AMD ili Intel

poruka: 16
|
čitano: 2.180
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
AMD ili Intel

Pozdrav!

Do kraja ljeta si zelim sloziti novu konfu do 4000 bez periferije i monitora( po mogucnosti sa 4-jezrgenim procesorom, moze se jos i dodat koja stotka za x4). Pa sad me muce neke stvari. Na forumu sam u par navrata procitao da su Intelovi Quad procesori u zadnje vrijeme bolji od AMD-ovih x4(iako ja preferiram i nekako su mi drazi AMD) pa me sad zanima iskreno u cemu je razlika i koliko je primijetna. Za graficku si svakako mislim uzeti neku nvidia. I jos me zanima koju maticnu da uzmem i jel bi se mogla za 4000 slozit konfa koja se moze bez overklokinga nositi sa drugim.

Hvala unaprijed!!

"All those who believe in psychokinesis, raise my hand." - Steven Wright
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: AMD ili Intel

iako trenutno imam amd, moram pruznati da intel tuce u svim segmentima.... uglavnom recimo za usporedbu (mozda se mnogi nece sloziti ali ovako ja to vidim) dvojezgreni amd od 3.0 ghz daje priblizne rezultate dvojez. intela od 2.66.... uglavnom pamtenija bi bila investicija jaceg dvojezgrenog intela nego cetverojez amd-a pogotovu jer je vecina softvera pisano za jednu ili dvije jezgre. mislim da je cetverojez amd i intel tesko usporediv.... pogledaj teme intel vs amd na forumu bit ce ti mnogo jasnije....  

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2008 14:38 (igy).
16 godina
neaktivan
offline
RE: AMD ili Intel
nikodormius kaže...

Pozdrav!

Do kraja ljeta si zelim sloziti novu konfu do 4000 bez periferije i monitora( po mogucnosti sa 4-jezrgenim procesorom, moze se jos i dodat koja stotka za x4). Pa sad me muce neke stvari. Na forumu sam u par navrata procitao da su Intelovi Quad procesori u zadnje vrijeme bolji od AMD-ovih x4(iako ja preferiram i nekako su mi drazi AMD) pa me sad zanima iskreno u cemu je razlika i koliko je primijetna. Za graficku si svakako mislim uzeti neku nvidia. I jos me zanima koju maticnu da uzmem i jel bi se mogla za 4000 slozit konfa koja se moze bez overklokinga nositi sa drugim.

Hvala unaprijed!!

 Razlike - manje zagrijavanje, napredniji proizvodni proces, bolje se clockaju, a cijena im je gotovo ista kao i kod AMD-a (govorim o 4jezgrenim, 2jezgreni ipak malo jeftiniji u odnosu na Intel). Da se složit ok konfa, ali moraš reći za što će ti služiti i koliko često mijenjaš komponente.
I wanna be a mod too...
15 godina
offline
AMD ili Intel

Ovisi cime se bavis...

 

U koliko se zelis igrati preporucujem Intel Core2Duo, u koliko se bavis obradom fotki ili videom (Photoshop, Edius, Pinnacle, AfterEfects) uzmi si Intel Quad jer su ti programi optimizirani za rad sa 4 jezgre i osjetit ces znantno ubrzanje.

 

AMD malo kaska za intelom, losija arhitektura procesora, manje cachea po jezgri (pokusali su kompenzirati sa L3 jezgrom ali nije islo). Intel je za sada kickass... Imali su problema sa bugom u starim Phenomima (4jezgreni AMD procesori), ali su imali patch koji je taj problem rijesi gasenjem odredjenih djelova procesora sto je rezultiralo slabijim performansama. To su sada malo popravili al jos ne stizu intela.

 

Cijene... AMD jest malo jeftiniji, ali je intel brzi... Ja sam si nedavno uzeo Intel Q6600 (bavim se obradom fotki bla bla desing, programiranje) i prezadovoljan sam, a sve me izaslo oko 4000 kn (cijela kutija... proc maticna, kuciste, memorija grafa, disk, przilica)...

 

A sad.... na tebi je kuda ces :)

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: AMD ili Intel
tnakir kaže...

 

AMD malo kaska za intelom, losija arhitektura procesora, manje cachea po jezgri (pokusali su kompenzirati sa L3 jezgrom ali nije islo).

 

Molim te kako znaš da nije išlo? Jesi mjerio latencije L3 cachea, simulirao povecanje L2 cachea? Ostatak posta ti je točan, ali ovo je prebanalno objašnjenje. Imaš na AT jedan mali članak zašto je npr K10 dobar koncept za neke stvari, a loš za desktop.
15 godina
neaktivan
offline
AMD ili Intel

Napisali ste da amd u zadnje vrijeme kaska za intelom u trzistu quad core procesora..nije istina..amd je uvijek iza intela u tom podrucju jer je intel izdao prvi 4. jezgreni proc a o brzini da ne govorim ..a trenutno amd nema sta traziti ni na trzistu dvojezgrenihCool..

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: AMD ili Intel
Hvala na kvalitetnim odgovorima

kompotko kaže...
 Razlike - manje zagrijavanje, napredniji proizvodni proces, bolje se clockaju, a cijena im je gotovo ista kao i kod AMD-a (govorim o 4jezgrenim, 2jezgreni ipak malo jeftiniji u odnosu na Intel). Da se složit ok konfa, ali moraš reći za što će ti služiti i koliko često mijenjaš komponente.
 Ovako pa komp bi koristio za 3D modeliranje, designing, gaming i obradu videa i audio. Znaci da mi za to preporucujete Intelov Quad. Ja sam isto tako malo googlao pa sam pronasao usporedne testove i intel je malo bolji a i vazno mi je ovo zbog hladenja.

@tnakir

Je li bi mogao reci konfiguraciju(navesti komponente) koju si ti  slozio za 4000 da se znam orijentirat.

"All those who believe in psychokinesis, raise my hand." - Steven Wright
16 godina
neaktivan
offline
RE: AMD ili Intel
nikodormius kaže...
Hvala na kvalitetnim odgovorima

kompotko kaže...
 Razlike - manje zagrijavanje, napredniji proizvodni proces, bolje se clockaju, a cijena im je gotovo ista kao i kod AMD-a (govorim o 4jezgrenim, 2jezgreni ipak malo jeftiniji u odnosu na Intel). Da se složit ok konfa, ali moraš reći za što će ti služiti i koliko često mijenjaš komponente.
 Ovako pa komp bi koristio za 3D modeliranje, designing, gaming i obradu videa i audio. Znaci da mi za to preporucujete Intelov Quad. Ja sam isto tako malo googlao pa sam pronasao usporedne testove i intel je malo bolji a i vazno mi je ovo zbog hladenja.

@tnakir

Je li bi mogao reci konfiguraciju(navesti komponente) koju si ti  slozio za 4000 da se znam orijentirat.

Evo konfe koju sam složio jednom čovjeku već prije na ovom forumu:

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 , 4x2.4GHz, socket 775, 8Mb G0 Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 , 4x2.4GHz, socket 775, 8Mb G0
1.255,38Kn

RAM: 4x DDR2 1024Mb (1Gb) PC6400 Kingmax MARS , CL5, KLDD48F-A8KI5 DDR2 1024Mb (1Gb) PC6400 Kingmax MARS , CL5, KLDD48F-A8KI5
519,86Kn

Grafička: PEAK X1950GT 256Mb DDR3 256bit, TV-out, DVI PEAK X1950GT 256Mb DDR3 256bit, TV-out, DVI
575,08Kn

Hard disk:HDD Seagate 250GB, SATA II , Barracuda 7200.10, 16Mb,ST3250410AS HDD Seagate 250GB, SATA II , Barracuda 7200.10, 16Mb,ST3250410AS
344,92Kn

Napajanje: FORTRON 400W, PNF serija, PFC, Super Silent, 12cm vent Napajanje FORTRON 400W, PNF serija, PFC, Super Silent, 12cm vent
259,44Kn

Kučište:THERMALTAKE Matrix VD2000BNS, MIDI, black, bez napajanja THERMALTAKE Matrix VD2000BNS, MIDI, black, bez napajanja
373,02Kn

Matična: Gigabyte EP35-DS3, s775, intel P35+ICH9, FSB 1600 O.C. /1333/106 Gigabyte EP35-DS3, s775, intel P35+ICH9, FSB 1600 O.C. /1333/106
610,95Kn

Solidno za gaming, eventualno uzmeš grafu Ati Radeon HD3850 za 700 kn u HGSpotu - bolji izbor...
I wanna be a mod too...
16 godina
neaktivan
offline
AMD ili Intel

Dosta dobra konfa samo bi ja jos uzeo malo veci hard i obavezno nvidia graficku ali hvala na pomoci.

"All those who believe in psychokinesis, raise my hand." - Steven Wright
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: AMD ili Intel
nikodormius kaže...

Dosta dobra konfa samo bi ja jos uzeo malo veci hard i obavezno nvidia graficku ali hvala na pomoci.

 Da, ali je to malo teško strpat u tu lovu... Grafe za 700 kn nema bolje od HD3850...
I wanna be a mod too...
16 godina
protjeran
offline
RE: AMD ili Intel
nikodormius kaže...

Dosta dobra konfa samo bi ja jos uzeo malo veci hard i obavezno nvidia graficku ali hvala na pomoci.

 A zašt da uzme nvidia grafičku?
Nek uzme 2600XT i softmoda je u FireGl
16 godina
neaktivan
offline
AMD ili Intel

Znam da je tesko strpat u budzet ali imam losa iskustva sa ATI i preferiram Nvidiu ali kao sto receno u prvom postu moze se jos koja stotka bacit za bolju grafulju. Ipak najvazniji i najskuplji su mi dijelovi proc i graficka.

"All those who believe in psychokinesis, raise my hand." - Steven Wright
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD ili Intel

Posla san ti konfiguraciju na privatnu poruku...

 

Ja bi na tvom mjestu uzeo veci disk malo, bar pola terabajta...

 

I zaboravio sam napisati napajanje fortron 450 W

 

Eto!! Pozdrav!

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: AMD ili Intel
nikodormius kaže...

Znam da je tesko strpat u budzet ali imam losa iskustva sa ATI i preferiram Nvidiu ali kao sto receno u prvom postu moze se jos koja stotka bacit za bolju grafulju. Ipak najvazniji i najskuplji su mi dijelovi proc i graficka.

 nVidia baš i nema kvalitetnih grafa u tom rangu, tak da jedino možeš dobit lošu grafu, al ak si fanboy, onda nek ti bude... Ati trenutno rastura nVidiu.
I wanna be a mod too...
16 godina
neaktivan
offline
AMD ili Intel

Vidjeo sam ove nove ATI graficke i amo kazem Nvidia GeForce 280 GTX. I da vidio sam ono sto najavljuju iz ATI kao poboljsanja za Direct X 10.1 nista sto nvidia vec ne moze.

"All those who believe in psychokinesis, raise my hand." - Steven Wright
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AMD ili Intel

8800gs imaš za 750 kn u adm-u, a dosta je dobra, u rangu s 3850

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice