ADM vs, Protis

poruka: 370
|
čitano: 107.987
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: ADM vs, Protis
Strahoslav Trta kaže...
zober kaže...

Ako ti oni nisu uvalili krivu karticu, vec si ti pogresnu kupio svojom krivicom onda nemas razloga biti ljut na njih, vec na sebe. Svaki ducan ce ti nazalost odbiti zamjenu, pogotovo ako je ambalaza strgana jer ne mogu to dalje nikome prodati. 

ma to s odbijanjem zamjene i potrgane ambalaze je glupost.

ne prodaju oni karton nego graficku karticu.

 

kad kupim npr. graficku imam pravo potrgati kutiju u sto komadica i, ako kartica nije ispravna, ima da je zamijene.

 

prodavac ionako salje karticu nazad na servis dobavljacu a oni ce je opet poslati firmi od koje dobavljaju robu.

a ionako u ekonomiji postoje stavke; kalo,rasip,lom i kvar pa se to lako kompenzira.

Ne uspoređuj REKLAMIRANJE neispravne robe i VRAĆANJE ISPRAVNE robe! To su dva različita pojma.

 

Samo da napomenem - prije se, koliko se dobro sjećam, trebalo čuvati ambalažu nakon kupovine ukoliko bi se ista trebala slati u servis ako dođe do kvara, danas NAŽALOST to više nije pravilo i kupci svašta i u svakakvom stanju donose na servis. Radim s tim i vidim svakodnevno svašta, ali baš svašta od kupaca. Stoga bolje šuti i ne pametuj kad NISI u pravu.

 

Povrat novca za krivo kupljenu robu je čista dobra volja prodavača, ali samo u slučaju ako je ambalaža NEOŠTEĆENA te je predmet vraćen u prvobitnom stanju kakav je i iznesen iz trgovine.

12 godina
protjeran
offline
Re: ADM vs, Protis
GreenLife kaže...
Ne uspoređuj REKLAMIRANJE neispravne robe i VRAĆANJE ISPRAVNE robe! To su dva različita pojma.

 Samo da napomenem - prije se, koliko se dobro sjećam, trebalo čuvati ambalažu nakon kupovine ukoliko bi se ista trebala slati u servis ako dođe do kvara, danas NAŽALOST to više nije pravilo i kupci svašta i u svakakvom stanju donose na servis. Radim s tim i vidim svakodnevno svašta, ali baš svašta od kupaca. Stoga bolje šuti i ne pametuj kad NISI u pravu.

 

Povrat novca za krivo kupljenu robu je čista dobra volja prodavača, ali samo u slučaju ako je ambalaža NEOŠTEĆENA te je predmet vraćen u prvobitnom stanju kakav je i iznesen iz trgovine.

E, bas se javio covjek iz branse koja je cijenjena kao i javna uprava.

nema gorih neradnika i prevaranata od servisera tehnicke robe. (nije ad hominem).

 

vi bi najvise voljeli da vam covjek i popravi robu prije nego li vam je deonese na servis.

 

ta izisljotina s ambalazom je tipicni balkanski sistem poslovanja ali i to se mijenja (jako sporo) jer trgovine i propadaju zbog nadobudnih trgovaca i sporih, neucinkovitih servisa.

 

zivio sam na zapadu desetak godina i tamo npr u Deutschland, Britaniji ti mozes nakon desetak dana vratiti televizor u trgovinu bez ikakve ambalaze samo ako ti se ne svidja.

trgovac ce te ocekati nasmijesen i vratiti ce ti novce.

ma koja ambalaza ?

konkurencija je velika i ako ne udovoljis kupcu on ti vise nikad nece doci i propade i "gazdina" radnja i servis u kojem radis.

ni ne pita te tamo nitko za ambalazu, zato spusti nos i naucite se vec raditi europski jer ce cijela Hrvatska za desetak godina otici vrit.

tko ima ima a tko nema tko ga j.....
12 godina
protjeran
offline
Re: ADM vs, Protis
Strahoslav Trta kaže...

 zaboravih napisati.

 

"Vani" dok cekas eventualni popravak tvog proizvoda ako i nije u garacijskom roku (bitno da je kupljen u toj trgovini) ti, dok se proizvod ne popravi dobijes zamjenski TV, graficku karticu, monitor, bilo sto.

 

tko ima ima a tko nema tko ga j.....
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2015 9:59 (Strahoslav Trta).
10 godina
offline
ADM vs, Protis

To je najveća glupost koja je uvedena i koja nažalost dolazi i na ove prostore. NAŽALOST!

 

Sve to može proći kod velikih igrača, ali zbog toga male trgovine propadaju. Oni nemaju mogućnost kompenziranja i vraćanja robe te zamjene drugom, jer je PREVELIKI trošak. 

 

To vraćanje robe, jer se nekom nadobudnom kre**** nije dalo proučiti spec. ili eto, puklo mu pa TV od 3000kn nema ono što ima onaj od 10000kn te ga je prodavač zahebao jer mu je "lagao", je totalan bull*hit! A baš zato jer smo na Balkanu to ne treba uvesti jer ne znaš što sve ljudi vraćaju i u kakvom stanju. Pa ti to vrati dobavljaču ili ne daj bože - u prodaju! A u većini slučajeva artikl ide u "otpis" te na štetu tvrtke, ali eto, zbog neke budale koja je to pogurala sada svi to moraju prakticirati jer će "izgubiti" kupca.

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
ADM vs, Protis

očekujemo odgovor ADM-a 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: ADM vs, Protis

Košta skoro ko nvidijine grafičke.

12 godina
neaktivan
offline
ADM vs, Protis

Planiram kupiti laptop kod njih (protis) pa me zanima kakvi su po pitanju ostvarivanja  garancije

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
ADM vs, Protis

Naručio slušalice u Protisu, Logitech G633. Slijedeći dan posaljem mail da ih želim vratiti jer nisam zadovoljan i gledajte kaj su mi napisali. "Poštovani, za slušalice ne vršimo zamjenu iz higjenskih razloga". Nemam ja po zakonu pravo na povrat robe?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ADM vs, Protis
steelman kaže...

Naručio slušalice u Protisu, Logitech G633. Slijedeći dan posaljem mail da ih želim vratiti jer nisam zadovoljan i gledajte kaj su mi napisali. "Poštovani, za slušalice ne vršimo zamjenu iz higjenskih razloga". Nemam ja po zakonu pravo na povrat robe?

 Pitaj u ovoj temi baš me zanima kakva je situacija oko slušalica.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/opcenito-o-ict-biznisu/prava-potrosaca-reklamacije-povrat-zamjena/241203.aspx?page=0&jumpto=5123826&sort=asc&view=flat

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
neaktivan
offline
ADM vs, Protis

Moje iskustvo iz 3. mjeseca ove godine - prenosim cijeli mail koji sam Protisu napisao da ne objasnjavam, sve je iz maila jasno

 

Jucer tokom jutra, 22.03. sam na vasem site-u nasao graficku karticu Grafička kartica Sapphire R9 380 NITRO, Dual-X OC Boost, 2GB GDDR5 po cijeni od 1547 KN za gotovinu. Nazvao sam vas, vas kolega je rekao da graficke iznad 1000 kn posebno narucuju ali da moze ( cak sam mu izdiktirao i sifru artikla i zamolio da kaze naziv da ne bi bilo problema) i da ce kartica biti spremna u pola 5 popodne, sto mi nije odgovaralo pa sam rekao da cu doci tokom jutra. Da dokinem mogucnost nesporazuma jos sam jednom pitao da li je to ta cijena za gotovinu, cisto da znam sa racuna dici novce unaprijed. Danas ujutro dolazim po karticu i kolega kaze da kosta 1747 kn ? Kako? Cemu? Gledajte, tu karticu kupujem za nekog drugog, trebam ju imati za petak ujutro i nemam vremena opet hodati po gradu trazeci je, 200 kn cu sebi u stetu ici.

 

Ali moram reci da vise kod vas necu kupovati jer i zadnji put, prije oko dva mjeseca kada sam kupovao RAM i SSD kod vas, isto problemi, rezerviram taj i taj RAM i taj i taj SSD i kada dolazim po robu, iznenada tog RAM-a nema nego ima, po rijecima vaseg zaposlenika, malo drugacija memorija ali to je to. Bio je fer i smanjio je cijenu za 20-tak kuna na onu koliko je inicijalno kostao naruceni RAM. Razumijem se u informaticke komponente i taj drugi RAM mi je bio ok iako mi je zasmetao takav odnos. Ne vidim u cemu je problem da ako ne mozete naci proizvod koji je inicijalno narucen,  nazovete kupca i rijesite odmah da li da uzimate nesto slicno ili on nece nista kupovati posto ne mozete nabaviti ono sto je naruceno.

 

Godisnje kupujem za 10 000 kn informaticke opreme i dao sam vam prednost spram Linksa u kojem preko 10 godina kupujem, cisto sto neke stvari znaju imati pretjerano skupe. Ali ovo sto kod vas dozivljavam vise ne zelim. Da ste fer, onda bi na rezervaciju kada sam jucer nazvao mogli napisati barem cijenu a ne se praviti pametni kada covjek dodje po robu. Ja naravno ne mogu od toga nista dokazati jer eto, niste mi mailom poslali nikakvu barem ponudu gdje bi pisala ta cijena na koju bi se mogao pozvati. Zaista mislite da bih vas zezao da narucujete graficku karticu za 1500 kn i onda prilikom preuzimanja pravio se mutav na cijenu visu 200 kn?

Kako god, razmislite o svojem nacinu poslovanja i opcenito profesionalnosti, ja kod vas vise ne kupujem taman da jedini imate neki proizvod, a tako cu sugerirati i drugima, posto mi svojim radom ne dajete povoda za kompliment i fer odnos.

 

Odgovor je dosao -

Poštovani , isprike na nastaloj situaciji , djelatnik za pultom je pripravnik i u rezervaciji je pisala napomena koju kolega nije pročitao jer je direktno kliknu na izradu računa. Kartica je ušla po većoj cijeni od dobavljača i možemo ponudit 1590 kn cijenu za gotovinsko plaćanje , što je kolega koji je naručio i napisao u rezervaciju. Još jednom isprike na nastaloj situaciji. Kod slijedeće narudžbe možete zatražit osobno mene , te vam možemo izaći u susret i dati dodatni popust.

 

Da sam ja sef firme, promptno bi uzeo tom zaposleniku 200 kn i rekao kupcu da dodje u trgovinu po 200 kn razlike. Njihova greska, ne moja. Toga nije bilo i vise tamo ne idem.

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice