Dali mjenjati grafičku i hard disk na starijem rač

poruka: 12
|
čitano: 3.320
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Dali mjenjati grafičku i hard disk na starijem rač

Poštovani,trenutno u svom domu imamo dva novija računala ali i klinca koji bi htio svoje računalo.Odmah da naglasim da sam laik na ovom području.Prijatelj mi je donio neko staro računalo koje čak i radi ali bih mu htio zamjeniti neke komponente naravno polovne.Računalo je Intel Celeron Cpu 2,66GHz,1,5Gb Rama(family model)stepping 15,4,1(Pentium4),grafička je Nvidia GeForce FX5200/AGP/SSE2,32bit,audio adapter VIA8237.Disk ata Maxtor 6Y080L0,HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B.Trenutno mu je stavljen linux Maya 13,internet radi ali ono glavno,gledanje filmova uživo,youtube sve šteka.Moje pitanje je dali bi bilo rješenje kupiti novu grafičku i možda vanjski tvrdi disk i koji bi bili kompaktibilni tako da mu mogu ugraditi windows 7 i na neki način pričekati kupnju novog računala?Unaprijed zahvaljujem svima koji će mi na meni shvatljiv način objasniti šta da radim?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Dali mjenjati grafičku i hard disk na starijem rač
Ako kupis novu graficku, morat ces kupit i novu maticnu, jer stara ima samo agp slot, a ako kupis maticnu, trebat ce ti i novi ram i procesor, tj. sve novo.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dali mjenjati grafičku i hard disk na starijem rač

Kolega ti je dobro odgovorio. Na zalost, ulaganje u tako stari kompjuter se jednostavno ne isplati jer komponente unutar kompa koriste zastarjele slotove, i promjena jedne vuce promjenu svih. Eksterni disk mozes uzet, to nije nikakav problem, ali graficku karticu neces tako jednostavnno nabaviti jer se kartice sa agp slotovima vise ne prodaju (znaci samo polovno). Nek se klinac uci na njemu, pa dok radi radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Dali mjenjati grafičku i hard disk na starijem rač

uf, imate dva novija računala i klinjo ne može doći na red???

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Dali mjenjati grafičku i hard disk na starijem

Hvala na odgovoru,ali našao sam neke polovne Nvidia grafičke koje nisu toliko zastarijele kao geForce FX 5200 ali opet po komponentama neznam dali je moguća ugradnja u isti?Htio bi to trenutno srediti jer će u veljaći doći novi komp i svi će biti naravno sretni.

12 godina
offline
Re: Dali mjenjati grafičku i hard disk na starijem
naskos37ACPZ20 kaže...

Hvala na odgovoru,ali našao sam neke polovne Nvidia grafičke koje nisu toliko zastarijele kao geForce FX 5200 ali opet po komponentama neznam dali je moguća ugradnja u isti?Htio bi to trenutno srediti jer će u veljaći doći novi komp i svi će biti naravno sretni.

Nemoj ulagati radije novi pc. Sve je staro.

16 godina
offline
Dali mjenjati grafičku i hard disk na starijem rač

Sve sta ulozis u taj pc je bacanje novaca. Sa koliko novaca raspolazes? Bolje uzeti neki novi socket, a to probaj nekome prodati i izvuci neku kunu. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Dali mjenjati grafičku i hard disk na starijem rač

Nadogradnja takve konfe neisplativa, prodaj, dodaj koliko mozes i nabavi ili mjenjaj za noviju konfu!

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Dali mjenjati grafičku i hard disk na starijem

Hvala,našao sam u Rijeci firmu koje mjenja starije za novije i zapravo sam sretan sa njihovom ponudom jer je malo novaca plus garancija.Svima usput zahvaljujem.Pozdrav iz Rijeke

9 godina
neaktivan
offline
Re: Dali mjenjati grafičku i hard disk na starijem
naskos37ACPZ20 kaže...

Hvala,našao sam u Rijeci firmu koje mjenja starije za novije i zapravo sam sretan sa njihovom ponudom jer je malo novaca plus garancija.Svima usput zahvaljujem.Pozdrav iz Rijeke

Reci ti nama sa koliko novca raspolazes jer IT shopovi su prevare malo zesce i nijedna konfa im nije nimalo izbalansirana za cijenu koju traze za nju, vjeruj mi nema ti vecih strucnjaka za davanje kompjuterskih savjeta od ekipe sa BUG-a, radi ti kako zelis ali najbolje bi ti bilo da nam kazes sumu sa kojom raspolazes pa da iskombinujemo nesto.

14 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dali mjenjati grafičku i hard disk na starijem rač

Greska molim da mod izbrise 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2015 15:16 (josip150).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice