3D modeliranje i renderiranje (Arhicad,3ds Max...)

poruka: 5
|
čitano: 5.930
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
3D modeliranje i renderiranje (Arhicad,3ds Max...)

Pozdrav.

Potrebna mi je konfiguracija za rad na izradi 3D modela arhitekture, renderiranje i jednostavno linijsko crtanje.

Programi koje koristim su AutoCAD, ARCHICAD, 3ds Max, Artlantis, V-ray...

Za konfiguraciju sam spramn platiti od 10000kn do 15000kn.

Imate li kakave preporuke ili iskustva.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: 3D modeliranje i renderiranje (Arhicad,3ds Max
Gopnik kaže...

Pozdrav.

Potrebna mi je konfiguracija za rad na izradi 3D modela arhitekture, renderiranje i jednostavno linijsko crtanje.

Programi koje koristim su AutoCAD, ARCHICAD, 3ds Max, Artlantis, V-ray...

Za konfiguraciju sam spramn platiti od 10000kn do 15000kn.

Imate li kakave preporuke ili iskustva.

 Kreni od AMD ryzen konfiguracije, to je trenutno za workstation segment najisplativije. Ostatak standardno - ssd, što više rama, i što preostane u grafičku. 
Osobno, za 3dsmax meni su nvidia dobar deal, ali za CAD programe moguće da je i Ati ok.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
6 godina
neaktivan
offline
Re: 3D modeliranje i renderiranje (Arhicad,3ds Max
Gopnik kaže...

Pozdrav.

Potrebna mi je konfiguracija za rad na izradi 3D modela arhitekture, renderiranje i jednostavno linijsko crtanje.

Programi koje koristim su AutoCAD, ARCHICAD, 3ds Max, Artlantis, V-ray...

Za konfiguraciju sam spramn platiti od 10000kn do 15000kn.

Imate li kakave preporuke ili iskustva.

 http://prntscr.com/fbl32j 15000kn za kuciste samo (2x 2tb za raid 1)

http://prntscr.com/fblol7  15000kn za kuciste i monitor (34" 3440x1440 IPS 10bit collors (sRGB 99% treba koristiti display port za to)) 

 

inace u onom prvom sam se zaigrao i isao na izgled. Mozes slobodno uzet ovu memoriju http://prntscr.com/fbljcb i ustedit 600kn tu , kuciste iz drugog linka i ustedit 740kn tamo (inace  kuciste iz drugog linka je best seller ... 36€ a ima podrsku ispred za 240mm vodeno hladenje ili 2x120mm ventilatore, na vrhu jos 2x 120mm i iza ima 1x120 i samo sa njim dolazi) , obican ssd umijeste 960 evo ti je jos nekih 300kn ustede , i 1070 umijste te 1080 je dodatnih 700kn (razlike skoro da nema u 3d renderingu) znaci kojih 2500kn manje 

 inaco ako se odlucis za ovo morat ces sam slozit PC ali nije tesko. Mogu ti PM youtube videa koje te vode korak po korak.

 

Poslat cu ti PM za trgovinu di sam slagao

15 godina
neaktivan
offline
Re: 3D modeliranje i renderiranje (Arhicad,3ds Max
Gopnik kaže...

Pozdrav.

Potrebna mi je konfiguracija za rad na izradi 3D modela arhitekture, renderiranje i jednostavno linijsko crtanje.

Programi koje koristim su AutoCAD, ARCHICAD, 3ds Max, Artlantis, V-ray...

Za konfiguraciju sam spramn platiti od 10000kn do 15000kn.

Imate li kakave preporuke ili iskustva.

 I sam se bavim 3D-om pa ti mogu nabaciti neka svoja iskustva oko toga što je bitno.

 

Meni je gotovo najbitnija stvar, monitor, tj. monitori... jer to je ono u što gledam cijelo vrijeme... kod mene su 27" i 24" Dellovi, 1440p i 1080p. Na tome nisam nikada štedio... osim toga su sve stvari više manje standardne... čim više RAM-a, SSD, par mehaničkih diskova za skladištenje svega (mirror), vanjski disk za backup, tiho kućište, napajanje i hlađenje (kod mene Fractal Design Define R4)...

 

Što se procesora tiče, četiri jezgre pa naviše je dobrodošlo, ali preživjeti ćeš i bez nekog uber turbo proca... Grafička kartica... tu zavisi o tome da li misliš koristiti GPU za rendanje, jer ako misliš, onda si priušti čim bolju... napisao si da koristiš V-Ray, pa vjerujem da ćeš iskorisiti i V-Ray RT... koji radi super sa NVidia-nim karticama.

 

Iiiii... toliko od mene, valjda :)

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
15 godina
neaktivan
offline
3D modeliranje i renderiranje (Arhicad,3ds Max...)

Evo, ja bi to ovako složio

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice