3D animacija računalnih komponenti

poruka: 109
|
čitano: 39.665
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
RE: 3D animacija računalnih komponenti
domba2905 kaže...

bravo kolega za posao!!!!

 

No imam jednu zamolbu, vidim da si preskočio dio u kojem se spajaju napajanje s matičnom, cd-romom, ... svim ostalim, i stavljanje ventilatora pa ako bi to mogao napraviti,

 

jer to je jedan dio koji većina nerazumije,

 

Hvala, ovaj 3d je odličan, samo ga nadopuni, ako nije problem

 

Hvala. Bilo je i to sve u planu, no pošto sam imao slabiju konfiguraciju računala te 32 bitni os uspio sam samo ovo izraditi za natjecanje, drugo je bilo potrebno samo izrenderirati jer scena je bila postavljena, no pri pokušaju zakoruptirao mi se file. Tako da sam krenuo sve iznova, mislim što se tiče spajanja na sve tako da uskoro i to dolazi uskoro.

AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400 || Sapphire HD3870 512MB GDDR4 || 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz || Asus M2R32-MVP || HDD Segate 250Gb, 16Mb || Chieftec power supply 650W Turbo Series
16 godina
neaktivan
offline
3D animacija računalnih komponenti

Uložen trud..., vidljiv rezultat..., brojne pohvale... Ma jednostavno svaka čast!

Mount Vision Pro
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
3D animacija računalnih komponenti

Evo novi modeli su više/manje skoro pa gotovi, još treba postaviti animaciju te sve izrenderirati pa stavim na net Cool

Za rendanje će trebati malo više vremena no bude uskoro.

 

Update: potaknut novim tehnologijama odlučio sam ispraviti neke stvari na prijašnjim modelima, evo par slikica. (nisu svi modeli dorađeni do kraja, treba nadodati materijale)

 

AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400 || Sapphire HD3870 512MB GDDR4 || 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz || Asus M2R32-MVP || HDD Segate 250Gb, 16Mb || Chieftec power supply 650W Turbo Series
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.11.2008 22:14 (Branimir2412).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: 3D animacija računalnih komponenti

Svaka čast care. Ovo je super i stvarno bez greške. jedino ako misliš na ovome diplomirat pretpostavljam da bi treblo još elemenata na ploći, i ubacit neku pci karticu (bilokakvu), te renederirati u full hd-u.

15 godina
neaktivan
offline
RE: 3D animacija računalnih komponenti

perfektno urađenoSmijeh

stvarno svaka čast,ovo ne može svako Namigiva

 

samo ti nama nastavi raditi slične animacije i sve bude ok hehe

 

pozZ

asus p5k/epu,core2duo e 8400,8800gt,2gb ddr2 kingston,360gb hd
16 godina
offline
3D animacija računalnih komponenti

Konacno nesto zanimljivo, da se ne mora samo citati teme tipa koju graficku za 1000 kn ili jel ta graficka postigla 1 fps vise ili manje na 3D marku...

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
3D animacija računalnih komponenti

i hladnjak si sam sklepao??isusa ti..dobro si ti to napravio ..pohvale...iako, ovo sto cu rec je glupo al bez uvrijede.mozda neko bude mislio da krivo sklapa komp ili da mu ploca nevalja zato sto mu poluga ima kukicu, pa je nece moc bas iz prve povuc, a na videu ide..i 24v i 12v jedno do drugoga( paralelni port...na ploci sa heatpipeovima=????Plač)..al to nema veze-..svaka ti dala, dobro napravljeno

kopirajte si ovo u potpis....ako misliste....da bi vistu trebalo ukinut....i da je kingmax definintivno....best buy na trzistu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
3D animacija računalnih komponenti

rzpktCool

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
3D animacija računalnih komponenti

Zakon stvar :D

Asus Z7s Workstation 2 x Intel Xeon X5460 Harpertown 3.16GHz @ 3.8GHz 8 x 4GB EEC FBDIMM DDR2 800MHz RAID 0 - 4 x Fujitsu SAS 150 GB @ 15000 o/min RAID 1+0 - 4 x WD Caviar Black SATA 1TB @ 7200 o/min 2 x ATI FirePro V8700 1GB GDDR5 CrossFire ATI FireStream 9250 1GB
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2009 23:03 (domko).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
3D animacija računalnih komponenti

Svaka ti dalaSmijeh

Intel Q6600 @ 3,0 + BigTyphoon 120 Asus P5K-E/WIFI-AP 2GB 800 MHz Kingston Asus EN9600GT WD 320GB Antec Sonata III 500
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 3D animacija računalnih komponenti

Simpatičan uradak. Pohvala na trudu.

 

Nije mi jedino jasno da si to rendao mjesec dana?

To bi na prosječnom pc-u bilo par sati jer koliko vidim nema fizike, fluida, particle-a, naprednijih osvjetljavanja i sl. što stvarno usporava proces.

Hint; upregni više računala, max dobro renda u mreži.

15 godina
neaktivan
offline
RE: 3D animacija računalnih komponenti

Premocno...cvaka cast care,nisam jos nsta ovako vidio da je neko napravio na forumuCool

16 godina
offline
RE: 3D animacija računalnih komponenti

Nema nikakve veze što se tiče dužine renda kod fizike, rend je zahtijevniji kao što si rekao radi osvjetljenja, refleksije i ostaloga, jedino nije kod fizike. Inače na slikama se vidi da ima malo refleksije i neki sitni materijali su dodani. Inače za jedan frame je trebalo oko 12 sec da se izrenda i sada ti računaj da ti 25 framova treba za 1 sec filmića, pa kada se sve to pomnoži: za primjer, film neka je 7min=420sec za svaku sec treba (12sec*25frame-a=300sec rendanja za 1sec filmića) na kraju ispada 126000sec=2100min=35h samog rendanja. I još koji sat da se postavi scena za dio filmića. Rendao sam inače po 20-25sec filmića po danu (znači max 3h sjedanja za kompom po danu, no ne svaki dan) , nisam imao previše vremena, jer prije svakog renda sam postavljao scenu pa i to treba uključiti u vrijeme rendanja Osmijeh . I drugi nastavak je u tjeku jedino sam napravio zastoj pošto imam opet natjecanje, a nebi bilo fora da sa sličnom animacijom nastupam i ove godine. Eto nadam se da je sada sve jasnije Namigiva

AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400 || Sapphire HD3870 512MB GDDR4 || 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz || Asus M2R32-MVP || HDD Segate 250Gb, 16Mb || Chieftec power supply 650W Turbo Series
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.3.2009 16:47 (Branimir2412).
15 godina
neaktivan
offline
RE: 3D animacija računalnih komponenti

 

Kako to misliš nema fizika veze??

Pa sve je to fizika, probaj malo particle, fluide, pa atmosferske efekte, pa advaced light na na te objekte (da ne nabrajam dalje)...

 

I ono što je najvažnije za brzinu, je veličina onoga što renderiraš (output size) i raste eksponencijalno s veličinom (rendering frame time).

Sam si rekao da si renderirao mjesec dana, pa sam shvatio da si postavio scenu, kamere, napravio preview filmiće, te bio zadovoljan, pa onda renderirao mjesec dana, a to mi se činilo dugo.

 

Ne znam kolika je veličina frame-a, ali mi se i tih 12 sec čini puno, tim više što su objekati jednostavni i većina nema materijala.

Evo ti za pr. sl.1 (800x600) renda mi za 2 sec, sl2. (720x306) za 4 sec., sl3 (640x480) za 2 sec, sl4 (800x600) za 2:19 - voda i svjetlo pa ti vidi kako fizika nema veze.

To ti je iz max5 benchmark.

 

Dati ću ti i drugi primjer, jedan projekt koji sam radio 2002.g. (nisam radio max nego flash director/lingo u tom projektu); radi se o vizualizaciji arhitektonskog rješenja gdje su renderirani hi resolution slike (8000 x 4500) kao i film u palu od cca 3 min i sve je izrenderirano u tri dana na 1-5 pc-a (ovisno o zauzetosti istih),

a brate mili pc-i su 2002. bili jako spori u usporedbi s današnjim. A scena je kudikamo kompliciranija od tvoje vidi sl.5 i 6. U igri su bili max i cinema 4d.

 

A što se tiče videa, fps-a, neću komentirati, samo ću reći da se profesionalno bavim aduio/video produkcijom i apsolutno su mi jasni izračuni.

 

Na kraju, nemoj shvatiti post kao kritiku, dapače podržavam trud i želju za učenjem i samo ti nastavi tako.

 

P.S. Je'l ima kakvih nagrada na tom natjecanju ili je za kikiriki?

16 godina
neaktivan
offline
3D animacija računalnih komponenti

svaka cast... odlicno

Bolje ispasti budala nego iz aviona.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 3D animacija računalnih komponenti
RePlaY kaže...

Svaka ti dalaSmijeh

 TO je prvo sto sam pomislio kad sam pogledao animaciju.. Svaka ti cast na ulozenom trudu, a rezultat je fakat za pohvalu..


"Dabogda imao pun dzep para, a nemao cime da izvadis.."
16 godina
offline
RE: 3D animacija računalnih komponenti

Pa nebi ti se činilo puno, kriv sam ja jer nisam naveo da nije rendano s procesorom u potpisu nego s Athlon 2000+ koji ima 1.67GHz. (tada nisam imao bolji). Je postoje novčane nagrade, nisu velike, ali barem se možemo malo iskazati na faksu. A za fiziku sam mislio konkretno na fiziku. Npr. ako postaviš kuglu za bočanje kako razbija čunjeve pa se oni razlete na sve strane (pod time sam mislio na fiziku). A što sam dao primjer u vezi vremena rendanja je tek toliko da i drugi vide koliko treba, ovo mjesec dana je više okvirno. Jer nisam kao što sam rekao svaki dan radio, a niti po cijele dane nego kako sam mogao. Hvala na kritici

AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400 || Sapphire HD3870 512MB GDDR4 || 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz || Asus M2R32-MVP || HDD Segate 250Gb, 16Mb || Chieftec power supply 650W Turbo Series
15 godina
protjeran
offline
3D animacija računalnih komponenti

bravo

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
3D animacija računalnih komponenti

ovo je odlicno...predobro

 

 

Koliko ti je vremena trebalo?

amd 3200+,3gb ram,320gb hdd,nvidia 7300gt
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 3D animacija računalnih komponenti

Koliko ti je vremena trebalo?

 procitaj ranije postove (Y)
Q8200, XFX HD 4870 (512), ASUS P5QL, WD Caviar 500 GB, Kingmax 4 GB (1066), Pioneer DVR-216DBK, Chieftec gamer tower GX-01B, OCZ StealthXStream 500W
16 godina
neaktivan
offline
3D animacija računalnih komponenti

Bavim se 3dom isto ka i ti .

Možda da si malo bolji render napravio .

Inaće modeliranje je čisto ok .

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
3D animacija računalnih komponenti

Care, majstore, doktore, profesore..... HVALA

LEGENDARY!

Pušenje skraćuje cigaretu. Ja pijem da te duplo vidim. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Cro+Warrior
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
3D animacija računalnih komponenti

stvarno izgleda odlično! jednostavno i konkretno, a meni je pomoglo puno.

 

mogao bi staviti i slijedeću animaciju pa da te opet ishvalimo :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
3D animacija računalnih komponenti

super animacija , svaka čast majstore !!!!!

tko rano rani , zajebo je kokota
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
3D animacija računalnih komponenti

Prvi dojam: wow  Smijeh!

Svaka čast....

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
3D animacija računalnih komponenti

 

Svaka čast...ali, treba obratiti pažnju na više detalja....

 

Npr., rijetko se sada susreću ploče s dva IDE utora, a ne s tri koliko si ti

stavio...

 

 

Pretpostavljam da si s FOI-a...jel Hunjak još tamo? Hutinski? Kermek?

 

 

luda ekipa...

 

 

pozz

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: 3D animacija računalnih komponenti
Mike Litoris kaže...

 

Svaka čast...ali, treba obratiti pažnju na više detalja....

 

Npr., rijetko se sada susreću ploče s dva IDE utora, a ne s tri koliko si ti

stavio...

 

 

Pretpostavljam da si s FOI-a...jel Hunjak još tamo? Hutinski? Kermek?

 

 

luda ekipa...

 

 

pozz

Tnx. Htio sam da matična izgleda nabrijano Osmijeh Znam da je moglo puno bolje, no to su bili počeci mojeg modeliranja i animiranja.

Ekipa koju si nabrojao je još tamo, no ja nisam. Zeznuo sam mat 2 kod Hunjaka (pretpostavljam da ti je sve jasno Namigiva)

Pozz

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
14 godina
neaktivan
offline
3D animacija računalnih komponenti

Fenomenalono :)

 

Gj!

emish -.-
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
3D animacija računalnih komponenti

Svaka čast.Cool

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
3D animacija računalnih komponenti

Svaka cast! Mogu li te pitati koje je tvoje zanimanje i gdje radis? :)

Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice