliko puta lakše dobije posao. Znaš onaj vic o FER-ovcima koliko dugo čekaju na posao. Maksimalno 2 dana, i to ako je imao promociju petkom.

 

Doduše nije to baš tako danas (ni blizu) ali opet FER je znatno više cjenjeniji fakultet od bilo čega drugog u hrvatskoj kada je u pitanju tehnika.

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom, ASUS DCII moras da pazis kako je na krevet stavljas da se ne iskrivi nesto, da ne nalegne kuler lose - Vlada011
13 godina
neaktivan
offline
TVZ pitanje

Graditeljstvo sam izbacio u startu posto se trazi polozena fizika na maturi .. 

Isto tako posto mi fizika bas ne lezi, a ni s matkom se ne mogu pohvalit ( iako definitivno smatram da bih B razinu mogao rasturit ) nekako sam izbacio i elektrotehniku .. Zanima me, koliko se puno trazi matke i fizike u pojedinacnim smjerovima ?

 

Zasad se nekako troumim izmedu informatike, mehatronike i racunarstva .. Sto biste vi preporucili ? S obzirom na stanje u RH, placu, tezinu i opis posla etc ... 

 

WHY SO SERIOUS ??
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2012 13:40 (fakEEE).
13 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ pitanje
Ranko Kukumar kaže...


Auuu, pa jesu imali i strojarstvo tamo?

Sa FER-om se nekoliko puta lakše dobije posao. Znaš onaj vic o FER-ovcima koliko dugo čekaju na posao. Maksimalno 2 dana, i to ako je imao promociju petkom.

 

Doduše nije to baš tako danas (ni blizu) ali opet FER je znatno više cjenjeniji fakultet od bilo čega drugog u hrvatskoj kada je u pitanju tehnika.

Imali su više je nema. Eh da zaboravih mehatroniku. Ove akademske godine je tek uveden. Neznam kakav je nemam kolega tamo baš perviše s kojima sam si dobar.

 

Istina cjenjeniji je,ali iole ozbiljnija tvrtka te neće zaposliti samo na temelju diplome (u ovom slučaju FER i TVZ) već će imati i nekakve testove za potencijalne zaposlenike. Vidjevši iz prve ruke kako se težina TVZ-a mjenja iz godine u godinu(kako pričaju kolege koji su studirali prije par godina i sada) vjerujem da će biti opaka konkurencija FER-u u skoro vrijeme. Čak je u planu i nova zgrada TVZ-a negdje na Borongaju.

fakEEE kaže...

Graditeljstvo sam izbacio u startu posto se trazi polozena fizika na maturi .. 

Isto tako posto mi fizika bas ne lezi, a ni s matkom se ne mogu pohvalit ( iako definitivno smatram da bih B razinu mogao rasturit ) .. Zanima me, koliko se puno trazi matke i fizike u pojedinacnim smjerovima ?

 

Zasad se nekako troumim izmedu informatike, mehatronike i racunarstva .. Sto biste vi preporucili ? S obzirom na stanje u RH, placu, tezinu i opis posla etc ... 

 

Ako ti nejde matka nebi ti baš preporučio tehnilčki fakultet. Ja sam osobno na Energetici i svi predmeti uključuju matematiku. Npr El. strojevi I,II,pogoni,mreže,rijetko koji ne uključuje. Zato ako sada mučiš muku kako ćeš tek na faksu

Slažem jelovnike,planove treninga,suplementaciju,uvod u sportsku farmakologiju i sve ostalo vezano uz BB----> cijena ovisi o kompleksnosti pitanja. Za više informacija javite se Privatnom Porukom
12 godina
online
TVZ pitanje

Iskreno ako već misli tko mehatroniku, bolji mu je izbor FSB gotovo sigurno. (Smjer: Mehatronika i robotika).

 

I neznam baš koliko se to isplati studirati, odnosno kolika je potražnja za tim. Mislim da je relativno mala. A traži se fizike sigurno puno, baš kao i matematike.

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom, ASUS DCII moras da pazis kako je na krevet stavljas da se ne iskrivi nesto, da ne nalegne kuler lose - Vlada011
13 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ pitanje
Ranko Kukumar kaže...

Iskreno ako već misli tko mehatroniku, bolji mu je izbor FSB gotovo sigurno. (Smjer: Mehatronika i robotika).

 

I neznam baš koliko se to isplati studirati, odnosno kolika je potražnja za tim. Mislim da je relativno mala. A traži se fizike sigurno puno, baš kao i matematike.

Slažem se ovo što se tiće mehatronike. 

 

Na stranicama TVZ-a postoji nastavni plan i program svakog smjera pa pogledaj kakvi se kolegiji izvode pa i po tome možeš zaključiti što te najviše zanima(ili ne zanima)

 

Elektrotehnika

 

Računarstvo

 

Informatika

 

Mehatronika

Slažem jelovnike,planove treninga,suplementaciju,uvod u sportsku farmakologiju i sve ostalo vezano uz BB----> cijena ovisi o kompleksnosti pitanja. Za više informacija javite se Privatnom Porukom
13 godina
neaktivan
offline
TVZ pitanje

E jbga onda .. Isto tako koliko sam siguran da bih se upisao na bilo koji od smjerova na TVZu, isto tako sam siguran da ( posto poznajem svoj profil ) bih vjerojatno se tukao po glavi sljedecih 5godina !

E u k**, kad ti je drzava puna takvih " drustvenjaka " kao sto sam ja {#} 

 

Nista, ostaje mi ono sto sam i imao u planu .. Strani jezici ( engleski/njemacki ) ,pravo, politologija ili novinarstvo .. Vidjet cemo, mozda se stanje u narednih 5-7godina popravi pa ce bit nesta od tog i trazeno barem malo vise {#}

Hvala na odgovorima !

Temu necu lockat, nek bude otvorena za daljnu raspravu ( ako ima zainteresiranih ) .. LP :)

 

WHY SO SERIOUS ??
12 godina
online
Re: TVZ pitanje

Jezici su uvijek traženi, pogotovo  engleski, profesor u školi, prevoditelj, i sl.

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom, ASUS DCII moras da pazis kako je na krevet stavljas da se ne iskrivi nesto, da ne nalegne kuler lose - Vlada011
15 godina
offline
TVZ pitanje

idi na ono što će te zanimati bez obzira koji fakultet.

FER je bolji,ali pripremi se na dosta učenja i ako ne ti neide fizika i matematika,rađe neupisuj.

Ja idem na TVZ smjer informatika i mogu reći da sam zadovoljan.

After Effects i Sony Vegas Pro tutoriali na hrvatskom: http://www.youtube.com/user/AdobeTemplate
12 godina
neaktivan
offline
TVZ pitanje
Jel teze upast na informatiku il racunalstvo? Mislim gdje ima vise zainteresiranih
If there's one thing I can't tolerate, it's cheap imitations of my work - Red John
12 godina
online
Re: TVZ pitanje
Volvox kaže...
Jel teze upast na informatiku il racunalstvo? Mislim gdje ima vise zainteresiranih

Računalstvo na oba pitanje je odgovor.

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom, ASUS DCII moras da pazis kako je na krevet stavljas da se ne iskrivi nesto, da ne nalegne kuler lose - Vlada011
12 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ pitanje
Ranko Kukumar kaže...
Volvox kaže...
Jel teze upast na informatiku il racunalstvo? Mislim gdje ima vise zainteresiranih

Računalstvo na oba pitanje je odgovor.

 

Hvala. Jel znas razlog mozda? Jeli lakse od informatike,ili se lakse zaposlit kasnije??
If there's one thing I can't tolerate, it's cheap imitations of my work - Red John
12 godina
online
Re: TVZ pitanje

To nebih znao, pogledaj razliku na njihovoj stranici i vidi koji su kolegiji isti a koji različiti, a za posao ne brini još, faks prvo treba završiti a tek onda gledati posao.

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom, ASUS DCII moras da pazis kako je na krevet stavljas da se ne iskrivi nesto, da ne nalegne kuler lose - Vlada011
14 godina
neaktivan
offline
TVZ pitanje

pitanje autoru teme: koliko imaš bodova za tvz (ako si stavio više studijskih programa, napiši molim te za svaki), tj. koji si na trenutnoj listi? :)

13 godina
neaktivan
offline
TVZ pitanje
Nisam se jos upisivao, iduce bih godine, trenutno zavrsavam 3.razred opce gimnazije :)

Naime, zanima me koliko bi mi bilo tesko pohvatat sve konce na TVZu po pitanju informatike .. Ja sam informatiku imao samo u 1. razredu i to ono, osnove osnova .. Dali bi mi trebalo programiranje predstavljat problem ?
Neko se javio gore da trenutno studira to, pa me zanimaju misljenja .. Tesko, lagano, osrednje ? Matematiku bih jos nekako progutao na faxu, vidim da je nema nis previse ..
Te koji posao , kao eventualnog " stručni/a specijalist/specijalistica inženjer/inženjerka informacijskih tehnologija (struč. spec. ing. techn. inf.) " , bi bio najbolje placen i najcjenjeniji ? ( to je vise kao podpitanje, znam da prvo uopce treba zavrsit da bi imalo smisla o tom razgovarat )
WHY SO SERIOUS ??
13 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ pitanje
sve se ide iz pocetka koliko ja znam
LoL acc THCJoshi
13 godina
neaktivan
offline
TVZ pitanje

Tako sam i ja shvatio po nastavnom planu .. Pa onda mislim da nebi trebalo bit problema ..

Fizika samo 1. semestar, matematika 1. i 2. semestar s tim da sam skoro pa sve te cjeline vec dosad u gimnaziji obradio :)

 

1.*

Jos me zanima ako mi mozes BugHacker nes reci u vezi faxa .. Jel ti tezak fax te dal si prije samog faxa imao kakve predispozicije i znanja o programiranju etc.. ?

2.

Isto tako ako mi netko moze reci s kojim poslom bi najbolje prosao s obzirom na to kad bi zavrsio taj fax ( preddiplomski + diplomski ) ? Tek tolko da mogu tom necem tezit i imat predispoziciju kako i zasto :)

3.

I jos jedna stvar .. Koliko dode jedna godina faxa ? I ukoliko sam dobro shvati, ukoliko dobro napisem maturu i upadnem u prvih 140 idem bez placanja ?

4.

I jos jedna stvar :D Sto bi mi preporucili di da idem na dodatne sate iz informatike za maturu da naucim ? Jel teska informatika na maturi ?

WHY SO SERIOUS ??
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.5.2012 0:14 (fakEEE).
15 godina
offline
TVZ pitanje

faks nije težak,al ni ne očekuj da ćeš ga proć ako ništa ne pogledaš.

Nakon 1 godine,moraš birati koji ćeš smjer ići (dizajn,informatizacija ureda,elektroničko poslovanje).

Imo sma predispozicije za dizajn jer sam i sam ajmo reć u neku ruku designer,no neradi se baš točno ono što sam zamišljao :)

Nisam znao ništa o programiranju jer nisam pratio u srednjoj školi,a to mi se bilo odbila o glavu.Al nije teško programiranje ako ti to ide :)

Ako te još šta zanima pitaj

After Effects i Sony Vegas Pro tutoriali na hrvatskom: http://www.youtube.com/user/AdobeTemplate
13 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ pitanje
BugHacker kaže...

faks nije težak,al ni ne očekuj da ćeš ga proć ako ništa ne pogledaš.

Nakon 1 godine,moraš birati koji ćeš smjer ići (dizajn,informatizacija ureda,elektroničko poslovanje).

Imo sma predispozicije za dizajn jer sam i sam ajmo reć u neku ruku designer,no neradi se baš točno ono što sam zamišljao :)

Nisam znao ništa o programiranju jer nisam pratio u srednjoj školi,a to mi se bilo odbila o glavu.Al nije teško programiranje ako ti to ide :)

Ako te još šta zanima pitaj

Koji smjer si onda odabrao za sebe ?

Kaj si ocekivao od dizajna,a da nije bilo ? Neznam, mene nekako privlaci elekotronicko poslovanje .. Sta bi ti preporucio da je onako profitabilno i perspektivno za buducnost ?

Na specijalistickom studiju se odabire 1 smjer il vise njih vezanih uz to koji smjer sam odabrao na strucnom studiju ili mogu koji pozelim i koliko pozelim ?

Kad si se upisivao, dali si tad pisao maturu il jos nije bila uvedena ? Il si imao identicne BBB razine za polaganje + informatika / fizika ? Pitam jer neznam koliko mi je potrebno i odkud da ucim tu informatiku za maturu ..?

Koliko jedna godina faxa kosta para ? Ako upadnem u prvih 140 na listi idem bez placanja ? Kako funkcionira sistem uz placanje ?

 

Evo nekoliko pitanja, pa ako mi mozes ti odgovorit na sva bi bilo odlicno posto mi pratis temu .. Ili neko drugi, dapace, ko zna odgovore na neka pitanja a naletio je na temu ..? 

Hvala :)

WHY SO SERIOUS ??
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.5.2012 16:09 (fakEEE).
15 godina
offline
Re: TVZ pitanje
fakEEE kaže...
BugHacker kaže...

faks nije težak,al ni ne očekuj da ćeš ga proć ako ništa ne pogledaš.

Nakon 1 godine,moraš birati koji ćeš smjer ići (dizajn,informatizacija ureda,elektroničko poslovanje).

Imo sma predispozicije za dizajn jer sam i sam ajmo reć u neku ruku designer,no neradi se baš točno ono što sam zamišljao :)

Nisam znao ništa o programiranju jer nisam pratio u srednjoj školi,a to mi se bilo odbila o glavu.Al nije teško programiranje ako ti to ide :)

Ako te još šta zanima pitaj

Koji smjer si onda odabrao za sebe ?

Kaj si ocekivao od dizajna,a da nije bilo ? Neznam, mene nekako privlaci elekotronicko poslovanje .. Sta bi ti preporucio da je onako profitabilno i perspektivno za buducnost ?

Na specijalistickom studiju se odabire 1 smjer il vise njih vezanih uz to koji smjer sam odabrao na strucnom studiju ili mogu koji pozelim i koliko pozelim ?

Kad si se upisivao, dali si tad pisao maturu il jos nije bila uvedena ? Il si imao identicne BBB razine za polaganje + informatika / fizika ? Pitam jer neznam koliko mi je potrebno i odkud da ucim tu informatiku za maturu ..?

Koliko jedna godina faxa kosta para ? Ako upadnem u prvih 140 na listi idem bez placanja ? Kako funkcionira sistem uz placanje ?

 

Evo nekoliko pitanja, pa ako mi mozes ti odgovorit na sva bi bilo odlicno posto mi pratis temu .. Ili neko drugi, dapace, ko zna odgovore na neka pitanja a naletio je na temu ..? 

Hvala :)

Uzeo sam smjer organizacija i informatizacija ureda nakon dužega razmišljanja....
Očekivao sam da će se više okrenuti prema motion graphiscu i vfx stvarima,no to je ipak nešto drugo.

Za budućnost ti nebi znao reći jer sva tri smjera mogu biti dobra,al zadnji bi mi bio design. (informatizaciju sam uzeo jer ću kasnije upisat net akademiju za MCITP)
Za specijalistički ni ja neznam još ništa,sry xd
Kad sam upisivao,mi smo bili ona prva generacija za maturu.Neznam za informatiku,ja sam bio uzeo fiziku za dodatni
Jedna godina dođe 7,5k ja mislim (7k je sigurno najmanje,najviše 8k-neznam točnu cifru jer je nemogu naći trenutno).Btw,moja generacija ima besplatno studiranje,sad neznam kako je s ostalim fkt (ova prošla generacija je također imala besplatno s maturom)
Ovo za plaćanje po listi fkt neznam ti reći pošto neznam dali ćete imati besplatno školovanje,al inače ako ste ispod rang liste,ne plaćate,jer automatski ako je ograničenje recimo za informatiku 210 ljudi,toliko se onda i može upisati.

After Effects i Sony Vegas Pro tutoriali na hrvatskom: http://www.youtube.com/user/AdobeTemplate
13 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ pitanje
fakEEE kaže...

Tako sam i ja shvatio po nastavnom planu .. Pa onda mislim da nebi trebalo bit problema ..

Fizika samo 1. semestar, matematika 1. i 2. semestar s tim da sam skoro pa sve te cjeline vec dosad u gimnaziji obradio :)

 

1.*

Jos me zanima ako mi mozes BugHacker nes reci u vezi faxa .. Jel ti tezak fax te dal si prije samog faxa imao kakve predispozicije i znanja o programiranju etc.. ?

2.

Isto tako ako mi netko moze reci s kojim poslom bi najbolje prosao s obzirom na to kad bi zavrsio taj fax ( preddiplomski + diplomski ) ? Tek tolko da mogu tom necem tezit i imat predispoziciju kako i zasto :)

3.

I jos jedna stvar .. Koliko dode jedna godina faxa ? I ukoliko sam dobro shvati, ukoliko dobro napisem maturu i upadnem u prvih 140 idem bez placanja ?

4.

I jos jedna stvar :D Sto bi mi preporucili di da idem na dodatne sate iz informatike za maturu da naucim ? Jel teska informatika na maturi ?

I ja idem na tvz info.Moj savjet ti je da ako možeš da probaš FER.Ali nije ni TVZ loš,dapače.

1)Faks mi nije ni težak ni lagan.Imao sam predispozicije ovako općenito,ali šta se tiče programiranja imao sam samo najminimalnije predispozicije.Ljudi koji se prije nisu u životu susreli sa programiranjem ga nekako prolaze.

2)Najbolji posao,ovisi šta voliš...Možeš postati sve od system administratora do programera,a uz dodatnu edukaciju čak i "white hat"   hacker.Međutim računaj na to da je na tvz-u diplomski užasno skup i da na diplomski na informatiku trenutno puštaju samo petorici najboljih da idu besplatno.

3)da,bez plaćanja.Jedna godina je 7500kn.

4)Svakako odi,ne riskiraj.Informatika na maturi nije ni lagana ni teška.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
15 godina
offline
Re: TVZ pitanje
prosle godine kad se upisivalo bila je veca navala na info nego na elo...ujedno sam i shvatio zasto....ukoliko mislite da ne ucite bas redovno nemojte ni slucajno na elektrotehniku...govorim vam iz iskustva :)....a informatika vam je lagana al stvarno lagana...na kolokviju iz matematike imaju 3 zadatka i to lagana da nemozes laksa, dok na elo dobijes 10 zadataka i profesora koji ti nebi dao bod ni da si princ iz zambije...da osnove elektrotehnike ne spominjem....na informatici cete imati word excel,powerpoint..nesto programiranja, onda zamisli crtate fontove...frend nist ne uci a prolazi bez jbmti....
dado
13 godina
neaktivan
offline
TVZ pitanje

E to je to :)

Evo da vas definitivno obavjestim, 1. izbor za fax cu predat TVZ informatika :) 

 

Uzet cu hrvatski i strani jezik A razinu ( zbog ostalih fakulteta ) , dok cu matku B + info .. Usto cu zamolit profesora u srednjoj za dodatne sate da me pripremi za maturu, nadam se da ce pristat posto sam info imao samo u 1. razredu ! ( nazalost trebao je bit izbor na 4. godini informatika kao izborni predmet, no umjesto nje su nam stavili fuckn matku il hrvatski -.- )

 

Elektrotehniku mozda predam takoder kao jedan od faxeva, no zaista ne vjerujem da cu se okusat u tome .........

 

Koliko bodova je bilo prosle i pretprosle godine potrebno za upis ? Ako imaju negdje rang liste ..? 

Isto tako me zanima koliko bodova koji predmet / ocjene nose ?

 

P.S. Sto se tice daljnjeg usmjerenja nakon 1godine, ipak cu pricekat da steknem dojam o svem na faxu i da vidim sta ce me najvise zainteresirat pa cemo o tom kasnije kad i ako upadnem :)

WHY SO SERIOUS ??
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2012 11:49 (fakEEE).
13 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ pitanje
fakEEE kaže...

E to je to :)

Evo da vas definitivno obavjestim, 1. izbor za fax cu predat TVZ informatika :)

 

Uzet cu hrvatski i strani jezik A razinu ( zbog ostalih fakulteta ) , dok cu matku B + info .. Usto cu zamolit profesora u srednjoj za dodatne sate da me pripremi za maturu, nadam se da ce pristat posto sam info imao samo u 1. razredu ! ( nazalost trebao je bit izbor na 4. godini informatika kao izborni predmet, no umjesto nje su nam stavili fuckn matku il hrvatski -.- )

 

Elektrotehniku mozda predam takoder kao jedan od faxeva, no zaista ne vjerujem da cu se okusat u tome .........

 

Koliko bodova je bilo prosle i pretprosle godine potrebno za upis ? Ako imaju negdje rang liste ..?

Isto tako me zanima koliko bodova koji predmet / ocjene nose ?

 

P.S. Sto se tice daljnjeg usmjerenja nakon 1godine, ipak cu pricekat da steknem dojam o svem na faxu i da vidim sta ce me najvise zainteresirat pa cemo o tom kasnije kad i ako upadnem :)

  KOliko se sjećam,primali su nas 160,a zadnji je upao sa 560 bodova,znači ako su sada smanjili broj besplatnih na 140 očekuj da bi sa 580 trebao upasti.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
12 godina
neaktivan
offline
TVZ pitanje

Bježite od TVZ-a. To je za one koji ne mogu upisati pravi fakultet (FER, FSB, PMF - matematika/fizika, FESB...). Jedino ako želite provesti život instalirajući Windowse po firmama i popravljajući računala. Stavite A razinu matematike i probajte upisati neki bolji fakultet. Lako se kasnije prebaciti na TVZ, a prva godina je ionako besplatna pa vrijedi pokušati (ako upadnete, naravno). Nema kruha nakon TVZ-a.

EDIT: Autoru teme, odi na neku društvenu znanost. Po meni je najgori mogući izbor odabrati neko veleučilište ako se može odabrati pravi fakultet (pravo, politologija, itd.). 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2012 12:22 (autobus).
13 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ pitanje
autobus kaže...

Bježite od TVZ-a. To je za one koji ne mogu upisati pravi fakultet (FER, FSB, PMF - matematika/fizika, FESB...). Jedino ako želite provesti život instalirajući Windowse po firmama i popravljajući računala. Stavite A razinu matematike i probajte upisati neki bolji fakultet. Lako se kasnije prebaciti na TVZ, a prva godina je ionako besplatna pa vrijedi pokušati (ako upadnete, naravno). Nema kruha nakon TVZ-a.

EDIT: Autoru teme, odi na neku društvenu znanost. Po meni je najgori mogući izbor odabrati neko veleučilište ako se može odabrati pravi fakultet (pravo, politologija, itd.). 

Autobus? Kakav ti je to nick. Daj odi čuvaj ovce 

Slažem jelovnike,planove treninga,suplementaciju,uvod u sportsku farmakologiju i sve ostalo vezano uz BB----> cijena ovisi o kompleksnosti pitanja. Za više informacija javite se Privatnom Porukom
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice