Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

poruka: 266
|
čitano: 77.701
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
Zura kaže...

Super napredujete dečki. Nastavite tunirati algoritam odabira komponenti:

npr. u donjem primjeru na slikama (glavni odabir radna stanica + malo pojačana grafika) složilo se računalo gdje je rezervirani dio za kućište 63 kn.

 

Suprotno mišljenjima gore, mislim da bi u računalo trebali uključiti i kućište, jer onaj tko smatra da zna složiti taj će sam birati komponente, a onaj tko nezna tome treba cijela kanta.

Odaberite par funkcionalnih kućišta prema nekim cjenovnim razredima i ubacite u konfiguraciju ovisno o ukupnoj cijeni, bez dodatnog kompliciranja/odabira, slično kao kod napajanja.

PA svatko ima svoj ukus, a ako če več stavljat kučišta neka stavljaju u uredske konfe MS Plutos kučišta...

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
10 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Svaka čast! FENOMENALNO! Samo će zahtijevati jako puno osvježavanja s obzirom na frekvenciju izlaženja novog hardwarea. :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
Azmo kaže...

Svaka čast! FENOMENALNO! Samo će zahtijevati jako puno osvježavanja s obzirom na frekvenciju izlaženja novog hardwarea. :)

Tko je rekao da se to ne moze automatizirati {#}

Hvala na primjedbama i savjetima. Obratit cemo paznju na sve zelje koje ste imali.

Iducih 4-5 dana smo u izuzetnoj guzvi oko faksa. Cim budemo mogli nastavit cemo s updejtima i sloziti onaj video slaganja prvog assemblio racunala :) 

Stay tuned.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
athlon64 kaže...
Azmo kaže...

Svaka čast! FENOMENALNO! Samo će zahtijevati jako puno osvježavanja s obzirom na frekvenciju izlaženja novog hardwarea. :)

Tko je rekao da se to ne moze automatizirati {#}

Hvala na primjedbama i savjetima. Obratit cemo paznju na sve zelje koje ste imali.

Iducih 4-5 dana smo u izuzetnoj guzvi oko faksa. Cim budemo mogli nastavit cemo s updejtima i sloziti onaj video slaganja prvog assemblio racunala :) 

Stay tuned.

 

Učiti, učiti, a ne se igrati po internetima :)

 

Šala mala.

 

Dečki iz assemblio tima - zavidim vam.

Potpis i pečat nisu potrebni jer je post pisan na elektroničkom računalu.
10 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!
fra Krsto Narkoman
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
kivic15 kaže...

Jer sam u Primostenu i radim xd. Nisam moga ic s njima nazalost. 

Al ti mene znas btw? 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
10 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Ne znam nijednog od vas osobno kao ni nikog s foruma,samo sam naletio na vas po fb-u....

fra Krsto Narkoman
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
kivic15 kaže...

Ne znam nijednog od vas osobno kao ni nikog s foruma,samo sam naletio na vas po fb-u....

Aha xd, ma nije mi bilo jasno kako mi znas nadimak hahaha

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
athlon64 kaže...
kivic15 kaže...

Ne znam nijednog od vas osobno kao ni nikog s foruma,samo sam naletio na vas po fb-u....

Aha xd, ma nije mi bilo jasno kako mi znas nadimak hahaha

ni ne znam ti nadimak hahah...to mi je bia jedini logičan nadimak koji bi se moga izvest iz tvog imena :P

fra Krsto Narkoman
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
kivic15 kaže...
athlon64 kaže...
kivic15 kaže...

Ne znam nijednog od vas osobno kao ni nikog s foruma,samo sam naletio na vas po fb-u....

Aha xd, ma nije mi bilo jasno kako mi znas nadimak hahaha

ni ne znam ti nadimak hahah...to mi je bia jedini logičan nadimak koji bi se moga izvest iz tvog imena :P

ahahahahah well, true {#}

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Imam jednu ideju. Pošto su u različitim trgovinama različite cijene, bilo bi dobro da se pokraj komponente u zagradi napiše iz koje trgovine je komponenta uzeta odnosno iz koje je trgovine skripta izvukla komponentu.

 

Što mislite o tome?

32 Dobra ideja
6 Loša ideja
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.3.2014 18:29 (Marko :D).
 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

 

Napravili smo i promo video, pa bacite oko kad stignete....

http://msacademic.hr/ - Ne gubi vrijeme guglajući o prilikama koje učenicima i studentima nudi Microsoft, ovdje je sve što ti treba! Ako sad nemaš vremena, msacademic.hr je tu i sutra :)
Moj PC  
14 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Danas ubacujemo gtx750 te 750ti kartice u bazu podataka. 650ti je napušta :) 

Obavijestit cu vas kada update bude online. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Svaka čast!

arguing over the internet is like competing in the special olympics..even if you win you're still retarded.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

kad cete ubacit AMD gpu-e ? {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
4mal kaže...

kad cete ubacit AMD gpu-e ? {#}

U bazi su od prvog dana :) 

 

http://assemblio.hr/pc/MgPRDugG

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.3.2014 17:29 (athlon64).
16 godina
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
athlon64 kaže...
4mal kaže...

kad cete ubacit AMD gpu-e ? {#}

U bazi su od prvog dana :) 

Vjerojatno pita za nove R7 250X, R9 265, R9 280 i slične.

Twitter: @191x7
16 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Hmmm, imate jedan problem - ako se slajder smanjuje, algoritam ne preračunava omjere (već samo kad se povećava). Za test sam uzeo početnu cijenu od 10000 kn, konfiguracija za radnu stanicu. Povukao sam slajder za diskove na max. i zatim ga smanjio, prvi put na 11, drugi put na 74. U oba slučaja su svi ostali slajderi ostali na nuli. Rezultat:

 

Omjer 0,0,0,11 - 7364 kn: http://assemblio.hr/pc/fSB6FT7Q

Omjer 0,0,0,74 - 8455 kn: http://assemblio.hr/pc/jk6QT2NP

 

Naravno, sve ostale komponente su slabije nego što bi trebale biti (npr. za defaultne postavke, omjer 50,25,0,25 - 9404 kn: http://assemblio.hr/pc/WvPDdln5)

 

Dodatno, u temi je već više puta spominjano da se ostavlja prostor za kućište - to apsolutno nigdje na sajtu ne piše (a niti za monitor)?! Mislim da bi početnicima puno pomogao kartki uvod (ne pod FAQ, ili barem da se u uvodu stavi link na FAQ) u kojem bi im se dalo do znanja da za najbolje rezultate naprave nekoliko konfiguracija s različitim postavkama slajdera nakonšto odaberu kućište.

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.3.2014 17:35 (Veliki Brat).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
191x7 kaže...
athlon64 kaže...
4mal kaže...

kad cete ubacit AMD gpu-e ? {#}

U bazi su od prvog dana :) 

Vjerojatno pita za nove R7 250X, R9 265, R9 280 i slične.

Hvala na napomeni. Pogledat cu koje nam fale u bazi {#}

Veliki Brat kaže...

Hmmm, imate jedan problem - ako se slajder smanjuje, algoritam ne preračunava omjere (već samo kad se povećava). Za test sam uzeo početnu cijenu od 10000 kn, konfiguracija za radnu stanicu. Povukao sam slajder za diskove na max. i zatim ga smanjio, prvi put na 11, drugi put na 74. U oba slučaja su svi ostali slajderi ostali na nuli. Rezultat:

 

Omjer 0,0,0,11 - 7364 kn: http://assemblio.hr/pc/fSB6FT7Q

Omjer 0,0,0,74 - 8455 kn: http://assemblio.hr/pc/jk6QT2NP

 

Naravno, sve ostale komponente su slabije nego što bi trebale biti (npr. za defaultne postavke, omjer 50,25,0,25 - 9404 kn: http://assemblio.hr/pc/WvPDdln5)

 

Dodatno, u temi je već više puta spominjano da se ostavlja prostor za kućište - to apsolutno nigdje na sajtu ne piše (a niti za monitor)?! Mislim da bi početnicima puno pomogao kartki uvod (ne pod FAQ, ili barem da se u uvodu stavi link na FAQ) u kojem bi im se dalo do znanja da za najbolje rezultate naprave nekoliko konfiguracija s različitim postavkama slajdera nakonšto odaberu kućište.

Tako je, jucer na kavi smo raspravljali kako je to bug. Međutim cijeli sistem slidera ce najvjerojatnije biti zamijenjen efikasnijim i jednostavnijim sistemom dodjele bodova komponentama jer smo primjetili da vecini ljudi na prvu ruku nije tocno jasno kako slideri funkcioniraju. Ili cemo popravit taj bug te dodati "help" sa strane tako da se korisnici mogu primomoci ako im nesto nije jasno :) 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Nvidia GTX 750 te 750ti su dodane u bazu podataka :) 

GT 640 te gtx650ti su izbacene jer 650-ku mijenjaju maxwelli a u segmentu gt640 se kao bolji izbor pokazuje R7 250. Bacite oko {#}

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Imam jedan prijedlog, točnije stvar koja bi bila jako zgodna za ovakav projekt, mnogo ljudi je jako sklono određenim proizvođačima određenih komponenti (CPU, GPU...), nerjetko za ostale ne žele ni čuti (što zbog loših iskustava, što zbog fanboyizma...) tako da bi bilo jako dobro kad bi pokraj onih klizača za prioritet komponenti stala mogućnost biranja određenog proizvođača te komponente (ili više njih - filtriranje nekog(ih) nepoženog(ih)), što bi po defaultu bilo onemogućeno (svi proizvođači su uključeni).

 

 

9 Dobra ideja
10 Loša ideja
IRebic
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
IRebic kaže...

Imam jedan prijedlog, točnije stvar koja bi bila jako zgodna za ovakav projekt, mnogo ljudi je jako sklono određenim proizvođačima određenih komponenti (CPU, GPU...), nerjetko za ostale ne žele ni čuti (što zbog loših iskustava, što zbog fanboyizma...) tako da bi bilo jako dobro kad bi pokraj onih klizača za prioritet komponenti stala mogućnost biranja određenog proizvođača te komponente (ili više njih - filtriranje nekog(ih) nepoženog(ih)), što bi po defaultu bilo onemogućeno (svi proizvođači su uključeni).

 

 

Kolega hvala na savjetu. Ja bih se donekle i složio s vama. Ali razmislite... korisnik koji je fanboy, koji preferira seagatea nad WD-om, koji ne voli corsair ssd-ove itd... da li je to korisnik kojem treba assemblio? Živo sumnjam. Podrazumijeva se osnovan odabir. Amd/Nvidia, Intel/Amd. Ali mislim da je to granica do koje cemo ici. Iduca verzija algoritma ce imati dosta inteligentne nacine za određivanje tocno koja komponenta ima vecu isplativost u kojem tipu konfiguracije. Tj dosta parametara ce utjecati na to. Na izbor diska bi moglo utjecati sve od omjera cijene i performansi, preko buke, trajanja garancije pa do trenutnog prosijecnog faliure ratea te generacije diskova. Tako da bi algoritam trebao matematicki odrediti koje komponente trenutno daju najviše za uloženi novac. Ako netko preferira nvidiu jer smatra da su driveri stabilniji... imati ce opciju za iskljuciti amd. I obrnuto. Ali ako vi zelite WD disk samo zato što vi više volite wd onda ionako niste naša ciljana publika. Jer znaci da se radi o korisniku koji si je sposoban sam sastaviti racunalo / samostalno zamijeniti disk nakon sto assemblio odabere komponente. Uostalom svodimo se na toliko malu publiku da jednostavno nema smisla... pogotovo zato sta je vecina te publike toliko potkovana po pitanu hardverskog znanja da nece ni koristiti ovakvu aplikaciju. Dakle, savjet je validan ali u praksi donekle besmislen. Imamo vec poslovne modele koji ukljucuju automatsko narucivanje preko lokalnih web shopova. Stay tuned, sve cete vidjeti u skorijoj buducnosti. Ali nema je trenutno prilicna guzva pa odrzavamo betu dok radimo na iducoj verziji {#} 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.3.2014 0:31 (athlon64).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
athlon64 kaže...
IRebic kaže...

Imam jedan prijedlog, točnije stvar koja bi bila jako zgodna za ovakav projekt, mnogo ljudi je jako sklono određenim proizvođačima određenih komponenti (CPU, GPU...), nerjetko za ostale ne žele ni čuti (što zbog loših iskustava, što zbog fanboyizma...) tako da bi bilo jako dobro kad bi pokraj onih klizača za prioritet komponenti stala mogućnost biranja određenog proizvođača te komponente (ili više njih - filtriranje nekog(ih) nepoženog(ih)), što bi po defaultu bilo onemogućeno (svi proizvođači su uključeni).

 

 

Kolega hvala na savjetu. Ja bih se donekle i složio s vama. Ali razmislite... korisnik koji je fanboy, koji preferira seagatea nad WD-om, koji ne voli corsair ssd-ove itd... da li je to korisnik kojem treba assemblio? Živo sumnjam. Podrazumijeva se osnovan odabir. Amd/Nvidia, Intel/Amd. Ali mislim da je to granica do koje cemo ici...

Na ovo sam i mislio, nije mi bilo ni na kraj pameti na netko striktno odabire proizvođača npr. harddiska jer takve ljude još nisam ni susretao {#}

IRebic
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.3.2014 6:42 (IRebic).
13 godina
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
Marko :D kaže...

Imam jednu ideju. Pošto su u različitim trgovinama različite cijene, bilo bi dobro da se pokraj komponente u zagradi napiše iz koje trgovine je komponenta uzeta odnosno iz koje je trgovine skripta izvukla komponentu.

 

Što mislite o tome?

A kaj s ovim? :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov

Negdje sam pohvatao da se cijene računaju po nekom prosjeku + par %, možda sam krivo pohvatao, al ako jesam ispravit će me. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
...
Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.3.2014 11:21 (athlon64).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
...
Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.3.2014 11:19 (athlon64).
11 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Svaka vam čast na projektu... Odsad samo prosljeđujem upite na vašu stranicu... {#}

Under neon loneliness...Motorcycle emptiness...
Moj PC  
2 1 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Sta bijah s stranicom je li u opce ziva posto vidim tema je mrtca?

Jeste li radili na necemu,bilo bi steta da propadne sve ovo..

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
drakula789 kaže...

Sta bijah s stranicom je li u opce ziva posto vidim tema je mrtca?

Jeste li radili na necemu,bilo bi steta da propadne sve ovo..

Bili smo na windaysima pa je doslo do kratke pauze radi priprema :). Bas nastavljamo s razvojem ali kako slazemo novu verziju od temelja ova ce pricekati dok zavrsimo. Drzat cemo bazu up to date tako da bude funkcionalno ali necemo dorađivati ovu verziju dok ne zavrsimo iducu. Kroz koji mjesec je mozete ocekivati ;) zajedno s dosta novosti koje smo najavili te koje ste i samo savjetovali {#}

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice