AM3+ ili FM1/2+ socket??

poruka: 7
|
čitano: 1.623
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
AM3+ ili FM1/2+ socket??

 

moje pitanje je ustvari koji socket/maticnu odabrati tako da danas sutra mogu upgradat komp novim procesorom ako uzmemo u obzir samo AMD i ono sto je trenutno aktualno u ducanima

ne bi isao na ove athlon,semprom i a seriju s integriranim grafikama tako da ostaje samo athlon x4 i FX serija a vidim da su svi athloni socket fm2 a FX socket am3+

 

uopce nema vise pravila,nekad si znao am3 bolji od am2 dok sada recimo fx procovi s 6 i 8 jezgri idu na am3+ a athlon s 4 jezgre idu na fm2,po meni bi logicniji bilo da noviji i brzi procovi idu na novije utore ali eto....

recimo za skoro iste pare

Procesor AMD Athlon II X4 740, 3200/3700 MHz, Socket FM2

 

Procesor AMD FX X6 6100, 3300/3900 MHz, Socket AM3+

 

po tome onda bolje uzeti am3+ maticnu i proc 6 jezgri za 650kn koji mogu zamijenit procom od 8 jezgri danas sutra

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2016 17:12 (leoness).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AM3+ ili FM1/2+ socket??

Ja bi pričeka AM4 socket i ZEN procesore pa bi onda odlučio jer ove sadašnje AMD platforme su mrtve.

15 godina
offline
Re: AM3+ ili FM1/2+ socket??
leoness kaže...

 

moje pitanje je ustvari koji socket/maticnu odabrati tako da danas sutra mogu upgradat komp novim procesorom ako uzmemo u obzir samo AMD i ono sto je trenutno aktualno u ducanima

ne bi isao na ove athlon,semprom i a seriju s integriranim grafikama tako da ostaje samo athlon x4 i FX serija a vidim da su svi athloni socket fm2 a FX socket am3+

 

uopce nema vise pravila,nekad si znao am3 bolji od am2 dok sada recimo fx procovi s 6 i 8 jezgri idu na am3+ a phenom II s 4 jezgre idu na fm2,po meni bi logicniji bilo da noviji i brzi procovi idu na novije utore ali eto....

recimo za skoro iste pare

Procesor AMD Athlon II X4 740, 3200/3700 MHz, Socket FM2

 

Procesor AMD FX X6 6100, 3300/3900 MHz, Socket AM3+

 

po tome onda bolje uzeti am3+ maticnu i proc 6 jezgri za 650kn koji mogu zamijenit procom od 8 jezgri danas sutra

 Kao što kaže kolega iznad ako možeš sačekaj izlazak nove generacije AMD ZEN procesora i AM4 socketa.

 

Ako ne možeš čekati, onda ploču sa AM3+ socket i taj fx 6100, kasnije možeš nadograditi na fx 8xxx seriju.

 

Phenom II x4 procesori bez problema idu na AM3+ matične ploče, ne na fm2.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
offline
Re: AM3+ ili FM1/2+ socket??
leoness kaže...

 

moje pitanje je ustvari koji socket/maticnu odabrati tako da danas sutra mogu upgradat komp novim procesorom ako uzmemo u obzir samo AMD i ono sto je trenutno aktualno u ducanima

ne bi isao na ove athlon,semprom i a seriju s integriranim grafikama tako da ostaje samo athlon x4 i FX serija a vidim da su svi athloni socket fm2 a FX socket am3+

 

Pa imas FM2+ X4 860K Black Edition, bolji sigurno i na stock-u nesto od x6 6100 a jeftiniji... mnozitelj otkljucan, na 4-4.2GHz ide sa stock voltazom, iskljucis mu turbo i vcore postavis na "normal".

 

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=196835

 

 

Ploca neka sa A88 chipsetom... i recimo katana za AMD ili Hyper neki mada i stock cooler ce biti dovoljan za ohladiti no nece bas biti tih.

7 godina
neaktivan
offline
AM3+ ili FM1/2+ socket??

Ja bih definitivno uzeo fx 6100,nije toliko lošiji od 6300 a pogle  u protisu razliku u cijeni.Ako možeš provući još malo novca uzmi 8300,odličan procesor pogotovo za taj novac(ispod 1000kn).

Fight with the best,die like the rest!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AM3+ ili FM1/2+ socket??

AM3+ zasad najbolje rješenje. FM1/2 socketi su više za one koji hoče neki komp za multimediju i surfanje internetom pa da uštede da ne moraju kupiti grafičku jer ih APU može poslužiti.

 

EDIT: samo da nadodam da na cpubenchu 6100 ima prednost i to dosta.

 

5389 protiv 3944

 

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+FX-6100+Six-Core

 

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Athlon+X4+740+Quad+Core&id=1789

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2016 11:14 (Hummer).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
AM3+ ili FM1/2+ socket??

naravno,duplo bolji proc a kostaju isto,20 kn razlike,tak da AM3+ it is....

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice