Zamrzavanje godine-pitanja

poruka: 14
|
čitano: 29.556
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje godine-pitanja

Pozdrav svima 

 

Evo imam nekoliko pitanja oko faksa i zamrzavanaj godine ..

 

Znaci upisao sam faks izvanredno i vec paltio onih 7000 kn ..i sada bih trebao zamrznuti prvu godinu .... ali sam citao da trebam dobar razlog ... a ja nisan trudan,ne moram u vojsku itd...

Nego je problem što ne mogu zbog financija pohađati fakultet ...

 

Pa da li tko ima kaka saviejt kako to izvesti ..tj moze li mi na faksu bit opravdanej da ne mogu zbog financijskog stanja pohađat godinu

 

EDIT: malo izgleda bolesno platija 7000 a sad nemam za financirati se ... 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 17:55 (ante5656).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrzavanje godine-pitanja

Itko?

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
13 godina
offline
Re: Zamrzavanje godine-pitanja
ante5656 kaže...

Pozdrav svima 

 

Evo imam nekoliko pitanja oko faksa i zamrzavanaj godine ..

 

Znaci upisao sam faks izvanredno i vec paltio onih 7000 kn ..i sada bih trebao zamrznuti prvu godinu .... ali sam citao da trebam dobar razlog ... a ja nisan trudan,ne moram u vojsku itd...

Nego je problem što ne mogu zbog financija pohađati fakultet ...

 

Pa da li tko ima kaka saviejt kako to izvesti ..tj moze li mi na faksu bit opravdanej da ne mogu zbog financijskog stanja pohađat godinu

 

EDIT: malo izgleda bolesno platija 7000 a sad nemam za financirati se ... 

Moraš biti malo precizniji tj. trebaš napisati o kojem se faksu radi. Kad sam ja studirao (prošlo je već dosta vremena od tada) nije bilo ujednačene prakse po fakultetima. Svaki je vodio svoju politiku i što se moglo na jednome nije se moglo na drugome (posebice kad su bili upisi u pitanju). Kad specificoraš faks onda je veća vjerojatnost da će ti netko s tog faksa pomoći ili dati korisnu nformaciju.

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrzavanje godine-pitanja

Hmm mario nisam znao ..evo ja sam upisao sveuciliste u splitu odjel za strucne studije,elektronika (poznato kao kopilica)...
Hvala! 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
13 godina
offline
Re: Zamrzavanje godine-pitanja
ante5656 kaže...

Hmm mario nisam znao ..evo ja sam upisao sveuciliste u splitu odjel za strucne studije,elektronika (poznato kao kopilica)...
Hvala! 

Ovo je preciznije i vjerujem da će ti netko, tko tamo studira, pomoći.

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrzavanje godine-pitanja

Nadam se da hoce ..jer se bojim da mi ne bude prekasno

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
12 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje godine-pitanja

Jednostavno kontaktiraj faks, na taj način ćeš dobiti najbrže informacije i saznaćeš na čemu si, ovako na forumu teško.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrzavanje godine-pitanja

Ma lako za to ..nego problem mi je što moram imati kao dovoljno dobru ispriku za zamrzavanje ... a financijski problemi se ne uvrštavaju u to a još sam izvanredan student tako da to zvuci mal osmijesno s obzirom da sam upisninu paltija 7000 ... zato se mislim za nek idrugi nacin ??

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrzavanje godine-pitanja

Podnesi molbu u dekanat da ti odobre plaćanje na rate. Mnogi studenti to tako rade, a nećeš izgubiti godinu.

11 godina
offline
Re: Zamrzavanje godine-pitanja

Ako imas nekog doktora svog, puno bi pomoglo. Jos ako bolujes slucajno od nekakve kronicne bolesti (astma npr), bilo bi super (za zamrzavanje).

 

 

Praksa kako se to radi na nekim fakultetima na zg sveucilistu je sljedeca:

 

1. Trebas biti (sluzbeno) nesposoban izvrsavati studenstke obveze najmanje 3-4 tjedna. (bolest, lom noge, tu mozes biti mastovit)

2. Po zakonu sveucilista u zagrebu npr, moras javiti svom faksu u roku 30 dana od nastanka bolesti da si bolestan, da bi ti zamrzavanje godine uspjelo. (radi te odredbe je dosta ljudi popusilo zamrzavanje/faks/život.. :D  )

3. Faks ti kaze da to odobrava doktorica nadlezna za taj faks/obrazovnu instituciju, odes do nje, pokazes joj papire  (ako ti 'ne mozes', netko tvoj nek ode toj doktorici), i da ti da potvrdu za zamrzavnja, na temelju tvojih nalaza, koju kasnije odneses na faks, skupa sa kopijama tvoje bolesti i to bi trebalo biti to.

4. Teoretski ti se ne zuri jos nista. To mozes napraviti i tamo u 3em ili 6om mjesecu. Ako ti prodje (napravis to u ak. god. 2014/15) svi ispiti koje das u toj ak godini ti se naravno priznaju. Neke ljude to brine. Isto tako ako zamrznes godinu jer si recimo bio bolestan u 3em i 4om mjesecu, mozes izlaziti na ispite u ljetnom ispitnom roku.

5. U 9om mjesecu 2015, trazis upis ak.god. 2015/16 normalno i onda to nebi trebao nista platiti, jer si platio proslu godinu koja ti se u biti ne racuna.

 

 

I negdje na tvom faksu treba biti nakeljen na oglasnoj ploci papir gdje pisu te stvari oko zamrzavanja. Tamo gdje pise za trudnice, vojsku itd, pisu jos mozda neke sitnice.

 

Najbitnije je da postujes proceduru, imas dobar (medicinski najbolje) razlog radi cega nisi mogao izvrsavati studenstke obveze u tom nekom periodu 4 tjedna i to je to. Nemoj samo pisati da si morao raditi, nemas novaca itd. To nitko ne pusi.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrzavanje godine-pitanja

Kolega Lukica123 zagvaljujem se na odgovoru ...

 

ali opet mi nešto niej jasno ..kazete da to napravim u 3 mjesecu ..a sto cu sad ..faks mi pocinje u 10 mjesec a ja nmg ici ...

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
11 godina
offline
Re: Zamrzavanje godine-pitanja

ako ne mozes ici, onda ne mozes ici. Nije tragedija. Samo steta sto to nisi znao prije nego sto si uplatio 7 tisuca.

 

3i mjesec sam naveo kao primer. Ako hoces probati ranije ili kasnije zamrzavati, nije problem. Mozes i u 11om mjesecu mozda traziti vec zamrzavanje. Ali ti je isti vrag.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrzavanje godine-pitanja

Aha u redu ..hvala na informacijama

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
8 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje godine-pitanja

Pozdrav, završila sam prvu godinu građevinskog fakuteta iako nisam bila u stanju izaci na nekeod zadnjih rokova zbog svog zdravstvenog stanja pa nisam skroz očistila godinu. Morm na operaciju kralježnice a rehabilitacija je poduža pa sam prisiljena zamrznuti godinu. Zanima me ima li netko iskustva s tim na st građevini, rekli su mi da moram napisati molbu i da ce povjerenstvo odlučit a ne znam kako bi otprilike trebala izgledat molba, i kakav je moj status nakon zamrzavanja, nastavljam li s drugom godinom kasnije ili?? 

Svi savjeti su dobrodošli, unaprijed hvalaa :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice