UNIN - multimedija, oblikovanje i primjena

poruka: 20
|
čitano: 19.746
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
VELV - multimedija, oblikovanje i primjena

Jel mi može netko nešta reći o tom veleučilištu?

 

Šta postajem završetkom, na kojim mjestima bi se mogao zaposliti,kakav je studij,...?

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
15 godina
offline
Re: VELV - multimedija, oblikovanje i primjena
jedino znam da je to skupo privatno veleuciliste :D
Iz dana u dan
16 godina
moderator
offline
Re: VELV - multimedija, oblikovanje i primjena

Imaš više studija na tom veleučilištu - pogledaj ih na www.velv.hr (trenutno je neki problem sa stranicom, uskoro će biti on-line). Ovaj vezan uz multimediju koji si naveo, na kojemu učiš grafičko oblikovanje i pripremu za tisak, alate Photoshop/Illustrator/InDesign, sve o bojama, produkciju video sadržaja, osnove izrade web-stranica (HTML, JavaScript, jQuery), programiranje (C++, Java), baze podataka (Oracle), imaš izborne kolegije poput 3D modeliranja, zapisa i obrade zvuka, stječu se prezentacijske i komunikacijske vještine i tako to. Studij pokušava pokriti većinu područja multimedije, iako se u većini ne ide u dubinu (jer se s obzirom na raspon tema i trajanje od 3 godine ni ne može), pa samo o studentu i njegovom zalaganju ovisi koliko će dobro usvojiti koji sadržaj. Na žalost, koliko sam vidio, većini studenata je bitno samo da prođu ispit, a ne da i nešto nauče, ali tako je valjda na svim faksevima i višim školama.

 

Ne sjećam se više koja je titula - uglavno, nekakva dugačka (nešto poput prvostupnik za multimediju, oblikovanje i primjenu? ne znam, mislim da piše na stranici).

 

 

Što se tiče cijene i skupoće - ne mislim da je skup. Ako redovno bez plaćanja upišeš, ne plaćaš ništa (osim upisnine), dijele se i neke stipendije i tako to. Ako upišeš uz plaćanje, plaćaš jedan ECTS bod 120 ili 122 kune (barem je bilo tako prošle godine - zaboravio sam točni iznos - znači nekih 7000 kuna je godina, s obzirom da semestar nosi 30 ECTS bodova).

15 godina
offline
Re: VELV - multimedija, oblikovanje i primjena

ja kad sam stavio velv na listu,pisalo mi je 20 000 kn upisnina,ili kako se vec to zove,a za sve druge faksove mi je bilo da placa mzoš

Iz dana u dan
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2011 14:28 (dado16).
16 godina
moderator
offline
Re: VELV - multimedija, oblikovanje i primjena
dado16 kaže...

ja kad sam stavio velv na listu,pisalo mi je 20 000 kn upisnina,ili kako se vec to zove,a za sve druge faksove mi je bilo da placa mzoš

Misliš - 200,00 kn? {#}

15 godina
offline
Re: VELV - multimedija, oblikovanje i primjena
trebao sam vam uslikat...pisalo je 20 000,znam valda di je zarez bio -.-
Iz dana u dan
14 godina
offline
Re: VELV - multimedija, oblikovanje i primjena

je tak je i meni bilo xd odma sam ga obrisao

15 godina
offline
Re: VELV - multimedija, oblikovanje i primjena
mbaksa kaže...
dado16 kaže...

ja kad sam stavio velv na listu,pisalo mi je 20 000 kn upisnina,ili kako se vec to zove,a za sve druge faksove mi je bilo da placa mzoš

Misliš - 200,00 kn? {#}

Moguće da je 20 000, kad su nama u školi bili ovi s VERN-a i rekli da je kod njih 30 000-35 000 kn godina, a ovo je isto privatna škola.

We are nothing but the stones to pave the way...
16 godina
moderator
offline
Re: VELV - multimedija, oblikovanje i primjena
Ad4pt3r kaže...
mbaksa kaže...
dado16 kaže...

ja kad sam stavio velv na listu,pisalo mi je 20 000 kn upisnina,ili kako se vec to zove,a za sve druge faksove mi je bilo da placa mzoš

Misliš - 200,00 kn? {#}

Moguće da je 20 000, kad su nama u školi bili ovi s VERN-a i rekli da je kod njih 30 000-35 000 kn godina, a ovo je isto privatna škola.

VELV nije privatna škola i upisnina je dosad uvijek bila 200 kuna (ili tu negdje), a zašto je svima vama pisalo da je upisnina 20.000 kuna - ne znam. Vjerojatno greška u izostavljanju decimalnog zareza.

15 godina
offline
Re: VELV - multimedija, oblikovanje i primjena
a jbg,covjek se uplasi kad vidi toliku cifru,tako da sam ga obrisao s liste
Iz dana u dan
16 godina
moderator
offline
VELV - multimedija, oblikovanje i primjena

Evo proradila stranica pa si pogledajte: http://www.velv.hr/web/index.php?option=com_content&task=view&id=128&Itemid=96

 

Školarina je 7.370,00 kn.

 

Titula je: stručni prvostupnik ( baccalaureus ) multimedije

 

 

Edit: Naravno, školarinu ne plaćaju svi, odnosno ima tri vrste studiranja: redovni bez plaćanja školarine, redovni uz plaćanje školarine i izvanredni (uvijek se plaća školarina).

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2011 19:34 (mbaksa).
15 godina
neaktivan
offline
VELV - multimedija, oblikovanje i primjena

Pozdrav! Zanima me kamo se može na diplomski poslije ovog faksa

Nakon malo guglanja, vidjeh da se može na foi, da li je teška razlika?

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2012 23:24 (powerslave).
16 godina
moderator
offline
Re: VELV - multimedija, oblikovanje i primjena
powerslave kaže...

Pozdrav! Zanima me kamo se može na diplomski poslije ovog faksa

Nakon malo guglanja, vidjeh da se može na foi, da li je teška razlika?

Možeš na FOI, možeš na Grafički fakultet u Zagrebu, za oba se moraju polagati razlike AFAIK, neki nastave studiranje u Mariboru.

14 godina
neaktivan
offline
Re: VELV - multimedija, oblikovanje i primjena
Jel se može na TVZ nastavit?
Oni isto imaju nekakav diplomski vezan za dizajn.
Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
12 godina
offline
Re: VELV - multimedija, oblikovanje i primjena
Slash 666 kaže...
Jel se može na TVZ nastavit?
Oni isto imaju nekakav diplomski vezan za dizajn.

Možeš praktički gdje hoćeš, pitanje je samo koliko moraš polagati razliku. Ja ću sad upisati 3. na Multimediji i smjer (ako gledamo kroz kolegije i zanimljivosti koje učiš) je odličan. Naravno, tu je i druga strana medalje. Profesori koji su uglavnom vanjski suradnici pa uživaju prcajući nas u mozak (čast izuzecima), organizacija je blago rečeno loša (dekan ima vjerojatno više drugih interesa - što nas dovodi do toga da smo popušili još dvije godine diplomskog jer je dekanu bio veći interes da diplomski završi u Koprivnici).

 

Ovo što čitam gore iznad da je pisalo kako školarina iznosi 20000 kuna vjerojatno objašnjava činjenicu da se upisalo samo 70(!) studenata na MM ove godine, dok je na mojoj prvoj godini bilo 130. Ne znam tko je odgovoran za to, ali informacija je definitivno kriva.

 

60 redovnih studenata ne plaća školarinu.

 

Ostali plaćaju po principu 122 kn za 1 ECTS bod.

 

Multimedija, oblikovanje i primjena je definitivno MULTI u punom značenju jer se stječe iskustvo iz grafičkog dizajna, web dizajna, programiranja, fotografije, komunikologije (zvuči strašno, ali je taj kolegij najbolje što se tom smjeru dogodilo), video i zvučnih tehnologija, 3D modeliranja i raznih kolegija vezanih uz boje (Psihologija boja, Vizualna Psihofizika...).

 

Iako ima mnogo stvari koje ne funkcioniraju na tom faksu, on je odlična priprema za bilo koje od navedenih područja iznad, i mogu ga preporučiti zainteresiranima...

13 godina
neaktivan
offline
VELV - multimedija, oblikovanje i primjena

Ima ko da je završio multimediju? Kakva su vam iskustva i šanse za posao?

Ako ko nastavlja diplomski na drugom faksu nek napiše kako je prošao razliku i ostalo vezano uz to.

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
14 godina
neaktivan
offline
VELV - multimedija, oblikovanje i primjena

Znam da je tema stara i mrtva ali mislim da bi bilo odlično da ponovno živne jer na internetu nema baš puno iskustava s tim konkretnim smjerom.

Jel može netko reći kakav je smjer što se tiče matematike i fizike s obzirom da sam vidio da ih ima ali me zanima koliko je to sve zahtjevno (s obzirom da mi baš ne idu)....Aktivan sam i u temi koja se tiče  FOI-a jer sam čuo da je Varaždin dobar grad za studiranje

14 godina
offline
Re: VELV - multimedija, oblikovanje i primjena
nijo123 kaže...

Znam da je tema stara i mrtva ali mislim da bi bilo odlično da ponovno živne jer na internetu nema baš puno iskustava s tim konkretnim smjerom.

Jel može netko reći kakav je smjer što se tiče matematike i fizike s obzirom da sam vidio da ih ima ali me zanima koliko je to sve zahtjevno (s obzirom da mi baš ne idu)....Aktivan sam i u temi koja se tiče  FOI-a jer sam čuo da je Varaždin dobar grad za studiranje

 Jest, grad je dobar :) 

 

Ja sam druga godina multimedije, matematika i fizika su na prvoj. Fizika i matka se daju proći, ali trebati ćeš malo sjesti i provježbati. Meni isto nejdu nešto posebno, al eto, prošao sam s prve sve. 

 

Inače danas VELV više nije VELV, već Sveučilište Sjever, od danas je vlada prihvatila prijedlog te je postalo državno sveučilište. 

 

http://www.unin.hr/

 

KLIK

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2015 17:01 (Reedy).
14 godina
neaktivan
offline
Re: VELV - multimedija, oblikovanje i primjena

Ja stavio na listu pa kak' mi Bog da :)

Inače skužio sam da lakše učim kroz zafrkanciju s drugima (iz kemije imam dobre ocjene samo zato jer se družim s ekipom koja ju kuži inače sam tudum za to i nadam se da ću istu takvu ekipu pronać i na faksu) 

13 godina
offline
Re: UNIN - multimedija, oblikovanje i primjena
Evo, pošto sam i sam dok sam upisivao ovaj faks čitao ovu temu pred dvije godine, odlučio sam napisat nešto tu sad kada studiram multimediju.

Na prvoj godini je bitno položiti sve, jer je druga zahtjevna. Ima kolegija na prvoj godini koji zahtijevaju nešto manje truda za dobru ocjenu ali ne treba ih shvaćati olako. Važno je napomenuti da matematiku prođu svi koji se potrude učiti za kratke provjere, koje su u intervalima od dva tjedna otprilike.
Fizika je svoja priča, no o tome ćete sve znati kad upišete ovaj smijer...

Pa eto za prvu godinu napravit ću listu prioriteta koja je mene dovela do odličnog uspjeha. Pa eto :
1.Matematika - na prvom mjestu jer koliko god se činila lakom u početku, ljudi su padali zbog manjka zalaganja i truda. Važno je odmah na početku prihvatiti način učenja različit od onoga u srednjoj. A taj je 'naučit ću nešto taman da prođem'. Toga tu nema, mislim ima al je to već teže kockanje jer se može kolokvirati a svejedno pasti. (znam i za takve slučajeve) No to nije loše, ide se na ispit gdje je malo teže, ali prođe se. Ugl preporuka, ucit matku za kratke provjere jer se automatski time uči i za kolokvij (skoro pa identične težine zadatci se pojavljuju)
2. Programski alati 1 u drugom semestru - eh tu se da raspravljati... Profesor je na prvu ruku malo ne ortodoksnan, naporan i čini se da nema razumijevanja, ali sve u svemu je dobričina i cijeni trud studenta. Na ovom kolegiju, ako imate predznanje C-a, imate prolaz, jer iako se radi C++, zapravo pokrije se samo ono preuzeto iz C-a.

Na ovom Sveučilištu ima puno stvari koje ne funkcioniraju, tipa često će se dogoditi da profesor, ujedno pročelnik odjela ne dolazi uopće na predavanja ili kasni u tolikoj mjeri da nema smisla biti na njegovim predajama. Ili pak, jedan kolegij vode dekan i drugi profesor koji ne predaje uopće bilo što vezano za kolegij, no o tome ćete sve znat na vrijeme, nema smisla sad dalje o tome...

Eto sve u svemu ima super stvari, tipa komunikologija i grafički alati 1,2, 3D modeliranje.

Eto za kraj, nemojte se previše zanositi ovim studijem, stvarno je onako kako je netko prije mene napisao. Treba puno osobnog truda za neko područje, jer previše toga se pokriva ovim studijem, ovisi samo gdje će se netko osobno usmjeriti.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice